fbpx

Ліки від ангіни

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Люгс
Люгс

Розчин для зовнішнього застосування у флаконі з механічним розпилювачем допоможе швидко позбутися неприємних відчуттів в горл . . .

Розчин,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Люголя розчин
Люголя розчин

Антисептичний розчин на основі йоду і гліцерину. Застосовується місцево при різних запальних процесах слизових оболонок глотк . . .

Розчин, 25 г

Детальніше Де купити

Ліки від ангіни – це група медикаментів, які призначені для усунення причин та симптомів хвороби горла. Фармацевтична компанія Вішфа випускає найсучасніші ефективні препарати з безпечним складом, які допомагають лікувати ангіну на різних стадіях у дорослих та дітей.


Зміст:

  1. Що таке ангіна?
  2. Як лікують ангіну?
  3. Ліки від ангіни у формі спрею та розчину: особливості, відмінності, переваги
  4. Показання до застосування спреїв та розчинів від ангіни.
  5. Принцип дії ліків від ангіни
  6. Спосіб застосування ліків від ангіни у вигляді спрею та розчину
  7. Можливі побічні ефекти та протипоказання
  8. Ліки від ангіни Вішфа – у чому їх переваги
  9. Популярні питання про ліки від ангіни

Що таке ангіна?

Ангіна – це інфекційне захворювання, яке супроводжується запальним процесом у мигдаликах та інших лімфатичних структурах ротоглотки. Головна ознака хвороби – біль у горлі, що посилюється під час ковтання. Але запальний процес може супроводжуватися іншими неприємними симптомами:

  • підвищена температура тіла до 38-40 ° С;
  • слабкість;
  • головний біль;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • утруднене дихання.

При цьому нежить та кашель під час ангіни зазвичай відсутні.

Свого максимуму симптоматика хвороби досягає на другу добу. Гарячка зазвичай тримається від 3 до 5 днів. На 5-7 день за умови застосування правильних засобів від ангіни ознаки захворювання слабшають.

Збудниками ангіни можуть бути стрептококи групи А (найчастіше), стрептококи інших груп, пневмококи, стафілококи, грибки, віруси. Залежно від збудника розрізняють вірусну та бактеріальну ангіну. За специфікою перебігу хвороба буває катаральна, фолікулярна та лакунарна. Перша трапляється рідше і проявляється лише почервонінням піднебінних мигдаликів. Дві останні відносяться до гнійних форм і потребують негайного адекватного лікування.

Хвороба належить до групи висококонтагіозних (заразних). Передається повітряно-крапельним шляхом. Ангіною хворіють люди різного віку. Найбільш сприйнятливими до інфекції, що вражає мигдалики, вважаються особи віком від 5 до 40 років.

Якщо ангіну не лікувати або застосовувати неправильну терапію з невідповідними медпрепаратами, хвороба може переходити в хронічну форму (тривале запалення глоткових та піднебінних мигдаликів), а також викликати ускладнення у вигляді гломерулонефриту, гострої ревматичної лихоманки, абсцесу, менінгіту.

Як лікують ангіну?

Ліки при ангіні – це комплекс медикаментів із різними фармакотерапевтичними властивостями. Традиційно для лікування запалених мигдаликів застосовують комбіновану терапію з використанням медикаментів різного спектру дій. Вибір лікарських засобів залежить від природи хвороби (вірусна чи бактеріальна), стадії запалення, віку та загального стану пацієнта. Підібрати найбільш правильну схему лікування може лікар на основі результатів обстеження пацієнта.

В рамках комбінованої терапії ангіни можуть застосовуватись препарати таких фармакологічних груп:

  • антибіотики;
  • противірусні;
  • протигрибкові;
  • протизапальні;
  • жарознижувальні;
  • аналгетики;
  • антисептики;
  • пробіотики (для мінімізації небажаних побічних ефектів антибіотиків);
  • вітаміни (для зміцнення імунітету);
  • антигістамінні (для зняття набряку).

Препарати від ангіни з різних фармакологічних груп випускає компанія Вішфа. Крім того, можливості сучасної фармакології дозволяють створювати ефективні ліки із комбінованою дією. Застосування таких ліків дозволяє підвищити ефективність терапії, одночасно зменшивши кількість використовуваних медикаментів.

Ліки від ангіни у формі спрею та розчину: особливості, відмінності, переваги

Препарати для лікування ангіни бувають у формі перорального застосування, у вигляді розчинів для ін'єкцій, а також засобів для місцевого використання (спреї та розчини для полоскання та/або змащування запаленого горла). Останні є одними з найпопулярніших, тому що мають ряд переваг:

  • діюча речовина впливає безпосередньо на запалену ділянку, не створюючи додаткового навантаження на систему травлення;
  • спреї та розчини для змащування та полоскання горла не проникають у кровоносну систему, завдяки чому підходять ширшому колу пацієнтів, включаючи дітей;
  • лікування із застосуванням лікарських засобів у формі спрею або розчину безболісне.

В асортименті Вішфа ліки від ангіни представлені у двох найбільш популярних фармацевтичних формах: спрей Люгс та розчин Люголя.

Спрей та розчин для лікування ангіни: порівняльна таблиця


Переваги

Недоліки

Спрей

Зручність використання – спреєм легко обробляти горло, процедура займає кілька секунд, що підходить для терапії рухливих дітей та осіб з обмеженою рухливістю.

Рівномірний розподіл - із застосуванням спрею дрібні краплі розчину рівномірно розподіляються по слизових оболонках гола.

Швидкий результат – безпосередній контакт лікарської речовини з осередком інфекції.




Не дуже широке охоплення стінки горла – якщо розпорошувати лікарський розчин не дуже ретельно, діюча речовина може не потрапляти на задню стінку горла і важкодоступні ділянки.

Препарати у формі спрею зазвичай витрачаються швидше, ніж розчини для полоскання чи змащування горла.

Ціни на ліки у формі спрею зазвичай вищі, ніж на препарати з аналогічним складом у вигляді розчину.


Розчин для полоскання

Максимально широке охоплення інфікованої ділянки - полоскання або змащування горла лікарським розчином дозволяє впливати безпосередньо на запалену зону, ретельно обробити необхідні ділянки.

Економічна витрата - одного флакона розчину вистачає на велику кількість процедур.

Невисока вартість – розчини для лікування ангіни зазвичай коштують недорого, зокрема, відчутно дешевше, ніж деякі популярні засоби в інших фармацевтичних формах.

Якщо обробляти горло методом змащування розчином, ефект настає дуже швидко.


Полоскання або змащення горла лікарським розчином для деяких пацієнтів є неприємною процедурою, що викликає дискомфорт.


При полосканні горла лікувальним розчином ефект настає дещо пізніше, ніж після обробки запаленої зони спреєм або методом змащування.


Розчин для змащування горла має не надто приємний смак, у деяких пацієнтів можуть викликати легке печіння.



Який засіб від ангіни вибрати – у формі спрею чи розчину – залежить від особистих уподобань та рекомендацій лікаря. Наприклад, Люгс у формі спрею – гарний вибір для ситуацій, коли немає можливості полоскати чи змащувати хворе горло розчином. Якщо запалення торкнулося задньої стінки, ефективнішим може бути розчин Люголя, що використовується для полоскання ротової порожнини та горла. При сильних запаленнях, а також хронічній ангіні лікар може порадити застосовувати люголь для змащування уражених інфекцією ділянок горла.
Показання до застосування спреїв та розчинів від ангіни.

Лікарські засоби цієї групи можуть застосовуватись для лікування інфекцій горла самостійно або як частина комбінованої терапії. Показаннями до застосування Люгс та розчину Люголя від Вішфа є захворювання горла та глотки, які супроводжуються запальним процесом:

  • тонзиліт;
  • фарингіт;
  • ларингіт;
  • ангіна;
  • глосит;
  • афтозний стоматит

Ці засоби підходять для лікування дорослих, а також дітей віком від 5 років (розчин Люголя) або від 8 років (спрей Люгс).

Принцип дії ліків від ангіни

Залежно від складу дія ліків від ангіни може мати свою специфіку. Якщо говорити про препарати ТМ Вішфа, то активною речовиною в спреї та розчині є йод. Препарати з таким складом визнані безпечними та ефективними для лікування ангіни на різних стадіях.

Йод має антисептичні властивості, що робить його ефективним для терапії інфекційних захворювань. Ця речовина здатна знищувати бактерії та уповільнювати поширення мікроорганізмів, що є запорукою успішного лікування ангіни.

Ліки від ангіни, що містять йод, мають комплексну дію:

  • протимікробну – знищують патогенні мікроорганізми на слизовій оболонці горла та глотки;
  • протизапальну - зменшують запальний процес в осередку інфекції, що, у свою чергу, сприяє зменшенню болю та усунення набряку на ураженій ділянці;
  • антибактеріальну – запобігають поширенню бактерій, тим самим прискорюють одужання та мінімізують ризик ускладнень ангіни;
  • механічне очищення слизової поверхні – розпилення розчину, змащування ним горла чи полоскання сприяють вимиванню з поверхонь бактерій та продуктів їхньої життєдіяльності.


Спосіб застосування ліків від ангіни у вигляді спрею та розчину

Ліки від ангіни, які містять йод, у вигляді спрею та розчину, розроблені Вішфа, можуть застосовуватися для усунення симптомів хвороби на різних стадіях, у тому числі для терапії хронічної або гнійної ангіни.



Спосіб застосування

Спрей Люгс

Зрошувати горло хворого 1-2 рази на добу методом двох натискань на розпилювач, спрямувавши струмінь по черзі на ліву та праву стінки горла.

Розпилювач флакона вводять у ротову порожнину на 2-3 см. Обробляти хворе горло слід після їжі. Між застосуваннями спрею має пройти щонайменше 6 годин.


Розчин Люголя

Розчином просочують стерильний тампон та змащують запалені ділянки слизової оболонки. Процедуру повторюють 3-4 рази на день.


Тривалість терапії із застосуванням йодовмісних ліків від ангіни у вигляді спрею або розчину залежить від складності перебігу хвороби, реакції пацієнта на лікування.

Можливі побічні ефекти та протипоказання

Засоби для лікування ангіни у вигляді спрею чи розчину на основі йоду (як Люгс чи Люголь) є максимально безпечними. Підтвердженням цього є той факт, що в аптеках України ці медикаменти продають без рецепта. Однак перед застосуванням цих чи інших ліків від ангіни дуже важливо проконсультуватися з лікарем.

Незважаючи на високу безпеку складу, ці лікарські засоби можуть бути протипоказані деяким групам. Зокрема, це стосується дітей, вагітних та жінок, що годують.

Протипоказанням до застосування цих препаратів є підвищена чутливість до йоду, гіперактивність щитовидної залози, ниркова або печінкова недостатність, декомпенсована серцева недостатність. Не варто використовувати препарат особам, які протягом останніх 2 тижнів проходили процедури із застосуванням радіоактивного йоду.

У деяких пацієнтів (найчастіше після перевищення рекомендованих доз або у разі непереносимості одного з компонентів) можуть виникати побічні реакції у вигляді алергії, слабкості, висипів, затуманеності свідомості. У разі виникнення побічних реакцій терапію слід зупинити та звернутися до лікаря.

Ліки від ангіни Вішфа – у чому їх переваги

Компанія Вішфа є одним із лідерів фармацевтичного ринку України. Створенням медикаментів ми займаємось із 1938 року. Препарати Вішфа – це лікарські засоби, в яких поєднуються перевірені часом формули та інноваційні технології, що дозволяють створювати максимально безпечні, надійні та ефективні медикаменти.

Ліки від ангіни Вішфа призначають пацієнтам різного віку. Нашу продукцію рекомендують терапевти, лори та педіатри. Медикаменти фармацевтичної фабрики Вішфа коштують дешевше, ніж імпортні аналоги, але не поступаються їм ефективності.

Популярні питання про ліки від ангіни

Чим полоскати та зрошувати горло при ангіні?

Для цих цілей підходять препарати з антисептичною та протизапальною дією. Хорошим прикладом цієї категорії ліків є йодовмісні Люгс і Люголь.

Коли не рекомендується застосовувати люголь при ангіні?

Цей препарат протягом багатьох років використовується для лікування різних типів ангіни у пацієнтів різного віку. Але деяким особам застосовувати люголь при ангіні не рекомендується. Їх список вказаний у розділі протипоказань до препарату.

Чи можна отримати опік горла при лікуванні ангіни засобами йоду?

У препаратах Люгс та Люголь міститься безпечна концентрація йоду (1%). При дотриманні інструкції застосування ці засоби не викликають опік слизових оболонок.