fbpx

Ліки від болю та першіння в горлі

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Люгс
Люгс

Розчин для зовнішнього застосування у флаконі з механічним розпилювачем допоможе швидко позбутися неприємних відчуттів в горл . . .

Розчин,

Детальніше Де купити

Біль та першіння у горлі хоча б раз у житті відчувала кожна людина. Ці неприємні відчуття можуть бути симптомами досить великого переліку захворювань та станів, які пов'язані зі способом життя людини, її діяльністю або станом навколишнього середовища. Зазвичай ці симптоми мають невелику тривалість, у середньому горло може боліти від трьох до семи днів, дискомфорт зменшується поступово й проходить сам. Однак трапляються випадки, які вимагають медикаментозного лікування горла, тому ми рекомендуємо завжди мати в аптечці ліки від запалення, першіння та болю в горлі виробництва фармацевтичної компанії Vishpha – це ефективні препарати для дорослих та дітей, які полегшать самопочуття навіть при гострих станах.


Зміст:

 1. Яким може бути біль у горлі
 2. Причини болю та першіння в горлі
 3. Захворювання, які викликають біль у горлі
 4. Як запобігти болю в горлі
 5. Чому біль у горлі потрібно лікувати
 6. Дієві ліки для горла від Vishpha
 7. Чому варто придбати ліки від болю в горлі у нас
 8. Запитання й відповіді


Яким може бути біль у горлі

Біль у горлі може мати різний характер і проявлятися різними способами залежно від причини, що його викликала. Ось детальний опис типів больових відчуттів, які найчастіше виникають при різноманітних станах:

 • Гострий – зазвичай виникає раптово і може бути дуже інтенсивним, особливо під час ковтання. Супроводжується інтенсивним почервонінням слизової.
 • Тупий – має меншу інтенсивність, але триває довше й приносить тривалий дискомфорт. Може супроводжуватись труднощами при ковтанні та відчуттям комка у горлі.
 • Печіння або свербіж – інтенсивне відчуття, яке поширюється по всій поверхні слизової, залежно від причини може супроводжуватись почервонінням, а також утворенням опіків або виразок.
 • Поколюючий біль при ковтанні – також може супроводжуватись відчуттям, що у горлі застрягло щось гостре.
 • Дискомфорт під час говоріння або ковтанні їжі – виникає епізодично, лише тоді, коли задіюються деякі м'язи. Підсилюється залежно від інтенсивності та тривалості напруження.
 • Першіння – неприємне відчуття подразнення, яке супроводжується бажанням кашляти. Найчастіше виникає епізодично, може супроводжуватись легким почервонінням або утворенням нальоту на слизовій.
 • Хрип або зміна тональності голосу – виникає лише при намаганні говорити.

Це лише деякі приклади типів болю та дискомфорту у горлі та їхніх проявів. Варто зазначити, що у різних людей вони можуть проявлятись із різною інтенсивністю й мати різну тривалість.


Причини болю та першіння в горлі

Біль у горлі може бути викликаний цілою низкою різноманітних чинників. На погіршення стану можуть впливати сезонні фактори (віруси, алергени), а також особливості професійної або іншої діяльності людини. Визначення причини вкрай важливе для подальшого лікування, своєчасний правильно встановлений діагноз дозволяє не лише полегшити стан хворого й зняти больові відчуття, але й уникнути неприємних ускладнень.

Ось деякі з найпоширеніших причин болю у горлі:

ПричинаОпис
Інфекційні та інші захворюванняЗазвичай супроводжуються запаленням слизової оболонки горла. Процес супроводжується почервонінням, першінням, печінням та позивами до кашлю. Ці наслідки можуть бути викликані різноманітними вірусами та інфекціями, а також загостренням хронічних станів.
АлергіїЛюди з алергіями можуть відчувати такий дискомфорт як реакцію на алергени, такі як пилок, тютюновий дим, тваринний пух, пил, харчові продукти тощо. Окрім почервоніння, може виникати набряк та відчуття задухи.
РефлюксКоли кислота зі шлунку виходить вверх по стравоходу, це може подразнювати горло, спричиняючи почервоніння та дискомфорт.
Травми та подразненняПеренапруження голосових зв'язок, пошкодження слизової оболонки в результаті споживання гарячої або гострої їжі, подразнення від куріння тощо.

Якщо ви відчуваєте біль у горлі, особливо якщо він триває довше кількох днів або супроводжується іншими симптомами, такими як гарячка, кашель, біль в грудях тощо, рекомендується звернутися до лікаря для оцінки та лікування. Лікар може допомогти встановити причину цих симптомів та надати вам відповідні поради або лікування.


Захворювання, які викликають біль у горлі

Біль у горлі різного характеру та інтенсивності може бути одним із симптомів досить великої кількості захворювань. Найпоширенішими є:

 • грип – вірусна інфекція, що характеризується гострими симптомами, такими як гарячка, м'язовий біль, кашель та біль у горлі;
 • ангіна – запалення мигдаликів, яке зазвичай спричиняється бактерією Streptococcus pyogenes й супроводжується больовими відчуттями, гарячкою, ломотою в тілі;
 • фарингіт – запалення задньої стінки горла, зазвичай викликане вірусами, яке супроводжується дискомфортом та сухим кашлем;
 • ларингіт – запалення голосових зв'язок, що може супроводжуватися хрипом, больовими відчуттями, порушенням голосу;
 • фаринго-кон'юнктивальна лихоманка – вірусне захворювання, що характеризується запаленням горла та очей, гарячкою, кашлем та кон'юнктивітом (запаленням очей);
 • мононуклеоз – інфекційне захворювання, спричинене вірусом Epstein-Barr, яке супроводжується загальними симптомами, такими як втома, гарячка та біль у горлі;
 • герпетичний стоматит – запалення слизової оболонки ротової порожнини, що спричинене вірусом герпесу, супроводжується больовими відчуттями та виразками в роті;
 • коклюш – інфекційне захворювання, що характеризується довгими приступами кашлю, які можуть викликати механічний біль у горлі та втому;
 • скарлатина – інфекційне захворювання, спричинене бактерією Streptococcus pyogenes, яке супроводжується сильними больовими відчуттями, гарячкою та висипами на шкірі.
 • фаринго-трахеїт – запалення стінки гортані та трахеї, що може супроводжуватися болем у горлі, кашлем та постійним першінням.

Це найпоширеніші захворювання, характерні для наших широт. При виникненні симптомів, про які ми говорили вище, рекомендуємо терміново звернутись до отоларинголога або сімейного лікаря.


Як запобігти болю в горлі

Щоб запобігти болю в горлі, варто дотримуватися деяких рекомендацій та заходів профілактики:

 • Ретельно мийте руки з милом і водою протягом дня, особливо перед їжею або контактом з обличчям. Це допомагає запобігти поширенню вірусів та бактерій.
 • Уникайте близького контакту з людьми, які захворіли на грип, застуду або інші респіраторні інфекції, щоб зменшити ризик зараження.
 • Куріння подразнює слизову оболонку горла та може призвести до розвитку різних захворювань, включаючи рак горла та хронічний бронхіт, тож варто відмовитись від цієї звички.
 • Регулярно займайтеся фізичними вправами, достатньо спіть, правильно харчуйтеся та уникайте стресів. Загальна здорова система організму має схильність краще боротися з інфекціями.
 • Переконайтеся, що ви п'єте достатню кількість води протягом дня, щоб забезпечити зволоження слизової оболонки горла.
 • Зберігайте оптимальну температуру в кімнаті, особливо під час сну, щоб уникнути подразнення горла.
 • Щеплення проти грипу може допомогти запобігти виникненню захворювання.
 • Використовуйте зволожувач повітря, особливо в холодний період року.

Ці прості рекомендації дозволять знизити ризик появи неприємних відчуттів.


Чому біль у горлі потрібно лікувати

Навіть якщо біль у горлі не здається дуже серйозним, лікування може бути важливим з кількох причин. По-перше, воно може допомогти запобігти ускладненням, особливо якщо інфекція потребує антибіотиків. Без лікування інфекції можуть розвиватися серйозні ускладнення. По-друге, лікування може полегшити симптоми. Навіть якщо біль у горлі не є показником серйозної проблеми, він може бути дуже дискомфортним й заважати нормальному харчуванню, питтю та говорінню. Ліки або процедури, розроблені для зменшення болю та запалення, можуть значно полегшити стан.

Третій аспект – це прискорення одужання. Лікування може допомогти організму боротися з інфекцією швидше та ефективніше. Одужання може бути значно швидшим та легшим, якщо ви вживаєте відповідні ліки або проводите процедури, рекомендовані вашим лікарем. І, нарешті, лікування може допомогти запобігти поширенню інфекції. Це особливо важливо в умовах, коли інфекція є легко передаваною, наприклад, під час епідемії грипу або COVID-19.


Дієві ліки для горла від Vishpha

Якщо ви шукаєте дійсно дієві ліки від болю в горлі, обрати найкращий варіант ви зможете в каталозі фармацевтичної компанії Vishpha. Перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся з лікарем – це дозволить досягнути бажаного результату.

Одним з найефективніших препаратів є Люгс – розчин для зовнішнього застосування, який випускається у зручному флаконі з розпилювачем. Такий формат дозволяє ефективно й швидко обробити вражену ділянку слизової. Основною діючою речовиною Люгс є йод, всього в розчині його міститься 1% – цього достатньо для досягнення знезараження й уникнення опіків слизової. Йод ефективно бореться з великим списком вірусів і бактерій, які призводять до виникнення захворювань, про які ми говорили вище. Найчастіше препарат призначають у складі комплексної терапії, оскільки він діє локально. 

Люгс призначають дорослим та дітям від 8 років. Його не можна застосовувати при наявності підвищеної чутливості до йоду, деяких хворобах серця, щитовидної залози та ін. З повним описом протипоказів ви зможете ознайомитись на сторінці засобу. При появі побічних реакцій слід припинити використання й звернутись до спеціаліста.


Чому варто придбати ліки при болю в горлі у нас

Vishpha – це одна з найбільших фармацевтичних компаній в Україні, яка пропонує ефективні ліки від захворювань, які супроводжує біль в горлі, а також інші неприємні симптоми. 

Обираючи нашу продукцію, ви отримуєте безліч переваг:

 • ефективність;
 • висока якість;
 • натуральні складники;
 • зручний формат;
 • доступна ціна.

Більшість препаратів виготовлені на основі компонентів природного походження, адже ми прагнемо використовувати силу природи для зміцнення здоров'я й покращення самопочуття людини. Купуючи препарати Vishpha, ви віддаєте перевагу професіоналам своєї справи.


Запитання й відповіді

Як оформити замовлення?

Оформити замовлення на Люгс або інші препарати виробництва фармацевтичної компанії Vishpha можна через сервіси замовлення ліків або на сайті аптечної мережі. Також ви можете придбати необхідні вам препарати безпосередньо в аптеці.

Де продаються ліки від болю в горлі?

Ліки для горла від Vishpha продаються в аптечних мережах по всій Україні. Для того, щоб дізнатися адресу найближчої, перейдіть на сторінку препарату й натисніть «Де купити?», потім оберіть ваше місто.

Скільки коштують ліки для горла?

Ціна залежить від типу препарату, об'єму його упаковки, а також цінової політики аптеки.