fbpx

Ліки від застуди

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Гедерин
Гедерин

Ефективний препарат для лікування сухого та вологого кашлю у формі сиропу

Сироп,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Гедерин мазь
Гедерин мазь

Мазь для розтирання при лікуванні гострих респіраторних захворювань для дітей та дорослих.

Мазь,

Детальніше Де купити

Застудні захворювання сміливо можна назвати найпоширенішими серед людей різної статі, віку та соціального статусу. Попри те, що для них характерна певна сезонність - осінньо-зимовий та зимово-весняний період, підхопити вірус можна в будь-яку пору року. Більшість застудних захворювань мають досить легкий перебіг і не потребують стаціонарного лікування, проте трапляються випадки ускладнень, коли такий підхід необхідний. Для того, щоб мати можливість своєчасно полегшити стан під час гострих респіраторних захворювань та не допустити появи ускладнень, варто завжди мати в домашній аптечці мазь від застуди. Ефективний препарат виробництва фармацевтичної компанії Vishpha дозволить швидко позбавитись неприємних симптомів та прискорити одужання.


Зміст:

  1. Застуда: природа захворювання, способи зараження
  2. Які перші симптоми застуди
  3. Які можуть бути ускладнення при несвоєчасному лікуванні
  4. Мазь від застуди Гедерин: фізико-хімічні властивості, склад та форма випуску
  5. Як діє мазь проти застуди
  6. Які показання до початку лікування маззю проти застуди
  7. Які протипоказання до лікування маззю проти застуди
  8. Які побічні ефекти можуть виникнути в процесі лікування
  9. Рекомендації щодо застосування
  10. Відповіді на питання

Застуда: природа захворювання, способи зараження

Застуда - це інфекційне захворювання, яке може бути викликане різними вірусами, які переважно відносяться до родини риновірусів. Ці віруси атакують верхні дихальні шляхи: носову порожнину, горло, глотку, трахею та бронхії, подразнюючи їх слизові оболонки. Зазвичай застуда проходить самостійно, але може призвести до неприємних наслідків та ускладнень.

Способи зараження застудою включають:

Спосіб зараженняОпис
Повітряно-крапельнийПід час чхання вірус разом з бризками слини та слизу може поширюватись на декілька метрів навколо хворого, тому такий спосіб зараження є найбільш вірогідним. Особливо якщо ви знаходитеся в одному транспорті, офісі чи вдома, адже вірогідність вдихнути значно збільшується.
Безпосередній контакт з хворимПоцілунки, обійми та інші близькі контакти з хворою на ГРВІ людиною також сприяють передачі вірусу. Після такого контакту важливо не торкатись руками обличчя та слизових, адже це найкоротший спосіб потрапляння віруса в організм.
Обмін предметамиДеякі віруси здатні певний час жити на різних поверхнях, тому дуже важливо мити руки після транспорту, походу в магазин, офіс, школу тощо. Вірус може потрапити в організм також під час їжі, тому, якщо ви вирішили зробити обідню перерву на роботі, рекомендуємо ретельно помити руки з милом.


Для профілактики виникнення гострих респіраторних захворювань важливо дотримуватися правил особистої гігієни, уникати контакту з інфікованими особами, регулярно мити руки та не чіпати обличчя брудними руками. Ефективним методом також буде підвищення імунітету. Для цього варто зменшити рівень стресу, слідкувати за гігієною, дотримуватись збалансованого харчування та активного способу життя. Якщо ж ви відчули перші симптоми застуди, рекомендуємо почати використовувати мазь виробництва фармацевтичної компанії Vishpha.

Які перші симптоми застуди

Перші симптоми застуди зазвичай з'являються протягом кількох днів після потрапляння вірусу в організм. Їх перелік може варіюватись залежно від індивідуальної реакції організму та типу вірусу, але основні ознаки застуди включають такі прояви:

  • Закладений ніс - спричиняється ураженням вірусом слизових оболонок носа. В результаті окрім закладеності носа з'являються інтенсивні мутні виділення та чхання.
  • Сльозотеча - характерна не для всіх випадків, оскільки лише частина штамів вражає слизову ока.
  • Кашель - розвивається поступово, спочатку зазвичай сухий, але за кілька днів з'являються виділення у вигляді мокроти.
  • Біль у горлі - внаслідок подразнення слизової горла з'являється першіння, біль при ковтанні.
  • Відчуття втоми та слабкості - зазвичай триває 3-4 дні внаслідок того, що організм витрачає досить багато ресурсів для боротьби з вірусом. Саме тому лікарі зазвичай рекомендують постільний режим і відпочинок.
  • Біль у м'язах та суглобах - переважно з'являється внаслідок значного підвищення температури і триває до адаптації організму або її зниження.
  • Підвищена температура тіла - спостерігається у більшості випадків, але з різною інтенсивністю. У частини хворих це підвищення незначне, приблизно на 0,5-1 градус, у іншої ж частини спостерігалась значна лихоманка.
  • Головний біль - окрім больових відчуттів різної інтенсивності може також спостерігатись запаморочення та відчуття "туману в голові".

Ці симптоми можуть розвиватися поетапно і зазвичай проходять за кілька днів. Важливо відзначити, що застуда спричинюється вірусами, тому антибіотики не є ефективними у її лікуванні. Основний підхід - це відпочинок, збільшення споживання рідини, застосування симптоматичних засобів (наприклад, мазі від застуди) та подальше спостереження. Якщо симптоми тривають понад 7 днів або погіршуються, рекомендується звернутися до лікаря для консультації.

Які можуть бути ускладнення при несвоєчасному лікуванні

Зазвичай застуда протікає без серйозних ускладнень та проходить за 5-7 днів. Проте, недотримання рекомендацій щодо постільного режиму та симптоматичного лікування може призвести до певних ускладнень або подовжити тривалість захворювання. 

Ось деякі з можливих ускладнень застуди включають:

  • Бактеріальні захворювання - ослаблений під час тривалої застуди імунітет буде не в змозі боротись з різноманітними інфекціями. В результаті може виникнути бронхіт, отит, пневмонія тощо.
  • Синусит - застуда може призвести до запалення синусів, якщо їх слизова оболонка тривалий час залишається запаленою.
  • Погіршення перебігу хронічних захворювань - для людей з такими захворюваннями, як астма або хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ), застуда може погіршити симптоми та викликати загострення.
  • Розповсюдження вірусу - несвоєчасне лікування може сприяти подальшому розповсюдженню вірусу в організмі та збільшити ризик зараження інших систем органів.

Важливо розуміти, що у більшості випадків лікування застуди спрямоване головним чином на полегшення симптомів. Мазь від застуди дозволяє суттєво полегшити перебіг та пришвидшити одужання. Проте, якщо симптоми тривають, погіршуються або з'являються нові ускладнення, важливо звернутися до лікаря для професійної консультації та призначення оптимального лікування.

Мазь від застуди Гедерин: фізико-хімічні властивості, склад та форма випуску

Одним з найдієвіших лікарських препаратів, які можуть значно полегшити самопочуття під час застуди є мазь Гедерин виробництва фармацевтичної компанії Vishpha. Вона має напівпрозорий білий колір та рівномірну густу текстуру, а також специфічний ментоловий запах. Продається в скляних баночках об'ємом 20 та 25 мл.

До складу мазі Гедерин входять такі компоненти:

  • ментол рацемічний
  • камфора рацемічна 
  • тимол 
  • ялівцева олія
  • евкаліптова олія
  • мускатна олія
  • парафін.

Мазь від застуди призначена лише для зовнішнього застосування. Завдяки вмісту білого парафіну виробнику вдалося досягнути рівномірної густої текстури, яка є зручною в нанесенні.

Як діє мазь проти застуди

Використовуючи мазь Гедерин при застуді ви зможете суттєво покращити самопочуття завдяки активації процесів регенерації. Екстракт ментолу та ефірні олії, які входять до складу препарату, подразнюють нервові закінчення й стимулюють приплив крові. Її потрібно застосовувати місцево, наносити на ті ділянки, де є найбільш неприємні відчуття.

За наявності больових відчуттів у м'язах та суглобах необхідно розтирати мазь по всій площі. При закладеності та нежиті наносити на крила носа, при кашлі та болі в горлі - натирати шию та верхні ділянки грудної клітки. Якщо найбільший дискомфорт ви відчуваєте через головний біль, достатньо буде нанести трохи засобу на шкіру скронь.

Які показання до початку лікування маззю проти застуди

Показанням до використання засобу є перелік симптомів застуди, які описані вище. Оскільки мазь проти застуди має локальну дію, це допоможе зняти набряк й інші неприємні відчуття. при цьому не варто нехтувати іншими рекомендаціями й дотримуватись постільного режиму, пити багато рідини та якомога більше відпочивати. Якщо ви плануєте використати засіб такого формату вперше, рекомендуємо попередньо проконсультуватись з сімейним лікарем.

Які протипоказання до лікування маззю проти застуди

Окрім рекомендацій щодо використання мазь від застуди Гедерин має також низку станів, при яких її використання не рекомендоване. До них відносяться:

  • підвищена чутливість до окремих компонентів;
  • бронхіальна астма;
  • коклюш;
  • схильність до судом;
  • наявність пошкоджень на шкірі: відкритих ран, запалень;
  • наявність шкірних захворювань: дерматиту, екземи тощо.

За наявності перелічених хвороб використання протизастудної мазі може погіршити стан, оскільки вона чинить подразнюючу дію. Наявність екстрактів та ефірних олій у складі робить аромат мазі приємним, але водночас досить різким, тож людям, у яких є захворювання верхній дихальних шляхів, також варто попередньо проконсультуватись з лікарем.

Які побічні ефекти можуть виникнути в процесі лікування

До побічних ефектів, які можуть виникнути внаслідок передозування або індивідуальної чутливості до окремих компонентів препарату, відносять такі стани:

  • подразнення шкіри, контактний дерматит; 
  • головний біль, запаморочення, збудження; 
  • виникнення судом; 
  • бронхоспазм.

Якщо у вас виник будь-який з вищеперерахованих ефектів або ви почали відчувати дискомфорт, необхідно припинити використання препарату. Якщо після цього стан продовжує погіршуватись або продовжує приносити дискомфорт, обов'язково зверніться до лікаря.

Рекомендації щодо застосування

Якщо ви раніше не використовували мазь проти застуди Гедерин, рекомендуємо почати з невеликих ділянок шкіри. Наносити препарат необхідно тонким шаром та спостерігати за зміною стану.

Діти

Препарат можна застосовувати для лікування дітей від 3-х років. Починати потрібно з невеликих ділянок на спині дитини, наносити засіб на крила носа та інші ділянки до 5 років не рекомендовано.

Вагітність та годування груддю

Використання мазі проти застуди в обох випадках можливе лише після консультації з вашим лікарем. Починати також потрібно з невеликих ділянок і тонкого шару засобу.

Здатність керувати транспортом

Якщо у вас не спостерігаються такі побічні ефекти, як запаморочення або судоми, використання мазі проти застуди Гедерин є цілком безпечним.

Відповіді на питання

В цьому розділі ми зібрали найбільш популярні запитання наших клієнтів.

Яка тривалість лікування маззю проти застуди?

Препарат можна застосовувати від 3 до 5 днів по 2-4 нанесення на одну й ту ж зону.

Кому можна використовувати цю мазь?

Препарат рекомендований дорослим та дітям від 3-х років.

Як зберігати мазь?

У темному, недоступному для дітей місці при температурі не більше 25 ºС.