Йод

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

Міжнародна назва: Іоdum;

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору з характерним запахом;

Склад: діюча речовина: йод; 1 мл розчину містить йоду 0,05 г;

Допоміжні речовини: калію йодид, спирт етиловий 96%, вода очищена.

Форма випуску: Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Фармакотерапевтична група: Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08A G03.

Фармакологічні властивості: Препарат містить елементарний йод, для якого характерними є протимікробна, місцеву подразнюючу та відволікаючу дії. При нанесенні на шкіру і слизові оболонки препарат обумовлює подразнювальну дію і може викликати рефлекторні зміни в діяльності організму. Проникаючи, йод активно впливає на обмін речовин, посилює процеси дисиміляції.

Показання для застосування: Застосовують зовнішньо як антисептичний, подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкіри і слизових оболонок, для обробки операційного поля, для профілактики інфікування невеликих ушкоджень цілісності шкіри, для зменшення запальних процесів при міозитах, невралгіях (виявляє відтягували ефект).

Спосіб застосування та дози: При зовнішньому застосуванні йодом змочують ватний тампон, який використовують для обробки уражених ділянок шкіри.

Побічна дія: При тривалому застосуванні йоду можлива поява нежитю, кропив'янки, оттека Квінке, слюно- і сльозотеча, висип на шкірі.

Протипоказання Підвищена чутливість до йоду, особливо у пацієнтів зі світлим волоссям. Також препарат протипоказаний при фурункульозі, вугрової висипки, гемморагіческая діатезі, кропивниці, гіпертиреозі, аденомі щитовидної залози, нирковій недостатності, діабетичної виразці шкіри.

Передозування: При передозуванні можливі явища йодизму, подразнення, опіки.

Особливості застосування: Слід бути обережними при застосуванні йоду на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може викликати опіки, сильне подразнення.

Не слід застосовувати на великих ділянках шкіри через можливий розвиток опіку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, що містять органічні сполуки, може спостерігатися денатурація білкових компонентів.

Умови та термін зберігання: Зберігають в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 3 роки.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: По 10 мл, 20 мл у флаконах.