fbpx
Без рецепта

Лабіум

Лікування герпесу та застуди на губах з курсом застосування 4-дні

Форма випуску:

Крем

Вікові рамки:

Дозволено дорослим і дітям від 12 років

Категорія відпуску:

Без рецепта

Опис
Інструкції
01.Про препарат

Лабіум

Лікування герпесу та застуди на губах, допоможе позбавитися від проявів, попередить розповсюдження хвороби.

02.Показання

Препарат приймається:

Герпес губ (Herpes labialis)

03.Склад

Діючі речовини:

Пенцикловір

Інші речовини:

пропіленгліколь, спирт цетостеариловий, макроголу 20 цетостеариловий ефір, парафін білий м’який, олія мінеральна, вода очищена.

Лабіум – це крем, який використовується для лікування зовнішніх проявів герпесу, до його переваг відноситься ефективність, безпечність, доступна ціна. Купити його за вигідною ціною можна як онлайн, так і в офлайн-аптеках вашого міста. 

Зміст:

 1. Лабіум крем - лікарська форма, властивості
 2. Лабіум крем: фармакологічні властивості
 3. Що входить до складу крему Лабіум
 4. Які показання до застосування крему Лабіум
 5. Чи є протипоказання до застосування крему Лабіум
 6. Побічні дії та реакція при передозуванні
 7. Як використовувати крем Лабіум
 8. Кому можна використовувати крем Лабіум
 9. Яка ціна на крем Лабіум
 10. Часті запитання клієнтів при купівлі крему Лабіум

Лабіум крем – лікарська форма, властивості

Лабіум крем - лікарська форма, властивості

Лабіум випускається в формі крему білого кольору, що має рівномірну консистенцію. Завдяки цьому використовувати його досить зручно, а витрата засобу досить економна. Концентрація основної діючої речовини складає 1%. Засіб випускається в невеликих тубах по 5 мг. Попри невеликий об'єм, препарату вистачить на тривалий термін, це може бути як один, так і кілька курсів лікування герпесу.

Крем Лабіум майже не має запаху, що є ще однією суттєвою перевагою на додачу до ефективності та вигідної ціни. Оскільки засіб призначений для лікування герпесу губ, аромат не заважатиме протягом дня, це дозволяє використовувати його не лише вдома, але й на роботі.

Лабіум крем: фармакологічні властивості

Основний діючий компонент крему Лабіум – пенцикловір, який активно бореться з вірусами герпесу людини. До переліку входять перший та другий тип Herpes simplex, що є найпоширенішими. Також це вірус Епштейна-Барра, цитомегаловірус та Varicella zoster. Деякі з представлених штамів стійкі до ацикловіру, який часто використовується при виробництві препаратів від герпесу, тож даний крем показує значно кращі результаті у порівнянні з ними.

Основна дія пенцикловіру полягає у проникненні в заражені вірусом клітини та пригніченні подальшого розмноження збудника. Препарат утримується в заражених клітинах близько 12 годин, тож його не потрібно постійно оновлювати. Окрім зупинки реплікації вірусу, крем Лабіум сприяє більш швидкому загоєнню ранок, зменшує больові відчуття. Папули, пухирці та лущення зникають поступово, при цьому результат відчутний вже після першого нанесення.

Ще однією суттєвою перевагою крему Лабіум, окрім зрозумілого механізму дії та вигідної ціни, є його властивість не впливати на здорові клітини. Дослідження показали, що діюча речовина не трансформується та не накопичується в клітинах, що не містять вірусу герпесу або інших збудників. Це відбувається завдяки тому, що препарат вступає у взаємодію з тимідинкіназою, яка продукується вірусом. Така характеристика дозволяє боротися з герпесом локально, лише на уражених ділянках.

Що входить до складу крему Лабіум

Окрім діючої речовини, до складу крему Лабіум входять допоміжні компоненти. Саме вони дозволяють пенцикловіру швидко проникати в уражені клітини, а також сприяють загоєнню ранок та покращенню загального стану. Використання додаткових компонентів також дозволяє забезпечити зручність користування засобом: кремоподібна текстура не розтікається, її легко наносити.

Отже, до складу Лабіум крему входять наступні компоненти:

 • пенцикловір;
 • пропіленгліколь;
 • цетостеариловий спирт;
 • цетостеариловий ефір макроголу 20;
 • білий м'який парафін;
 • мінеральна олія;
 • очищена вода.

Попри те, що всі перераховані речовини є допоміжними, вони значно підвищують ефективність основного діючого компоненту. А завдяки тому, що перераховані компоненти доступні та досить поширені, ціна на Лабіум теж лояльна.

Які показання до застосування крему Лабіум

Які показання до застосування крему Лабіум

Лабіум використовується для лікування герпесу губ, при появі перших симптомів необхідно нанести його на уражену ділянку. Він є ефективним як при перших проявах герпесу, так і після того, як загострення стало очевидним.

Про те, що у вас герпес губ, можуть свідчити наступні симптоми:

 • незначне збільшення губи, припухлість;
 • відчуття того, що губа роздувається;
 • поява невеликого пухирця з рідиною всередині;
 • засихання пухирця, поява сухої кірки.

У випадках, якщо пухирець був пошкоджений, і рідина витекла, на місці ураження може з'явитися язва. Вона значно ускладнює процес загоєння, поверхня стає дуже чутливою, при найменшій взаємодії виникають сильні больові відчуття. Тож, якщо ви виявили на губі пухирець, варто одразу обробити його кремом та уникати найменшого пошкодження.

Важливо також розуміти способи, якими герпес може передаватись або передумови його виникнення. Це дозволить вчасно купити Лабіум крем, тим паче, що його ціна досить лояльна й дозволяє завжди мати препарат у своїй аптечці.

Отже, заразитися вірусом герпесу можна такими способами:

 • користуючись посудом, з якого їла або пила людина, що має активний прояв вірусу;
 • користуючись косметикою хворого;
 • через поцілунки.

У всіх випадках прояви активного вірусу є досить помітними, тож мінімальна обережність дозволить вам вберегтись від зараження. Якщо у вашому організмі вже є вірус герпесу, активізувати його може послаблення імунітету на фоні інфекційного або вірусного захворювання, переохолодження.

Чи є протипоказання до застосування крему Лабіум

Як і будь-який медичний препарат, крем Лабіум має певні протипокази. Вони пов'язані з індивідуальною чутливістю організму людини до окремих компонентів, що входять до складу. Це може бути як алергічна реакція на пенцикловір, що є основним діючим компонентом та має найбільшу концентрацію (на 1 г 10 мг), так і чутливість до пропіленгліколя, ефіру макроголу або навіть парафіну. 

Якщо герпес виник у вас вперше або раніше ви використовували препарат з іншою діючою речовиною, слід використовувати Лабіум крем акуратно, орієнтуючись на реакцію. Якщо виникне свербіж або відчуття подразнення, препарат необхідно негайно відмінити. При наявності індивідуальної чутливості до компонентів слід проконсультуватись з лікарем. При наявності в організмі вірусу імунодефіциту використовувати препарат не можна.

Побічні дії та реакція при передозуванні крему Лабіум

Також при використанні крему Лабіум можуть періодично виникати побічні реакції, пов'язані з індивідуальною чутливістю до окремих компонентів. Варто зазначити, що на наявність та інтенсивність неприємних відчуттів може впливати загальне ослаблення організму, яке спостерігається при вірусних та застудних захворюваннях.

Локалізація

Побічна реакція

Загальні

Відчуття печіння, біль або поколювання в місці нанесення. Також може спостерігатись підвищена чутливість та температура.

Імунна система

Гіперчутливість, кропив'янка.

Шкіра

Дерматит, який може супроводжуватись свербінням, висипами та набряками.

При появі будь-якого з перелічених симптомів слід припинити використання крему Лабіум та почати симптоматичне лікування за необхідності. Якщо будь-який з симптомів має високу інтенсивність, необхідно звернутись до лікаря.

Використання крему Лабіум при вагітності та лактації

Оскільки пенцикловір проникає та затримується лише в уражених вірусом клітинах, використання засобу в період вагітності та лактації можна вважати цілком безпечним. Однак, варто зазначити, що дослідження щодо впливу препарату на молоко не проводились. Тому перед використанням потрібно обов'язково проконсультуватись з лікарем. Спеціаліст має оцінити переваги та можливі негативні наслідки.

Вплив на концентрацію при керуванні автотранспортом

Негативний вплив не виявлений.

Як використовувати крем Лабіум

Як використовувати крем Лабіум

Крем Лабіум потрібно наносити тонким шаром на уражені ділянки, це можуть бути як губи, так і будь-яка ділянка шкіри навколо рота. При цьому варто уникати його потрапляння на слизові оболонки, оскільки може виникнути сухість або подразнення. У разі, якщо пухирець частково зачіпає ділянку слизової, розподіляти засіб потрібно в межах ураження, чітко дотримуючись контурів. 

Максимальний рекомендований термін використання становить 4 дні, наносити засіб потрібно кожні 2 години та перед сном. Якщо за цей час прояви герпесу не зникли, або не спостерігається помітне покращення, потрібно звернутись до лікаря. Також радимо дотримуватись наступних порад щодо підвищення ефективності лікування герпесу за допомогою крему Лабіум та зараження оточуючих.

Що робити

Для чого

Ретельно мити руки з милом до та після обробки ураженої ділянки.

Запобігання потраплянню бактерій на уражену ділянку та розповсюдження вірусу.

Туба має бути завжди закрита і використовуватись для індивідуального лікування.

Запобігання зараженню інших членів родини.

Не проколювати та не травмувати пухирець.

Запобігання потраплянню бактерій на уражену ділянку та збільшення площі ураженої площі.

Не терти очі.

Вірус герпесу може вражати слизову не лише рота та губ, але й очей або носа, тож така міра дозволить уникнути поширення захворювання.

Не цілуватись.

Запобігання зараженню інших людей.

Не користуватись спільним посудом, косметикою, рушниками тощо.

Запобігання зараженню інших людей.

Ці прості поради дозволять вберегти близьких від зараження вірусом герпесу, а також зробити лікування кремом Лабіум значно ефективнішим, тим паче, що ціна на препарат помірна й дозволяє придбати окремий тюбик для кожного.

Зберігати крем Лабіум потрібно при температурі до 30º в недоступному для дітей місці. Можна зберігати в холодильнику, але не заморожувати.

Кому можна використовувати крем Лабіум

Крем призначений для дорослих та дітей старше 12 років. Це пов'язано з переносимістю препарату, а також з його впливом на організм людини. У дітей імунна система продовжує формуватися, тож побічні реакції в ранньому віці можуть мати більшу інтенсивність та потребувати серйозного лікування.

У разі виникнення у вашої дитини перших ознак герпесу радимо відразу звернутись до лікаря. Це дозволить підібрати потрібний препарат та полегшити симптоми.

Яка ціна на крем Лабіум

Ціна крему Лабіум досить демократична, що зумовлено доступністю складових компонентів. При цьому варто розуміти, що вартість може змінюватись, це залежить від цін на складові та постачальників. Дізнатись актуальну вартість ви зможете на сторінці препарату в обраній вами аптеці.

Часті запитання клієнтів при купівлі крему Лабіум

Чи можна використовувати засіб внутрішньо?

Ні, Лабіум призначений виключно для зовнішнього використання. Рекомендовано наносити його на шкіру, уникати потрапляння на слизові оболонки.

Чи призначений він для дітей?

Засобом можна лікувати герпес дітям, котрі старше 12 років.

Ацикловір чи пенцикловір: що краще?

Обидві речовини є дієвими у боротьбі з вірусом герпесу. Проте спостерігаються штами, які проявляють стійкість до ацикловіру, й лікування є не таким дієвим, як при використанні пенцикловіру. Також останній сприяє скорішому загоєнню ранок та відновленню шкіри після ураження.

Чи можна заразитись вірусом герпесу повторно?

Повторно можна підхопити новий штам. Однак, якщо у вас вже відбувся дебют герпесу, це означає, що вірус потрапив до організму та залишиться в ньому назавжди. При міцному імунітеті вірус залишається в неактивному стані та не створює дискомфорту.

Як вберегтись від зараження вірусом герпесу?

Потрібно користуватись лише персональним посудом, косметикою та іншими речами, що контактують зі шкірою або слизовою. Особливо, якщо у ваших близьких є герпес в активному стані. Також в цьому разі слід уникати поцілунків. Аналогічних правил варто дотримуватись, якщо у вас почалась активна стадія герпесу.

Де можна купити мазь Лабіум?

Купити Лабіум за вигідною ціною можна онлайн та офлайн в аптечній мережі. На складах та під час транспортування ми дотримуємося всіх умов та відповідного температурного режиму. 

Детальніше

Виберіть країну інструкції:

Склад:

діюча речовина: пенцикловір;

1 г крему містить пенцикловіру   (у перерахуванні на 100 % суху речовину) 10 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт цетостеариловий, макроголу 20 цетостеариловий ефір, парафін білий м’який, олія мінеральна, вода очищена.

 

Лікарська форма.

Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий крем.

 

Фармакотерапевтична група.

Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування. Противірусні препарати. Код АТХ D06В В06

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Пенцикловір проявляє високу селективність in vivo та in vitro проти вірусів герпесу людини Herpes simplex (тип 1 і 2), у тому числі проти стійких до ацикловіру штамів зі зміненою            ДНК-полімеразою, вірусу Varicella zoster, а також вірусів Епштейна-Барра і цитомегаловірусу.          У заражених вірусом клітинах пенцикловір швидко перетворюється на трифосфат (з участю тимідинкінази, яка індукується вірусом). Пенцикловіру трифосфат утримується у заражених вірусом клітинах понад 12 годин, де він пригнічує реплікацію вірусної ДНК, тобто значно довше, ніж ацикловір. Блокуючи розмноження вірусу, пенцикловір значно скорочує час загоєння, навіть після розвитку папул і пухирців, зменшує больові відчуття та тривалість періоду лущення кірки, яка утворюється при вірусній дії. Період напіввиведення становить 9, 10 і 20 годин у клітинах, заражених вірусами Varicella zoster, Herpes simplex тип 1 і Herpes simplex тип 2 відповідно.              У незаражених вірусом клітинах, оброблених пенцикловіром, концентрація пенцикловіру трифосфату практично не визначається. Таким чином, пенцикловір не впливає на незаражені вірусом клітини.

Фармакокінетика.

При зовнішньому застосуванні 1 % крему концентрація пенцикловіру у плазмі крові та сечі кількісно не визначається.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Герпес губ (Herpes labialis).

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до пенцикловіру, фамцикловіру або інших компонентів препарату (наприклад пропіленгліколю). Не слід застосовувати пацієнтам з імунодефіцитом.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодії при одночасному застосуванні інших лікарських засобів (місцевої або системної дії) при застосуванні препарату при проведенні клінічних досліджень не виявлено.

Особливості застосування.

Крем слід наносити тільки на уражені герпесом ділянки на губах або на шкірі навколо рота.          Не рекомендується наносити крем на слизові оболонки (наприклад очей, рота, носа або статевих органів). Слід дотримуватися особливої обережності, уникати потрапляння крему в очі або на ділянки навколо них.

Якщо після 4 днів терапії кремом симптоми захворювання не зникли, слід звернутися до лікаря.

Щоб запобігти поширенню вірусу на інші ділянки організму і не заразити оточуючих людей, слід виконувати наступні правила:

 • завжди мити руки перед тим і після того, як торкатися ураженої ділянки;
 • зберігати тубу з кремом в оригінальній упаковці, не дозволяти іншим людям користуватися кремом;
 • намагатися не проколювати пухирці, що утворюються внаслідок тривалої вірусної дії;
 • намагатися не терти очі (вірус може вразити рогівку ока);
 • уникати поцілунків, особливо з дітьми;
 • уникати спільного використання речей, через які вірус може розповсюджуватися: рушники, чашки, столовий посуд, сигарети.

Крем містить цетостеариловий спирт, який може спричиняти місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит). Також крем містить пропіленгліколь, який може спричиняти подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки у ході клінічних досліджень було зафіксовано мінімальний рівень системної абсорбції пенцикловіру після місцевого застосування, не існує жодних побоювань щодо застосування крему у період вагітності або годування груддю. Оскільки безпеку застосування пенцикловіру у період вагітності або годування груддю не перевіряли, препарат можна застосовувати у цей період тільки після консультації з лікарем, у випадку, коли очікувана користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.                                                                                                                      Інформація щодо проникнення пенцикловіру у грудне молоко відсутня.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не відзначається будь-якого впливу препарату на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Для дорослих (включаючи пацієнтів літнього віку) та дітей віком від 12 років.

 

Крем слід застосовувати кожні 2 години (крім періоду сну), намагаючись наносити тільки на уражені герпесом ділянки шкіри. Курс лікування становить 4 дні. Лікування бажано розпочинати якомога раніше при появі перших ознак розвитку інфекції. Перед застосуванням крему слід вимити руки.

Діти.

Дослідження впливу препарату на дітей віком до 12 років не проводили.

Передозування.

При місцевому застосуванні передозування малоймовірні. Навіть у випадку помилкового перорального прийому вмісту цілої упаковки не буде спостерігатися небажаних явищ, оскільки пероральна абсорбція пенцикловіру низька. Проте може спостерігатися деяке подразнення ротової порожнини. Немає необхідності проведення специфічних терапевтичних заходів у випадку помилкового перорального застосування вмісту цілої упаковки.

 

Побічні реакції.

Загальні розлади та порушення у місці введення препарату: часті (≥1/100, <1/10): реакції у місці застосування (у тому числі біль у місці нанесення, гіпестезія, відчуття печіння, поколювання, оніміння).                                                                                                                                                         З боку імунної системи: частота невідома: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: частота невідома: алергічний дерматит (включаючи висипання, свербіж, пухирі і набряки, у тому числі обличчя та губ).

Крім того, можливі випадки контактного дерматиту (як реакція на цетостеариловий спирт) та подразнення у місці нанесення (як реакція на пропіленгліколь). Випадків підвищення фоточутливості (пігментації унаслідок потрапляння ультрафіолетових променів на оброблені кремом ділянки шкіри) упродовж клінічних випробувань пенцикловіру крему не спостерігалось.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 5 г крему у тубі; по 1 тубі в пачці.

 

Категорія відпуску.

Без рецепта.

 

Виробник.

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.          

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.