Обліпихи олія

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

Міжнародна назва: Ніррорhае rhamnodies;

Основні фізико-хімічні властивості: масляниста рідина оранжево-червоного кольору з характерним запахом; допускається незначний осад, що розчиняється при нагріванні до 40 ° С;

Склад: концентрат обліпихової олії (вміст каротиноїдів 360 мг%); допоміжні речовини: олія соняшникова рафінована.

Форма випуску: Масло.

Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування кіслотнозавісімих захворювань. Код АТС А02 X.

Фармакологічні властивості: Масло з плодів і листя обліпихи містить токофероли, каротини і каротиноїди (не менше 180 мг% ?-каротину), жирні кислоти (стеаринову, лінолеву, олеїнову, пальмітинову), гліцерідовие і хлорофілові з'єднання. Завдяки наявності в складі жиророзчинних біоантіоксідантов Масло обліпихи зменшує нищівну силу токсичних речовин, перекисних сполук та інших агресивних чинників, захищає клітинні оболонки і внутрішньоклітинні структури, стимулює процеси загоєння при ураженні шкірних покривів і слизових оболонок, пригнічує ріст бактерій, проявляє обволікаючу та жовчогінну дію.

Показання до застосування Масло обліпихи застосовують зовнішньо при лікуванні опіків, пролежнів, променевих уражень шкіри і слизових оболонок, гінекологічних захворювань (кольпітів, ендоцервіцитів, ерозій шийки матки), проктологічних патологій (ерозивновиразкових, атрофічних уражень прямої кишки, геморою, тріщин ануса).

Всередину препарат приймають у складі комплексної терапії уражень стравоходу і виразкової хвороби (виразкової хвороби) шлунка та / або дванадцятипалої кишки. Інгаляційно Масло обліпихи застосовують при лікуванні хронічних запальних захворювань верхніх дихальних шляхів (носоглотки, голосових зв'язок, трахеї, бронхів). Місцево препарат застосовують для лікування тонзилітів, ангін, гайморитів.

Спосіб застосування та дози: При патологічних процесах шкіри препарат застосовують у вигляді масляних пов'язок, які накладають через день (після очищення ураженої поверхні шкіри від некротичних тканин) до появи ділянок тканинної регенерації.

При гінекологічних захворюваннях ватними тампонами, змоченими олією, змащують стінки піхви, вагінальну частину і канал шийки матки (після їх попередньої обробки); при ерозії шийки матки ватні тампони, рясно змочені олією, щільно притискають до місця ерозії (процедуру заміни тампонів проводять щодня). Курс лікування кольпіту становить 10-15 процедур, ендоцервіциту та ерозії шийки матки - 8-12 процедур.

При проктологічних захворюваннях ватними тампонами, змоченими олією, змащують анус і гемороїдальні вузли; при ураженнях прямої кишки олію вводять в її просвіт за допомогою мікроклізми (попередньо зробивши очисну клізму). Курс лікування - 10-12 процедур.

При ураженнях стравоходу, виразковій хворобі (виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки) дорослі і діти віком від 12 років застосовують препарат всередину по 1 чайній ложці 2-3 рази на день. Середня тривалість курсу лікування - 3-4 тижні.

При патології ЛОР-органів ватними тампонами, змоченими Обліпиховою маслом, змащують мигдалики, глотку; при хронічному гаймориті змочені в олії марлеві турунди вводять у зовнішні носові ходи (попередньо звільнивши їх від слизу). Курс лікування становить 8-10 процедур.

При захворюваннях верхніх дихальних шляхів Масло обліпихи застосовують інгаляційно.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, стабільності лікувального ефекту і переносимості препарату. У разі необхідності курс лікування можна повторити через 4-6 тижнів.

Побічна дія: Гіркота в роті, пронос (при прийомі всередину), відчуття печіння (при зовнішньому застосуванні), порушення дихання, бронхоспазм, надлишкове виділення слини (при інгаляційному застосуванні). При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія і набряк шкіри, висип, свербіж).

Протипоказання: Гострі запальні процеси жовчного міхура, печінки, підшлункової залози; жовчнокам'яна хвороба. Препарат протипоказаний особам, схильним до алергічних реакцій (при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, які входять до складу обліпихової олії). Передозування. При передозуванні можлива поява нудоти, блювоти, головного болю, сплутаності свідомості, судом, проносу, шкірного висипу, десквамації епітелія.Может розвиватися олігурея. В окремих випадках виникають шокові стани. В такому випадку необхідно промивання шлунка, призначення активованого вугілля або іншого адсорбенту і відповідна симптоматична терапія.

Особливості застосування: Питання про призначення обліпихової олії для внутрішнього застосування дітям віком до 12 років, вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення очікуваної ефективності лікування і потенційної небезпеки препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Патологічний вплив на організм людини через взаємодію масла обліпихи з іншими лікарськими засобами не описана.

Умови та термін зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці. Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Термін придатності: 3 роки.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: по 50 мл у флаконах.