Ацикловір-Вішфа

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Aciclovir;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору;

склад: 1 г мазі містить ацикловіру 25 мг;

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, поліетиленгліколь 400, пропіленгліколь, емульгатор №1.

Лікарська форма: Мазь.

Фармакотерапевтична група: Противірусні засоби. Ацикловір. Код АТС D06B B03

Фармакологічні властивості:

Фармокодинаміка: Ацикловір активний відносно вірусу герпесу простого (Неrреs simplex) І і ІІ типу, вірусу оперізувального лишаю (Vаrісеllа zoster), вірусу Епштейна-Бара і цитомегаловірусу. Після потрапляння в клітину, інфіковану вірусом, ацикловір під дією тимідинкінази трансформується в активний ацикловір-трифосфат. Останній реагує з вірусним ДНК-полімеразою та вбудовується в ДНК, яка синтезується для нових вірусів. Таким чином, формується дефективна вірусна ДНК, яка призводить до пригнічення реплікації нових вірусів. Фармакокінетика. При нанесенні на шкіру ацикловір практично в кров не надходить. При повторному нанесенні концентрація ацикловіру в плазмі крові не перевищує 0,01 мкмоль/л. З другої доби лікування ацикловір визначається в сечі на рівні 0,6 мкмоль/л.

Показання до застосування: Інфекції, викликані вірусом простого герпесу (герпес губ, герпес зовнішніх статевих органів), в тому числі оперізувальний лишай, вітряна віспа, герпетичні ураження у хворих з імунодефіцитом.

Спосіб застосування та дози: Мазь наносять на уражені ділянки шкіри і зовнішні слизові оболонки тонким шаром (з розрахунку: 1,25 см на 25 см 2 ураженої ділянки) 5 разів на добу з інтервалом 4 години і втирають легкими рухами протягом 1 хвилини. Курс лікування становить 5-10 діб.

Побічна дія: Іноді можливі алергічні реакції (висип на шкірі). При перших аплікаціях можуть виникнути: відчуття печіння, слабкий біль у місці ураження, свербіж. Ці симптоми проходять при відміні препарату.

Протипоказання: Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості до ацикловіру і до складових компонентів мазі, при вагітності; в період годування грудьми (під час лікування необхідно припинити годування); діти до 3 місяців.

Передозування: не виявлено.

Особливості застосування: Лікування слід починати при появі перших симптомів герпетичної інфекції. Слід оберігати уражені ділянки від подразнення. Уникати статевих контактів при наявності симптомів герпесу в одного зі статевих партнерів. Не допускати попадання мазі на слизові оболонки порожнини рота, носа, очей, піхви.

Взаємодія з лікарськими засобами: не вивчено.

Умови та термін придатності: Зберігати при температурі 8-15 ° С, в сухому і недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Відпускається: За рецептом.

Упаковка: По 10 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в пачці з картону.