fbpx
Without recipe
Pikosen

Pikosen

Original combination laxative

Release form:

Drops

Dose:

15 ml, 25 ml

Age limits:

Adults and children over 12 years old

Vacation сategory:

Without recipe

Description
Instructions
Pikosen is a comfortable solution to an uncomfortable problem!
01.About the drug

Pikosen

Pikosen is a unique combined laxative based on the extract of cassia (senna) and sodium picosulfate.

Sodium picosulfate affects the mucous membrane after bacterial cleavage in the colon, improving peristalsis and contributing to retention of water and electrolytes in the colon lumen.

In turn, cassia antraglycosides inhibit fluid absorption and stimulate intestinal peristalsis.

A successful combination of the active components of Pikosen normalizes a bowel function in case of constipation and in cases requiring stimulation of a bowel movement in adults and children older than 12 years.

Drug form is drops for oral administration. This allows for flexible dosing.

Even a minimum dose of 10 drops before bed will give the expected result (bowel movement) next morning.

Pikosen is a comfortable solution to an uncomfortable problem!

See package insert for more details.

02.Indications

The drug is taken:

  • Constipation or cases requiring stimulation of a bowel movement
  • Stomach heaviness, a feeling of fullness in the abdomen, tympanitis, stomach rumble and loss of appetite are the symptoms accompanying an uncomfortable problem that is not supposed to be discussed. However, this is not a reason to avoid its solution. We are talking about constipation, one of the most common digestive system disorders observed in almost 2% of the world’s population (O.Y. Babak, 2005).
03.Composition

Active substances

1 ml of the drug contains:

  • 7.5 mg of sodium picosulfate
  • 10 mg of cassia leaf dry extract

Other substances

  • sorbitol (E 420)
  • sodium methyl parahydroxybenzoate (E 219)
  • flavor “Alpine herbs A:221.089”
  • purified water

Select country of instruction:

Склад

діючі речовини: 1 мл містить: натрію пікосульфату 7,5 мг; касії  листя екстракту сухого (Cassiae  folium extractum siccum) (4–6:1) (екстрагент – метанол 60 %, об/об)  10 мг;

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), ароматизатор «Альпійські трави», вода очищена.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина оранжево-коричневого кольору з характерним запахом, солодкувата на смак; при зберіганні допускається утворення осаду.

Фармакотерапевтична група

Контактні проносні засоби. Код ATХ A06A В.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

ПІКОСЕН® – комбінований контактний проносний засіб. Натрію пікосульфат є проносним засобом місцевої дії триарилметанової групи, який після бактеріального розщеплення у товстій кишці стимулює її слизову оболонку, прискорюючи перистальтику, сприяє кумуляції води та електролітів у просвіті товстої кишки. Результатом цього є стимуляція дефекації, зменшення часу транзиту і пом’якшення калу.

Антраглікозиди касії гальмують абсорбцію рідини і стимулюють перистальтику стінок кишечнику.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування натрію пікосульфат досягає товстого кишечнику без суттєвої абсорбції. Початок дії зазвичай відбувається через  6-12 годин, після прийому препарату, залежно від вивільнення активного метаболіту. Після перорального застосування лише незначна кількість лікарського засобу може бути виявлена в органах і системах організму.

Проносний ефект препарату не корелює з рівнем активного метаболіту у плазмі.

Клінічні характеристики

Показання

Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Як і інші проносні засоби, ПІКОСЕН® не слід застосовувати  щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Протипоказання

-Підвищена чутливість до діючих речовин, інших триарилметанів або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;

– Кишкова непрохідність, обструкція кишечнику, біль у животі невстановленого походження, гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини (включаючи, наприклад, гострий апендицит, неспецифічний виразковий коліт), гострі запальні захворювання кишечнику;

– Гострий абдомінальний біль, що супроводжується нудотою та блюванням, що може вказувати на вищезазначені гострі захворювання, стан після операції на шлунково-кишковому тракті;

–  Хвороба Крона, перитоніт, пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі;

–  Геморой, тріщини прямої кишки;

–  Спастичний коліт, гепатит та органічні ураження печінки, панкреатит, дивертикуліт;

–  Метрорагія;

–  Тяжкі порушення водно-електролітного балансу;

–  Спадкова непереносимість фруктози;

–  Нефрозонефрит,цистит;

–  Защемлена грижа;

ПІКОСЕН® слід приймати під медичним наглядом при станах, які пов’язані з порушенням водного й електролітного балансу (наприклад при тяжкому порушенні функції нирок).

Особливі заходи безпеки

Пацієнтам, які страждають на хронічний запор, слід провести повну діагностику та встановити причину запору, якщо вона невідома.

Призначений для епізодичного застосування. Тривале та надмірне застосування може призвести до порушень водного або електролітного балансу, гіпокаліємії та до посилення атонії кишечнику. Повідомляли про випадки запаморочення та/або синкопе, які у часі збігалися із застосуванням натрію пікосульфату. Наявна інформація дає змогу припустити, що зазначені явища відповідають синкопе при дефекації (асоційованому з пробою Вальсави) або пов’язані з вазовагальною відповіддю на біль у животі.

Препарат містить сорбіт, тому пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування великих доз ПІКОСЕНУ® та діуретиків або кортикостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може призвести до підвищення чутливості до серцевих глікозидів. Одночасне застосування з антибіотиками може послаблювати  проносну дію препарату.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає достатніх досліджень за участю вагітних жінок. З огляду на безпеку, якщо можливо, ПІКОСЕН® не слід застосовувати у період вагітності.

На час лікування препаратом годування груддю рекомендується припинити, тому що компоненти препарату можуть проникати у грудне молоко і спричинити часте рідке випорожнення дитини. У той же час за умови належного дозування виникнення небажаних ефектів у дитини є малоймовірним.

Досліджень з оцінки впливу на фертильність не проводили.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Досліджень впливу на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами не проводили. Однак пацієнтів слід попередити про можливість розвитку внаслідок вазовагальної реакції (зокрема абдомінального спазму) таких побічних реакцій, як запаморочення та/або синкопе. У разі виникнення абдомінального спазму хворому слід уникати таких потенційно небезпечних видів діяльності, як керування автотранспортом або робота з механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям віком від 12 років застосовувати по 10-20 крапель.

ПІКОСЕН® слід приймати 1 раз на добу на ніч для того, щоб випорожнення кишечнику відбулося наступного ранку.

Слід приймати найменшу ефективну дозу препарату, необхідну для відновлення нормальної функції кишечнику.

ПІКОСЕН®  не слід  застосовувати щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Діти.

Не призначати препарат дітям віком до 12 років.

Передозування

Передозування може призвести до рідкого випорожнення (діареї), кишкових спазмів та клінічно значимої втрати рідини, калію та інших електролітів.

При гострому передозуванні наслідки можуть бути мінімізовані або усунуті шляхом примусового блювання або промивання шлунка через короткий час після прийому ПІКОСЕНУ®.Може виникнути необхідність у поповненні рідиною та корекції електролітного балансу. Можна застосовувати протиспазматичні засоби. Повідомляли про ішемію слизової оболонки товстого кишечнику при застосуванні великих доз натрію пікосульфату, значно більших за звичайно рекомендовані при запорах.

ПІКОСЕН®, як і інші проносні засоби, при тривалому передозуванні може  призвести до хронічної діареї та болей у животі, гіпокаліємії, вторинного гіперальдостеронізму та, можливо, до утворення каменів у нирках. При тривалому зловживанні проносними засобами повідомлялося про ураження ниркових канальців, метаболічний алкалоз, послаблення м’язів у результаті гіпокаліємії.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, локальна та генералізована екзантема.

З боку шлунково-кишкового тракту: порушення травлення, анорексія, зміна забарвлення сечі, псевдомеланоз кишечнику, порушення водно-електролітного балансу (гіпокаліємія, гіпокальціємія), альбумінурія, гематурія, спазми та біль у животі, діарея, метеоризм, блювання, нудота. Тривале та надмірне застосування препарату може призвести до втрати рідини, калію та інших електролітів. Це, в свою чергу, може призвести до послаблення м’язів і порушення серцевої функції, особливо при одночасному застосуванні препарату з діуретиками або кортикостероїдами.

З боку нервової системи: запаморочення; синкопе. Вірогідність виникнення запаморочення та синкопе пов’язана з вазовагальною реакцією (такою як абдомінальний спазм або дефекація).

З боку ендокринної системи: гіперальдостеронізм.

Інші: порушення серцевої діяльності, підвищена втомлюваність, непритомність, сонливість, м’язова слабкість, судоми.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 мл або по 25 мл у флаконі в пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.  Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Торговое название

ПИКОСЕН

Международное непатентованное название

Нет

Лекарственная форма

Капли оральные

Состав

1 мл препарата содержит

активные вещества: натрия пикосульфат 7,5 мг,

сенны листьев экстракт сухой (4-6:1) 10 мг,

вспомогательные вещества: сорбит (Е 420), натрия метилпарагидроксибензоат (Е 219), кислота хлористоводородная 2 %, ароматизатор «Альпийские травы А:221.089», вода очищенная.

Описание

Жидкость оранжево-коричневого цвета с характерным ароматным запахом, сладковатая на вкус. При хранении допускается образование осадка.

Фармакотерапевтическая группа

Контактные слабительные. Натрия пикосульфат в комбинации с другими препаратами.

Код АТХ А06А В58

Фармакологические свойства

Фармакокинетика

Не изучена

Фармакодинамика

Пикосен – комбинированное контактное слабительное средство.

Натрия пикосульфат с триарилметановой группой активируется в толстом кишечнике под действием бактериальных сульфатаз. Вещество, которое освобождается при этом, стимулирует чувствительные нервные окончания слизистой оболочки кишечника, усиливает его моторику.

Антрагликозиды сенны тормозят абсорбцию жидкости и стимулируют перистальтику стенок кишечника.

Показания к применению

– запоры или состояния, требующие облегчения дефекации

Способ применения и дозы

Взрослым и детям от 12 лет применять по 10-20 капель 1 раз в сутки, на ночь, чтобы опорожнение кишечника произошло на следующее утро.

Длительность лечения определяет врач индивидуально для каждого пациента.

Побочные действия

– аллергические реакции (ангионевротический отек, крапивница, гиперемия и зуд)

– диспепсические явления (диарея, тошнота, метеоризм, рвота)

– спазмы и боль в животе

Противопоказания

– повышенная индивидуальная чувствительность к компонентам препарата

– кишечная непроходимость

– боли в животе неустановленного происхождения

– острые хирургические заболевания органов брюшной полости (острый аппендицит, неспецифический язвенный колит и другие)

– геморрой, трещины прямой кишки, спастический колит

– гепатит

– панкреатит

– нефрозонефрит

– дегидратация и нарушение электролитного баланса

– наследственная непереносимость фруктозы

– детский возраст до 12 лет

– беременность и период лактации

Лекарственные взаимодействия

Одновременное применение больших доз ПИКОСЕНА с диуретиками или андренокортикостероидами может увеличить риск нарушения электролитического баланса, что может привести к увеличению чувствительности к сердечным гликозидам.

Одновременное лечение антибиотиками может снизить слабительный эффект препарата.

Особые указания

Не следует принимать препарат каждый день или в течение длительного периода без установления причины запора.

Длительное применение препарата могут привести к дисбалансу и гипокалиемии, а также стать причиной привыкания и запоров вследствие эффекта «рикошета».

Применение в педиатрии          

Препарат не рекомендуется применять у детей и подростков до 12 лет.

Особенности влияния лекарственного средства на способность управлять транспортным средством или потенциально опасными механизмам

Не влияет

Передозировка

Симптомы: диарея, спазмы (колики) в животе и клинически значимые нарушения водно-электролитного баланса (гипокалиемия, потеря других электролитов и жидкости), ишемия слизистой оболочки толстого кишечника. Длительная передозировка приводит к развитию хронической диареи и болей в животе, гипокалиемии, вторичного гиперальдостеронизма, возможно поражение почек и развитие нефролитиаза, метаболический алкалоз, гипокалиемия и мышечная слабость.

Лечение: промывают желудок, назначают энтеросорбенты (активированный уголь), симптоматическое лечение (проведение коррекции водно-электролитного баланса, применение спазмолитиков).

Форма выпуска и упаковка

По 15 мл или 25 мл во флаконы, закупоренные пробками и крышками.

Каждый флакон вместе с инструкцией по медицинскому применению на государственном и русском языках вкладывают в пачку из картона для потребительской тары или картона хром-эрзац макулатурного.

Условия хранения

В сухом, защищенном от света месте при температуре не выше 25 оС.

Хранить в недоступном для детей месте!

Срок хранения

3 года

Препарат не должен применяться по истечению срока годности.

Условия отпуска из аптек

Без рецепта

Производитель

ООО «ДКП «Фармацевтическая фабрика», Украина

10014, г. Житомир, ул. Лермонтовская, 5.

Владелец регистрационного удостоверения

ООО «УкрФармЭкспорт», Украина

02225, г.Киев, ул.Сабурова, д.19, кв.3.

Телефон: +(38044) 451-44-80

Адрес организации, принимающей на территории Республики Казахстан претензии от потребителей по качеству продукции (товара)

ТОО Фарм-Евро.

050039, г. Алматы, ул.Майлина, д.72, кв.34.

Факс: +(7272) 71-84-97

E-mail: farmevro@mail.ru