fbpx

Історія

01.Історія розвитку
1925

З 1 березня 1925 р головний будинок займало Волинське окружне аптечне управління. При територіальному поділі Волинської губернії на округу від колишнього Волгубмедторга, який обслуговував губернію, всі аптечні підприємства були віднесені до Волинського округу.

Окружне аптечне управління займалося оптово-роздрібною торгівлею аптекарських предметів, предметів догляду за хворими та косметикою. У підпорядкуванні аптечного управління було 34 торгових установи (аптеки і ларьки).

Торгівельна діяльність аптекоуправління ділилася на два види: заготівля та постачання. Головним джерелом медикаментозного постачання були Укрмедторг - його правобережна Київська філія, а косметична - Київська філія Всесоюзного тресту ТЕЖЕ. Поставка товару здійснювалася в лікувальні установи, аптеки і ларьки санітарної гігієни.

На чолі аптекоуправління стояв завідувач, який призначався Волинської окружної інспектури охорони здоров'я.

Кількість працюючих в аптекоуправлінні було 17 чоловік.

1938

Житомирська фармацевтична фабрика починала свою діяльність як галено-фасувальна лабораторія при обласному аптечному управлінні (статус Житомирської області було дано в 22 вересні 1937 року). Продукція, яка проводилася в той час, була представлена у вигляді настоянок, водних і спиртових розчинів, мазей і паст, медичних масел і розтирань, а також фасовані рослинна лікарська сировина. Продукція випускалася в невеликих кількостях з метою забезпечення аптек в межах області.

1941

У перший час війни місто Житомир було бомбардовано Гітлерівською авіацією. Після захоплення міста, почалися чорні дні окупації. За період тимчасової окупації Житомира фашисти знищили практично всі промислові підприємства, зруйнували культурно-побутові, навчальні заклади, лікарні, сотні житлових будинків, пам'ятників.

1944

Відновлення роботи аптечного управління і галено-фасувальною лабораторії.

1970

Згідно наказу Головного аптечного управління м. Києва, галено-фасувальну лабораторію перейменовано в Фармацевтичну фабрику Житомирського обласного аптечного управління. Кількість персоналу становила близько 30 осіб.

1988

Рішенням виконкому Житомирської обласної Ради народних депутатів фабрика вийшла з прямого підпорядкування обласного виробничого об'єднання «Фармація» (аптечне управління) і стала самостійною юридичною особою.

1990

Фабрика знаходиться в складних економічних умовах. Обов'язковою умовою для виробництва і реалізації стає реєстрація лікарських препаратів на території України.

1999

Підприємство очолює молодий керівник Вишневський І. А. Кількість працюючих становить 25 осіб.

2000—2002

Фабрика поступово виходить з «кризи 90-х». Зареєстровано 22 найменування лікарських засобів. Проводиться механізація і модернізація технологічних процесів. Створена власна фізико-хімічна лабораторія, оснащення якої дозволило проводити контроль якості виробленої продукції.

2003

Виробництво і реалізація продукції зростає в десятки разів. Прийнято рішення про вихід на зовнішні ринки. Весь асортимент продукції зареєстрований в Білорусії і Молдові, розпочато реєстрацію в Росії.

2004

Згідно рішення загальних зборів колективу підприємство було приватизовано і змінено на товариство з обмеженою відповідальністю.

2005—2006

Розширена реєстрація лікарських засобів в Україні, Узбекистані, Киргизії, Казахстані, Грузії.

2007

Фізико-хімічна лабораторія атестована Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Зареєстровано 9 найменувань лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - Живокосту мазь, Меновазан, Розтиран, Шавлії настойка, Люгс®.

2008

Сформована зовнішня служба медичних представників.

Проведено сертифікацію системи менеджменту якості підприємства відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001.

Зареєстровано 5 найменувань лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - Урохол і Гедерин.

2009

У Національному Палаці «Україна» відбулася церемонія нагородження переможців 10-го Ювілейного щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея-2010». У цьому році одним з кращих безрецептурних препаратів стала мазь Меновазан, яка стала лідером продажів серед м'яких лікарських форм.

Управління бізнес-процесами і логістичними ланцюжками компанії автоматизовано за допомогою сучасної ERP системи IFS Applications.

Зареєстровано 4 найменування лікарських препаратів, серед них нові для ринку України - Клімасед®.