fbpx

Препарати від грибка

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпустки
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Екзік
Екзік

Лікування грибка шкіри стоп та нігтів

Крем,

Детальніше Де придбати
Без рецепта
Екзік
Екзік

Лікування грибка шкіри стоп та нігтів

Розчин,

Детальніше Де придбати

Вибираємо потужні ліки проти нігтьового грибка

У пошуках засобу, здатного успішно лікувати мікоз нігтів на стопах чи руках, чимало людей вибирають звичні антибіотики в таблетках. Проте краще купувати системні ліки проти грибка зовнішнього застосування. Сучасна фармацевтика постійно розробляє нові протигрибкові лікарські препарати. А оскільки ціни на них тримаються невисокі, то курс лікування з їхнім застосуванням обійдеться недорого.

Мікоз — інфекційне заразне захворювання. Його збудником є паразитарні гриби, які здатні вражати не тільки нігтьову пластину, але й тіло, шкіру на голові, і навіть можуть пробратися до внутрішніх органів. Тому дуже важливо негайно розпочати лікування, а не обмежуватися трав’яними ванночками та примочками.

Як поширюється інфекція?

Заразитися грибком дуже легко від іншої людини. Найчастіше інфікування відбувається у лазнях та саунах, коли відвідувач ходить босоніж, забуваючи про сланці. Також підхопити грибок можна й під час примірювання взуття без шкарпеток у магазині. Ще один шлях зараження — погано оброблені інструменти для педикюру та манікюру в салонах краси.

Грибок частіше вражає людей зі слабким імунітетом. В особливій групі ризику — хворі на діабет, у яких більш делікатна шкіра. Сприяє розвитку захворювання нігтьових пластин й сильна пітливість ніг. Причиною цього є специфіка будови стопи, зокрема невеликий проміжок між пальцями. Якщо ця ділянка покрита потом, створюються комфортні умови для розвитку грибка.

Також спровокувати виникнення хвороби може тісне взуття, яке травмує нігті, а піт роз’їдає ранки, куди з легкістю може проникнути будь-яка інфекція. Щодо останнього фактору, то він особливо небезпечний для дітей, у яких, як відомо, ноги ростуть дуже швидко, а отже, й взуття швидко стає тісним. Тому батькам слід постійно контролювати, аби дитина носила взуття відповідного розміру.

Коротко про види інфекції та симптоми

Вибираючи схему лікування грибкових захворювань на нігтях ніг чи рук, важливо брати до уваги різновид збудника. Навіть найкращий, ретельно розроблений системний лікарський препарат, розрахований на цвілевий грибок, буде безсилим в лікуванні дріжджового. Тому протигрибковий засіб повинен підбирати лікар після обстеження пацієнта. В аптеках є чимало ефективних ліків місцевої дії у формі крапель, розчину чи спрею за помірну ціну, їх вводять під нігті.

За походженням грибкові інфекції ділять на дріжджові, плісняві та доміфорні. Для боротьби з кожною групою існують свої специфічні препарати. Визначити вид грибка-збудника можна методом лабораторної діагностики — використовуючи мазок чи зішкріб. Якщо часто виникають рецидиви грибкових захворювань, з’ясувати причину допомагає аналіз крові. Головне, що слід запам’ятати: незважаючи на те, що ознаки ураження різними грибками дуже схожі, препарати для лікування використовують теж різні.

Симптоми, що вказують на мікоз нігтя:

  • шкіра навколо нігтя червоніє чи знебарвлюється;
  • на нігті утворюються плями або бляшки, які постійно мокнуть або лущаться;
  • свербіння, поява скоринок;
  • неприємний запах.

Нігті від грибків стають жовтими, у запущеній стадії — чорними, ламкими, набувають потовщення або, навпаки, витончуються, стають нерівними, можуть відокремлюватися шматками. Часто виникають запалення на ділянках шкіри, які контактують з нігтем.

Препарати та їх особливості

Антигрибкові препарати, розроблені для лікування нігтьового мікозу на ногах чи руках, поділяють на фунгіцидні (знищують спори інфекції) та фунгістатичні (блокують поширення мікроорганізмів). На початкових стадіях лікарі рекомендують боротися з недугою з допомогою зовнішніх засобів (мазь, краплі, спрей, розчин). Однак що більше задавнена хвороба, то сильніші медикаменти будуть необхідні.

Ефективність зовнішніх препаратів залежить від чутливості грибка, стадії хвороби та дозування. Часто рекомендують антигрибковий засіб на основі флуконазолу. Його випускають у таблетках, порошках, капсулах та розчинах. Також можна використовувати лікувальні мазі, спеціальні лаки, креми, краплі, спреї, які працюють на відновлення нігтя. До складу багатьох із них входить протигрибковий компонент, який глибоко проникає в тканини та швидко руйнує структуру грибка. Для профілактики рекомендуються препарати, які блокують розвиток збудників інфекції. Такі засоби підходять для лікування курсом. Їх наносять на уражене місце під нігтем доти, доки нігтьова пластина не відновиться.

Як правильно користуватися засобами?

Спершу слід максимально видалити з нігтьової пластини уражені частини. Далі — обробити ніготь спиртом, підсушити і лише після цього нанести ліки. Якщо для терапії використовується лікувальний лак, то після нанесення слід почекати 2-3 хвилини, а лише тоді одягатися та взуватися.

Лаки та розчини наносять 1-2 рази на тиждень, мазі та креми — 1-2 рази на добу. Точну схему застосування та дозування препарату повинен скоригувати лікар. Ціна на всі препарати в аптеках утримується прийнятною.

На повне відновлення після мікозу нігтів на руках може піти півроку, на ногах — ще більше, від 9 до 12 місяців. Лікування вважається завершеним, коли виріс новий чистий ніготь. Проте у багатьох випадках для запобігання рецидиву після завершення курсу лікарі радять використовувати протигрибкові засоби для профілактики.

Надійні засоби від Vishpha

Компанія Vishpha вже багато років виробляє лікарські препарати. Підприємство було створено на базі Житомирської фармацевтичної фабрики ще на початку минулого століття. З того часу компанія розробила чимало нових ліків, які пройшли лабораторні дослідження, апробацію і завдяки відмінній якості та ефективності користуються популярністю на фармринку.

Сьогодні Vishpha входить до десятки найкращих вітчизняних виробників фармакологічної продукції. Товари Вішфа представлені не лише в Україні. Медикаменти компанії є й на ринках США, Білорусі, Грузії, Молдови, Узбекистану.

Ліки цієї торгової марки створюються на основі натуральної сировини рослинного і тваринного походження. Є серед асортименту компанії й продукція, розроблена на основі синтетичних формул, створених в процесі численних досліджень. Усі засоби відповідають вимогам сертифікату GMP та міжнародним стандартам якості.

Детальніше