Валеріани настойка

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Valerian;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору зі специфічним запахом;

склад: настойка коренів з кореневищами валеріани у спирті етиловому 70% (1: 5).

Форма випуску: Настоянка для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група: Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.

Фармакологічні властивості: Коріння і кореневища валеріани лікарської (Valerianа officinalis) містять алкалоїди валерин і шатинін, метилпірилкетон і ефірне масло, до складу якого входять борнеол (природний аналог камфори), ефіри ізовалеріанової і ацетоксіізовалеріановой кислот. Завдяки вмісту цього комплексу біологічно активних речовин, препарати зменшують рефлекторну збудливість центральної нервової системи, мають заспокійливу і спазмолітичну дію.

Показання для застосування: Функціональні порушення діяльності центральної нервової системи та серцево-судинної систем (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, порушення засинання та сну, невротичні стани, нейроциркуляторні дистонії), а також спазми органів шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування та дози: Настоянку валеріани застосовують внутрішньо після їди.

Дорослим призначають по 20-30 крапель настоянки 3-4 рази на день, дітям віком від 12 років і підліткам - по 15-20 крапель 2-3 рази на день.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого лікувального ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія: Сонливість, пригнічення емоційних реакцій, психічна депресія, зниження розумової та фізичної працездатності.

При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висип, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

При застосуванні препаратів валеріани протягом тривалого часу можуть спостерігатися головний біль, психічне збудження, зниження гостроти слуху та зору, порушення серцевого ритму, пригнічення процесу травлення.

Протипоказання: Настоянка валеріани протипоказана хворим на депресію та іншими захворюваннями, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи, дітям у віці до 12 років, жінкам у період вагітності та годування груддю, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, які містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування: При перевищенні рекомендованих доз препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість або психічне збудження, загальна слабкість, біль у животі, нудота, тахікардія.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля), симптоматичної та підтримуючої терапії відповідно клінічному стану хворого.

Особливості застосування: Впливає на здатність керувати транспортними засобами і працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

В період лікування препаратами валеріани пацієнтам слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Настоянка валеріани може потенціювати дію седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих засобів.

Умови та термін зберігання: Зберігати в недоступному для дітей, прохолодному (8-15 ° С), захищеному від світла місці.

Термін придатності: 5 років.

Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: По 25 мл у флаконах.