fbpx
Де придбати?

Пікосен мікра – це сучасний ефективний засіб, який дозволить вирішити проблему запору. Ефективність, простота використання, швидка дія – ось лише кілька переваг, які має цей препарат. Купити Пікосен мікра за вигідною ціною та з доставкою по всій Україні можна онлайн. 

Зміст:

 1. Пікосен мікра - лікарська форма, фізико-хімічні властивості
 2. Фармакологічні властивості Пікосен мікра
 3. Пікосен мікра: склад препарату
 4. Показання до застосування Пікосен мікра
 5. Протипокази до застосування Пікосен мікра
 6. Пікосен мікра: інструкція з використання
 7. Особливості використання Пікосен мікра
 8. Побічні дії Пікосен мікра
 9. Хто може використовувати Пікосен мікра
 10. Ціна на Пікосен мікра
 11. Запитання покупців

Пікосен мікра – лікарська форма, фізико-хімічні властивості

Пікосен мікра – це ректальний гель, який використовується для лікування запорів. Він повністю безбарвний та має середню за густотою рівномірну текстуру, завдяки чому вміст пакування можна легко витиснути з туби. Для цього потрібно почати легко натискати на кінець туби, поступово проштовхуючи вміст до канюлі.

Тип упаковки препарату Пікосен мікра – туба-канюля. Для початку використання потрібно зняти захисну кришку та ввести кінчик туби в пряму кишку. Об'єм однієї туби складає 10 г, вона призначена для одноразового використання і може замінити клізму. Всього в упаковці 6 таких туб-канюль. За дотримання правил використання процес введення зручний та гігієнічний.

Фармакологічні властивості Пікосен мікра

Пікосен мікра входить в групу проносних засобів та може використовуватись у випадках, коли необхідна клізма. Вводиться ректально. Основна діюча речовина – натрію докузат – затримує воду в калі, це сприяє збільшенню об'єму калових мас та їхньому пом'якшенню. Також стимулює процес просування калу й саму дефекацію. Результат настає через 5-20 хвилин після введення препарату.

Особливістю ректального гелю є те, що в такому форматі препарат діє локально. Це дозволяє не лише досягти найшвидшого ефекту, але й мінімізувати взаємодію з іншими системами органів, що особливо важливо для людей, котрі мають підвищену чутливість до проносних препаратів. Загалом Пікосен випускається не лише у форматі гелю, але й в краплях та капсулах.

Форма випуску

Упаковка

Особливості

Ректальний гель

Туба-канюля, по 6 шт в упаковці

Вводиться ректально, ефект настає до 20 хв.

Клізма

120 мл розчину в формі клізми в картонній коробці

Вводиться ректально, ефект настає через 2-5 хвилин.

Краплі

Скляний флакон на 15 або 25 мл

Оральні краплі, потрібно вживати на вечір, ефект настає через 6-12 годин після прийому.

Капсули

Капсули темно-коричневого кольору по 10 шт. в блістері

Потрібно запити великою кількістю води, ефект за 6-13 годин.

При виборі форми препарату потрібно орієнтуватись не лише на спосіб введення та час настання ефекту, але й на особливості використання, зокрема протипокази. Якщо маєте сумніви, зверніться до лікаря.

Пікосен мікра: склад препарату

Пікосен мікра як і будь-який лікувальний засіб, складається з основної діючої речовини та допоміжних компонентів. Останні необхідні для того, щоб надати препарату зручну для використання форму, а також забезпечити найвищу ефективність діючої речовини.

Отже, до складу проносного засобу входить:

 • натрій докузат;
 • гліцерин;
 • натрію карбоксиметилцелюлоза;
 • вода очищена.

Концентрація натрію докузату – 12 мг на 1 г гелю. Додаткові компоненти дозволяють створити рівномірний концентрат гелевої текстури, а також забезпечити затримку води у фекаліях.

Показання до застосування Пікосен мікра

Одна туба препарату Пікосен мікра може замінити повноцінну клізму. При цьому сам процес введення значно швидший та простіший завдяки невеликому об'єму речовини та зручній упаковці.

Показань до використання ректального гелю може бути два:

 • лікування запорів, які можуть виникати періодично і потребують використання клізми;
 • очищення прямої кишки перед дослідженням з використанням ендоскопа.

Якщо запори виникають досить часто, варто проконсультуватись з лікарем, адже Пікосен мікра є симптоматичним лікуванням, яке дозволяє відновити нормальну дефекацію, але не бореться з основною причиною виникнення закрепу. Причиною порушення нормальної дефекації може стати незбалансоване харчування, стрес, вживання певних препаратів, вікові зміни в організмі та загальна неуважність до власного здоров'я. У такому разі спеціаліст призначить комплексне лікування, яке дозволить позбавитися проблеми виникнення запорів.

Якщо ж проблема виникає нечасто, використати Пікосен мікра варто при виникненні таких симптомів:

 • необхідність напружуватись при дефекації;
 • наявність відчутної перешкоди, через яку не можна повністю випорожнитись;
 • відчуття того, що випорожнення було неповним;
 • тверді та переважно темні випорожнення;
 • здуття живота.

При виникненні запору варто також уважно поставитись до загального самопочуття. Якщо проблеми з дефекацією з'являються раптово, ви втрачаєте вагу, при дефекації з'являються больові відчуття, анальні тріщини або ви спостерігаєте кров у випорожненнях, потрібно відразу звернутись до спеціаліста. Закреп понад 2 тижні може сигналізувати про дебют хвороби або наявність порушень роботи організму.

Протипокази до застосування Пікосен мікра

До протипоказів відносяться стани, при яких використання проносного засобу у формі гелю Пікосен мікра може погіршити загальний стан. В таких випадках необхідно проконсультуватись з лікарем та обрати альтернативний метод вирішення проблеми.

Відмовитись від використання препарату варто, якщо у вас є хоча б один із симптомів:

 • підвищена чутливість до складових засобу;
 • кишкова непрохідність;
 • наявність геморою;
 • анальна кровотеча;
 • наявність анальних тріщин;
 • абдомінальний біль;
 • коліт;
 • виразки;
 • блювання;
 • нудота.

У якості альтернативного методу лікування може бути обране комплексне вирішення причини виникнення запору, інші препарати або інша форма випуску Пікосен мікра. Оскільки виробник пропонує декілька варіантів, що включають оральні краплі або капсули, для деяких з наведених вище випадків вони стануть відмінним рішенням.

Пікосен мікра: інструкція з використання

Пікосен мікра призначений для ректального використання. Туба-канюля, в якій знаходиться препарат, є одноразовою і не може використовуватись повторно. Вводити препарат потрібно за 5-20 хвилин до випорожнення, особливо час необхідно розраховувати, якщо ви плануєте пройти ендоскопічне обстеження.

Для використання препарату потрібно виконати наступні дії:

 • зняти ковпачок з туби-канюлі;
 • акуратно ввести загострену частину туби в пряму кишку;
 • за необхідності змазати кінець краплею гелю для делікатнішого проникнення;
 • натиснути на тубу й видавити вміст всередину;
 • вийняти кінець, не перестаючи натискати.

Використовувати препарат Пікосен мікра потрібно 1 раз на добу по 1 тубі-канюлі. Засіб має високу ефективність та швидку дію. Попри це, якщо проблема запору не зникає й епізоди повторюються, варто припинити використання та звернутись до лікаря. 

Особливості використання Пікосен мікра

Під особливостями використання маються на увазі застосування препарату Пікосен мікра в певних станах організму. До них відносяться вагітність, період лактації, ризики під час керування транспортом або за наявності певних захворювань.

Використання при вагітності

Дані, які могли б описати точну картину впливу на організм вагітної жінки та плоду, наразі недостатні, оскільки клінічні дослідження проводились на тваринах. Отримані дані свідчать про те, що адсорбцію при пероральному введенні не можна виключати попри те, що це робить дію препарату локальною. Приймати рішення щодо використання може лікар в тому разі, якщо потенційний ризик менший за отриману користь.

Використання в період лактації

Дослідження питання проводились на тваринах, тому дані для реакції людського організму відсутні. При систематичному використанні препарату було виявлено виділення докузату, а також його похідних в молоко. Тож, питання прийому препарату або продовження годування груддю також варто вирішувати з лікарем на користь позитивного впливу на здоров'я та самопочуття жінки.

Керування автотранспортом

Наразі наявність безпосереднього впливу та його можлива інтенсивність не встановлені.

Діти

Препарат не рекомендований дітям до 18 років. За наявності симптомів запору необхідно звернутись до лікаря.

Побічні дії Пікосен мікра

Побічні дії можуть проявитись як у результаті передозування препарату, так і внаслідок індивідуальної чутливості організму людини. При виникненні будь-яких ускладнень потрібно припинити використання гелю.

Система органів

Частота

Симптоми

Шлунково-кишковий тракт

дуже рідко


частота невідома

проктит


ректальний біль або кровотеча, печіння в зоні ануса, порушення травлення, діарея

Гепатобіліарна система

невідома

гепатоксичність – порушення функціонування печінки

Шкіра та підшкірна клітковина

невідома

кропив'янка, поява висипу

У разі, якщо побічна дія має високу інтенсивність, не проходить за кілька днів або приносить значний дискомфорт, необхідно звернутись до лікаря. Спеціаліст може або відкоригувати лікування, або призначити препарати для полегшення стану.

Також при частому використанні Пікосен мікра може виникнути звикання до препарату. В результаті ефективність дії буде поступово знижуватись, а необхідність використання – підвищуватись.

Хто може використовувати Пікосен мікра

Цей препарат призначений лише для дорослих від 18 років. Використовувати можна лише за наявності показів: закрепу або обстеження. За наявності підвищеної чутливості до проносних засобів необхідно попередньо проконсультуватись з лікарем.

Ціна на Пікосен мікра

Ціна проносного препарату Пікосен мікра базується на вартості компонентів та виробництва, тож може змінюватись в залежності від обставин. Дізнатись актуальну вартість на наявність препарату на складі ви можете в аптеці.

Запитання покупців

Оскільки Пікосен мікра є популярним проносним препаратом завдяки ефективності, простоті використання та доступній ціні, в покупців періодично виникають питання, на які із задоволенням відповідають фахівці Vishpha.

Що краще: Пікосен мікра, таблетки чи краплі?

Препарат обирається в залежності від вашого стану. Гель мікра має локальну дію та найшвидший результат – до 20 хвилин після прийому. Проте, якщо потрібен препарат, який забезпечить нетравматичну дефекацію, варто обрати краплі або капсули.

Чи можна давати препарат дітям?

Ні, лише дорослим, з 18 років.

Чи можна використовувати гель орально?

Ні, препарат призначений лише для перорального використання. Орально приймаються таблетки та краплі.

Як часто потрібно використовувати Пікосен мікра?

1 тубу-канюлю на день.

Чи може препарат замінити клізму?

Так, Пікосен мікра повністю замінює стандартну клізму, при цьому значно зручніший у використанні та не приносить дискомфорту. Це перевага як при домашньому використанні, так і в тих випадках, коли процедуру потрібно провести поза межами дому.

Де можна купити Пікосен мікра?

Препарат можна придбати в аптеках онлайн та офлайн. Ми, як компанія-виробник, гарантуємо високу якість та ефективність препарату, а також дотримання умов зберігання та транспортування.

Детальніше