Меморин

Інструкція з медичного використання препарату

Склад лікарського засобу:

Діюча речовина: 1 мл крапель оральних містить сухого екстракту Гінкго білоба листя (Ginkgonis folia) (екстрагент - етанол 80%), стандартизованого до 24% гінкгофлавоноїдів і 6% терпенолактонів, 40 мг;

Допоміжна речовина: етанол 70%.

Лікарська форма: Краплі оральні. Прозора рідина темного червонувато-коричневого кольору, зі специфічним запахом, гірка на смак.

Фармакотерапевтична група: Засоби, які застосовуються при деменції. Код АТС N06D X02.

Меморин - препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин в клітинах, реологічні властивості крові і мікроциркуляцію. Покращує мозковий кровообіг і постачання мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів. Надає дозозалежний регулюючий вплив на судинну систему, стимулює вироблення ендотелійзалежного фактора (оксид азоту - NO), розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин. Зменшує проникність судинної стінки (протинабряковий ефект - як на рівні головного мозку, так і на периферії). Виявляє антитромботичну дію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтез простагландинів, зниження дії біологічно активних речовин і тромбоцитоактивуючого фактора). Перешкоджає утворенню вільних радикалів і перекисного окислення ліпідів клітинних мембран. Нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів (норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність сполучатися з рецепторами. Має антигіпоксичну дію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню в клітинах макроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізації медіаторних процесів у центральній нервовій системі.

При внутрішньому прийомі відбувається швидка і повна абсорбція. Повне виведення препарату з радіоактивною вуглецевою міткою здійснюється за 72 години нирками та легенями. Період напіввиведення препарату становить 4,5 години.

Показання:

  • когнітивний дефіцит різного генезу (дисциркуляторна енцефалопатія, внаслідок інсульту, черепно-мозкових травм, у похилому віці, що проявляється розладами уваги та / або пам'яті, зниженням інтелектуальних здібностей, відчуттям страху, порушенням сну) та нейросенсорний дефіцит різного генезу (стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія);
  • кульгавість при хронічних облітеруючих артеріопатії нижніх кінцівок (II ступінь по Фонтейну);
  • порушення зору судинного генезу, зниження його гостроти;
  • порушення слуху, дзвін у вухах, запаморочення і порушення координації переважно судинного генезу; синдром Рейно.

Протипоказання: Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Особливі застереження: Застосування в період вагітності або годуванні груддю. У зв'язку з відсутністю клінічних даних використовувати препарат в період вагітності або годуванні груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і роботі з іншими потенційно небезпечними видами діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Діти: Немає достатнього досвіду щодо використання препарату для лікування дітей.

Особливості використання: Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 місяць від початку лікування. Попередження: препарат містить 65% етанолу, тобто 0,5 г на одну дозу.

Спосіб застосування та дози: Призначають внутрішньо по 20 крапель (1 мл містить 20 крапель) 3 рази на добу під час їжі. Середня тривалість курсу лікування становить 3 місяці.

Передозування: не досліджено.

Побічні ефекти: Зрідка спостерігаються такі реакції:

  • з боку травної системи: диспепсичні явища, нудота, блювота;
  • з боку нервової системи: головний біль, запаморочення;
  • алергічні реакції шкіри: в тому числі почервоніння, набряк, свербіж, висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії: Невідома

Термін придатності: 3 роки.

Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: По 40 мл у флаконі в пачці.

Відпускається: без рецепта.

Більше про препарат