Амброксол-Вішфа

Де придбати?  

Інструкція з медичного використання препарату

Склад лікарського засобу
Діюча речовина: 5 мл сиропу містить амброксолу гідрохлориду 15 мг;
Допоміжні речовини: пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат (Е 216), пропілпарагідроксибензоат (Е 218), етанол 96%, сорбіт (Е 420), ароматизатор «Полуниці аромат» (містить Е 124), вода очищена.

Лікарська форма. Сироп.

Прозора сиропоподібна речовина рідина рожевого кольору з характерним запахом, солодкого смаку.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06.

Фармакологічні властивості.

Препарат чинить секретолітичну, секретомоторну дію. Стимулює серозні клітини залоз слизової оболонки бронхів, що призводить до підвищення секреції слизу і зміни співвідношення серозного і слизового компонентів мокротиння. Крім того активація гидролизируется ферментів і підвищення рухової активності миготливого епітелію бронхів сприяє поліпшенню відокремлення патологічного секрету від стінок бронхів і його виведення з дихальних шляхів. Препарат підвищує вміст сурфактанту в легенях, попереджає його деструкцію в пневмоцитах, що також сприяє покращанню дренажної функції легень.

Фармакологічний ефект препарату не змінюється у дітей, хворих похилого віку, при порушенні функцій шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, серцево-судинної системи.

При пероральному застосуванні амброксол практично повністю абсорбується в шлунково-кишковому тракті, швидко розподіляється в тканинах організму, найвища концентрація визначається в легенях. Препарат проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар'єри, виділяється в грудне молоко. Дія препарату починається через 30 хв. і триває протягом 6-12 год.

Метаболізується в печінці шляхом кон'югації з утворенням неактивних метаболітів. Виводиться переважно нирками. Період напіввиведення становить 8-10 год.

Показання до застосування.

Гострі і хронічні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються виділенням в'язкого мокротиння та сухим кашлем: трахеїт, бронхіт, бронхоектатична хвороба, пневмонія, бронхіальна астма. Захворювання ЛОР-органів, які супроводжуються утворенням густого слизу: ларингіт, фарингіт, синусит, риніт.

Протипоказання.

Перший триместр вагітності, період годування груддю, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, спастичний синдром, підвищена чутливість до компонентів препарату. Дитячий вік до 3 років.

Особливі застереження

Препарат застосовують після прийому їжі.

Через наявність у складі сорбіту препарат може викликати незначне проносну дію.

Застосування в період вагітності або годування груддю. У ІІ-ІІІ триместрі вагітності застосовують з урахуванням попереднього визначення лікарем співвідношення користь для жінки / ризик для плода (дитини). На період лікування припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти. 1 мл препарату містить від 2% до 3% етанолу, тому дітям віком до 6 років доза препарату розводиться теплою кип'яченою водою.

Спосіб застосування та дози: Внутрішньо - дорослим і підліткам старше 12 років в перші 2-3 діб по 10 мл (30 мг) тричі на добу, далі - 10 мл (30 мг) двічі або по 5 мл тричі на добу;

Дітям у віці від 3 до 5 років - по 2,5 мл (7,5 мг) сиропу, доводити обсяг сиропу теплою кип'яченою водою до мітки мірної скляночки 15 мл, тричі на добу.

Дітям у віці від 6 до 12 років - по 5 мл (15 мг) двічі або тричі на добу.

Тривалість курсу лікування становить 14 діб.

Передозування.

Може викликати розлад травлення, яке проявляється у вигляді болю в епігастральній ділянці, нудотою, блювотою. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти. Алергічні реакції (шкірний висип, кропив'янка, ангіоневротичний набряк). Іноді можуть спостерігатися диспепсичні явища (біль в епігастральній ділянці, пронос, нудота, блювота), дизурія, ринорея.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Не рекомендується приймати одночасно з протикашльовими засобами. Це може привести до утруднення відходження мокротиння з бронхів на фоні зменшення кашлю. Препарат підсилює ефективність антибіотиків (ампіциліну, амоксициліну, цефуроксиму, доксіцілін).

Термін придатності. 4 роки. Після першого розкриття упаковки препарат придатний протягом 6 місяців.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 100 мл у банці або флаконі з дозуючим стаканчиком в пачці.

Категорія відпуску: Без рецепта.