fbpx

Ділатіл супозиторії

Нові підходи для усунення симптомів геморою

26.08.2024

Нові підходи для усунення симптомів геморою- Фото 1

Геморой – одне з найбільш частих проктологічних захворювань. За різними даними, близько 140-160 осіб із 1000 дорослих стикаються з цією проблемою. Захворювання може бути зумовлене генетично. Проте у багатьох випадках воно є результатом застою крові в ділянці малого тазу, що, у свою чергу, виникає при малорухливому способі життя.

З поширенням хвороби розширюються і методи лікування. В наш час геморой ефективно лікують із застосуванням різноманітних методів, чимало з яких були розроблені в останні декілька років. Новітні технології та сучасні препарати дозволяють швидко, ефективно і, головне, безболісно лікувати геморой на різних стадіях.

 

Зміст:

  1. Що слід знати про геморой
  2. Симптоми, які можуть вказувати на наявність геморою
  3. Що буде, якщо не лікувати геморой?
  4. Сучасні хірургічні методи лікування геморою
  5. Ймовірні побічні ефекти хірургічного лікування геморою
  6. Безопераційні методи лікування геморою – особливості та переваги
  7. Способи безопераційного лікування геморою
  8. Медикаментозне лікування геморою

 

Що слід знати про геморой

Щоб розуміти всю важливість своєчасного і правильного лікування геморою, для початку необхідно розібратися з тим, що це за хвороба, як її розпізнати, чому виникає, і які ускладнення вона може спричинити.

Геморой – це фактично варикозне розширення вен у ділянці прямої кишки. В результаті на стінках судин формуються вузлики, які називають гемороїдальними вузлами. Вони можуть бути як всередині прямої кишки, так і з зовнішнього боку. З часом захворювання прогресує. Розрізняють 4 стадії геморою:

  • перша – супроводжується свербежем і періодичними кров’янистими виділеннями з анального отвору;
  • друга – до початкових симптомів додається випадання гемороїдальних вузлів, які хворий може вправляти самостійно;
  • третя – випадання гемороїдальних вузлів уже неможливо вправити без спеціальних медичних маніпуляцій;
  • четверта – вузли досягають великих розмірів і впоратися із симптомами консервативними терапевтичними методами лікування неможливо.

Причин, що ведуть до виникнення геморою, доволі багато. В переліку основних факторів традиційно називають такі:

  • вроджена слабкість стінок кровоносних судин;
  • порушення функцій прямої кишки, які спричиняють спазм внутрішнього сфінктера, це зокрема злукова (спайкова) хвороба, психоемоційні порушення;
  • хронічні запальні захворювання в ділянці прямої кишки та органів малого тазу (сальпінгоофорит, цистит, простатит тощо), які спричиняють порушення кровообігу, запальні процеси в судинах, які сприяють поширенню інфекції в зоні прямої кишки.

Ризик виникнення хвороби підвищується в людей з ожирінням, а також у тих, які мало рухаються чи багато часу проводять стоячи чи сидячи. До порушень кровотоку та застійних явищ також можуть призводити зловживання жирними стравами та алкоголем, застосування деяких медпрепаратів, вагітність, часті закрепи, надмірні фізичні навантаження.

Симптоми, які можуть вказувати на наявність геморою

Що слід знати про геморой

Чимало людей звертаються до проктолога, коли захворювання переходить у більш пізню стадію й потребує складного й тривалого лікування. В багатьох випадках причиною цього є те, що хворі не вміють розпізнати найперші симптоми захворювання.

Точно діагностувати захворювання та визначити його стадію може лише лікар. Проте є деякі симптоми, які слугують сигналом, що пора звернутися до проктолога з підозрою на геморой. Це зокрема:

  • свербіж та печіння в ділянці анального отвору;
  • сліди крові у випорожненнях чи на туалетному папері;
  • відчуття тяжкості та чужорідного тіла в прямій кишці;
  • біль, що виникає під час дефекації, ходьби чи сидіння.

У залежності від стадії захворювання можуть застосовуватися різні методи терапії. На ранніх цілком реально впоратися з проблемою самотужки, застосовуючи спеціальні препарати, наприклад, Ділатіл у формі ректальних супозиторіїв чи мазі.

Що буде, якщо не лікувати геморой?

Ігнорувати симптоми геморою не слід не тільки тому, що з часом захворювання спричинятиме все більше дискомфорту. Наслідки нелікованої хвороби можуть бути куди серйознішими.

Наявність геморою, особливо задавненого, підвищує ризик виникнення раку прямої кишки. В наш час це одна з найбільш поширених форм онкологічного захворювання. Часті кровотечі, що супроводжують геморой, можуть призвести до анемії та наслідків, пов’язаних із цим станом. Запалення і тріщини прямої кишки, що виникають на тлі хвороби – відкривають шлях для проникнення інфекції в кровоток і розповсюдження по всьому організму. А тромбоз гемороїдальних вузлів може призвести до некрозу тканин.

Всього цього та інших ймовірних ускладнень геморою можна уникнути, якщо своєчасно розпочати лікування. Тим паче, що сучасні підходи спрямовані не лише на отримання бажаного результату. Новітні методи дозволяють лікувати геморой безболісно з мінімумом дискомфорту для пацієнта. Можливості сучасної медицини дозволяють застосовувати традиційні медикаментозні, хірургічні та фізіологічні методи терапії.

Сучасні хірургічні методи лікування геморою

Оперативні методи лікування геморою застосовують в основному на пізніх стадіях хвороби, коли традиційна медикаментозна терапія не дає бажаного результату. Але зважаючи на те, що сучасна хірургія заснована на застосуванні малоінвазивних методик (без великих розрізів), то відновлення після операції відбувається доволі швидко.

Для лікування геморою хірургічним методом у наш час найчастіше застосовують гемороїдектомія за Мілліганом-Морганом та операцію Лонго.

Гемороїдектомію виконують під загальним наркозом. Це найбільш радикальний метод лікування, під час якого гемороїдальні вузли видаляють частково чи повністю. Зазвичай застосовуються на 3-4 стадії захворювання. Щоправда, такий метод прийнятний лише у крайніх випадках, коли застосування більш щадних способів не дасть потрібного ефекту.

Операція Лонго в порівнянні з попереднім методом – це більш просте хірургічне втручання. Виконується в умовах стаціонару при загальній чи місцевій анестезії. Суть операції полягає у видаленні частини слизової прямої кишки та підтягуванні гемороїдальних вузлів таким чином, щоб перекрити до них надходження крові. В результаті цього вузли, позбавлені живлення, поступово розсмоктуються. Це малотравматична операція. Виконується на ділянках, позбавлених больових рецепторів, тому період відновлення безболісний і з мінімальним дискомфортом. А вже за декілька днів пацієнт може повертатися до звичного життя.

Також застосовують хірургічні операції за методом Фергюсона чи за Парксом. Їхня суть також зводиться до видалення гемороїдальних вузлів.

Ймовірні побічні ефекти хірургічного лікування геморою

Будь-які хірургічні втручання, зокрема й виконані за сучасними методиками, завжди пов’язані з певними ризиками. Саме тому проктологи закликають пацієнтів своєчасно звертатися за медичною допомогою й розпочинати лікування геморою на початкових стадіях, коли ще можна обійтися без операції.

Найбільш ймовірні побічні ефекти хірургічного лікування геморою:

  • затримка сечі в період відновлення (зумовлена травмуванням тканин під час операції);
  • больовий синдром (особливо після операції за Мілліганом-Морганом із накладенням швів чи без них);
  • нетримання калу (трапляється вкрай рідко після операції за Мілліганом-Морганом).

Крім того, якщо хірургічний метод лікування застосовувався на пізній стадії хвороби, іноді трапляються післяопераційні рецидиви геморою.

Безопераційні методи лікування геморою – особливості та переваги

Крім традиційного хірургічного втручання, в наш час застосовують і більш прогресивні безопераційні методики. Вони дозволяють безболісно лікувати геморой на різних стадіях без побічних ефектів. В основі безопераційних методик застосовуються технології безшовного з’єднання тканин. Більшість таких маніпуляцій виконують в умовах амбулаторії.

Способи безопераційного лікування геморою

Головні переваги таких методів лікування геморою:

  • висока ефективність, у багатьох випадках аналогічна результатам, які можна отримати після оперативного втручання;
  • мінімальний ризик ускладнень;
  • короткий період відновлення після процедури;
  • до та після процедури пацієнт може дотримуватися звичного способу життя.

Безопераційні методи лікування можуть стати ефективною альтернативою хірургічному втручанню у випадках, коли є протипоказання до операції, в період загострення хвороби, а також під час вагітності.

Способи безопераційного лікування геморою

Розглянемо найпопулярніші безопераційні методи лікування геморою.

Вид процедури Особливості
Інфрачервона фотокоагуляція

 

Безболісна процедура, найбільш ефективна для лікування геморою 1 чи 2 стадії. Також може застосовуватися в комплексному лікуванні більш пізніх стадій захворювання. Під час маніпуляції на гемороїдальний вузол впливають інфрачервоним випромінюванням. В результаті відбувається відторгнення ураженої тканини (вузла).

 

Латексне лігування гемороїдальних вузлів

 

Процедуру виконують амбулаторно. Ефективна при геморої 2 і 3 стадії. Іноді може застосовуватися при 4-ій. Суть маніпуляції полягає в тому, що за допомогою спеціального пристрою лігатора на внутрішні гемороїдальні вузли накладають латексне кільце. За 2-3 доби частина вузла, на якій було кільце, відторгається й виводиться з організму разом із каловими масами.
Лікування радіохвилями

 

Процедуру виконують із застосуванням радіохвильового «скальпеля». За допомогою пристрою тканини гемороїдального вузла нагрівають до певної температури, в результаті утворення буквально випаровується.
Лазерна вапоризація Лазерна технологія дозволяє видаляти швидко та безболісно зовнішні та внутрішні гемороїдальні вузли. Процедура за ефективністю не гірша традиційних хірургічних втручань, проте виконується малоінвазивним способом. Під час маніпуляцій відбувається миттєве «спаювання» судин, завдяки чому практично немає крові.
Кріотерапія Процедуру виконують із застосуванням кріозонда і рідкого азоту, охолодженого до більш ніж -190°С. Гемороїдальний вузол обморожують, після чого впродовж декількох днів він відпадає, не залишаючи кривавих ран. Процедура найбільш ефективна для видалення внутрішнього та зовнішнього геморою на ранніх стадіях.
Склеротерапія Метод може застосовуватися при хронічному геморої, що супроводжується кровотечею. Процедура виконується без анестезії впродовж 5-10 хвилин. Суть методу полягає у введенні в основу гемороїдального вузла спеціального розчину.

Медикаментозне лікування геморою

Якщо на апаратні і тим паче хірургічні методи лікування геморою зважуються не всі (й не завжди такі способи лікування необхідні), то медикаментозна терапія застосовується більш активно. До того ж сучасні препарати дозволяють лікувати геморой доволі ефективно в комфортних домашніх умовах.

Зазвичай при геморої лікарі рекомендують комплексну медикаментозну терапію. Пацієнту можуть бути рекомендовані препарати, які:

  • усувають запалення та біль;
  • запобігають ускладненням, таким як тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • покращують мікроциркуляцію в ділянці прямої кишки;
  • полегшують процес дефекації;
  • знищують бактеріальні інфекції (за їхньої наявності).

Саме тому для комплексного лікування геморою зазвичай радять застосовувати:

  • знеболювальні ліки;
  • тромболітики;
  • антибактеріальні препарати (за потреби);
  • проносні засоби м’якої дії.

Залежно від стадії хвороби та індивідуальних особливостей організму для лікування геморою можуть застосовувати медикаменти системної дії (таблетки, капсули, ін’єкції, крапельниці) чи препарати для місцевої терапії. Останні більш популярні, оскільки мають вагомі переваги:

  • їхня дія спрямована безпосередньо на місце локалізації проблеми;
  • мають високу біодоступність;
  • майже не мають побічних ефектів;
  • не впливають на ШКТ, печінку, нирки.

Для місцевого лікування застосовують засоби у лікарській формі супозиторіїв (свічок), кремів, мазей, гелів. Такі препарати зазвичай мають комбінований склад, завдяки якому забезпечують комплексну терапію. Скажімо, фармацевтична компанія Vishpha випускає лінійку засобів Ділатіл у свічках і мазі для місцевого лікування геморою. В складі цих препаратів містяться різні діючі речовини:

  • діосмін – речовина флавоноїд, що покращує тонус судин, зменшує набряк;
  • гесперидин – речовина рослинного походження з венотонізуючими та ангіопротекторними властивостями, зменшує набряклість тканин, покращує мікроциркуляцію;
  • дилтіазем – розслаблює гладкі м’язи судин, знижує кров’яний тиск, зменшує спазми сфінктера і покращує кровопостачання в ділянці гемороїдальних вузлів;
  • метилурацил – сприяє загоєнню тканин та регенерацію слизової оболонки аноректальної ділянки;
  • лідокаїн – місцевий анестетик, полегшує біль і дискомфорт в ділянці анального отвору.

Тож застосування таких медикаментів покращує кровообіг в ураженій ділянці, пришвидшує загоєння тріщин, усуває біль та запалення, а також слугує профілактикою тромбозу гемороїдальних вузлів.

Правильно вибрана та своєчасно розпочата медикаментозна терапія дозволяє ефективно лікувати геморой й без зайвого дискомфорту повністю усувати симптоми хвороби. Однак перш ніж застосовувати засоби серії Ділатіл чи інші медикаменти від геморою, слід проконсультуватися з лікарем. Це вбереже від небажаних побічних ефектів неправильного лікування.

В наш час геморой – хвороба, яка ефективно лікується на різних стадіях. Головне – вибрати правильний і якісний препарат. Саме такі випускає компанія Vishpha.

Поділитися статтею: