Беліса

Інструкція з медичного використання препарату

Склад лікарського засобу

Діюча речовина: 1 мл препарату містить водно-спиртового екстракту (1: 3) (екстрагент - етанол 40%) з суміші: пасифлори трави (Passiflorae herba) 100мг, липи квіток (Tiliae flores) 100мг, материнки трави (Origani herba) 66,7мг , шавлії листя (Salviae officinalis folia) 33,3мг, меліси трави (Melissae herba) 33,3мг; допоміжна речовина: крім екстрагента, відсутні.

Лікарська форма: Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина темного червонувато-оранжевого кольору зі специфічним ароматним запахом. При зберіганні допускається утворення осаду.

Фармакологічна група: Снодійні та седативні засоби. Код АТХ N05С М.

Фармакологічні властивості: Комбінований препарат рослинного походження. Беліса чинить седативну, гіпотензивну, спазмолітичну і протизапальну дії. Препарат викликає збільшення сечовипускання і жовчовиділення, регулює обмін речовин (вуглеводів і жирів), покращує загальний стан організму.

Показання: У складі комплексної терапії захворювань нервової системи (неврастенії, головного болю, порушеннях сну, астенічному стані); при артеріальній гіпертензії (легкої та помірної форм).

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищена секреція шлунково-кишкового тракту, артеріальна гіпотензія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії: При одночасному застосуванні можливе посилення дії седативних, снодійних, гіпотензивних і протизапальних засобів. Не рекомендується одночасне застосування з синтетичними седативними засобами.

Шавлія підсилює дію інших протизапальних засобів. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування: Застосування в період вагітності та годуванні груддю. Беліса не застосовується в період вагітності та годуванні груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Під час лікування препаратом Беліса слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози: Перед застосуванням збовтати. Всередину по 10-20 крапель, розводячи невеликою кількістю води (30-50 мл), три рази в день за 30 хв до прийому їжі або через 1 год після прийому їжі.

Курс лікування залежить від тяжкості захворювання, а також від характеру супутньої терапії і триває від 14 днів до 1 місяця. У разі необхідності курс терапії можна повторити.

Діти: Беліса не застосовується дітям до 12 років.

Передозування: При застосуванні доз препарату, що перевищують рекомендовані, можливе виникнення сонливості. При передозуванні можливі запаморочення, млявість, зниження концентрації уваги. Лікування: припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Побічні реакції: Можливе виникнення васкуліту, алергічних реакцій, включаючи висип, свербіж, набряк, почервоніння шкіри, нудота, тахікардія. При появі побічних реакцій припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Термін придатності: 4 роки. Після першого розкриття упаковки препарат придатний протягом 3 місяців.

Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: По 25 мл або 40 мл у флаконі з пробкою-крапельницею в пачці.

Відпускається: Без рецепта.

Більше про препарат