fbpx

Урохолум краплі

Переваги прийому крапельних форм препаратів для лікування захворювань нирок

26.08.2024

Переваги прийому крапельних форм препаратів для лікування захворювань нирок- Фото 1

За різними даними, майже у кожного десятого дорослого мешканця планети хоча б раз діагностували захворювання сечовидільної системи різної складності, локації та етіології. Майже половина жінок чи не щороку стикається із рецидивами захворювань сечовивідних шляхів. У чоловіків до 35 років інфекційні та запальні захворювання системи діагностують близько в 15% випадків. У віці після 50 років цифри збільшуються, що пов’язано з віковими змінами в роботі чоловічої сечостатевої системи. На щастя, можливості сучасної фармакології та урології дозволяють ефективно лікувати захворювання нирок та сечовивідної системи на різних стадіях прогресування.

 

Зміст:

  1. Чому виникають захворювання сечовидільної системи?
  2. Найбільш поширені захворювання нирок і сечовидільної системи
  3. Як лікують захворювання сечовидільної системи?
  4. Популярні форми ліків для терапії захворювань нирок
  5. Особливості ліків для сечової системи в формі оральних крапель
  6. Переваги крапель для лікування захворювань нирок
  7. При яких нефрологічних розладах застосовують ліки у краплях?
  8. Ефективність застосування крапельних препаратів на прикладі засобу Урохолум
  9. Урохолум в краплях і капсулах – в чому різниця

 

Чому виникають захворювання сечовидільної системи?

Близько в 7 із 10 випадків причиною захворювань сечовидільної системи та нирок є інфекція. Причому у зв’язку зі специфікою будови сечовидільної системи жінки хворіють значно частіше, ніж чоловіки. Причиною хвороби може стати інфекція, яка проникнула в організм ззовні. Однак доволі поширені випадки, коли нефротичне захворювання розвивається на тлі іншої інфекції в організмі. До прикладу, запальні процеси в сечовидільній системі може спровокувати навіть запалення горла чи невилікуваний карієс.

Проте найчастіше причинами інфекційно-запальних захворювань сечових шляхів та нирок є:

  • гонококи – бактерії, що спричиняють запалення у жінок на слизовій уретри та в цервікальному каналі, а у чоловіків – на слизовій уретри, можуть бути причиною уретриту, циститу, цервіциту, вульвовагініту тощо;
  • трихомонади – мікроорганізми, які викликають запальні процеси в тканинах піхви та епітелію шийки матки у жінок, а в чоловіків спричиняють запалення в простаті, уретрі, сім’яних залозах;
  • хламідії – бактерії, які можуть спричиняти уретрит, простатит, орхіт, цистит та деякі інші захворювання сечостатевої системи.

Частими причинами захворювань сечостатевої системи є бактерії, що належать до умовно-патогенної флори. Вони в певній кількості присутні в кожному організмі, але при сприятливих факторах починають надміру поширюватися, спричиняючи різні захворювання, зокрема й сечовидільної системи та нирок. Мова йде про кишкову паличку, клебсієлу, стафілокок, протеї.

Крім патогенних мікроорганізмів, захворювання сечовивідних шляхів і нирок можуть виникати й з інших причин. Серед них:

  • патології розвитку чи травми органів сечовидільної системи;
  • ендокринні захворювання;
  • імунодефіцитні стани;
  • хронічний стрес;
  • венеричні захворювання;
  • шкідливі звички;
  • переохолодження;
  • вагітність;
  • хронічні закрепи;
  • патології, що погіршують відтік сечі (аденома простати, конкременти в нирках);
  • авітаміноз.

У групі ризику виникнення та прогресування захворювань нирок і сечовидільної системи – люди літнього віку, особи з цукровим діабетом.

Найбільш поширені захворювання нирок і сечовидільної системи

Найбільш поширені захворювання нирок і сечовидільної системи

Спектр захворювань органів сечової системи доволі широкий. Однак є в ньому хвороби, які трапляються частіше, ніж інші. Це зокрема:

  • пієлонефрит – запалення нирок, яке поширюється на більшу частину тканин органу. Гострий пієлонефрит супроводжується підвищеною температурою тіла, нудотою, дизурією, зміною складу сечі;
  • сечокам’яна хвороба – виникає в результаті порушення метаболічних процесів, що супроводжуються формуванням конкрементів у нирках, сечоводі, сечовому міхурі. Найбільш поширений різновид захворювання – нефролітіаз, який проявляються формуванням каменів у нирках. Стан супроводжується болем у попереку, в сечі з’являються сліди крові, можливі ниркові коліки;
  • ниркова недостатність – патологія, при якій нирки частково чи повністю припиняють виконувати свої функції, погіршується загальний стан хворого, порушується обмін речовин, зменшується кількість сечі;
  • цистит – запалення сечового міхура, яке вражає переважно жінок. Типовими симптомами захворювання є біль в паху та поясниці, печіння під час сечовипускання, часті позиви до сечовипускання, зміна складу та візуального вигляду сечі;
  • уретрит – запальний процес, що розвивається у сечовому каналі. Може бути гострим і хронічним. Хвороба буває як у чоловіків, так і у жінок. Можлива і в дитячому віці. Проявляється болем під час сечовипускання, гнійними виділеннями із сечовидільного каналу, запаленням.

Будь-який із цих станів, якщо не розпочати своєчасне та правильне лікування, може призводити до ускладнень різної тяжкості, зокрема й до повної дисфункції нирок.

Як лікують захворювання сечовидільної системи?

Базовим методом діагностики захворювань нирок є аналіз сечі. Крім того, лікар може порадити пацієнту пройти ультразвукове обстеження чи комп’ютерну томографію. В більш складних випадках може знадобитися процедура сканування ниркових судин.

В залежності від встановленого діагнозу, збудника та стадії розвитку захворювання, лікар підбирає програму терапії. В більшості випадків застосовують або комбіновану програму лікування, або препарати з комплексною терапевтичною дією.

Першочергове завдання ліків, що традиційно застосовують при хворобах нирок і сечовидільної системи:

  • зняти спазм, біль, печіння;
  • полегшити сечовипускання;
  • зупинити запальний процес.

Крім того, в програму лікування можуть бути включені антибіотики, протигрибкові, противірусні засоби, спазмолітики, а також препарати для зміцнення імунітету.

Популярні форми ліків для терапії захворювань нирок

Для лікування нефрологічних захворювань можуть застосовуватися препарати в різних лікарських формах. Найчастіше це таблетки, капсули, трав’яні чаї, ін’єкції та оральні краплі. В кожної форми випуску є своя специфіка, певні переваги та недоліки.

Таблетки – чи не найпопулярніша лікарська форма. Вони бувають із різним складом і терапевтичною дією. Головні переваги – зручність застосування та точність дозування. Достатньо прийняти рекомендовану кількість таблеток на день, щоб отримати терапевтичну дозу діючої речовини. Однак у таких засобів є й недоліки. Зокрема, дія таблетованих препаратів при захворюваннях нирок розпочинається лише після того, як засіб проходить по шлунково-кишковому тракту, розчиняється й проникає у кровотік. У деяких випадках цей процес може тривати доволі довго. Крім того, багато таблеток містять компоненти, які негативно впливають на роботу ШКТ, можуть погано засвоюватися чи бути протипоказаними людям із хворим шлунком. Крім того, таблетовані препарати не підходять пацієнтам, у яких порушений ковтальний рефлекс, а також маленьким дітям, деяким особам літнього віку.

Капсули багато в чому нагадують таблетки, мають схожі переваги та недоліки. Відмінність у тому, що завдяки захисній оболонці діюча речовина чинить менше негативного впливу на слизову шлунка та дванадцятипалої кишки.

Ліки в ін’єкціях діють швидко й мають високу біодоступність, оскільки активний компонент миттєво потрапляє в кровоток. Однак препарати в такій формі випуску зазвичай застосовують в крайніх випадках, оскільки в них є певні недоліки. Ін’єкція – болюча процедура, яка в деяких пацієнтів, особливо дітей, супроводжується страхом і стресом. Крім того, введення розчину методом уколу чи крапельниці повинен виконувати досвідчений медпрацівник. Процедура супроводжується ризиком місцевої реакції, алергії чи інфікування у випадку недотримання стерильності.

Лікувальні чаї, які часто застосовують у народній та фітомедицині, в основі містять лікувальні трави, багаті корисними для організму фітокомплексами. Є спеціальні збори із заспокійливою, протизапальною та легкою діуретичною дією. Однак концентрація активних компонентів у таких засобах зазвичай доволі низька, тож не завжди вдається отримати терапевтичний ефект, особливо при тяжких ниркових захворюваннях чи запаленнях на пізніх стадіях. Однак трав’яний збір може застосовуватися як доповнення до основної медикаментозної терапії.

Оральні краплі – ще одна популярна форма лікарських засобів, що доволі активно застосовуються для лікування захворювань нирок і сечовивідних шляхів. І саме про них поговоримо більш детально.

Особливості ліків для сечової системи в формі оральних крапель

Лікарські засоби у вигляді оральних крапель – це медикаменти в рідкій формі, призначені для внутрішнього застосування. Складниками таких препаратів зазвичай є рослинні екстракти та синтетичні компоненти у водно-спиртовому розчині. Засоби у такій формі випуску застосовуються для лікування різноманітних захворювань, зокрема й нефрологічних.

Ліки у формі рідких екстрактів застосовуються у медицині з давніх часів. Можливості сучасної фармакології дозволяють створювати моно- і багатокомпонентні краплі з високою біодоступністю. Сучасні технології дозволяють максимально зберігати терапевтичні властивості активних компонентів і без значних змін доставляти їх до осередку інфекції. Механізм дії і терапевтичний ефект крапель, що застосовуються у нефрології, залежать від складу засобу. Зазвичай це препарати із сечогінною, протизапальною, знеболювальною, протимікробною активністю.

Переваги крапель для лікування захворювань нирок

Переваги прийому крапельних форм препаратів

Ліки у такій формі випуску мають декілька вагомих переваг. Розглянемо основні з них:

  • висока біодоступніть – ліки в рідкій формі швидко поглинаються організмом, діюча речовина швидше, ніж при застосуванні таблеток, проникає у кровотік, що забезпечує швидке настання терапевтичної дії. А це вкрай важливо, коли мова йде про лікування гострих інфекційно-запальних захворювань сечових шляхів і нирок;
  • висока точність дозування – доза таких засобів вимірюється у краплях, завдяки цьому ризик передозування мінімальний;
  • зручність застосування – концентрація діючих речовин у краплях зазвичай доволі висока, тому для лікування не доводиться вживати великі об’єми рідини, що при деяких нефрологічних розладах може бути протипоказано. Ліки в формі крапель підходять для застосування навіть дітям, літнім людям, лежачим пацієнтам, у яких можуть бути труднощі з ковтанням таблеток, капсул чи значної кількості рідини;
  • комбінований склад – в оральних краплях зазвичай застосовується комплекс із декількох діючих речовин, які посилюють і доповнюють терапевтичну дію одне одного, що сприяє більш швидкому та ефективному лікуванню.

При яких нефрологічних розладах застосовують ліки у краплях?

Крапельні форми препаратів з успіхом застосовують для лікування різних захворювань нирок і сечовидільної системи. Серед них:

  • гострі запальні захворювання – допомагають краплі з протизапальними та антиоксидантними властивостями, можуть містити компоненти, які запобігають руйнуванню тканин нирок і сечової системи;
  • хронічні захворювання – застосовують краплі зі складниками, які сповільнюють прогресування захворювання, покращують кровообіг у нирках, сприяють виведенню токсинів та відновленню правильної роботи системи;
  • інфекції сечовидільних шляхів – в таких випадках корисними можуть бути оральні краплі з антибактеріальними, антисептичними та сечогінними властивостями.

Також крапельні форми ліків застосовують у межах комплексної підтримувальної терапії. Особливо корисними для такої мети можуть бути засоби, що містять антиоксидантні фітокомплекси, вітаміни та мікроелементи, необхідні для підтримки роботи сечовидільної системи.

Ефективність застосування крапельних препаратів на прикладі засобу Урохолум

Серед крапельних препаратів, які лікарі радять пацієнтам із нефрологічними розладами, Урохолум від фармацевтичної компанії Vishpha є одним із найпопулярніших. А все тому, що рідка форма випуску та комбінований склад препарату роблять його ефективним та безпечним для застосування пацієнтами різного віку, з різними захворюваннями нирок і сечовидільної системи.

Урохолум – це багатокомпонентний фітопрепарат. Завдяки натуральному складу краплі є максимально безпечними для більшості пацієнтів. Ліки в такій формі можуть застосовуватися і як перша лінія терапії (на початковій стадії захворювання), і в якості допоміжного засобу в комплексній програмі лікування органів сечовидільної системи. Урохолум – хороший приклад крапельного препарату з комплексним впливом. Засіб одночасно сприяє усуненню гострих симптомів хвороби, полегшує запальний процес і чинить загальнозміцнювальну дію для пришвидшення відновлення.

Основні компоненти крапель і їхній терапевтичний ефект:

Компонент (екстракт) Дія
Хвощ Сечогінна, протизапальна
Спориш Протизапальна, антибактеріальна, сечогінна
Березові бруньки Сечогінна, протизапальна, антисептична, загальнозміцнювальна
Дика морква Сечогінна, сприяє загоєнню пошкоджених тканин, пришвидшує виведення токсинів
Стовпчики та приймочки кукурудзи Діуретична
Звіробій Заспокійлива, знеболювальна, протимікробна, протизапальна
Квіти чорної бузини Протизапальна, сечогінна, покращує мікроциркуляцію в нирках, нормалізує кров’яний тиск у капілярах нирок
Ортосифон Покращує роботу нирок, виводить токсини, усуває набряки методом посилення сечовиділення
М’ята Протизапальна, знеболювальна, заспокійлива

Крапельний препарат із таким складом ефективний для лікування гострого та хронічного пієлонефриту, оскільки діюча речовина з рідкої форми легко проникає в кровотік і допомагає швидко полегшити запалення, посилити відтік сечі. При сечокам’яній хворобі краплі сприяють м’якому розчиненню існуючих конкрементів, а також запобігають формуванню нових. При інфекціях сечових шляхів, зокрема циститі та уретриті, краплі з антимікробними та антибактеріальними властивостями допомагають швидко знищити патогенну мікрофлору й майже миттєво полегшити стан хворого.

Урохолум в краплях і капсулах – в чому різниця

Препарат із назвою Урохолум в українських аптеках є не тільки в краплях, а й у капсулах. Тож доволі часто клієнти аптек запитують у фармацевтів, що краще – Урохолум краплі чи засіб у капсулах? Насправді різниці між цими засобами майже немає. Склад в обох препаратів ідентичний. Відмінності – у формі випуску, яка, щоправда, впливає на деякі моменти.

Засіб у краплях, як і всі рідкі ліки, швидше засвоюється. Крім того, крапельна форма дає більше варіативності в підборі дозування. Натомість засіб у капсулах зручніше зберігати й брати з собою в дорогу. Капсули не мають смаку, а вживати такі ліки зручніше, коли немає можливості відмірювати потрібну дозу засобу в краплях.

Чим лікувати нефрологічні захворювання – краплями чи препаратами в іншій формі випуску, яким повинен бути склад засобу та за якою схемою його вживати? Відповіді на ці запитання може дати лише лікар, зважаючи на діагноз і стан пацієнта. Незалежно від того, який препарат порекомендує нефролог чи терапевт, в асортименті української фармацевтичної компанії Vishpha завжди знайдете потрібні медикаменти – недорогі, якісні, безпечні та перевірені часом.

Поділитися статтею: