fbpx

Клізма

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Пікосен Мікра
Пікосен Мікра

Зручне та швидке вирішення проблеми запору у будь-якій ситуації.

Крем, 10 г.

Детальніше Де купити
Без рецепта
Пікосен ректа
Пікосен ректа

Швидкий та ефективний засіб для позбавлення проблеми запору.

Розчин, 120 мл.

Детальніше Де купити

Закреп є однією з доволі поширених проблем, з якою хоча б раз у житті зіштовхувалась більшість людей. Причиною виникнення може бути малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, недостатня кількість вживаної води, стрес тощо. Закреп може бути як локальною проблемою, так і виникати у наслідок різноманітних хвороб та розладів, тож варто розуміти, що дійсно ефективне лікування зможе призначити лікар після повного збору анамнезу та проведення необхідних досліджень. Одним з найефективніших засобів при запорі є клізма, купити її за вигідною ціною ви зможете в аптеках вашого міста.


Зміст:

 1. Клізми: форма випуску, фізико-хімічні властивості препаратів
 2. Фармакологічні властивості клізм
 3. Які компоненти можуть входити до складу препарату
 4. Коли потрібно використовувати клізми
 5. Які можуть бути протипоказання до використання клізм
 6. Як правильно використовувати клізми
 7. Які побічні дії можуть мати клізми
 8. Кому можна використовувати клізми
 9. Які клізми можна купити в нашій аптеці
 10. Запитання та відповіді

Клізми: форма випуску, фізико-хімічні властивості препаратів

Сучасні клізми суттєво відрізняються від тих, що використовували ще декілька десятиліть тому. Вони значно ефективніші й зручніші, а їх використання приносить мінімум дискомфорту. На відміну від багаторазових гумових виробів у формі груші з довгою піпеткою досить великого діаметра нові мають значно менші розміри, є одноразовими та містять всередині концентрований засіб, який сприяє очищенню прямої кишки, його потрібно в рази менше.

Клізми випускаються у форматі гелю або розчину, тож ви зможете обрати найзручніший варіант саме для вас. Перший варіант має рівномірну текстуру, середню щільність та повністю безбарвний. Розчин же досить водянистий, аналогічно з гелем він повністю прозорий та не має яскраво вираженого запаху. Оскільки концентрація діючої речовини у гелі більша, одноразове дозування препарату становить близько 10 г, зазвичай це невеликі туби-канюлі. Щодо розчину, то для досягнення потрібного ефекту потрібно більше препарату, одне дозування складає 120 мл. Розчин продається у невеликих пластикових флаконах з подовженими канюлями, які призначені для введення препарату безпосередньо в пряму кишку.

Фармакологічні властивості клізм

Основною особливістю клізм є їх локальна дія, це означає, що вони не впливають на роботу інших органів та не взаємодіють з препаратами, які приймаються орально. Це великий плюс як для тих випадків, коли пацієнт має підвищену чутливість до окремих компонентів проносних препаратів, так і для випадків, коли є необхідність паралельного лікування інших захворювань. Це стосується як гелю, так і розчину, призначеного для ректального введення.

Принцип дії клізм полягає у збільшенні кількості води у калі, що допомагає зробити його значно м'якшим та полегшити процес випорожнення. Період настання полегшення залежить від складності ситуації та типу препарату, в середньому можна розраховувати на час від 2 до 20 хвилин. Якщо ви очікуєте швидкого результату, рекомендуємо обрати розчин. За рахунок великої кількості води у складі результат можна отримати вже за 2-5 хвилин в той час, як дія гелю наступить за 5-20.

Які компоненти можуть входити до складу препарату

Клізма від запору зазвичай містить у складі один або декілька різновидів компонентів на основі натрію. По своїй суті це солі, які здатні накопичувати велику кількість рідини, саме цей принцип і ліг в основу дії препаратів. Залежно від препарату буде відрізнятись не лише різновид, але й концентрація та допоміжні діючі речовини, тож рекомендуємо уважно ознайомитись зі складом засобу перед його замовленням.

Тип препаратуРектальний гельРозчин для ректального введення
Склад

Натрій докузат, гліцерин, натрію карбоксиметилцелюлоза, вода очищена.

Натрію дигідрофосфат дигідрат, натрій гідрофосфат додекагідрату, камідь ксантанова, натрію метилпарагідроксибензоат, сорбінова кислота, вода очищена. 


У таблиці наведений склад препаратів Пікосен Мікра та Пікосен Ректа. Це високоефективні клізми виробництва фармацевтичної компанії Vishpha, які дозволять швидко позбутися від запору. Якщо ви раніше не використовували проносні засоби, рекомендуємо попередньо проконсультуватись з вашим лікарем.

Коли потрібно використовувати клізми

Лікування закрепів, як і будь-яких інших хвороб, може бути ефективним тільки у тому випадку, якщо підходити до вирішення проблеми комплексно. Найперше, що варто зробити - визначити первинну причину цієї проблеми. Якщо закреп виникає нечасто і є наслідком зневоднення або вживання специфічної їжі, використання клізми допоможе покращити самопочуття досить швидко. Якщо ж запори стали частою проблемою, обов'язково проконсультуйтесь з лікарем.

Клізма при закрепі рекомендована за наявності наступних симптомів:

 • здуття живота, що приносить дискомфорт;
 • необхідність напружитись для того, щоб випорожнитись;
 • тверді фекалії темного кольору;
 • відчуття незавершеності випорожнення.

Також клізму використовують для очищення прямої кишки при проведенні оперативних втручань або досліджень. При виникненні закрепів також важливо відстежувати загальний стан організму та самопочуття, адже він може бути симптомом іншого, більш серйозного захворювання. Різка втрата ваги, поява анальних тріщин та кров'янистих виділень, нудота й інші неприємні симптоми є показами для звернення до спеціаліста.

Які можуть бути протипоказання до використання клізм

Попри те, що клізми діють місцево, як і будь-які лікарські засоби вони мають певний перелік протипоказів. При наявності будь-якого з перелічених нижче станів використання препарату може призвести до погіршення самопочуття та виникнення нової проблеми, тож рекомендуємо уважно ознайомитись з переліком:

 • нудота або блювання;
 • анальні тріщини та кровотеча;
 • геморой;
 • кишкова непрохідність;
 • наявність хронічних захворювань органів травлення в гострій фазі;
 • виразки тощо.

Перш ніж купити клізму в аптеці, рекомендуємо звернутися за консультацією до лікаря. Спеціаліст зможе правильно оцінити ваш поточний стан та можливі ризики, а також підібрати безпечний препарат. Альтернативою можуть стати послаблюючі препарати, які потрібно приймати орально, дієта тощо.

Як правильно використовувати клізми

Всі препарати, які представлені у даній категорії, призначені для ректального введення. Перед застосуванням варто впевнитись, що ви матимете безперешкодний доступ до вбиральні мінімум протягом 2-20 хвилин, адже це час, необхідний для того, щоб препарат подіяв.

Далі потрібно виконати наступні дії:

 • лягти на лівий бік;
 • зігнути ноги в колінах;
 • ввести наконечник канюлі в пряму кишку;
 • натиснути на флакон або тубу для введення препарату;
 • обережно вийняти наконечник.

У випадку з препаратами Пікосен виробник рекомендує використовувати не більше одного флакона розчину або однієї туби ректального гелю, тому рекомендуємо розраховувати час введення клізми, орієнтуючись на цю інформацію. Зменшення або збільшення дозування можливе лише за рекомендації лікаря та під його контролем. Також хочемо зазначити, що постійне використання клізм та інших послаблюючих засобів може викликати звикання, тому вони не підходять для регулярного застосування.

Які побічні дії можуть мати клізми

Повний перелік та детальний опис можливих побічних дій клізм ви зможете побачити в описі кожного окремого препарату, оскільки засоби відрізняються не лише за складом, але й концентрацією діючої речовини. Варто зазначити, що побічні дії можуть виникати як в наслідок індивідуальної непереносимості окремих компонентів лікарського засобу, так і в результаті передозування або поєднання з іншими препаратами.

До найпоширеніших проявів побічних реакцій для всіх категорій препаратів Пікосен можна віднести:

 • ректальний біль;
 • кровотеча;
 • дискомфорт в зоні ануса: подразнення, свербіж;
 • діарея;
 • проктит;
 • порушення функцій печінки;
 • поява висипів.

Наразі частота побічних проявів невідома, тож використовувати клізми варто з обережністю. При появі будь-якої з наведених вище реакцій або іншого дискомфорту, пов'язаного з використанням препарату, потрібно відразу ж припинити його використання та слідкувати за відчуттями та загальним станом. У разі погіршення самопочуття потрібно відразу звернутись до лікаря.

Кому можна використовувати клізми

Клізма Пікосен Мікра призначена для використання особами, що досягли 18 років, Пікосен Ректа можна використовувати з 15, при цьому обов'язковою умовою є дотримання рекомендацій виробника щодо способу введення та дозування препарату.

Вагітність та лактація

Дослідження впливу клізм проводились лише на тваринах, тому не можна виключати вірогідність виникнення адсорбції в організмі людини. Оскільки вплив на організм вагітної жінки та плоду наразі достеменно невідомий, призначити препарат може лише лікар. Зазвичай рішення про призначення приймаються лише в тих випадках, коли потенційний негативний вплив закрепу на організм буде вищий за можливі побічні ефекти від використання препарату.

Керування технікою та транспортом

Наразі будь-яких даних про негативний вплив ректальних препаратів Пікосен на концентрацію та здатність керування транспортом немає.

Діти до 18 років

Клізму Пікосен Мікра можна використовувати лише з 18 років, Ректа - з 15. Якщо необхідність виникла у дитини віком до 15, необхідно звернутись до лікаря.

Які клізми можна купити в нашій аптеці

В онлайн-аптеці www.vishpha.ua представлені препарати власного виробництва, які використовуються для ефективного симптоматичного лікування проявів закрепу. Це сучасні клізми, що мають м'яку локальну дію та зручний спосіб застосування.

НазваФорматОб'єм
Пікосен МікраРектальний гель10 мл
Пікосен РектаРектальний розчин120 мл


В картці кожного товару ви зможете знайти детальний опис препарату: форму випуску, дозування, рекомендації щодо використання. Це дозволить обрати варіант, який пасуватиме вашому випадку якнайкраще.

Запитання та відповіді

Оскільки клізми є досить популярною категорією товарів, що використовуються для лікування запорів, спеціалісти Vishpha відповіли на найпоширеніші запити наших покупців.

Який препарат краще обрати?

Всі препарати з даної категорії мають високу ефективність, тож варто орієнтуватись виключно на ваше самопочуття. Клізма з розчином має більший об'єм та швидшу дію, в той час, як гель діє трохи довше, об'єм однієї туби складає 10 мл.

Як визначити дозування?

Виробник рекомендує використовувати одну тубу або один флакон на добу. За необхідності дозування може бути збільшено або зменшено тільки після консультації з лікарем.

Чи можна використовувати вміст клізми для орального прийому?

Ні, всі препарати призначені лише для ректального введення.

Чи можна робити клізму дітям?

Так. Пікосен Ректа можна використовувати дітям з 15 років.