Пікосен

Інструкція з медичного використання препарату

Склад лікарського засобу:

1 мл містить:

діючі речовини: пікосульфату натрію 7,5 мг, касії листя екстракту сухого 10 мг;

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), ароматизатор «Альпійські трави А: 221.089», вода очищена.

Лікарська форма: Краплі оральні.

Рідина оранжево-коричневого кольору з характерним запахом, солодкувата на смак, при зберіганні допускається утворення осаду.

Фармакотерапевтична група: Контактні проносні засоби. Код ATC A06A В.

ПІКОСЕН® - комбінований контактний проносний засіб. Натрію пікосульфат з триарилметановою групою активується в товстій кишці під впливом бактеріальних сульфатаз; речовина, що звільняється при цьому, стимулює чутливі нервові закінчення слизової оболонки кишечника, посилює його моторику. Антраглікозіди кассії гальмують абсорбцію рідини і стимулюють перистальтику стінок кишечника.

Показання до застосування: Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату. Кишкова непрохідність, обструкція, біль в животі невстановленого походження, гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини (гострий апендицит, неспецифічний виразковий коліт), виражена дегідратація. Спадкова непереносимість фруктози, геморой, тріщини прямої кишки, спастичний коліт, гепатит, панкреатит, нефрозонефрит. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Особливі застереження: Не слід приймати препарат щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору. Тривале застосування препарату може призвести до електролітного дисбалансу та гіпокаліємії, а також стати причиною звикання і запорів внаслідок ефекту рикошету. Через вміст сорбітолу пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози протипоказано приймати цей препарат. Є повідомлення про випадки запаморочення у хворих що приймають пікосульфат натрію.

Застосування в період вагітності або годуванні груддю: Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами: Дані відсутні.

Діти: Препарат не призначають дітям у віці до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти з 12 років приймають по 10 - 20 крапель. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

ПІКОСЕН® слід застосовувати 1 раз на добу на ніч для того, щоб спорожнення кишечника сталося на наступний ранок.

Передозування.

Симптоми: Високі дози можуть призвести до діареї, кишкових спазмів (колік) і клінічних порушень водно-електролітного балансу (гіпокаліємія, втрата інших електролітів та рідини), ішемії слизової оболонки товстого кишечника. Тривале передозування призводить до розвитку хронічної діареї та болю в животі, гіпокаліємії, вторинного гіперальдостеронізму, можливе ураження нирок і розвиток нефролітіазу, метаболічний алкалоз, гіпокаліємія та м'язова слабкість.

Лікування: промивання шлунка, призначення ентеросорбентів (активованого вугілля). Лікування симптоматичне (проведення корекції водно-електролітного балансу, застосування спазмолітиків).

Побічні ефекти:

З боку імунної системи: реакція гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив'янка, свербіж.

З боку стравоходу: спазми і болі в животі, метеоризм, блювання, нудота.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Одночасне використання великих доз ПІКОСЕНУ® і діуретиків або адренокортікостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може привести до збільшення чутливості до серцевих глікозидів. Одночасне лікування антибіотиками може знизити проносний ефект препарату.

Термін зберігання: 3 роки.

Не вживати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: по 15 мл або 25 мл у флаконі в пачці.

Відпускається: без рецепта.