Меновазан

Інструкція з медичного використання препарату

Склад:

Діючі речовини: 1 г мазі містить ментолу рацемічного 25 мг, новокаїну (прокаїну гідрохлориду) 10 мг, анестезину (бензокаїну) 10 мг;

Допоміжні речовини: олія мінеральна, парафін білий м'який, емульгатор Т-2, вода очищена.

Лікарська форма: Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: Мазь білого кольору c запахом ментолу.

Фармакотерапевтична група: Протисвербіжні кошти. Код АТС D04А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Меновазан - це комбінований препарат і його властивості зумовлені дією активних компонентів. Зокрема, завдяки селективного дії ментолу на холодові рецептори, мазь викликає відчуття холоду, а подразнюючу дію може змінюватися незначною анестезією. Рефлекторно ментол змінює тонус судин. Це стосується як поверхневих судин, так і судин, розташованих глибше. Новокаїн має досить виражену анестезуючу активність. Він не змінює тонус судин. Анестезин викликає поверхневу анестезію. Поєднання зазначених компонентів в одному препараті забезпечує здатність викликати оборотне порушення збудливості і провідності нервових рецепторів і провідників при безпосередньому контакті з ними, проявляти подразнюючу та відволікаючу дію, пригнічувати збудливість мембран нервового волокна, знижувати амплітуду потенціалу дії, підвищувати поріг деполяризації мембрани нервового волокна, уповільнювати швидкість розвитку висхідній фази потенціалу дії, знижувати ступінь збудження в нервових елементах.

Клінічні характеристики

Показання: Невралгії, міалгії, артралгії; дерматози, які супроводжуються свербежем.

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні: Не наносити на шкіру з проявами алергічної реакції, на шкіру обличчя, на пошкоджену шкіру.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Не рекомендується застосовувати одночасно з іншими местнодействующими засобами (підсилюють ефекти препаратів з місцевоанестезуючу дію). Компоненти препарату (новокаїн, анестезин) послаблюють антибактеріальну дію сульфаніламідних препаратів. При одночасному застосуванні з якими-небудь іншими лікарськими засобами слід повідомити лікаря.

Особливі застереження

Застосування в період вагітності або годування груддю. Немає досвіду застосування препарату в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами: Слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, оскільки можливе запаморочення.

Діти: Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози: Застосовувати зовнішньо 2-3 рази на добу для розтирання болючих або пошкоджених ділянок шкіри. Курс лікування залежить від форми та перебігу захворювання, а також від характеру супутньої терапії. Максимальна добова доза становить 9 м.

Передозування: При тривалому застосуванні можливі запаморочення, загальна слабкість, зниження артеріального тиску, алергічні реакції. При появі таких симптомів препарат слід відмінити, залишки змити з поверхні шкіри водою і звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти: Можливі алергічні реакції (в т.ч. гіперемія, подразнення шкіри, свербіж, висип, набряк, кропив'янка), контактний дерматит.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Не рекомендується приймати одночасно з іншими местнодействующими засобами (підсилює ефекти препаратів з місцевоанестезуючу дію). Компоненти препарату (новокаїн, анестезин) послаблюють антибактеріальну дію сульфаніламідних препаратів. При одночасному застосуванні з якими-небудь іншими лікарськими засобами слід повідомити лікаря.

Термін придатності: 3 роки.

Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 20С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: За 40 г в тубі в пачці.

Відпускається: без рецепта

Більше про препарат