Гедерин плющ

Інструкція з медичного використання препарату

Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина світло-коричневого кольору з характерним запахом та солодким смаком. В процесі зберігання допускається опалесценція та утворення осаду.

Склад: 1 мл сиропу містить сухого екстракту листя плюща (при вмісті гедеракозіду з 14%) 4.5 мг;

Допоміжні речовини: сорбіту розчин (Е 420), ксантанова камедь, натрію карбоксиметилцелюлоза, калію сорбат, ароматизатор, вода очищена.

Форма випуску: Сироп.

Фармакотерапевтична група: Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС R05C A16.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка Основними біологічно активними речовинами екстракту плюща звичайного є сапонінові глікозиди, які підсилюють секрецію бронхіальних залоз, містять секретолітичні, відхаркувальні, а також загальнозміцнюючі і тонізуючі властивості. Завдяки вмісту дубильних речовин, пектинів, смоли, ефірної олії - препарат чинить протизапальну, антисептичну та ранозагоювальну дію.

Фармакокінетика: не вивчалася.

Показання для застосування Інфекційно-запальні захворювання органів дихання, які супроводжуються кашлем та утворенням густого в'язкого мокротиння (бронхіт, трахеобронхіт, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, бронхоспазм).

Спосіб застосування та дози: Внутрішньо дітям у віці від 1 до 6 років по 2,5 мл сиропу тричі на добу; дітям у віці від 6 до 10 років - по 5 мл сиропу тричі на добу, дітям віком від 11 до 16 років і дорослим призначають - по 5-7,5 мл сиропу тричі на добу. Тривалість курсу лікування становить до 7 днів. Для досягнення стабільного терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще 2-3 доби.

Побічна дія: Іноді може викликати діарею. Можливі й алергічні реакції.

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату. Містить сорбітол і не рекомендується для застосування у хворих з непереносимістю фруктози. Діти віком до 1 року.

Передозування: Нудота, пронос. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування: Досвіду застосування препарату під час вагітності та годуванням груддю немає. Препарат не містить алкоголю, цукру та барвників.

Перед кожним застосуванням необхідно ретельно збовтувати флакон!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами небажаної дії препарату не спостерігалося.

Умови та термін зберігання: Зберігати при температурі від 15 ° С до 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 5 років. Після відкриття упаковки препарат придатний протягом 6 місяців.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: по 90 мл у флаконі або баночці з дозуючим стаканчиком в картонній пачці.