fbpx

Урохолум капсули, Урохолум краплі

Симптоми запалення нирок. Профілактика та лікування хвороб нирок та сечовивідних шляхів

19.06.2024

Симптоми запалення нирок. Профілактика та лікування хвороб нирок та сечовивідних шляхів- Фото 1

 

Багато хто вважає, що роль нирок полягає тільки у виробленні сечі. Цей парний орган, як і всю сечостатеву систему, часто недооцінюють, тому й не надто дбають про його здоров’я.

Зміст:

 1. Чому важливо дбати про здоров’я нирок?
 2. Що може статися з нирками?
 3. Як зрозуміти, що ниркам потрібне лікування?
 4. Чому виникає запалення нирок і хто у зоні ризику
 5. Діагностика хвороб нирок
 6. Як лікують хвороби нирок?
 7. Чому для лікування нирок лікарі часто радять Урохолум?
 8. Особливості складу препарату Урохолум
 9. Як запобігти нирковим захворюванням

 

Чому важливо дбати про здоров’я нирок?

Симптоми запалення нирок

Нирки – мабуть, найбільш недооцінений орган у людському тілі. А між іншим, саме нирки і сечовивідна система відповідають за очищення організму від токсинів, що накопичуються в результаті метаболічних процесів. Саме нирки допомагають виводити з організму зайву рідину, позбавляючи нас від набряків. Ця система регулює кислотно-лужний баланс, запобігаючи надмірній закисленості крові і тим самим захищаючи нас від багатьох важких захворювань.

Нирки відповідають за регуляцію артеріального тиску. Вони впливають на процес вироблення гормонів. Гормон еритропоетин, який синтезується в організмі переважно нирками, є незамінним для процесу вироблення клітин крові кістковим мозком. Крім того, від правильної функціональності нирок залежить концентрація кальцію в крові та процес синтезу вітаміну D. Багато хто навіть не здогадується, що проблеми з кістками, зубами, м’язами можуть бути наслідком хворих нирок.

Цей орган працює без зупинки протягом усього нашого життя. За добу здорові нирки можуть до 300 разів пропускати через себе і фільтрувати весь об’єм крові, що є в тілі. Це означає, що кожного дня через нирки проходить близько 1500 л крові.

Але погана екологія, хронічні стреси, неправильне харчування, вживання неякісних продуктів, зловживання алкоголем, переохолодження, інфекції, перевтома, різні хронічні захворювання можуть порушувати функціональність нирок. А це, у свою чергу, підвищує ризик розвитку інших захворювань. Наприклад, встановлено, що у людей з порушеною роботою сечовидільної системи ризик розвитку інфаркту й інсульту підвищується в 25-30 разів.

Що може статися з нирками?

Вважається, що з різними захворюваннями нирок хоча б раз у житті стикається кожен десятий житель планети. А деякі роками живуть з патологією, не підозрюючи, що не вилікуване запалення нирок перейшло в хронічну стадію і з кожним днем все більше погіршує роботу всього організму.

Існує безліч захворювань нирок і сечовивідної системи. Вони бувають первинні та вторинні (виникають як ускладнення захворювання іншого органу чи системи). Одні з найпоширеніших – вторинні ниркові захворювання, що розвиваються на тлі цукрового діабету та серцево-судинних хвороб.

У переважній більшості випадків, коли діагностують хворобу нирок, причиною є запальний процес – нефрит. Він може вражати певну зону, орган повністю чи обидві нирки одночасно. Залежно від локації та поширеності запального процесу розрізняють кілька видів нефритів:

 • пієлонефрит – найпоширеніший, часто вражає жінок, може розвиватися як ускладнення циститу, уретриту та інших інфекцій сечостатевої системи, запалення охоплює чашечки, паренхіму та лоханку органу;
 • гломерулонефрит – уражає ниркові клубочки та іноді канальці, розвивається стрімко, може викликати тяжкі ускладнення, аж до ниркової недостатності;
 • інтерстиціальний – пошкоджує проміжну тканину та канальці, на початковій стадії лікується досить легко, на запущеній можлива кома і навіть летальні наслідки;
 • променевий – з’являється після негативного впливу іонізуючого випромінювання, перші місяці протікає безсимптомно;
 • шунтовий – розвивається як ускладнення ревматоїдного артриту, червоного вовчака, деяких інших аутоімунних патологій.

Приблизно 8 із 10 випадків діагностованих нефритів – захворювання вторинного типу, які з’явилися після інфекції, що вразила інші органи.

Крім запальних процесів, захворювання нирок і сечовивідної системи можуть бути спричинені сечокам’яною хворобою, гострою або хронічною нирковою недостатністю, нефроптозом (зміщенням або опущенням органу), нефропатією тощо. Крім інфекції, причиною ниркової хвороби можуть бути травми, імуноалергічні чи токсичні фактори, патології пухлинного генезу.

Як зрозуміти, що ниркам потрібне лікування?

Профілактика та лікування хвороб нирок

Поставити діагноз і призначити адекватне лікування може тільки лікар. Але якщо мова йде про запальний процес у ниркових тканинах чи сечовивідних шляхах, є ряд симптомів, за якими навіть людина без медичної освіти зможе запідозрити хворобу.

Типові симптоми запального процесу в сечовивідній системі:

 • оперізуючий біль у поперековій зоні (трохи нижче попереку);
 • потемніння сечі;
 • набряки тіла та обличчя;
 • рідкісні позиви до сечовипускання;
 • нездужання та загальна втома;
 • підвищення артеріального тиску.

На тлі запального процесу у нирках та інших органах системи також можлива спрага, сухість у роті, різі при сечовипусканні. У жінок симптоматика нефриту може нагадувати деякі гінекологічні захворювання. У дітей, які не можуть адекватно пояснити свій стан, запідозрити нефрит можна за домішками в сечі, страхом ходити в туалет, мимовільним сечовипусканням.

Все це є типовими симптомами нефриту у гострій стадії. Якщо в цей період не звернутися до лікаря, не почати приймати протизапальні препарати та дочекатися, поки «саме пройде», хвороба переходить у хронічну стадію. Гостра симптоматика зникає, хоча часом трапляються рецидиви. А за цей час у тканинах сечовидільної системи відбуваються патологічні зміни, нирка зменшується у розмірі, в організмі накопичуються токсини.

Чому виникає запалення нирок і хто у зоні ризику

Найпоширеніша причина запальних захворювань нирок та органів сечовидільної системи – патогенні мікроорганізми. Найчастіше винуватцями захворювання стають ентерококи, стафілококи, кишкові бактерії. Нерідко спостерігається і змішана інфекція (коли збудників запалення кілька).

Інфекція може проникати в ниркові тканини різними шляхами:

 • по сечовивідних шляхах (найчастіше);
 • через кров;
 • по лімфі.

До речі, інфекція може деякий час залишатися в організмі, не спричиняючи запалення. Процес активується на тлі загального переохолодження або коли людина переносить хворобу «на ногах».

Також є певні категорії людей, яким важливо особливо уважно ставитися до здоров’я нирок та сечовидільної системи, оскільки вони легше й частіше за інших можуть хворіти на нефрити. Це люди з цукровим діабетом, метаболічними порушеннями, з вродженим чи набутим звуженням сечовивідних шляхів. Ризик запалення сечовивідних шляхів і нирок підвищується після різного роду інструментальних діагностичних процедур та оперативних втручань у ділянці сечостатевої системи.

Розвитку запальних процесів у нирках також сприяє ослаблений імунітет, тривале застосування деяких медикаментів, зловживання алкоголем, наркоманія, отруєння побутовими чи промисловими хімікатами, туберкульоз. В силу особливостей будови сечостатевої системи жінки більш схильні до нефритів та інших захворювань сечовидільної системи, ніж чоловіки.

Діагностика хвороб нирок

Нині застосовують комплексні методи діагностики хвороб нирок. Такий підхід дозволяє виявляти захворювання на ранній стадії, а також точно встановлювати тип збудника. Все це – запорука ефективного лікування.

При найменших підозрах на запалення нирок та сечовидільної системи необхідно звернутися до терапевта чи уролога. Для встановлення діагнозу лікар може порадити такі діагностичні процедури:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • бакпосів сечі для визначення типу інфекції;
 • УЗД нирок;
 • КТ органів малого тазу.

Щоб виключити запалення органів статевої системи, жінкам також може бути рекомендований огляд гінеколога.

Як лікують хвороби нирок?

Залежно від стадії захворювання, наявності супутніх хвороб, лікувати нирки та сечовидільну систему можна із застосуванням хірургічних методів чи консервативної терапії. До оперативних втручань вдаються тільки у випадках, коли медикаментозна терапія не дає бажаного результату, а також при важких порушеннях у роботі сечовидільної системи, що потребують нефректомії.

У переважній більшості клінічних випадків досягти бажаних результатів вдається за допомогою класичного медикаментозного лікування. Причому що більш рання стадія запалення, то легшою і швидшою буде терапія. У багатьох випадках хороших результатів вдається досягти, застосовуючи засоби рослинного походження, як, наприклад, Урохолум краплі чи капсули.

Стандартна терапія запальних станів сечовидільної системи передбачає комплексне лікування, спрямоване на полегшення гострих симптомів, а також усунення причини хвороби. Для цього зазвичай застосовують лікарські засоби таких типів:

 • антибактеріальні, противірусні, протигрибкові – для знищення причин інфекції;
 • спазмолітики та анальгетики – для полегшення болю;
 • імуномодулятори – для зміцнення імунітету, необхідного для ефективної протидії інфекції;
 • спеціальні препарати для розчинення ниркових конкрементів (за потреби);
 • фітопрепарати для очищення сечових шляхів від патогенів.

Важливою частиною комплексного лікування нирок та органів сечовидільної системи є спеціальна дієта.

Чому для лікування нирок лікарі часто радять Урохолум?

Урохолум – один із найпопулярніших препаратів, який лікарі призначають пацієнтам для комплексного лікування нефритів та деяких інших урологічних захворювань. Крім того, Урохолум капсули чи краплі нерідко радять пацієнтам із групи ризику як профілактику нефротичних хвороб.

Справа в тому, що Урохолум – це максимально безпечний фітопрепарат із комбінованою дією. У складі засобу використано комплекс рослинних екстрактів, які забезпечують повний спектр терапевтичних ефектів, важливих для лікування нефритів та інших захворювань сечовидільної системи.

Особливості складу препарату Урохолум
Компонент Терапевтична дія
Плоди дикої моркви Сечогінна, протизапальна
Листя ортосифону Сечогінна, сприяє лікуванню захворювань нирок та сечовивідних шляхів
Кукурудзяні стовпчики з приймочками Позитивний вплив на сечовидільну систему, діуретична
Квіти чорної бузини Сечогінна, протизапальна, протимікробна
Польовий хвощ Сечогінна
Суцвіття хмелю Діуретична, протизапальна
Березові бруньки Антисептична, сечогінна, протизапальна
Звіробій Протизапальна, антисептична
Листя перцевої м’яти Заспокійлива, спазмолітична

Засіб із таким складом містить широкий спектр біологічно активних речовин, що сприяють кровообігу в нирках та печінці. Препарат покращує процес утворення та виведення сечі, тим самим прискорює очищення організму від токсинів. Заспокійлива та протизапальна дія допомагає відновити правильну працездатність нирок та сечовивідних шляхів. А бактерицидна та спазмолітична дозволяють послабити гострі симптоми хвороби та полегшити загальний стан пацієнта.

До речі, комплекс рослинних екстрактів у складі Урохолуму сприяє виведенню піску і запобігає повторному утворенню конкрементів. Завдяки цьому препарат корисний для профілактики низки нефрологічних патологій. А за рахунок натурального складу у засобу мінімум побічних ефектів та протипоказань.

Як запобігти нирковим захворюванням?

Хвороби нирок легше попередити, ніж лікувати їхні ускладнення. Тим більше що зробити це нескладно. Основні правила профілактики ниркових захворювань:

 • Уникати переохолодження.
 • Своєчасно лікувати будь-які інфекції в організмі, зокрема загострення хронічних захворювань, як-от гайморит чи тонзиліт. Не допускати поширення карієсу.
 • Уникати інтоксикацій.
 • Підтримувати міцний імунітет.
 • Випивати достатню кількість води – 1,5-2 л на добу (при інтоксикаціях та в умовах інтенсивного потіння більше).
 • Не зловживати білковою їжею, солодощами, надмірно солоним, гострим, смаженим, дуже жирним, спеціями.
 • Включити до раціону трав’яні чаї, листову зелень, овочі.

Крім того, людям із групи ризику захворювань нирок за рекомендацією лікаря варто періодично приймати відповідні препарати для профілактики, як-от краплі або капсули Урохолум.

Поділитися статтею: