Віпратокс

Інструкція з медичного використання препарату

Склад:

Діючі речовини: отрута гюрзи 16 МЕД, саліцилова кислота, камфора рацемічна, ялицеве масло; 1 г лініменту містить отрути гюрзи 16 МЕД 0,0176 мг, саліцилової кислоти 10 мг, камфори рацемічної 30 мг, ялицевої олії 30 мг;

Допоміжні речовини: натрію хлорид, олія соняшникова, парафін білий м'який, гліцерин, емульгатор Т-2, вода очищена.

Лікарська форма: Лінімент.

Основні фізико-хімічні властивості: лінімент білого кольору з характерним запахом камфори і ялицевої олії.

Фармакотерапевтична група:

Препарати, що застосовуються місцево при болях у суглобах і м'язах. Код АТС М02А Х10.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка:

Основною діючою речовиною віпратокс є отрута гюрзи (Venenum Macroviperae lebetina), що містить фосфоліпазу, фосфодіестеразу, гіалуронідазу та інші активні речовини.

Дія препарату зумовлена токсинами, які містить отруту гюрзи.

Постсинаптические нейротоксини, які специфічно блокують н-холінорецептори субсінаптіческой мембрани скелетної мускулатури і деяких відділів центральної нервової системи.

Пресинаптические нейротоксини, які діють на пресинаптичні нервові закінчення і сприяють збільшенню виділення медіаторів.

Мембраноактівние нейротоксини (поліпептиди-кардіо і цитотоксини), які активно діють на мембрани клітин, в тому числі викликаючи їх деполяризацію.

Разом зі специфічною дією, яке безпосередньо залежить від складу отрути, лікувальний ефект препарату обумовлений рефлекторними реакціями, які виникають у зв'язку з роздратуванням рецепторів шкіри, з впливом біогенних речовин, які утворюються при місцевій дії препарату, на тканини , з впливом на імунологічні реакції організму, а також зі стимуляцією системи «гіпофіз - наднирники». При місцевому застосуванні отрута гюрзи має подразнюючу та знеболювальну дію.

Саліцилова кислота при зовнішньому застосуванні має антисептичну, подразнюючу, відволікаючу і кератолітичну дію, сприяючи кращому проникненню діючих компонентів.

Пихтовое масло завдяки високій ліпофільності легко проникає через епідерміс, дратує закінчення чутливих нервів як поверхневих судин, так і судин більш глибоко розташованих тканин.

Завдяки камфори препарат проявляє місцево, знеболювальну та протизапальну дію і, збуджуючи чутливі нервові закінчення шкіри, покращує трофіку тканин.

Фармакокінетика: не вивчалася.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування болю при ревматизмі, невралгії, ішіасі, люмбаго, радикуліті, міалгії, артралгії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Бронхіальна астма, коклюш, схильність до бронхоспазму, схильність до судом, гострий туберкульоз легенів, порушення мозкового та коронарного кровообігу, схильність до виникнення ангіоспазмів, тяжкі порушення функцій нирок і печінки, гнійничкові захворювання шкіри, пошкодження цілісності шкіри в місці нанесення препарату, лихоманка, загальна стомлюваність.

Особливі заходи безпеки:

Не наносити на шкіру з проявами алергічної реакції.

Не допускати потрапляння препарату в очі, на відкриті рани і на слизові оболонки. При випадковому попаданні в очі або на слизові оболонки необхідно ретельно промити їх великою кількістю проточної води.

З обережністю застосовувати пацієнтам похилого віку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:Не вивчалася. Хоча досить контрольовані випробування взаємодії не проводилися, не виключено, що надмірне застосування саліцилатів для місцевого застосування може збільшити ефект кумаринових антикоагулянтів і aнтітромбоцітарних препаратів. Пацієнтам, які отримують кумаринові антикоагулянти і антитромбоцитарні препарати, включаючи ацетилсаліцилову кислоту, необхідно проявляти обережність.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Протипоказано в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози: для уникнення прояву побічних ефектів необхідно попередньо нанести невелику кількість лініменту на шкіру для визначення індивідуальної чутливості до препарату.

Залежно від розміру поверхні ураженої ділянки лінімент наносити невеликими порціями 5-10 г і ретельно втирати в шкіру 1-2 рази на добу до зникнення больового синдрому.

Курс лікування визначає лікар залежно від тяжкості перебігу захворювання та ефективності лікування.

Діти: досвід застосування дітям відсутній, тому застосування цієї категорії пацієнтів не рекомендується.

Передозування: при випадковому попаданні на слизові оболонки мазь викликає сильне роздратування. Можливі алергічні реакції (свербіж, дерматит, лущення шкіри). Рекомендується припинити застосування лініменту і змити його залишки з шкіри. У разі необхідності показано симптоматичне лікування.

Неправильне застосування: Випадкове проковтування мазі може викликати гастроінтестинальні симптоми, такі як блювота і діарея. Лікування симптоматичне.

При випадковому проковтуванні великої кількості мазі можуть проявлятися симптоми гострого отруєння, такі як нудота, блювання, біль в животі, головний біль, запаморочення, відчуття жару / почервоніння, судоми, респіраторна депресія і кома.

Лікування пацієнтів з важкими гастроінтестинальні або неврологічними симптомами отруєння симптоматичне. Не можна викликати блювоту.

Побічні реакції: можливі місцеві алергічні реакції (в т.ч. свербіж, печіння, висип, сухість, лущення, подразнення, контактний дерматит, кропив'янка), підвищення температури тіла.

Термін придатності: 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання: зберігати при температурі 8-20С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: по 40 г в тубі в пачці.

Відпускається: Без рецепта.

Більше про препарат