fbpx

Розчин «Екзік» – швидка допомога в боротьбі проти грибкових інфекцій

В організмі людини живе велика кількість різних грибів, мікроорганізмів та вірусів. Всі вони можуть бути як корисними, так і патогенними, що несуть небезпеку для здоров'я людини. Мікроорганізми бувають пліснявими та доміфорними, вони найчастіше виявляються у вигляді ураження нігтьової пластини та шкірних покривів. На допомогу в таких ситуаціях приходить «Екзік» розчин: препарат швидко та ефективно протидіє грибкам та інфекціям, виявляючи фунгіцидну або фунгістатичну дію.

Зміст:

 1. Розчин «Екзік»: показання до застосування
 2. Інструкція із застосування розчину «Екзік»
 3. Особливі вказівки під час використання розчину «Екзік»
 4. Додаткова інформація про розчин «Екзік»
 5. Часті питання про розчин «Екзік»

Экзик раствор 1% флакон 20 мл стоимость, отзывы, инструкция, купить по <glvred-warn class=

Спори грибкових інфекцій можуть розмножуватися на будь-якої поверхні чи в повітрі. У місцях, де часто змінюється вологість та температурний режим, грибок починає активізуватися, що призводить до низки негативних наслідків. У групі ризику знаходяться люди, які нехтують правилами особистої гігієни, носять незручне або вузьке взуття, мають підвищене потовиділення або різні захворювання шкіри.

Для лікування грибкових інфекцій дерматологи призначають розчин «Екзік», який відноситься до антимікотичних препаратів класу аліламінів. У своєму складі препарат має активну речовину – нафтифіну гідрохлорид. Діючий компонент розчину «Екзік» відрізняється активністю по відношенню до дерматофітів, дріжджових та пліснявих грибів. Нафтифін має фунгіцидну дію щодо ампергіл та дерматофітів, щодо дріжджових різновидів грибів – здатний виявляти фунгіцидний та фунгістатичний механізм дії залежно від виду мікроорганізмів.

Розчин «Екзік» характеризується протизапальними якостями, антибактеріальною активністю щодо грамнегативних та грампозитивних бактерій, які можуть спричинити вторинне інфікування поряд із мікротичними ураженнями.

Препарат «Екзік» з діючою речовиною у вигляді нафтифіну швидко абсорбується, утворюючи стійку протигрибкову концентрацію в різних шарах епідермісу. Наноситься засіб на поверхню ураженої ділянки, лише 4-5% медикаменту поглинається, тому вплив речовини, що діє, на організм людини дуже низька. Мінімальну кількість нафтифіну можна виявити в сечі та плазмі крові.

Розчин «Екзік»: показання до застосування


Розчин «Екзік» призначається у вигляді місцевої терапії різних грибкових інфекцій, викликаних патогенами, які мають чутливість до нафтифіну. Дерматологи рекомендують наносити препарат на уражені ділянки у разі прояву:

 • грибкових інфекцій шкіри та шкірних складок;
 • міжпальцевих мікозів;
 • грибкових інфекцій нігтьової пластини;
 • висівкоподібного лишаю;
 • запальних дермотомікозів.

У таблиці описані найпопулярніші ознаки появи грибкових інфекцій, у яких призначається розчин «Екзік».

Ознаки появи грибка на ногах

Особливості прояву

Потовщення нігтя

Більшість пацієнтів навіть не підозрюють, що потовщення нігтьової пластини може стати причиною появи грибка. Люди маскують деформацію нігтя, думаючи, що це косметична проблема, але насправді таке явище є ознакою або наслідками псоріазу, грибкового ураження нігтьової пластини, поганої циркуляції крові в нижніх кінцівках, генетичної спадковості, нейропатії, спричиненої травмами, дефіциту мікроелементів, вітамінів та вітамінів мінералів, а також неправильно підібраного взуття. Розчин «Екзік» допоможе вирішити питання потовщення нігтьової пластини, завдяки його діючим компонентам, пацієнт назавжди забуде про цю проблему.

Свербіж

Виявляється у вигляді неприємного свербіння, поколювання в зоні ураженої ділянки нижніх кінцівок. Така ознака може бути наслідками дії хімічних речовин, бактерій, різних мікроорганізмів та грибів. Свербіж може бути результатом пошкодження нервових закінчень під впливом стресу, психічних розладів, укусів комах, різних рослин, захворювань шкіри (екземи, псоріазу, лишаю, грибкових уражень нігтьової пластини та шкірних покривів), травм, мозолів, порізів, а також зневаги до правил гігієни. Розчин «Екзік» здатен швидко зняти свербіж, почервоніння та набряклість на ураженій ділянці, тому препарат відноситься до категорії високоефективних засобів боротьби з грибковими інфекціями різних типів.

Лущення шкіри

Це надмірне відторгнення відмерлих клітин шкірних покривів. Якщо у людини спостерігається лущення епідермісу, що супроводжується неприємним запахом, свербежем, почервонінням, такі ознаки є симптомами грибкової інфекції. У медицині зареєстровано два типи лущення – фізіологічні та патологічні. Фізіологічні вважаються нормальним явищем, а патологічні є ознакою дії низки несприятливих факторів, спричинених грибами, мікроорганізмами та бактеріями. Розчин «Екзік» бореться із збудниками грибкових інфекцій, прибираючи симптоматику, лущення, свербіж та почервоніння шкіри.

Неприємний запах

У вологому середовищі, при частій зміні температурного режиму, бактерії та мікроорганізми починають розмножуватися, що може викликати неприємний запах. Високе потовиділення є основною умовою для проживання величезної кількості грибів і мікробів, які згодом стають збудниками різноманітних грибкових захворювань, з якими допоможе впоратися розчин «Екзік»

При появі перерахованих вище симптомів, варто негайно звернутися до дерматолога. Фахівець визначить захворювання, збере анамнез, зробить необхідні аналізи та призначить курс лікування. Основою терапії грибкових інфекцій є розчин «Екзік», який допоможе досягти позитивного ефекту вже після перших тижнів застосування.

Інструкція із застосування розчину «Екзік»Розчин «Екзік» застосовується у дерматологічній практиці. Препарат здатний створити високу концентрацію діючої речовини на ураженій грибком області, він бореться з основними збудниками інфекції. Випускається засіб у зручному флаконі з подовженим наконечником, за його допомогою можна швидко нанести розчин на ділянку, уражену інфекцією. Спосіб застосування та тривалість лікування докладно описано у таблиці.

Почерговість використання препарату

Рекомендації виробника

Очищення нігтьової пластини

Насамперед необхідно максимально очистити ніготь і шкіру навколо нього за допомогою манікюрних ножиць або пилки. Після цього потрібно добре обробити і висушити уражену область нігтьової пластини і шкірні покриви навколо нігтя.

Нанесення розчину «Екзік»

Розчин «Екзік» необхідно відкрити, встановити спеціальний ковпачок із подовженим наконечником. Після розкриття розчин наноситься на уражену область нігтя та поверхню епідермісу навколо нігтьової пластини.

Періодичність застосування

Розчин «Екзік» призначається 2 рази на добу при грибкових інфекціях нігтьової пластини та 1 раз на добу у разі інфікування шкіри.

Курс лікування

Період терапії за допомогою розчину "Екзік" визначає дерматолог. При виявленні дерматомікозу препарат призначається протягом 2-4 тижнів, якщо захворювання не проходить, курс лікування продовжується до 8 тижнів. При кандидозах «Екзік» наноситься на шкіру та нігті протягом чотирьох тижнів, а у разі прояву інфекцій нігтьової пластини тривалість терапії становить до півроку.

З метою запобігання рецидиву захворювань, терапія може бути продовжена на 2 тижні до повного зникнення симптоматики хвороби. Розчин «Екзік» призначається для дорослих, дітям препарат не підходить, оскільки немає даних про безпеку та ефективність лікування грибкових інфекцій у дитячому віці.

Особливі вказівки під час використання розчину «Екзік»Препарат "Екзік" використовують у тому випадку, якщо пацієнт не має протипоказань, до яких відноситься гіперчутливість людини до компонентів розчину. Краплі не можна наносити на пошкоджені шкірні покриви, рани, садна, слизові оболонки.

Засіб для лікування грибкових інфекцій використовується тільки для зовнішнього застосування шкіри та нігтьової пластини. До складу медикаменту входить нафтифін, етанол та пропіленгліколь, що може спричинити подразнення шкіри, алергію, почервоніння. При попаданні препарату в очі або відкриті рани варто негайно промити уражену ділянку проточною водою.

Розчин«Екзік» можна застосовувати з іншими препаратами, виробник розробив цілу лінійку засобів, які ефективно борються із грибками, мікроорганізмами та бактеріями.

Препарат добре переноситься, але в окремих випадках можуть виникнути деякі побічні реакції, до яких належать:

 • сухість шкіри;
 • почервоніння шкірних покривів;
 • печіння;
 • свербіж;
 • еритема;
 • дискомфорт та роздратування.

У разі появи перших симптомів варто припинити використання засобу і звернутися до лікаря для коригування курсу лікування. Ознаки передозування та інтоксикації препаратом «Екзік» під час досліджень не виявлено, оскільки діюча речовина всмоктується у шкіру в мінімальній кількості та виводиться із сечею та каловими масами.

У період вагітності та лактації розчин «Екзік» можна використовувати у крайньому випадку, якщо інші альтернативні методи не допомагають. Тривалість терапії встановлює лікар.

Додаткова інформація про розчин «Екзік»
Розчин «Екзік» випускається у вигляді прозорої рідини із запахом етанолу, його можна придбати в будь-якій українській аптеці без рецепта (ціна вказана на сайті конкретних аптек), на офіційному сайті фармацевтичної фабрики Vishpha кожен клієнт може ознайомитися з докладною інструкцією, дізнатися про показання та протипоказання засобу, вивчити відгуки пацієнтів після використання медикаменту.

Термін зберігання розчину «Екзік» становить три роки від дати виготовлення. Після розкриття флакона, розчин варто застосовувати протягом шести місяців при температурі не вище 25 градусів у важкодоступному від дітей місці.

Використовувати розчин «Екзік» можна лише після призначення дерматолога. Лікар збере анамнез, встановить правильний діагноз, призначить тривалу терапію. У разі появи побічних ефектів необхідно звернутися до фахівця для подальшого обстеження.

Часті питання про розчин «Екзік»

Чи можна використовувати розчин «Екзік» разом із кремом?

Фармацевтична фабрика Vishpha розробила лінійку засобів, які ефективно борються із симптомами грибкових інфекцій нігтьової пластини та шкіри. Виробник рекомендує використовувати препарат у вигляді розчину уранці, а крем - на ніч. Розчин швидше вбирається в нігтьову пластину, а крем «Екзік» відмінно зволожує та лікує шкіру.

Як убезпечити себе від грибкових інфекцій після лікування за допомогою розчину «Екзік»?

Терапія з препаратом «Екзік» проводиться згідно з призначенням дерматолога.Після проходження курсу лікування пацієнт повинен дотримуватися загальних правил, включаючи носіння дихаючого, зручного взуття, дотримання правил гігієни, використування одноразового одягу та взуття в громадських місцях.

Коли краще наносити розчин «Екзік» на уражені ділянки?

Розчин «Екзік» рекомендовано наносити на уражені грибковою інфекцією ділянки, включаючи нігтьову пластину та шкіру навколо неї. Залежно від захворювання та складності його перебігу розчин наноситься 1-2 рази на добу вранці чи ввечері.

Як довго триває курс лікування грибка за допомогою розчину «Екзік»?

Тривалість лікування боротьби з грибковими інфекціями визначає дерматолог. Курс терапії може тривати від двох тижнів до шести місяців, залежно від виду інфекції та тяжкості її перебігу.

Які переваги має розчин «Екзік»?

Більшість пацієнтів, які використовували розчин «Екзік» у боротьбі проти грибка нігтів та шкіри, відзначають безліч плюсів даного препарату: боротьба з різними збудниками інфекції, зручна форма нанесення засобу на уражені ділянки, утворення високої протигрибкової концентрації у місцях використання медикаменту, висока ефективність та швидка допомога у боротьбі з грибком.

Детальніше