Глод - Вішфа

Інструкція з медичного використання препарату

Склад: діюча речовина: настойка глоду плодів; 1 мл препарату містить настойки глоду плодів (Crataegi fructus) (1:10) (екстрагент – етанол 70 %).

Лікарська форма: Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовто-червоного до червонувато-бурого кольору, гіркувата на смак, із слабким ароматним запахом; допускається утворення осаду при зберіганні.

Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються у кардіології. Код АТХ C01E B04.

Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка. Біологічно активні речовини, що містяться у глоду плодах (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, тритерпенові кислоти), посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів і зменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скорочень серцевого м’яза.

Фармакокінетика: Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через 30 хв – 1 годину.

Клінічні характеристики: Показання: Функціональні розлади діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія); як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Препарат посилює дію серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів. Застосування із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом. Може посилювати дію снодійних, седативних і гіпотензивних засобів. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування: Препарат не рекомендується приймати під час їди, щоб уникнути взаємодії з компонентами їжі. Глод-Вішфа є звичайним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Застосування у період вагітності або годування груддю: Лікарський засіб протипоказано застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Препарат може спричинити сонливість, тому під час застосування слід утримуватись від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози: Застосовувати внутрішньо до їди. Дорослим рекомендується застосовувати по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям від 12 років – із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально з урахуванням характеру і ступеня тяжкості. Необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти: Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Передозування: Симптоми: зниження артеріального тиску, сонливість, брадикардія. Лікування: припинення застосування препарату і проведення симптоматичної терапії.

Побічні реакції:

  • З боку нервової системи: сонливість.
  • З боку серцево-судинної системи: брадикардія, значне зниження артеріального тиску.
  • З боку імунної системи: алергічні реакції (у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).

Термін придатності: 4 роки.

Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 С у недоступному для дітей місці.

Упаковка: По 50 мл або 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску: Без рецепта.