Люгс

Інструкція з медичного використання препарату

Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: рідина червоно-бурого кольору з запахом йоду і евкаліпта.

Склад:

Діюча речовина: 100 г препарату містить йоду 1 г;

Допоміжні речовини: калію йодид, евкаліпта настойка, гліцерин, вода очищена.

Форма випуску: Розчин для зовнішнього застосування 1%.

Фармакотерапевтична група: Препарати, які застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02А А20.

Препарат містить йод, який проявляє антимікробну дію на грампозитивні і грамнегативні бактерії, в т. Ч. Стрептококи, стафілококи, кишкову паличку. Механізм антимікробної дії проявляється в денатурації білка внаслідок взаємодії з N-групами білкових молекул.

Виділяється йод з організму переважно нирками, частково шлунково-кишковим трактом, потовими і молочними залозами.

Фармакокінетика Виділяється йод з організму переважно нирками, частково шлунково-кишковим трактом, потовими і молочними залозами.

Показання для застосування: Запальні захворювання горла і глотки (тонзиліт, фарингіт, ангіни, глосит, афтозний стоматит) - у складі комплексної терапії.

Спосіб застосування та дози. Встановити розпилювач положенням догори, натиснути на ковпачок 1-2 рази, щоб розчин надійшов до розпилювача та після натискання розбризкувався. Після ввести розпилювач на 2-3 см в порожнину рота, закрити рот, затримати дихання і натиснути 2 рази на ковпачок так, щоб одне зрошення було здійснено праворуч, друге - ліворуч. Застосовувати препарат 1-2 рази на день (з перервою не менше 6 годин) після прийому їжі. Курс лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання, а також від характеру супутньої терапії.

Побічна дія: При тривалому використанні можуть виникнути явища йодизму (нежить, кропив'янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висип на шкірі, м'язова слабкість, загальмованість), кропив'янка.

Тривале застосування препарату може призвести до йодизму (металевий присмак, підвищене слиновиділення, набряки очей або гортані, набряк легенів, шкірні висипання, розлад шлунково-кишкового тракту).

Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до йоду та інших компонентів препарату. Гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова недостатність, дослідження або терапія радіоактивним йодом (у період за 2 тижні перед і після дослідження або терапії).

Передозування: Можлива поява йодизму (нежить, кропив'янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висип на шкірі, м'язова слабкість, загальмованість).

Лікування: Негайне припинення застосування препарату і симптоматична терапія.

Особливості застосування: Препарат не призначений для прийому всередину. Не слід вдихати та / або проковтувати препарат. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму, при туберкульозі, геморагічних діатезах.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Не застосовувати препарат одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Термін придатності: 3 роки.

Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ° С в недоступному для дітей місці.

Упаковка: по 20 мл в контейнері або у флаконі з механічним розпилювачем в пачці.

Відпускається: Без рецепта.

Більше про препарат