Пірантел-Вішфа

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Склад лікарського засобу:

Діюча речовина: 5 мл суспензії оральної містять пірантелу памоат (в перерахунку на пирантел) 250 мг;

Допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристализуется (містить Е 420); гліцерин; полісорбат 80; натрію карбоксиметилцелюлоза; натрію бензоат (Е 211); алюмінію-магнію силікат; повідон; симетикон; ароматизатор "Абрикос МА / 1 137" (містить пропіленгліколь); кислота лимонна моногідрат; натрію гідроксид; вода очищена.

Лікарська форма: Суспензія оральна.

Фармакотерапевтична група: Протипаразитарні засоби. Протівогельмінтниє кошти. Код АТС Р 02С С01.

Клінічні характеристики

Показання: Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, некатороз.

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату; порушення функцій печінки; період вагітності та годування груддю; дитячий вік до 6 місяців.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують перорально, під час або після їди. Немає необхідності застосовувати проносні засоби або утримуватися від прийняття їжі. Перед застосуванням збовтують до отримання однорідної суспензії.

Рекомендована доза препарату для дорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Максимальна доза - 1000 мг внутрішньо одноразово.

Залежно від віку і маси тіла призначають:

 • дітям у віці від 6 місяців до 2 років - 125 мг (2,5 мл);
 • від 2 до 6 років - 250 мг (5 мл);
 • від 6 до 12 років - 500 мг (10 мл);
 • старше 12 років і дорослим з масою тіла до 75 кг - 750 мг (15 мл);/li>
 • дорослим з масою тіла понад 75 кг - 1000 мг (20 мл) 1 раз на добу.
 • При лікуванні ентеробіозу з метою поліпшення ефекту рекомендовано чітке дотримання правил особистої гігієни (особливо дітям) та повторний прийом препарату через 2-3 тижні після попереднього.

  При важких формах анкілостомозу призначають подвійну дозу: 20 мг на кілограм маси тіла в 1 або 2 прийоми протягом 2-3 днів.

  Побічні реакції.

  З боку травної системи: нудота, блювота, біль в епігастрії, анорексія, спазми в животі, тенезми, діарея, рідко - підвищення активності печінкових трансаміназ.

  З боку центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття втоми, сонливість, безсоння.

  З боку шкірних покривів: алергічні висипання

  Передозування: Можлива втрата апетиту, нудота, блювота, діарея, атаксія, проте у зв'язку з мінімальними кількостями пірантелу, що абсорбуються, навіть значне передозування викликає ознаки інтоксикації дуже рідко. Через відсутність специфічного антидоту у випадках прийому надмірної дози препарату рекомендується симптоматичне лікування (промивання шлунка, проносні засоби), в разі необхідності - підтримуюча терапія серцевими і аналептичну засобами.

  Застосування в період вагітності або годування груддю: В експериментальних дослідженнях тератогенних ефектів не встановлено. Застосування в період вагітності та годування груддю можливе, якщо очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода / дитини.

  Діти: Чи не застосовують дітям віком до 6 місяців.

  Особливості застосування: З обережністю призначають хворим з порушенням функції печінки. Після застосування препарату проносні засоби не призначають. При ентеробіозі необхідно проводити одночасне лікування всіх осіб, які проживають в одному приміщенні з хворим. Після закінчення курсу лікування необхідно провести контрольні лабораторні дослідження (аналізи калу на наявність паразитів).

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Препарат може спричинити запаморочення, сонливість і слабкість, тому слід з обережністю застосовувати під час керування транспортними засобами та роботи з іншими механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не рекомендується застосовувати препарат разом з левамізолом (потенціювання токсичності останнього) і з піперазином, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу. Препарат може підвищувати концентрацію теофіліну.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка: Деполярізуется дію пірантелу спричиняє розвиток нейромускулярного блоку, в результаті чого виникає спазм м'язів гельмінта, і останній видаляється з організму перистальтикою кишечника. ПІРАНТЕЛ-Вішфа діє як на статевозрілих, так і на статевонезрілих особин паразитів.

  Фармакокінетика: Пірантелу памоат погано всмоктується з шлунково-кишкового тракту (менше 3,8%). Після прийому внутрішньо в дозі 10 мг / кг концентрація в плазмі становить 0,005 - 1,13 мкг / мл протягом 1 - 3 годин. Мінімальна кількість препарату частково метаболізується в печінці до N метил -1,3-пропандіаміна. Більше 50% препарату виділяється в незміненому вигляді з калом після прийому внутрішньо, не більш 7% виводиться з сечею в незміненому вигляді і у вигляді N метил - 1,3-пропандіаміна.

  Фармацевтичні характеристики:

  Основні фізико-хімічні властивості: Суспензія світло-жовтого кольору з характерним запахом. При зберіганні можливе розшарування, яке усувається при збовтуванні.

  Термін придатності: 3 роки.

  Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

  Упаковка: За 15 мл в флаконі з мірною ложкою в пачці.

  Відпускається: За рецептом.