Історія розвитку

Житомирська фармацевтична фабрика розміщена за адресою вул. Лермонтовська, 5 і включає в себе кілька будівель. Головна будівля зведена на початку ХХ століття, в ній в царські часи знаходився суд.

З 1 березня 1925 р. головний будинок займало Волинське окружне аптечне управління. При територіальному поділі Волинської губернії на округу від колишнього Волгубмедторга, який обслуговував губернію, всі аптечні підприємства були віднесені до Волинського округу.

Окружне аптечне управління займалося оптово-роздрібною торгівлею аптекарських предметів, предметів догляду за хворими та косметикою. У підпорядкуванні аптечного управління було 34 торгових установи (аптеки і ларьки).

Торгівельна діяльність в Аптекоуправлінні ділилася на два види: заготівлю і постачання. Головним джерелом медикаментозного постачання були Укрмедторг - його правобережна Київська філія, а косметичного - Київська філія Всесоюзного тресту ТЕЖЕ. Поставка товару здійснювалася в лікувальні установи, аптеки і ларьки санітарної гігієни.

На чолі Аптекоуправління стояв завідувач, який призначався Волинською окружною інспектурою охорони здоров'я.

Кількість працюючих в Аптекоуправлінні було 17 чоловік.

1938 рік

Житомірська фармацевтична фабрикапочінала свою діяльність як галено-фасувальна лабораторія при обласному аптечному управлінні (статус Житомирської області надано 22 вересня 1937 року). Продукція, яка проводилася в той час, була представлена у вигляді настоянок, водних і спиртових розчинів, мазей і паст, медичних масел і розтирань, а також у виді фасованої рослинної лікарської сировини. Продукція випускалась в невеликих кількостях з метою забезпечення аптек в межах області.

1941 рік

У перший час війни місто Житомир був бомбардовано Гітлерівською авіацією. Після захоплення міста, почалися чорні дні окупації. За період тимчасової окупації Житомира фашисти знищували практично всі промислові підприємства, зруйнували культурно-побутові, навчальні заклади, лікарні, сотні житлових будинків, пам'ятників.

1944 рік

Відновлення роботи аптечного управління і галено-фасувальною лабораторії.

1970 рік

Згідно наказу Головного аптечного управління у м. Київ, галено-фасувальну лабораторію перейменовано в фармацевтичну фабрику Житомирського обласного аптечного управління. Кількість персоналу становила близько 30 осіб.

1988 рік

Рішенням виконкому Житомирської обласної Ради народних депутатів фабрика вийшла з прямого підпорядкування обласного виробничого об'єднання «Фармація» (аптечне управління) і стала самостійною юридичною особою.

1990 рік

Фабрика знаходиться в складних економічних умовах. Обов'язковою умовою для виробництва і реалізації стає реєстрація лікарських препаратів на території України.

1999 рік

Підприємство очолює молодий керівник Вишневський І. А. Кількість працюючих становить 25 осіб.

2000-2002 роки

Фабрика поступово виходить з «кризи 90-х». Зареєстровано 22 найменування лікарських засобів. Проводиться механізація і модернізація технологічних процесів. Створена власна фізико-хімічна лабораторія, оснащення якої дозволило проводити контроль якості виробленої продукції.

2003 рік

Виробництво і реалізація продукції зростає в десятки разів. Прийнято рішення про вихід на зовнішні ринки. Весь асортимент продукції зареєстрований в Білорусії і Молдові, розпочато реєстрацію в Росії.

2004 рік

Згідно рішення загальних зборів колективу, підприємство приватизоване і стало товариством з обмеженою відповідальністю.

2005-2006 роки

Розширено реєстрацію лікарських засобів в Україні, Узбекистані, Киргизії, Казахстані, Грузії.

2007 рік

Фізико-хімічна лабораторія атестована Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Зареєстровано 9 найменувань лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - Мазь Живокосту, Меновазан, Розтиран, Настоянка Шавлії, Люгс®.

2008 рік

Сформована зовнішня служба медичних представників.

Проведено сертифікацію системи менеджменту якості підприємства відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001.

Зареєстровано 5 найменувань лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - УРОХОЛ і Гедерин.

2009 рік

У Національному Палаці «Україна» відбулася церемонія нагородження переможців 10-го Ювілейного щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея-2010». У цьому році одним з кращих безрецептурних препаратів стала мазь Меновазан, яка стала лідером в продажу м'яких лікарських форм.

Управління бізнес-процесами і логістичними ланцюжками компанії автоматизовано за допомогою сучасної ERP системи IFS Applications.

Зареєстровано 4 найменування лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - Клімасед®.