Евкаліпта настойка

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленувато-бурого кольору зі специфічним запахом; допускається утворення осаду в процесі зберігання;

Склад:

1 флакон містить:

Діюча речовина: настойки листя евкаліпта (1: 5) - 25 мл;

Допоміжні речовини: спирт етиловий 70%.

Форма випуску: Настоянка.

Фармакотерапевтична група: Антисептичні засоби. Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка Евкаліпта настойка містить в своєму складі дубильні речовини, елагову кислоту, флавоноїди, смоли, віск, ефірну олію, до складу якого входять різні терпенові сполуки, особливо активні у відношенні грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів, що мають шкідливий вплив на гриби та найпростіші. Евкаліпт пригнічує ріст золотистого стафілококу, ешерихій, туберкульозних мікобактерій, трихомонад, дізентірійной амеби. Основним компонентом ефірної олії є цинеолмоноциклічний терпен. Евкаліпта настойка має антисептичну, протизапальну і дезінфікуючу дію, обумовлене окислювальним ефектом цинеолмоноциклічний терпена і протизапальну впливом, пов'язаним практично з усіма фізіологічно активними речовинами, які входять до її складу.

Фармакокінетика: Не визначалася.

Показання до застосування: Евкаліпта настойку застосовують при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, а також при порушеннях сну і легких формах неврозів і неврастенічних розладів.

Спосіб застосування та дози: Евкаліпта настойку приймають внутрішньо, а також застосовують для полоскання та парових інгаляцій.

Дорослим рекомендується вживати всередину по 15-30 крапель настоянки 3-4 рази на день після їди. Дітям старше 12 років з розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3-4 рази на день після їди.

Для полоскання розводять 10-15 крапель настоянки в 200 мл теплої кип'яченої води. Парові інгаляції проводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу, використовуючи евкаліпта настойку в нерозведеному стані або після попереднього розведення її водою (як для полоскання).

Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого лікувального ефекту, який визначається лікарем.

Побічна дія: При підвищеній чутливості до препарату можуть виникнути алергічні реакції, іноді - контактний дерматит (в ділянці губ). При появі цих реакцій застосування препарату припиняють.

Протипоказання: Евкаліпта настойка протипоказана при індивідуальній непереносимості препарату.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується вживати внутрішньо дітям до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

Передозування: не виявлено.

Особливості застосування: Пацієнти, які приймають евкаліпта настойку всередину, повинні утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Не встановлено.

Умови та термін зберігання: Зберігати в прохолодному (8-15 ° С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. При зберіганні допускається випадання осаду.

Термін придатності: 5 років.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: По 25 мл у флаконах.