fbpx

Заспокійливе

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Водії
Без рецепта
Беліса
Беліса

Комбінований лікарський засіб рослинного походження для зняття психічної та емоційної напруги, заспокоює нервову систему, пол . . .

Краплі,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Валеріани настойка
Валеріани настойка

Настоянка валеріани виявляє помірно виражений седативний ефект.

Настоянка, 25 мл

Детальніше Де купити
Без рецепта
Півонії настойка
Півонії настойка

Настоянка для прийому внутрішньо на основі екстракту кореневищ з корінням півонії. Відноситься до категорії седативних засобі . . .

Настоянка, 50 мл, 100 мл

Детальніше Де купити
Без рецепта
Пустирника настойка
Пустирника настойка

Настоянка трави пустирника для прийому внутрішньо. Чинить седативну (заспокійливу) дію. Застосовується при підвищеній емоційн . . .

Настоянка, 25 мл

Детальніше Де купити
Без рецепта
Валокормід
Валокормід

Краплі оральні по 25 мл у флаконах; по 25 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці

Краплі, 25 мл

Детальніше Де купити
Без рецепта
Беліса капсули
Беліса капсули

Комбінований лікарський засіб рослинного походження для зняття психічної та емоційної напруги, заспокоює нервову систему, пол . . .

,

Детальніше Де купити

Активний повсякденний ритм, постійні стреси, необхідність швидко адаптуватись до нових реалій, зберігаючи при цьому працездатність – життя сучасної людини потребує великої кількості ресурсів як фізичних, так і емоційних. І якою б витривалою й вмотивованою вона не була, трапляються моменти, коли для утримання балансу необхідна допомога – дієві заспокійливі препарати від нервів, які не викликають сонливості й дозволяють зберігати концентрацію та працездатність протягом дня. Фармацевтична компанія Vishpha пропонує своїм користувачам ефективні заспокійливі препарати на травах для дорослих, це нешкідливі таблетки, краплі та інші сильні засоби на рослинній основі, які можна купити без рецепта в аптеках вашого міста.


Зміст:

 1. Що таке заспокійливі ліки та як вони діють
 2. Коли потрібно починати приймати заспокійливе
 3. Кому може знадобитись хороше заспокійливе
 4. Сильні заспокійливі засоби: що ми пропонуємо
 5. Сильнодіючі заспокійливі Беліса
 6. Ефективне заспокійливе для дорослих та дітей Валеріани настойка
 7. Дієве заспокійливе Півонії настойка
 8. Заспокійливе на травах Пустирника настойка
 9. Заспокійливий препарат Валокормід
 10. Запитання й відповіді


Що таке заспокійливі ліки та як вони діють

Заспокійливі ліки – це клас препаратів, які призначаються для зменшення тривожності, страху й напруги. Вони використовуються для лікування різних станів, пов'язаних із тривогою, це можуть бути як загальний тривожний, панічний, соціальний тривожний, посттравматичний стресовий розлади, так і епізодичні випадки перенапруження, які потребують корекції.

Принцип дії, що мають заспокійливі засоби, які використовуються при неврозах, може відрізнятись, тож ми розглянемо два найпопулярніші варіанти.

Тип впливуОпис
Стимуляція синтезу гамма-аміномасляної кислотиГамма-аміномасляна кислота (ГАМК) є природним нейромедіатором, який відповідає за гальмівні реакції в організмі людини. Вона здатна пригнічувати діяльність нервових клітин та передачу імпульсів, саме цей процес створює заспокійливий ефект. Речовини, які входять до складу препаратів, впливають на роботу ГАМК-рецепторів, що сприяє активнішому виділенню нейромедіатора.
Розслаблення м'язівДеякі компоненти мають спазмолітичні властивості. Вони сприяють зменшенню тонусу м'язів, здатні знімати спазм, що призводить до загального розслаблення.

В результаті прийому таких препаратів людина почувається більш розслабленою, спокійніше реагує на подразники й краще спить. Однак при зловживанні, неправильній схемі прийому або при індивідуальній підвищеній чутливості може з'явитись загальмованість, запаморочення, апатія та інші негативні реакції. Для їхнього уникнення перед початком прийому рекомендуємо проконсультуватись з лікарем.


Коли потрібно починати приймати заспокійливе

Рішення про початок прийому заспокійливих препаратів має приймати лікар. Це дозволить швидко й ефективно скорегувати стан пацієнта та підвищити якість його життя.

Приводом для звернення до спеціаліста можуть слугувати наступні симптоми:

 • загальна тривога, відчуття напруженості, що виникає часто або не проходить;
 • панічні атаки, поява відчуття страху й паніки без видимих або недостатніх причин;
 • проблеми зі сном, коли вам важко заснути, або чутливий сон із частими прокиданнями;
 • м'язова напруга, спазми, судоми;
 • фобії або епізодичні страхи перед певними об'єктами або ситуаціями;
 • депресія у поєднанні з тривогою, втрата інтересу до роботи та хобі;
 • фізичні симптоми, такі як головні болі, проблеми зі шлунком, які не можна пояснити іншими захворюваннями.

Також варто звернутись за консультацією тим людям, які відчувають емоційний дискомфорт в результаті надмірних фізичних або психологічних навантажень. Спеціаліст зможе дати рекомендації й підібрати препарати, які сприятимуть загальній стресостійкості та більш швидкому відновленню організму.


Кому може знадобитись хороше заспокійливе

Необхідність почати вживати хороші заспокійливі ліки, які не викликатимуть сонливість, але дозволять ефективно боротись зі стресом, може виникати у людей абсолютно різних професій. Оскільки причиною стресу може стати досить великий перелік факторів, який не завжди залежить від людини, препарат може знадобитись не лише дорослим, але й дітям.

Щодо професій, то найбільший рівень стресу можуть відчувати представники таких напрямків:

 • військові та їхні близькі;
 • лікарі та інші медичні працівники;
 • рятувальники та пожежники;
 • волонтери;
 • фінансові аналітики й трейдери;
 • персонал ресторанів, готелів, магазинів;
 • пілоти й стюарди;
 • вчителі, дошкільні вихователі;
 • соціальні працівники;
 • психологи та психотерапевти;
 • менеджери й керівники різних установ;
 • митці, письменники, музиканти.

Стрес можуть викликати фактори, які становлять безпосередню загрозу для життя й здоров'я людини, а також емоційні страждання від втрати, страху невідомості тощо. Попри те, що заспокійливі препарати не зможуть прибрати першопричину, вони дозволять адаптувати організм до несприятливих умов та зменшити негативні наслідки.


Сильні заспокійливі засоби: що ми пропонуємо

В каталозі фармацевтичної компанії Vishpha ви зможете обрати сильне заспокійливе «від нервів» для дорослого або дитини, яке дозволить позбавитись дискомфорту й покращити самопочуття.

Найпопулярнішими є такі препарати:

ПрепаратОсобливості, форма випуску
БелісаКомбінований препарат у формі крапель або капсул
Валеріани настоянкаРослинний препарат у формі розчину
Півонії настоянкаРослинний препарат у формі розчину
Пустирника настоянкаРослинний препарат у формі розчину
ВалокормідРослинний препарат у формі розчину

Всі заспокійливі препарати продаються без рецепту, вони мають доведену ефективність, деякі дозволені дітям. Перед тим, як купити ліки з даної категорії, рекомендуємо ознайомитись з особливостями кожного продукту.


Сильнодіючі заспокійливі Беліса

Беліса – це комбінований заспокійливий препарат, до складу якого входять екстракти трави пасифлори, меліси та материнки, листя шавлії та квітки липи. Засіб має яскраво виражену седативну та спазмолітичну дії, які дозволяють знизити рівень стесу, зняти спазм, покращити загальне самопочуття завдяки сечогінній та жовчогінній діям. Випускається у вигляді спиртового розчину й капсул.

Белісу призначають при таких станах:

 • неврастенія;
 • головний біль;
 • порушення сну;
 • астенічних станах;
 • артеріальній гіпертензії.

Може бути призначена як у складі терапії, так і як самостійний препарат. Не рекомендована до вживання в період вагітності та годування груддю. Також під час прийому не варто сідати за кермо. Завдяки рослинній основі дозволена дорослим та дітям від 12 років. Дозування та тривалість курсу лікування має визначити лікар.


Ефективне заспокійливе для дорослих та дітей Валеріани настойка

Настойка валеріани – рослинний препарат, до складу якого входить настойка коренів валеріани й етанол, який використовується як екстрагент. Діючі речовини, виділені з кореня валеріани лікарської, зокрема кислота, ефірна олія, алкалоїди та інші компоненти чинять помірну седативну дію. Знижується гострота й швидкість збудження нервової системи у відповідь на подразники.

Приймати Настойку валеріани рекомендовано в таких випадках:

 • підвищена збудливість;
 • дратівливість;
 • нервозність;
 • розлади сну.

При цьому використання варто уникати у випадках, коли є яскраво виражений депресивний стан або чутливість до окремих компонентів засобу. Через досить високий вміст етанолу у складі це заспокійливе не рекомендоване до вживання вагітним та годуючим жінкам, водіям, дітям до 12 років. Дозування визначається спеціалістом.


Дієве заспокійливе Півонії настойка

Настойка Півонії – це ще один рослинний лікарський препарат, в основі якого міститься екстракт з коренів та кореневищ трави півонії незвичайної. Окрім екстракту, до складу також включений етанол, який використовується як екстрагент. Настоянка чинить спазмолітичну й антисудомну дію завдяки високій концентрації фенолів та дубильних речовин у складі. 

Призначається для корекції таких станів:

 • нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом;
 • невротичні стани.

Перед початком прийому варто проконсультуватись з лікарем, оскільки засіб може підвищувати кислотність шлунку, що не рекомендовано пацієнтам, які мають захворювання ШКТ. Не можна вживати вагітним та годуючим жінкам, через високий вміст етанолу настоянка не рекомендована водіям й дітям до 18 років. При виникненні запаморочення, сонливості та зниженні тиску необхідно припинити прийом препарату й звернутись до лікаря.


Заспокійливе на травах Пустирника настойка

Ще одним дієвим заспокійливим препаратом на повністю рослинній основі є Настойка пустирника. До її складу входить настойка трави собачої кропиви й етанол, що використовується як екстрагент. Основними компонентами, які чинять седативну й снодійну дію є стахідрин, алкалоїди, глікозиди, сапоніни. Вони знижують інтенсивність та швидкість збудження нервової системи у відповідь на подразники шляхом активації процесів гальмування. Через це засіб варто приймати з обережністю, не перевищуючи призначену лікарем норму.

Настойка Пустирника призначається при:

 • порушеннях роботи серцево-судинної системи;
 • артеріальній гіпертензії;
 • емоційній збудливості;
 • дратівливості;
 • порушеннях сну.

Через високий вміст етанолу (70%) пустирник не рекомендований дітям до 12 рокім, вагітним та годуючим жінкам. Також в період прийому рекомендовано відмовитись від водіння автомобіля.


Заспокійливий препарат Валокормід

Валокормід – це комплексний препарат на рослинній основі. До його складу входять екстракти валеріани, конвалії, листя беладонни, бромід натрію, ментол. Випускається у формі червоно-бурих крапель, які мають характерний запах метолу та валеріани. Екстрагент – етанол. Засіб чинить комплексну дію - активує гальмівні механізми у ЦНС та сприяє розслабленню м'язів.

Призначається при серцево-судинних неврозах, які можуть супроводжуватись брадикардією – уповільненні частоти серцевих скорочень. Препарат не можна використовувати при цілій низці станів, серед яких глаукома, захворювання печінки й нирок, порушення функціонування щитовидної залози, хворобах серця, які супроводжуються порушенням діастолічної функції тощо. Також не рекомендований водіям, дітям до 18 років, вагітним або годуючим жінкам.


Запитання й відповіді

Де можна купити заспокійливе?

Купити заспокійливі препарати виробництва фармацевтичної компанії Vishpha ви зможете в аптеках вашого населеного пункту.

Як дізнатись адресу аптеки, де продаються заспокійливі?

Оберіть препарат, потім натисніть «Де купити?» – на екрані з'явиться список адрес у вашому населеному пункті.