Пустирника настойка

Де придбати? 

ІНСТРУКЦІЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Leonurus cardiaca

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина бурого з зеленуватим відтінком кольору, гіркувата на смак, зі слабким ароматним запахом; при зберіганні допускається утворення осаду.

склад: настойка трави пустирника (1: 5);

допоміжні речовини: спирт етиловий 70%.

Форма випуску: Настоянка для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група: Седативні і снодійні засоби. Код АТС N05C M15.

Фармакологічні властивості: За характером дії настойка пустирника близька до препаратів валеріани. Заспокійливий ефект відбувається за рахунок посилення процесу гальмування або зниження процесу збудження в центральній нервовій системі. Снодійного дії не проявляє, але полегшує настання фізіологічного сну та поглиблює його. Не викликає явищ звикання, психічної залежності.

Фамакокінетіка: не виявлено.

Показання для застосування: Функціональні порушення діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом), на початкових стадіях артеріальної гіпертензії, а також при підвищеній емоційній збудливості, дратівливості, легких формах порушень сну.

Спосіб застосування та дози: Настоянку собачої кропиви приймають всередину. Якщо лікар не призначив іншу схему лікування, дорослим рекомендується застосовувати по 30-50 крапель настоянки 3-4 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям з 12 років - із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя.

Побічна дія: Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж).

Протипоказання: Пустирника настойка протипоказана при вираженій гіпотензії та індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується застосовувати жінкам в період вагітності та годування груддю та дітям до 12 років.

Передозування: Можливий розвиток підвищеної чутливості до препарату.

Особливості застосування: Препарат містить спирт! Слід дотримуватися обережності при прийомі лікарського засобу через те, що препарат впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Седативний ефект розвивається повільно, протягом трьох тижнів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Підсилює ефекти снодійних, аналгетичних та седативних засобів.

Умови та термін зберігання: Зберігати в прохолодному (8-15 ° С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Оберігати препарат від прямого опромінення світлом!

Термін придатності: 4 роки.

Відпускається: Без рецепта.

Упаковка: По 25 мл у флаконах.