Віпратокс
Лінімент з отрутою Гюрзи для зняття болю та скутості у м’язах
Форма випуску:
Лінімент
Вікові рамки:
Дозволено дорослим і дітям від 12 років
Категорія відпуску:
Без рецепта
Віпратокс
Лінімент з отрутою Гюрзи для зняття болю та скутості у м’язах після активних навантажень, забоїв та травм.
Препарат приймається:
Симптоматичне лікування болю при:
- ревматизмі;
- невралгії;
- ішіасі;
- люмбаго;
- радикуліті;
- міалгії;
- артралгії.
Діючі речовини:
- Отрута гюрзи 16 МЕД;
- саліцилова кислота;
- камфора рацемічна;
- ялицеве масло.1 г лініменту містить: отрута гюрзи 16 МЕД 0,0176 мг, саліцилової кислоти 10 мг, камфори рацемічної 30 мг, ялицевої олії 30 мг.
Інші речовини:
- натрію хлорид;
- олія соняшникова;
- парафін білий м’який;
- гліцерин;
- емульгатор Т-2;
- вода очищена.
Мазь «Віпратокс»: особливості застосування
Лінімент «Віпратокс» від української фармацевтичної фабрики Vishpha є лініментом білого кольору з ледь жовтим відтінком. Препарат має нерізкий специфічний запах камфори та ялицевої олії. Випуск засобу провадиться в алюмінієвих тубах масою по 40 грам. Мазь «Віпратокс» є комплексним препаратом, який має знеболювальні, протизапальні, антисептичні якості. Засіб містить у своєму складі зміїну отруту, саліцилову кислоту, ялицеву олію та камфору, додатковими речовинами виступають соняшникова олія, білий парафін, гліцерин, емульгатор Т-2, вода.
Зміст:
- Що входить до складу мазі «Віпратокс»
- Які показання до застосування мазі «Віпратокс»
- У яких ситуаціях не можна використовувати мазь «Віпратокс»
- Інструкція по застосуванню мазі «Віпратокс»
- Додаткова інформація про мазь «Віпратокс»
- Часті питання про мазі «Віпратокс»
«Віпратокс» є комплексним препаратом для зовнішнього застосування, після нанесення засобу на шкіру, активні речовини, що діють, глибоко проникають в осередок запального процесу і надають місцеву дію, усуваючи больовий синдром та набряк. Показаннями до застосування препарату вважається місцева терапія пацієнтів, які страждають на хвороби опорно-рухового апарату з вираженим болем.
Мазь «Віпратокс» відноситься до категорії знеболювальних та протизапальних засобів. Медикамент здатний вплинути на уражену ділянку. Завдяки використанню препарату у пацієнта покращується загальний стан, рухова активність. Принцип дії засобу заснований на подразненні чутливих нервових закінчень, поліпшенні циркуляції крові та живлення клітин, пригніченні вироблення медіаторів запального процесу, придушенні росту патогенних мікроорганізмів, бактерій та мікробів.
«Віпратокс» не вбирається в загальний кровотік, тому медикамент підходить для застосування пацієнтам, які страждають на проблеми шлунково-кишкового тракту.
Що входить до складу мазі «Віпратокс»
Мазь «Віпратокс» має у своєму складі чотири головні діючі речовини. Властивості та особливості компонентів описані у таблиці.
Що входить до складу | Особливості компонентів |
Отрута гюрзи | Зміїна отрута дотримується великої кількості токсинів, які можна умовно розділити на три категорії: постсинаптичні, мембраноактивні та пресинаптичні. Дані нейротоксини здатні подразнювати рецептори в результаті рефлекторної реакції знижувати больовий синдром, покращувати живлення тканин та мікроциркуляцію клітин. Отрута гюрзи у складі мазі «Віпратокс» є складним тандемом органічних та неорганічних компонентів. Активна речовина має: естеразу та протеазу, які згортають кров; специфічними ензимами, що руйнують протеїни; безліччю інших компонентів. Отрута гюрзи є прозорою з легкого жовтуватим відтінком рідиною, яка здатна зберегти свої властивості протягом багатьох років навіть у сухому вигляді. Вчені не змогли вивчити детальніше принцип дії отрути на організм людини, але згідно з результатами численних досліджень, одна крапля токсину при попаданні в кров розподіляється по всьому організму і в правильній дозі позитивно впливає на вогнище запалення. |
Камфора | Наділена протизапальними, аналгетичними, подразнюючими властивостями. Камфора здатна покращити живлення клітин, купірувати запалення та покращити загальний стан пацієнтів, які мають патологію кістково-м'язової системи, що супроводжується сильним больовим синдромом |
Саліцилова кислота | Здатна надавати дезінфікуючі та відволікаючі дії, саліцилова кислота сприяє глибшому проникненню інших активних речовин препарату в ділянку болю |
Ялицеве масло | Ялицева олія має швидке проникнення в глибокі клітини, речовина подразнює нервові закінчення, які іннервують поверхневі судини, а також судини, розташовані в глибших тканинах |
Завдяки всім діючим речовинам, мазь «Віпратокс» швидко проникає в ділянку ураження та виявляє знеболюючий, антисептичний, протизапальний ефект.
Які показання до застосування лініменту «Віпратокс»
Мазь "Віпратокс" призначається для проведення місцевої терапії. Медикамент показаний пацієнтам, які страждають на:
- больовий синдром, який пов'язаний із травмою м'язів, суглобів. Препарат можна використовувати у тому випадку, якщо цілісність шкіри не пошкоджена;
- ревматизм. Це системне захворювання, ознакою якого є руйнування сполучних тканин;
- невралгії. Сильний больовий синдром проявляється внаслідок ураження периферичної нервової системи;
- люмбаго. Симптоматикою захворювання є прояв сильного болю в поперековому відділі хребта;
- міалгії. Характерними ознаками вважаються болючі відчуття в м'язах, викликані, наприклад, гіпертонусом;
- радикулопатії. Це патологічний стан, причиною якого є ураження корінців спинного мозку;
- ішіасі. Хвороба характеризується хронічним больовим синдромом в області поперекового відділу та задньої поверхні стегна. Такий стан пов'язаний із затисканням сідничного нерва;
- остеохондрозі. Ознаками хвороби є дистрофічна зміна хрящової тканини.
Під час використання мазі «Віпратокс» слід дотримуватись правил та рекомендацій виробника. Якщо на шкіру нанести велику кількість препарату, може збільшитися ризик появи алергії. При розвитку почервоніння, набряку варто відмінити медикамент і звернутися до медичного закладу.
У яких ситуаціях не можна використовувати мазь «Віпратокс»
Мазь «Віпратокс» незважаючи на велику кількість позитивних якостей, має низку протипоказань. Препарат не можна використовувати при:
- індивідуальної нестерпності компонентів медикаменту;
- вагітності та грудному згодовуванні;
- порушення шкірних покривів;
- шкірних захворюваннях;
- туберкульозі;
- підвищеній температурі тіла;
- загальному виснаженні;
- ангіоспазмі в анамнезі;
- порушеннях кровообігу;
- тяжкої ниркової та печінкової недостатності.
Також протипоказанням є вік до 12 років. Призначають мазь «Віпратокс» з обережністю, особливо для пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму, викликану прийомом лікарських препаратів, у вигляді аспірину та інших нестероїдних медикаментів.
Інструкція по застосуванню мазі «Віпратокс»
Нанесення мазі «Віпратокс» у період вагітності та лактації не рекомендовано, оскільки клінічних випробувань не проводилося для цієї категорії пацієнтів. В особливих випадках лікар може призначити препарат, але тільки тоді, коли альтернативні методи не допомагають. Також, ялицеве масло та камфора може викликати алергічну реакцію у малюка. Медикамент не призначають дітям віком до 12 років, оскільки невідомо про безпеку застосування засобу у маленьких дітей.
Мазь «Віпратокс» добре переноситься більшістю пацієнтів. У поодиноких випадках у людини може розвинутись алергічна реакція на якийсь компонент ліків. Це може виявитися у вигляді свербіння, почервоніння, набряку, подразнення. При виникненні перших симптомів алергії варто припинити використовувати препарат, необхідно звернутися до лікаря для отримання іншого лікування.
Мазь «Віпратокс» не можна наносити за високої температури, оскільки препарат відноситься до категорії зігрівальних, тому може спровокувати ще більше підвищення температури тіла.
Щоб перевірити організм на алергічну реакцію, виробник рекомендує нанести невелику кількість засобу на згинання ліктя, добре втерти і почекати 24 години. Якщо після закінчення цього часу на шкірі не з'являться ознаки алергії, тоді можна розпочинати курс лікування.
Мазь «Віпратокс» використовують у невеликій кількості, для цього препарат необхідно видавити з тюбика та нанести на уражену ділянку. Медикамент слід втерти в шкірні покриви масажними рухами, щоб усі компоненти засобу змогли швидко увібратися в шкіру та надати необхідну дію.Призначається мазь «Віпратокс» 1-2 рази на добу залежно від захворювання та тяжкості його перебігу. Тривалість лікування становить середньому 14 днів, якщо після закінчення цього терміну пацієнт спостерігається поліпшення самопочуття, лікар повинен скоригувати схему терапії.
Мазь «Віпратокс» не рекомендується використовувати з іншими препаратами для місцевого лікування, оскільки невідомий результат взаємодії інших компонентів з активними речовинами препарату.
Наносити засіб на шкіру потрібно в невеликій кількості, інакше можна викликати алергію, свербіж, почервоніння, печіння. Використовувати мазь «Віпратокс» не можна на пошкоджені ділянки шкіри, слизові оболонки. Після нанесення гель слід щільно закрити кришкою і помити руки, щоб залишки засобу не потрапили в очі.
Додаткова інформація про мазь «Віпратокс»
Фармацевтична фабрика Vishpha виготовляє мазь «Віпратокс» у тубах масою по 40 грам. У таблиці можна ознайомитись із додатковими відомостями про препарат.
Наименование | Фото препарату | Додаткові відомості | Рекомендації виробника |
Термін придатності | 3 роки з моменту виробництва | ||
Умови збрігання | Зберігати препарат рекомендується при температурі не вище 25 градусів, подалі від дітей та тварин | ||
Форма випуску | Лінімент в алюмінієвій тубі по 40 грам |
На офіційному сайті виробника кожен охочий зможе ознайомитися з інструкцією із застосування мазі «Віпротокс», дізнатися про показання та протипоказання, знайти аптеку (Україна), в якій можна купити препарат за розумною ціною.
Часті питання про мазі «Віпратокс»
Скільки разів потрібно наносити мазь «Віпратокс» на уражену ділянку?
Мазь "Віпратокс" призначається 1-2 рази на добу залежно від хвороби та характеру її прояву. Курс лікування визначає лікар, враховуючи всю симптоматику, показання, супутню терапію та переносимість діючих речовин медикаменту.
Чи можливе передозування під час використання мазі «Віпратокс»?
Якщо наносити мазь «Віпратокс» у великій кількості на шкіру може з'явитися алергічна реакція, свербіж, почервоніння ураженої ділянки, печіння, набряклість, дерматит і навіть лущення шкірних покривів. У такій ситуації при появі перших симптомів необхідно змити медикамент зі шкіри та припинити його використання.
Чи можна керувати транспортним засобом, використовуючи мазь "Віпратокс"?
На керування автомобілем та іншими транспортними засобами застосування мазі "Віпратокс" не впливає. Не рекомендується наносити препарат на шкіру з іншими схожими медикаментами місцевої дії в одній ураженій ділянці.
Які переваги має мазь «Віпратокс»?
Мазь «Віпратокс» має протизапальну та знеболювальну дію. Препарат здатний швидко усунути больові відчуття, він має тривалий ефект і хорошу переносимість.
Де можна вивчити докладну інструкцію мазі «Віпратокс»?
Фармацевтична фабрика Vishpha на своєму офіційному сайті пропонує ознайомитися з правилами використання мазі «Віпратокс», тут же описано докладну інструкцію щодо застосування, протипоказання, фармакологічні властивості препарату та відгуки пацієнтів. Кожен користувач зможе дізнатися, від чого мазь, як її наносити і що робити в разі прояву алергічної реакції.
Виберіть країну інструкції:
діючі речовини: отрута гюрзи 16 МОД, саліцилова кислота, камфора рацемічна, ялицева олія;
1 г лініменту містить отрути гюрзи 16 МОД 0,0176 мг, саліцилової кислоти 10 мг, камфори рацемічної 30 мг, ялицевої олії 30 мг;
допоміжні речовини: натрію хлорид, олія соняшникова, парафін білий м’який, гліцерин, емульгатор Т-2, вода очищена.
Лінімент.
Основні фізико-хімічні властивості: лінімент білого кольору з характерним запахом камфори та ялицевої олії.
Препарати, які застосовуються місцево при болю у суглобах та м’язах.
Код АТХ M02A X10.
Фармакодинаміка.
Основною діючою речовиною Віпратоксу є отрута гюрзи (Venenum Macroviperaе lebetina), що містить фосфоліпазу, фосфодіестеразу, гіалуронідазу та інші активні речовини.
Дія препарату зумовлена токсинами, які містить отрута гюрзи.
Постсинаптичні нейротоксини, які специфічно блокують Н-холінорецептори субсинаптичної мембрани скелетної мускулатури і деяких відділів центральної нервової системи.
Пресинаптичні нейротоксини, які діють на пресинаптичні нервові закінчення та сприяють збільшенню виділення медіаторів.
Мембраноактивні нейротоксини (поліпептиди-кардіо та цитотоксини), які діють активно на мембрани клітин, у тому числі викликаючи їх деполяризацію.
Поряд зі специфічною дією, яка безпосередньо залежить від складових частин отрути, лікувальний ефект препарату пов’язаний з рефлекторними реакціями, які виникають у зв’язку з подразненням рецепторів шкіри, з впливом біогенних речовин, які утворюються при місцевій дії препарату, на тканини, з впливом на імунологічні реакції організму, а також зі стимуляцією системи «гіпофіз – надниркові залози». При місцевому застосуванні отрута гюрзи має подразнювальну та болезаспокійливу дію.
Саліцилова кислота при зовнішньому застосуванні має антисептичну, подразнювальну, відволікаючу та кератолітичну дію, сприяючи кращому проникненню діючих компонентів.
Ялицева олія завдяки високій ліпофільності легко проникає через епідерміс, подразнює закінчення чутливих нервів як поверхневих судин, так і судин більш глибше розташованих тканин.
Завдяки камфорі препарат проявляє місцевоподразнювальну, аналгезуючу та протизапальну дії та, збуджуючи чутливі нервові закінчення шкіри, покращує трофіку тканин.
Фармакокінетика.
Не вивчалась.
Симптоматичне лікування болю при ревматизмі, невралгії, ішіасі, люмбаго, радикуліті, міалгії, артралгії.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Бронхіальна астма, коклюш, схильність до бронхоспазму, схильність до судом, гострий туберкульоз легень, порушення мозкового та коронарного кровообігу, схильність до виникнення ангіоспазмів, тяжкі порушення функції нирок і печінки, гнійничкові захворювання шкіри, пошкодження цілісності шкіри у місці нанесення препарату, гарячка, загальна втомлюваність.
Не наносити на шкіру з проявами алергічної реакції.
Не допускати потрапляння препарату в очі, на відкриті рани та на слизові оболонки. При випадковому потраплянні в очі або на слизові оболонки необхідно ретельно промити їх великою кількістю проточної води.
З обережністю застосовувати пацієнтам літнього віку.
Не вивчалась. Хоча достатньо контрольовані випробування взаємодії не проводилися, не виключно, що надмірне застосування саліцилатів для місцевого застосування може збільшити ефект кумаринових антикоагулянтів та антитромбоцитарних препаратів. Пацієнтам, які отримують кумаринові антикоагулянти та антитромбоцитарні препарати, включаючи ацетилсаліцилову кислоту, необхідно проявляти обережність.
Протипоказане у період вагітності або годування груддю.
Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Для уникнення появи побічних ефектів необхідно заздалегідь нанести невелику кількість лініменту на шкіру для визначення індивідуальної чутливості до препарату.
Залежно від розміру поверхні болючої ділянки лінімент наносити невеликими порціями 5-10 г та ретельно втирати в шкіру 1-2 рази на добу до зникнення больового синдрому.
Курс лікування визначає лікар залежно від тяжкості перебігу захворювання та ефективності лікування.
Досвід застосування дітям відсутній, тому застосування цій категорії пацієнтів не рекомендується.
При випадковому потраплянні на слизові оболонки мазь спричиняє сильне подразнення. Можливі алергічні реакції (свербіж, дерматит, лущення шкіри). Рекомендується припинити застосування лініменту та змити його залишки зі шкіри. У разі необхідності показане симптоматичне лікування.
Неправильне застосування.
Випадкове проковтування мазі може спричинити гастроінтестинальні симптоми, такі як блювання та діарея. Лікування симптоматичне.
При випадковому проковтуванні великої кількості мазі можуть проявлятися симптоми гострого отруєння, такі як нудота, блювання, біль у животі, головний біль, запаморочення, почуття жару/почервоніння, судоми, респіраторна депресія та кома.
Спостереження та лікування пацієнтів із тяжкими гастроінтестинальними або неврологічними симптомами отруєння симптоматичне. Не можна викликати блювання.
Можливі місцеві алергічні реакції (у т.ч. свербіж, печіння, висипання, сухість, лущення, подразнення, контактний дерматит, кропив’янка), підвищення температури тіла.
3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Зберігати при температурі 8-20 ºС у недоступному для дітей місці.
По 40 г у тубі в пачці.
Без рецепта.
ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».
Україна, 10014, м. Житомир, вул. Лермонтовська, 5.
