fbpx
Без рецепта
Люгс

Люгс

Розчин для зовнішнього застосування у флаконі з механічним розпилювачем допоможе швидко позбутися неприємних відчуттів в горлі, першіння, болі при ковтанні.

Форма випуску:

Розчин

Вікові рамки:

Дозволено дорослим і дітям від 8 років

Категорія відпуску:

Без рецепта

Опис
Інструкції
Люгс – потужна допомога Вашому горлу
01.Про препарат

Люгс

Спрей з унікальним поєднанням властивостей компонентів препарату забезпечує антимікробну дію без резистентності (звикання) збудників.

02.Показання

Препарат приймається:

 • Запальні захворювання горла та глотки;
 • Тонзиліт;
 • Фарингіт;
 • Ангіни;
 • Глосит;
 • Афтозний стоматит;

Спрей «Люгс» - найкращий помічник від болю в горлі

При захворюваннях, що супроводжуються болем у гортані, першінням, підвищенням температури тіла призначається спрей для горла «Люгс». Медикамент має у своєму складі йод, препарат є відмінним антисептиком, який знайшов своє застосування у ЛОР-практиці. Йод наділений протизапальними, дезінфікуючими, антибактеріальними властивостями, він впливає на широкий спектр мікроорганізмом, включаючи стрептококи, стафілококи, кишкову паличку, забезпечуючи пацієнтові швидке одужання та відмінне самопочуття. Спрей «Люгс» володіє безпечним складом, широким спектром дії та відмінною ефективністю у боротьбі з вірусними захворюваннями.

 

Зміст:

 1. Що входить до складу спрею «Люгс»
 2. Які існують показання та протипоказання до застосування спрею «Люгс»
 3. Спрей для горла "Люгс": можливі побічні ефекти
 4. Взаємодія спрею "Люгс" з іншими препаратами
 5. Спрей для горла «Люгс»: інструкція із застосування
 6. Часті питання про препарат «Люгс»

Застуда, вірусна інфекція є незмінними супутниками сирої та холодної погоди. Практично завжди ГРВІ чи ГРЗ супроводжуються неприємними больовими відчуттями в області горла і гортані, оскільки слизова оболонка даної зони вважається певним бар'єром на дорозі вірусів, мікроорганізмом і бактерій. Горло приймає перші удари хвороб та вірусів. Першими симптомами є біль, почервоніння, набряк, печіння, осиплість голосу. Якщо інфекцію не лікувати, захворювання може перейти в хронічну форму, а згодом ускладнитися та доповнитись хворобами серця, нирок або легень.

Для терапії больового синдрому лікарі призначають лікарські препарати місцевої дії. Щоб лікування було не тільки сприятливим, а й безпечним, фахівці рекомендують використовувати спрей для горла "Люгс". Медикамент має протизапальні, антибактеріальні якості. Завдяки швидкому впливу спрей для горла «Люгс» усуває збудника захворювання, що веде до призупинення інфікування та наближення одужання.

Що входить до складу спрею «Люгс»

Спрей для горла «Люгс» має в своєму складі лише якісні та безпечні компоненти. Складові препарату та їх ефективність описана у таблиці.

Компоненти спрею «Люгс»

Особливості та переваги

Йод

Це основна діюча речовина спрею для горла "Люгс". Йод має протимікробні властивості, він відмінно справляється з інфекціями різного типу, викликаними стрептококами і стафілококами. Засіб на основі йоду згубно впливає на різні бактерії, виявляючи бактерицидний ефект та руйнуючи білки клітинної мембрани мікроорганізмів

Калію йодид

У комбінації з йодом, йодид калію здатний знищити хвороботворні грибки, мікроорганізми, мікроби та бактерії. Компонент має антисептичний та місцевоподразнювальний ефект

Гліцерин

Призначений для надання пом'якшувальної дії

Настойка евкаліпту

Ефірні мала, смоли та інші складові настойки евкаліпта мають дезінфікуючі, протизапальні, протимікробні та седативні властивості. Даний компонент здатний посилювати дію йоду, позитивно впливаючи на організм, сприяючи швидкому одужанню пацієнта


Лікарський препарат "Люгс" має форму спрею, його зручно використовувати. Медикамент розпорошується на слизову оболонку горла та гортані, але невелика частина препарату проковтується та всмоктується у загальний кровообіг. Виводяться активні речовини засобу різними способами: із сечею, каловими масами, потовими залозами, а також із грудним молоком.

Які існують показання та протипоказання до застосування спрею «Люгс»

Спрей для горла "Люгс" є продуктом української фармацевтичної фабрики Vishpha, препарат створений на основі рослинної сировини. Завдяки своїй формулі, безпечним компонентам, медикамент завоював довіру серед багатьох пацієнтів та медичних працівників.

Антисептичний засіб «Люгс» широко застосовується у ЛОР-практиці, а також стоматології. Сферою використання препарату є терапія інфекційних, вірусних захворювань, які супроводжуються болем у горлі та гортані. Найчастіше лікарі призначають спрей «Люгс» при фолікулярній та лакунарній ангіні, тонзиліті, фарингіті, глосситі та афтозному стоматиті.

Незважаючи на низку позитивних функцій, препарат має протипоказання. Не призначають медикамент для пацієнтів, які страждають:

 • індивідуальною непереносимістю активних діючих речовин;
 • гіперфункцією щитовидної залози;
 • тяжкою нирковою та серцевою недостатністю.

Також, спрей для горла «Люгс» не підходить для дітей молодше 8 років, майбутнім мамам і жінкам, що годують. З обережністю призначають препарат пацієнтам, які мають запалення гортані, туберкульоз та геморагічний діатез.

Терапія з використанням медикаменту «Люгс» має бути не лише ефективною, а й безпечною, тому не варто займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря за професійною допомогою. Фахівець поставить правильний діагноз, виключить протипоказання та призначить курс лікування.

Спрей для горла "Люгс": можливі побічні ефекти

Головний компонент у складі спрею "Люгс" - це йод. Важливо пам'ятати, що даний хімічний елемент має подразнюючу дію на слизову оболонку горла та гортані. Під час використання препарату можуть з'явитися побічні ефекти у вигляді алергічної реакції, набряклості, свербежу, появи висипу та почервоніння на шкірі. З появою перших симптомів варто відразу ж скасувати прийом медикаменту та звернутися до лікаря для подальшого обстеження.

При тривалому застосуванні спрею "Люгс" у пацієнтів можуть з'явитися інші побічні ефекти у вигляді:

 • металевого присмаку у роті;
 • посиленого слиновиділення;
 • набряклості очей та гортані;
 • диспепсичних розладів;
 • висипання на шкірних покривах;
 • набряку легень.

Дані явища можуть з'явитися в результаті передозування препаратом «Люгс», якщо пацієнт ковтає велику кількість розчину йоду, що виділяється. При першій симптоматиці проводиться симптоматична корекція, а саме промивання шлунку, прийом сорбентів, призначається вживання молока та тіосульфату натрію. Щоб убезпечити свій організм від подібних явищ, варто чітко дотримуватись інструкцій та рекомендацій лікаря під час лікування.

Взаємодія спрею "Люгс" з іншими препаратами

Спрей для горла «Люгс» має ефективний склад, що діє, в який входить йод, настоянка евкаліпта та інші допоміжні речовини. Завдяки такій комбінації компонентів спостерігається посилення антисептичного ефекту, що дуже важливо під час терапії інфекційно-запальних патологій горла та ротової порожнини.

Пацієнти не повинні займатися самолікуванням та приймати препарат «Люгс» зі схожими медикаментами, оскільки взаємодія з іншими засобами неможлива. Препарат не комбінується з антисептиками схожого спектру дії, а йод не сумісний з різними ефірними маслами та аміаком, що може спричинити низку негативних впливів на організм пацієнта.

Не варто застосовувати спрей для горла «Люгс» з розчином перекису водню та іншими медикаментами, що дезінфікують, оскільки знижується ефективність лікування. Також засіб посилює подразнюючу дію ацетилсаліцилової кислоти на слизову оболонку шлунка.

Спрей для горла «Люгс»: інструкція із застосування

Препарат «Люгс» випускається у формі спрею, засіб має зручний подовжений розпилювач-дозатор, який забезпечує ефективне зрошення слизової оболонки горла та гортані. Медикамент досить простий та зручний під час використання. Завдяки своїм компактним розмірам, його можна брати із собою у поїздки, відрядження, подорожі. Правила та дозування препарату детально розписані у таблиці.

Особливості застосування

Рекомендації виробника

Призначається спрей для горла «Люгс» для дорослих та дітей віком від 8 років

Перед першим використанням необхідно, щоб розчин йоду надійшов у розпилювач, для цього потрібно кілька разів натиснути на дозатор

Під час застосування розпилювача необхідно помістити в ротову порожнину приблизно на 2-3 см, закрити рот і затримуючи дихання натиснути двічі на дозатор: один раз, роблячи зрошення з лівого боку, другий раз — праворуч

Після зрошення верхню частину розпилювача потрібно зняти та промити під проточною водою

Призначається препарат 1-2 рази на добу залежно від діагнозу та ступеня перебігу захворювання. Між прийомами медикаменту має пройти щонайменше 6 годин. Зрошення треба робити після їжі.

Щоб отримати якісну та ефективну терапію, не варто займатися самолікуванням, адже це може спричинити побічні ефекти


Виробляється спрей для горла "Люгс" у флаконі об'ємом 20 мл, препарат має пластиковий дозатор з розпилювачем. Термін зберігання препарату становить три роки із моменту випуску. Після відкриття медикамент зберігають у важкодоступному від дітей місці за температури не вище 25 градусів.

Придбати спрей для горла "Люгс", ціна якого доступна кожному, можна в режимі онлайн або офлайн, відпускається засіб без рецепта, ознайомитися з детальною інструкцією, дізнатися про правила застосування, показання та протипоказання, прочитати відгуки пацієнтів можна на офіційному сайті житомирської фармацевтичної фабрики Vishpha.

На тлі швидкої вираженої антибактеріальної, протимікробної дії, спрей для горла «Люгс» здатний швидко усунути біль, знімати запалення, набряк слизової оболонки гортані, а також порушення функцій організму, включаючи ковтання, нюх та слух.

Часті питання про препарат «Люгс»

Чи можна ковтати спрей для горла "Люгс" під час зрошення?

Виробник не рекомендує вдихати аерозоль і ковтати розчин під час зрошення горла спреєм "Люгс". Препарат не призначений для прийому внутрішньо, оскільки можуть проявитися ознаки передозування, алергічна реакція, кропив'янка, почервоніння на шкірі, набряк та свербіж.

Що ефективніше працює при болю в горлі: спрей «Люгс» чи льодяники?

Завдяки унікальній формулі, активним компонентам, що діють у вигляді йоду, гліцерину, калію йодиду і настоянки евкаліпту, вдалося розробити ефективний засіб проти болю в горлі - спрей «Люгс».Препарат має антисептичні, протизапальні, дезінфікуючі властивості, зрошення за допомогою засобу допоможе швидко позбавити пацієнта від набряклості, запалення, больового синдрому та осиплості голосу. Тому спрей для горла «Люгс» із вираженим антисептичним ефектом – це найкраще рішення під час хвороби.

Чим ефективний спрей "Люгс"?

Спрей для горла «Люгс» має у своєму складі йод, який має місцевоподразнювальний та антисептичний ефект. Препарат у комбінації з настойкою евкаліпта здатний забезпечити бактерицидну дію на ряд патогенних мікроорганізмів, бактерій та мікробів, включаючи кишкову паличку, стрептококи та стафілококи.

Чи можна використовувати спрей для горла "Люгс" для дітей?

Займатись самолікуванням не можна, лише лікар може призначити застосування медикаментів дітям. Спрей «Люгс» протипоказаний для дітей віком до 8 років, оскільки активні компоненти можуть викликати у дитини алергічну реакцію.

Чому не можна застосовувати спрей "Люгс" з іншими антисептичними препаратами?

Спрей для горла «Люгс» не рекомендовано використовувати спільно з іншими препаратами антисептичної дії, оскільки йод, вступаючи в реакцію з компонентами, що діють, може викликати побічний ефект. До того ж, йод не сумісний з аміаком та різними ефірними оліями, тому варто врахувати дані рекомендації щодо часу застосування препарату.

Детальніше

Виберіть країну інструкції:

Склад

діюча речовина: йод;

100 г препарату містить йоду 1 г;

допоміжні речовини: калію йодид, гліцерин, евкаліпту настойка (містить етанол), вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина червоно-бурого кольору з запахом йоду та евкаліпта.

Фармакотерапевтична група.

Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Код АТХ R02А А20.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат містить йод, який чинить антимікробну дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії, у т.ч. стрептококи, стафілококи, кишкову паличку. Механізм протимікробної дії виявляється у денатурації білка внаслідок взаємодії з N-групами білкових молекул.

Фармакокінетика.

Виділяється йод з організму головним чином нирками, частково – шлунково-кишковим трактом, потовими залозами і проникає в грудне молоко.

Клінічні характеристики

Показання.

Запальні захворювання горла та глотки (тонзиліт, фарингіт, ангіни, глосит, афтозний стоматит) – у складі комплексної терапії.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до йоду та до інших компонентів препарату. Гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова, печінкова недостатність, дослідження або терапія радіоактивним йодом (за 2 тижні перед та після дослідження або терапії).

Особливі заходи безпеки.

Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму, при туберкульозі, геморагічних діатезах. Не допускати потрапляння в очі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не застосовувати одночасно з розчином перекису водню та іншими дезінфікуючими засобами.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Невідома.

Спосіб застосування та дози.

Повернути розпилювач положенням догори, натиснути  на ковпачок 1-2 рази, щоб розчин надійшов до розпилювача та після натискання розприскувався. Після цього ввести розпилювач на 2-3 см у порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та натиснути 2 рази на ковпачок так, щоб одне зрошення було здійснено праворуч, друге ― ліворуч. Після використання частину розпилювача, яка знімається, промити теплою водою. Застосовувати препарат 1-2 рази на добу (з перервою не менше 6 годин) після прийому їжі. Курс лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання, а також від характеру супутньої терапії.

Діти.

Не призначати дітям віком до 8 років.

Передозування.

Можлива поява йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слиновиділення, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість).

Лікування. Негайне припинення застосування препарату та симптоматична терапія.

Побічні реакції.

При тривалому застосуванні можуть з’явитися явища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке, сльозотеча, слинотеча, висипи на шкірі, м’язова слабкість, загальмованість), кропив’янка.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 мл у контейнері або у флаконі з механічним розпилювачем у пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та його адреса провадження діяльності.

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.