fbpx
Без рецепта
Гедерин

Гедерин

Ефективний препарат для лікування сухого та вологого кашлю у формі сиропу

Форма випуску:

Сироп

Вікові рамки:

Дозволено дорослим і дітям від 2 років

Категорія відпуску:

Без рецепта

Опис
Інструкції
01.Про препарат

Гедерин

Ефективний препарат для лікування сухого та вологого кашлю у формі сиропу для дорослих та дітей від 2-х років з комплексною дією.

02.Показання

Препарат приймається:

Гострі запальні захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.

03.Склад

Діючі речовини:

1 мл сиропу містить сухого екстракту листя плюща (при вмісті гедеракозіда З 14%) 4.5 мг

Інші речовини:

 • сорбіту розчин (Е 420),
 • ксантановая камедь,
 • натрію карбоксиметилцелюлоза,
 • калію сорбат,
 • ароматизатор,
 • вода очищена. Вік: Дітям з 2 років і дорослим

Сироп «Гедерин» - найкращий помічник при сухому та вологому кашлі

Кашель – це один із найпоширеніших симптомів безлічі інфекційних захворювань. Він належить до складного механізму фізіологічних рефлексів та спрямований на відновлення прохідності дихальних шляхів. За характером кашель умовно поділяється на сухий (непродуктивний) та вологий (продуктивний). Тривалість симптоматики може призвести до ряду ускладнень. Щоб позбавитися від болісних симптомів житомирська фармацевтична фабрика Vishpha розробила сироп «Гедерин» на основі листя плюща. Препарат відмінно підходить для дорослих та дітей віком від двох років.

 

Зміст:

 1. Що входить до складу сиропу «Гедерин
 2. Сироп «Гедерин»: показання та протипоказання
 3. Спосіб застосування та дозування сиропу «Гедерин»
 4. Можливі побічні ефекти під час прийому сиропу «Гедерин»
 5. Відгуки пацієнтів та додаткова інформація про сироп «Гедерин»
 6. Часті питання про сироп від кашлю «Гедерин»

У холодну сиру погоду ніхто не застрахований від різних респіраторних хвороб та вірусів, які супроводжуються кашлем, особливо схильні до хвороб діти. Щоб убезпечити та захистити свою сім'ю від цих симптомів варто своєчасно подбати про заходи боротьби з сухим та вологим кашлем. Сироп «Гедерин» на рослинній основі допоможе швидко перевести непродуктивний кашель, що заважає у повсякденному житті, у продуктивний.

Сироп «Гедерин» підходить для лікування гострих вірусних інфекцій, запальних хвороб органів дихання, а також для терапії хронічних недугів бронхів та легень. Препарат має у своєму складі екстракт сухого листя плюща, який наші предки використовували для лікування різних видів кашлю.

Сироп «Гедерин» наділений безпечним складом, м'яким терапевтичним впливом, препарат комплексно впливає на симптоматику хвороби, він добре переноситься пацієнтами різного віку. Лікарський засіб має відхаркувальні, протизапальні, бронхолітичні властивості.

Що входить до складу сиропу «Гедерин

Сироп «Гедерин» має рослинну основу, він чудово справляється із симптомами різного виду кашлю. Головна діюча речовина препарату - це екстракт сухого листя плюща, який наділений біологічно активними компонентами у вигляді сапонінових глікозидів. Складові медикаменту підсилюють секрецію бронхіальних залоз, вони характеризуються секретолітичними, відхаркувальними, тонізуючими та загальнозміцнюючими властивостями. Також, компоненти екстракту плюща здатні виявляти протимікробний та протизапальний ефект, завдяки придушенню синтезу сполук, які викликають запальні реакції у дихальних шляхах.

Секретолітична дія препарату «Гедерин» пов'язана із вмістом у листі плюща алкалоїдів еметинів, які подразнюють слизову оболонку шлунка, потім подразнення переходить на легені, що забезпечує посилення виведення мокротиння з альвеол, при цьому в'язкість слизу знижується, а рідкий секрет виводиться назовні з кашлевими поштовхами.

Плющ звичайний є найбільш вивченою лікарською рослиною, його терапевтичні властивості виявлені численними дослідженнями та тестуваннями. Вченими доведено, що сапоніни плюща мають антимікробну активність, вони можуть подолати цілий ряд бактерій і мікробів, що дуже важливо під час терапії. 

В якості додаткових компонентів препарату виступають сорбіту розчин, ксантанова камедь, калію сорбат, ароматизатор, очищена вода та натрію карбоксемітілцелюлоза.

Сироп «Гедерин»: показання та протипоказання

Препарат «Гедерин» активно застосовується у педіатричній практиці. Сироп призначають дорослим і дітям від двох років при різних вірусних та респіраторних захворюваннях дихальних шляхів гострого або хронічного характеру, які супроводжуються вираженим сухим або вологим кашлем. Протипоказаннями до застосування є:

 • індивідуальна непереносимість компонентів медикаменту;
 • вік до 2 років, оскільки може виникнути ризик погіршення дихальної симптоматики;
 • вагітність та період лактації;
 • спадкова нестерпність фруктози.

Виробник розробив низку правил та вказівок, яких варто дотримуватись під час використання сиропу «Гедерин». Якщо симптоми захворювання не минають, стан пацієнта погіршується, з'являється задишка, підвищується температура тіла, виділяється слиз з гноєм та кров'ю під час відкашлювання, необхідно припинити використовувати препарат та негайно звернутися до медичного закладу за допомогою.

Сухий та рецидивуючий кашель у дітей та дорослих вимагає комплексного лікування та встановлення правильного діагнозу, тому не варто займатися самолікуванням, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря для призначення курсу терапії.

Сироп «Гедерин» призначають з обережністю для пацієнтів, які страждають на виразку шлунка та гастритом. До складу препарату входить сорбітол, тому медикамент не рекомендований людям, які мають спадкову непереносимість фруктози.

Також, сироп «Гедерин» не призначають у період вагітності та годування груддю, оскільки немає доведених фактів та клінічних даних щодо ефективності та безпеки даного препарату в момент виношування малюка.

Спосіб застосування та дозування сиропу «Гедерин»

Призначається сироп «Гедерин» при різних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються продуктивним чи непродуктивним кашлем. Спосіб застосування та дози детально розписані в таблиці.

Вік пацієнта

Рекомендації виробника

Дітям від 2-6 років

Сироп «Гедерин» застосовується внутрішньо по 2,5 мл 3 рази на добу

Дітям від 6-10 років

По 5 мл 3 рази на добу

Дорослим та дітям від 10 років

По 5-7,5 мл 3 рази на добу. Дозування встановлює лікар


Відміряти необхідний обсяг медикаменту можна за допомогою спеціальної мірної склянки, яка входить до комплекту. Перед кожним застосуванням сироп «Гедерин» необхідно добре збовтати, оскільки складники утворюють осад. Використовують препарат вранці, вдень та ввечері незалежно від прийому їжі. 

Курс лікування встановлюється лікарем. У легких випадках тривалість терапії становить до 7 днів, щоб досягти максимального терапевтичного ефекту, можна продовжити застосування засобу ще на два-три дні. У разі погіршення стану необхідно звернутися до лікаря. Також, виробник рекомендує під час лікування за допомогою сиропу «Гедерин» вживати більше теплої рідини.

Можливі побічні ефекти під час прийому сиропу «Гедерин»

Кожен препарат, включаючи "Гедерин", може мати побічні ефекти. Засіб від кашлю добре переноситься пацієнтами, але в окремих випадках може виникнути:

 • алергічна реакція у вигляді набряку слизових оболонок, задишки, кропив'янки, свербежу, куперозу;
 • розлади шлунково-кишкового тракту, включаючи блювання, нудоту, больові відчуття у животі та діарею.

Медикамент має у своєму складі екстракт плюща, який у великих дозах є токсичним та небезпечним. Якщо пацієнт приймає більше зазначеної норми, у нього може виникнути передозування, яке супроводжується нудотою, блюванням, діареєю, підвищенням артеріального тиску та збудженням. Для зняття цієї симптоматики варто звернутися до лікаря. Фахівець призначить систематичне лікування, яке допоможе впоратися із ознаками передозування.

Також варто відзначити, що прийом сиропу «Гедерин» не можна поєднувати з іншими препаратами на основі плюща, оскільки така комбінація може не тільки нашкодити пацієнтові, але й сприяти зниженню вироблення мокротиння, що суттєво ускладнить процес відкашлювання слизу.

Відгуки пацієнтів та додаткова інформація про сироп «Гедерин»

Сироп з плющем «Гедерин» наділений великою кількістю переваг, препарат має антимікробну, відхаркувальну, протизапальну, бронхолітичну дію. Лікарський засіб позитивно впливає на перебіг захворювання, за рахунок чого пацієнт швидко одужує.

На офіційному сайті житомирської фармацевтичної фабрики Vishpha розписана докладна інструкція із застосування сиропу «Гедерин», також тут можно прочитати численні відгуки пацієнтів, які відзначають безпечний рослинний склад препарату на основі плюща, ознайомитися з цінами та дізнатися адреси аптек, де продається засіб. Правильно розраховане дозування медикаменту не завдає шкоди організму, забезпечуючи швидке одужання.

Більшість людей, які приймають «Гедерин», говорять про його ефективну дію. Вже після трьох днів прийому сухий кашель стає м'якшим, покращується відходження мокротиння, а через 7-8 днів починають проходити всі симптоми респіраторної інфекції. Додаткову інформацію про сироп «Гедерин» описано в таблиці.

Додаткові відомості

Рекомендації виробника

Дозування препарату

Об'єм флакона складає 90 мл

Умови зберігання

Виробник рекомендує зберігати сироп «Гедерин» у сухому прохолодному місці, при температурі не вище 25 градусів у недоступному від дітей місці

Термін зберігання

Тривалість зберігання препарату становить 5 років із моменту виробництва. Дата виготовлення вказана на упаковці

Умови продажу

Засіб від кашлю «Гедерин» можна купити в будь-якій українській аптеці без рецепта


Випускається препарат «Гедерин» у вигляді густуватої сироподібної рідини світло-коричневого відтінку. Засіб має приємний аромат та солодкий смак, тому сподобається навіть найменшим пацієнтам. У процесі зберігання на дні засобу може утворитися осад, тому перед застосуванням, пляшечку слід добре збовтати.

Часті питання про сироп від кашлю «Гедерин»

Чи рекомендовано сироп «Гедерин» при сухому кашлі?

Препарат «Гедерин» розроблений на основі екстракту сухого листя плюща. Цей компонент добре справляється з сухим кашлем, посилюючи секрецію бронхіальних залоз. Засіб характеризується секретолітичними, відхакриваючими, тонізуючими та загальнозміцнюючими властивостями якостями, які допомагають пацієнтові швидко одужати.

Чому не можна приймати "Гедерин" дітям до двох років?

У маленьких дітей до двох років недостатньо розвинені кашльові рефлекси, це є анатомо-фізіологічними особливостями маленького організму. До того ж, у складі сиропу «Гедерин» присутній екстракт плюща, який може спричинити алергію або погіршити загальний стан дитини.

Як відміряти необхідну кількість препарату «Гедерин», якщо немає шприця під рукою?

Виробник додав у комплект із сиропом «Гедерин» спеціальний мірний стаканчик, за його допомогою можна швидко відміряти потрібний об'єм препарату для дорослих та дітей.

Чи впливає "Гедерин" на швидкість реакції при керуванні автомобілем?

Сироп від кашлю «Гедрин» не впливає на швидкість реакції під час керування будь-яким транспортним засобом, тому його можна призначати водіям під час терапії різних вірусних та інфекційних захворювань, що супроводжуються кашлем.

Який термін придатності препарату «Гедерин» після відкриття упаковки?

При правильному зберіганні термін придатності сиропу від кашлю «Гедерин» становить шість місяців після розкриття флакона. Умовами зберігання є збереження температурного режиму, який має перевищувати 25 градусів.

Детальніше

Виберіть країну інструкції:

Склад

діюча речовина: сухого екстракту плюща листя;

1 мл сиропу містить сухого екстракту плюща листя (Hederis folia) [(4–8):1] (екстрагент – етанол 30 %) при вмісті гедеракозиду С 14 % – 4,5 мг;

допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); ксантанова камедь; натрію карбоксиметилцелюлоза; калію сорбат; ароматизатор «Чорна смородина 522»; кислота лимонна, моногідрат; вода очищена.

 

Лікарська форма
Сироп

Основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина світло-коричневого кольору з характерним запахом, солодкого смаку. У процесі зберігання допускається опалесценція та утворення осаду.

 

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Код АТХ R05C A.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат рослинного походження. Основними біологічно активними речовинами плюща листя екстракту сухого є сапонінові глікозиди, які посилюють секрецію бронхіальних залоз, виявляють секретолітичні, відхаркувальні, а також загальнозміцнювальні та тонізуючі властивості. Завдяки вмісту дубильних речовин, пектинів, смоли, ефірної олії препарат чинить протизапальну, антисептичну та ранозагоювальну дію.

Фармакокінетика.

Не визначалась.

 

Клінічні характеристики.

Показання

Гострі запальні захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.

 

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших рослин родини аралієвих. Дитячий вік до 2 років – через ризик погіршення дихальних симптомів. Непереносимість фруктози.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами небажаної дії препарату не спостерігалось. Тому препарат можна застосовувати з іншими лікарськими засобами, наприклад з антибіотиками.

 

Особливості застосування.

Застосування дітям 2–4 років потребує рекомендації лікаря. Якщо симптоми захворювання не зникають протягом тривалого часу (понад 4–5 днів) або з’являється задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння або мокротиння з кров’ю, слід негайно проконсультуватися з лікарем. Не рекомендується одночасне застосування з протикашльовими препаратами, наприклад, з кодеїном або декстрометорфаном без консультації лікаря. З обережністю застосовувати пацієнтам з гастритом або виразкою шлунка.

Сорбіт може спричинити незначну проносну дію.

Препарат не містить алкоголю, цукру та барвників.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через відсутність достатніх даних не рекомендується застосовувати препарат у періоди вагітності або годування груддю. Перед застосуванням препарату лікар повинен зважити співвідношення ризик/користь для цієї групи пацієнтів.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автомобілем та   іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози

Перед кожним застосуванням необхідно ретельно збовтувати флакон.

Внутрішньо застосовувати дітям віком від 2 до 6 років по 2,5 мл сиропу 3 рази на добу; дітям віком від 6 до 10 років – по 5 мл сиропу 3 рази на добу, дорослим та дітям віком від 10 років – по 5–7,5 мл сиропу 3 рази на добу за допомогою дозуючої скляночки, що додається.

Сироп слід застосовувати вранці, вдень і ввечері.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально. У легких випадках тривалість лікування становить до 7 днів. Для досягнення стійкого терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще 2–3 доби після поліпшення стану пацієнта.

Якщо покращення стану пацієнта не настає, слід звернутися до лікаря щодо подальшого лікування.

 

Діти.

Препарат протипоказаний дітям до 2 років через ризик погіршення дихальних симптомів.

 

Передозування.

Прийом препарату у великих кількостях, що перевищують триразову добову дозу, може спричинити нудоту, блювання, діарею та збудження.

Лікування симптоматичне.

 

Побічні реакції.

У пацієнтів із підвищеною чутливістю можуть спостерігатися алергічні реакції (переважно висипання), включаючи диспное, набряк слизових оболонок, кропив’янку, свербіж, купероз; шлунково-кишкові розлади, включаючи нудоту, блювання, діарею, біль у животі.

Термін придатності. 5 років. Після першого відкриття упаковки препарат придатний протягом 6 місяців. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 90 мл у флаконі або банці з дозуючою скляночкою в пачці.

 

Категорія відпуску

Без рецепта

 

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.