Димексид-ЖФФ

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

Міжнародна назва: Dimethyl sulfoxidе;

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина або гігроскопічні безбарвні кристали зі слабким специфічним запахом;

Склад: 1 флакон містить диметилсульфоксиду 50 мл.

Лікарська форма: Рідина для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група Засіб для місцевого застосування при суглобовому та м'язовому болю. Код АТС M02A X03.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка: Димексид-ЖФФ (диметилсульфоксид) добре проникає через біологічні мембрани, у тому числі крізь шкіру, виявляючи таким чином свої специфічні ефекти: протизапальний, знеболюючий, антисептичний, фібринолітичний. Димексид-ЖФФ проявляє транспортні властивості, сприяючи проникненню крізь шкіру і слизові оболонки лікарських засобів.

Фармакокінетика: Димексид-ЖФФ визначається в сироватці крові через 5 хв після аплікації 90% розчину на шкіру. Максимальна концентрація досягається через 4-6 години і триває майже незмінною протягом 1-3 днів. Виводиться з сечею та калом, як в незмінному вигляді, так і у вигляді диметилсульфону.

Показання до застосування. Запальні захворювання опорно-рухового апарату (ревматоїдний артрит, хвороба Бехтєрєва, артропатії), травматичні ушкодження м'язів, суглобів, розтягнення зв'язок, забиття, посттравматичні інфільтрати, запальні набряки, гнійні рани, абсцеси, гострий і хронічний остеомієліт, вузликова еритема; в комплексній терапії деформуючого остеоартриту і ревматоїдного артриту, стрептодермії, акне, бешихи, фурункульозу, фолікуліту, а в комбінації з гепарином при тромбофлебіті.

Спосіб застосування та дози: У вигляді водних розчинів (30-40% концентрації) для компресів, тампонів і промивань. Марлеві серветки, змочені розчином димексиду, накладають на уражені ділянки, захоплюючи прилеглі здорові ділянки шкіри, 1 раз на день протягом 20-30 хв. Поверх серветки накладається поліетиленова плівка і бавовняна чи льняна тканина. Для шкіри обличчя та інших високочутливих ділянок застосовують 10-30% розчин препарату.

При лікуванні бешихи та трофічних виразок препарат застосовують у вигляді 30-50% водного розчину по 50-100 мл 2-3 рази на день. При екземі, дифузних стрептодерміях рекомендуються компреси з 40-90% розчином димексиду-ЖФФ, при гнійних захворюваннях шкіри - 40% розчин. Для місцевого знеболювання рекомендується 25-50% розчин для компресів по 100-150 мл 2-3 рази на добу. При лікуванні глибоких опіків застосовують пов'язки з 20-30% розчином препарату. 10-20 - 30% розчин димексиду-ЖФФ застосовують для промивання гнійно-некротичних ран, порожнин і ділянок запалення. Курс лікування становить 10-15 днів.

Побічна дія Димексид-ЖФФ зазвичай добре переноситься хворими, але у деяких можливе виникнення еритеми, свербежу, запаморочення, безсоння, адинамії, дерматитів, діареї. При підвищеній чутливості до Димексиду-ЖФФ спостерігається нудота, потяг до блювання, бронхоспазм.

Протипоказання: Підвищена чутливість до диметилсульфоксиду, виражена серцево-судинна недостатність, атеросклероз, інсульт, коматозний стан, порушення функції печінки і нирок, глаукома, катаракта, вагітність.

Передозування: не спостерігалися.

Особливості застосування: Через можливу індивідуальну чутливість до Димексиду-ЖФФ рекомендується проводити пробу на чутливість. Для цього препарат наносять на шкіру змоченим ватним тампоном: різка гіперемія або свербіж є протипоказаннями для застосування препарату. Застосування препарату для лікування дітей віком до 9 років і пацієнтів літнього віку можливе тільки за призначенням лікаря.

Взаємодія з лікарськими засобами: Димексид-ЖФФ може посилювати як специфічну активність, так і токсичність деяких лікарських засобів. Препарат підсилює дію етанолу (етанол сповільнює виведення димексиду), інсуліну (при тривалому застосуванні препарату дозу інсуліну зменшують), ацетилсаліцилової кислоти, фенилбутазона, препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (стрептоміцину, мономицина і ін.), Сенсибілізує організм до засобів для наркозу.

Умови зберігання та термін придатності: При температурі 15-25 ° С, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 3 роки.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: по 50 мл у флаконах