fbpx

Мікра

При запорі. Ефект - тут і зараз

 • Мікроклізма готова до використання
 • Зручне та швидке вирішення проблеми запору
 • Сприяє пом'якшенню та полегшенню випорожнення
 • Ефективна та м'яка дія

Показання: симптоматичне лікування періодичних запорів, коли необхідне застосування клізми. Підготовка до ендоскопічного дослідження прямої кишки.

Упаковка: по 10 г у тубі-канюлі; по 6 туб-канюль у пачці.

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ПІКОСЕН® МІКРА

(PICOSEN MICRA)

Склад: діюча речовина: 1 г гелю містить натрію докузату 12 мг;

допоміжні речовини: гліцерин,  натрію карбоксиметилцелюлоза, вода очищена.

Лікарська форма: Гель ректальний.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна опалесцентна рідина з консистенцією рідкого гелю.

Фармакотерапевтична група: Проносні засоби. Клізми.

Код АТХ A06A G10.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Засіб сприяє пом’якшенню та полегшенню просування калових мас, стимулює рефлекс дефекації.

Натрію докузат сприяє затримці води у фекальних масах, що у свою чергу збільшує їх об’єм. Час настання ефекту – 5–20 хвилин після введення.

ПІКОСЕН® МІКРА діє локально у прямій кишці.

Фармакокінетика.

Мінімальне поглинання не може бути виключене навіть при ректальному застосуванні.

Клінічні характеристики.

Показання: Симптоматичне лікування періодичних запорів, коли необхідне застосування клізми. Підготовка до ендоскопічного дослідження прямої кишки.

Протипоказання: Гіперчутливість до будь-якого із компонентів лікарського засобу. Кишкова непрохідність, геморой, анальні тріщини, анальна кровотеча, запальні захворювання кишечнику, абдомінальний біль, нудота, блювання, виразковий коліт.

Особливі заходи безпеки: Як і інші проносні засоби, ПІКОСЕН® МІКРА не слід застосовувати постійно. Тривале застосування може спричиняти атонію кишечнику та гіпокаліємію. При тривалому застосуванні існує ризик розвитку звикання з потребою у регулярному застосуванні проносного засобу і збільшенні його дози. А у разі припинення застосування лікарського засобу можливий розвиток запору. Медикаментозне лікування запору має бути всього лише доповненням до гігієнічного і дієтичного лікування:

 • збагачення раціону харчування рослинними волокнами і напоями;
 •  поради щодо фізичної активності і повторне навчання дефекації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій: Необхідно обережно застосовувати з лікарськими засобами, що викликають гіпокаліємію, яка сприяє появі порушень серцевого ритму (зокрема піруетної шлуночкової тахікардії) і збільшенню токсичності деяких ліків, наприклад дигоксину. Лікарські засоби, які викликають гіпокаліємію: гіпокаліємічні діуретики, окремо або у комбінації, стимулювальні проносні засоби, глюкокортикоїди, тетракозактид і амфотерицин В (внутрішньовенно).

ПІКОСЕН® МІКРА може посилювати абсорбцію інших лікарських засобів. Натрію докузат може посилювати гепатотоксичність інших препаратів.

Особливості застосування: Не рекомендується тривале застосування (у разі неефективності 1–2 разового застосування необхідно переглянути тактику лікування). Застосування лікарського засобу неприпустиме при виразковому коліті. Лікарський засіб містить гліцерин, який може чинити м᾿яку послаблюючу дію.

Застосування у період вагітності або годування груддю: Вагітність. Немає адекватних даних щодо застосування клізм з докузатом або перорального застосування докузату вагітним. Дослідження на тваринах перорального прийому докузату є недостатніми щодо впливу на вагітність та ембріональний розвиток плода. Потенційний ризик для людини невідомий. Оскільки мінімальна системна адсорбція не може бути виключена при ректальному введенні, ПІКОСЕН® МІКРА можна застосовувати у період вагітності, тільки якщо користь переважає ризики.

Годування груддю.

Невідомо, чи екскретується докузат у грудне молоко людини. Дослідження на тваринах продемонстрували екскрецію докузату та його метаболітів у грудне молоко при систематичному застосуванні. Рішення щодо продовження/відміни годування груддю або продовження/відміни лікування препаратом ПІКОСЕН® МІКРА повинно бути прийнято з урахуванням користі годування груддю для дитини та користі лікування лікарським засобом ПІКОСЕН® МІКРА для жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Невідома.

Спосіб застосування та дози: Застосовувати ректально. Гель вводити у пряму кишку за допомогою туби-канюлі (мікроклізми). Зняти захисний ковпачок. Ввести загострену частину туби-канюлі у пряму кишку і видавити вміст усієї туби. Вийняти тубу-канюлю, не послаблюючи стискання. У разі потреби краплю гелю можна використати для змащення канюлі. Симптоматичне лікування запорів: 1 туба-канюля на добу. Підготовка до ендоскопічного обстеження прямої кишки: 1 туба-канюля за 5–20 хвилин до запланованого часу випорожнення.

Діти: Не застосовувати лікарський засіб дітям віком до 18 років.

Передозування: Може призвести до посилення побічних ефектів.

Побічні реакції: Частота побічних реакцій визначена за такою класифікацією: дуже часто (³ 1/10), часто (³ 1/100 до < 1/10), нечасто (³ 1/1000 до < 1/100), рідко (³ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (˂ 1/10000), частота невідома (неможливо визначити на основі наявних даних). З боку шлунковокишкового тракту: дуже рідко — проктит; частота невідома — при тривалому лікуванні: відчуття печіння у ділянці ануса, ректальний біль, ректальна кровотеча. Присутність гліцерину може призвести до порушення травлення та діареї. З боку гепатобіліарної системи:  випадки гепатотоксичності були виявлені при  пероральному застосуванні натрію докузату, особливо у пацієнтів, які одночасно застосовували інші проносні засоби. З боку шкіри і підшкірної клітковини: частота невідома — кропив’янка.

Термін придатності: 3 роки.

Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка: По 10 г у тубі-канюлі; по 6 туб-канюль у пачці.

Категорія відпуску: Без рецепта.

Пікосен мікра

Що таке запор?

ЗАПОР – це фізичний стан організму, що характеризується не регулярною чи ускладненою дефекацією, щільною консистенцією випорожнень, а також відчуттям не повного випорожнення.

Кожен з нас може сприймати запор по різному. Багато хто впевнений, що випорожнення мають виходити щоденно, а при рідших випадках, списують на запор. Інші, більше уваги звертають на вигляд колір, консистенцію, об’єм, форму калових мас.

Окрім не регулярного випорожнення, визначити запор можна за симптомами, що його супроводжують.

?

?

?

?

Симптоми:

 1. Напруження
  при дефекації

 2. Відчуття перешкоди,
  що заважає
  випорожненню

 3. Відчуття
  «не повного»
  випорожнення

 4. Здуття

 5. Тверда
  текстура
  випорожнень

Чому виникає запор?

В багатьох випадках запор пов’язаний з сповільненням просування вмісту товстої кишки. Затримка просування може виникати під впливом лікарських засобів, в наслідок органічних змін, або в наслідок розладів дефікації, чи розладів, що виникають в результаті неправильного харчування.

На щастя, більшість випадків виникнення разових запорів, не пов’язані з небезпечними захворюваннями. Ось найбільш часті причини виникнення запорів:

Недостатня кількість
вживання рідини

Нормальні випорожнення на 70% складаються з води. При недостатній кількості вживання рідини, вміст кишківника стає більш в’язким, сухим, що призводить до проблем з дефекацією.

Незбалансоване харчування

Для нормальної роботи кишківника необхідним є вживання клітковини. Ми отриуємо її з овочами, фруктами, крупами, цільнозерновим хлібом, висівками та ін. При відсутності в раціоні харчування цих продуктів, виникають проблеми з випорожненнями. Ситуація може загостритися, якщо в харчуванні переважають білкові продукти, м'ясо, молочні продукти, яйця.

Малорухливий образ життя

При недостатній рухливості, знижується тонус м’язів, в тому числі тих, що відповідають за перистальтику шлунково-кишкового тракту. Чим більше часу ви проводите в сидячому або лежачому стані, тим вищим стає ризик запорів.

Старіння

З віком м’язовий тонус знижується, та запори можуть виникати частіше. Людям похилого віку особливо важко зберігати рухливість та підтримувати необхідний рівень фізичної активності.

Вагітність

Майбутні мами нерідко страждають від запорів через гормональні зміни, збільшення розміру матки, що в свою чергу тисне на кишечник та перешкоджає його нормальному функціонуванню.

Подорожі

Подорожуючи, ми змінюємо свій режим та раціон харчування в першу чергу, а також звичний режим життя. Іноді, це може вплинути на роботу кишківника.

Звички ігнорувати
позиви в туалет

Якщо дуже часто себе стримувати при виникненні позивів в туалет (наради, зустрічі з друзями, відсутності поблизу вбиральні), це може стати не корисною звичкою. Ваш організм, перестає сприймати сигнали позивів в туалет. І сигналізує вам, лише в крайньому випадку, коли кишківник переповнений.

Прийом деяких препаратів

Запор можуть викликати – антидепресанти, заспокійливі, біодобавки що вміщують залізо, спазмолітики (знеболюючі), діуретики (сечогінні), препарати для лікування серцево-судинної системи, проти судомні, послаблюючі (при регулярному застосуванні).

Розлади харчової поведінки

Запор може супроводжувати анорексію, булімію та інші розлади харчування. Організм не отримує необхідних активних речовин та рідини, що характеризується розладами випорожнення.

Стрес

Особливо небезпечний стан, що продовжується тривалий час. Стрес викликає погіршення процесу травлення, також провокує переїдання або недоїдання, перебої зі сном та ін.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

ОБОВ’ЯЗКОВО НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ЯКЩО:

 • Запор виникає зненацька і супроводжується болем,відчуттям
  «розпірання», спазмами та відчуттям неможливості «випустити гази».
 • Виникнення хронічного запору без провокуючих факторів (зміни
  раціону, стрес, вживання лікарських препаратів та ін.).
 • При наявності крові у випорожненнях.
 • Втрата ваги на фоні регулярних запорів.
 • Кожен процес випорожнення супроводжується больовими
  відчуттями
 • Запор триває більше 2-х тижнів.
 • Розміри, форма, консистенція випорожнень різко змінилися.

Як уникнути запорів?

ЯКЩО ЗАПОР ВИНИКАЄ ЕПІЗОДИЧНО І НЕ МАЄ НЕБЕЗПЕЧНИХ СИМПТОМІВ, ПОБОРОТИ ЙОГО НЕ СКЛАДНО. ДОСТАТНЬО ВНЕСТИ ДЕЯКІ КОРЕКТИВИ В ЗВИЧАЙНИЙ РЕЖИМ ЖИТТЯ:

 • Випивайте 2-3 склянки води додатково щодня.
 • Вживайте овочі та фрукти на регулярній основі. Наприклад, заведіть звичку кожен ранок з’їдати яблуко, а на обід та вечерю – порцію овочевого салату.
 • Висівки, будуть корисними для нормального функціонування кишечника.
 • Зменшіть кількість м’яса, молока та яєць в раціоні.
 • Знизьте вживання напоїв з вмістом кофеїну (кава, чай, енергетики).
 • Не ігноруйте поклик сходити в туалет.
 • Не ігноруйте тренування, хоча б раз на тиждень. І обов’язково прогулюйтесь пішки, це стимулює циркуляцію крові, тонус м’язів, особливо м’язи кишечника.
 • Якщо проблема запору стоїть гостро, і немає часу чекати, прийміть послаблюючі засоби. Наприклад,  ПІКОСЕН.

 

Де придбати?