Живокост Артолія
Натуральні мазі та їх роль для полегшення болю при хронічних захворюваннях суглобів
28.02.2025
У деяких випадках хронічний дискомфорт у суглобах може супроводжувати людину протягом кількох років. Ступінь інтенсивності больових відчуттів при цьому з часом може змінюватися. Натуральні мазі можуть стати ефективним розв’язанням проблеми. Основне завдання полягає в умінні правильно підбирати необхідний препарат та необхідності враховувати особливості організму.
Зміст:
- Хронічне запалення суглобів – поширене захворювання сучасності
- Що провокує хронічний біль у суглобах
- Основні компоненти протизапальних натуральних мазей
- Принцип роботи натуральних мазей від хронічних захворювань суглобів
- Що краще – натуральні мазі від болів у суглобах або синтетичні
- Мазь Живокост Артолія – частина комплексної терапії хронічних захворювань суглобів
Успіх при лікуванні хронічних запалень суглобів залежить від багатьох чинників. Насамперед відіграє роль проведення ранньої діагностики захворювання. Також важливим є дотримання рекомендацій фахівців та застосування натуральних препаратів. Подібні мазі допомагають зменшити запалення і при цьому не впливають негативно на організм.
Хронічне запалення суглобів – поширене захворювання сучасності
У тілі людини знаходиться 230 суглобів різних розмірів та видів. Основним завданням, яке вони виконують, є забезпечення можливості переміщення. На сьогоднішній день діагностується маса захворювань, які провокують хронічне запалення суглобів в організмі людини. Всі їх умовно вдасться поділити на дві великі групи: артрити та артрози. Така класифікація досить умовна, бо згодом пацієнти із захворюваннями першої групи можуть перейти до другої.
Під артритом розуміють захворювання, яке спровоковане порушенням обміну речовин, інфекціями та різними хворобами. При цьому немає пошкодження хряща суглобу, а запалюється безпосередньо суглобна порожнина. Подібні захворювання можуть проявлятися при зловживанні алкоголем, переохолодженні, кишкових інфекціях тощо.
Артрози – це остаточна руйнація хряща у процесі поступових дегенеративних змін. Відбувається це після того, як хрящ стоншується, поступово втрачає еластичність і покривається тріщинами. Остеоартроз проявляється після постійних механічних травм, посилених тренувань, у період менопаузи, у похилому віці та у людей з ожирінням.
Мова може йти про псоріатичний артрит, подагру, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, інфекційний артрит. У кожного з перелічених захворювань є свої особливості, тому потрібен особливий підхід до діагностики та лікування.
Що провокує хронічний біль у суглобах
Існує багато причин виникнення болю при хронічних захворюваннях суглобів. Вони можуть бути різного ступеня інтенсивності (залежно від ступеня сприйняття людини) та посилюватись у міру прогресування захворювання.
Вид ушкодження | Причини виникнення |
Травми | Поступове пошкодження суглобів відбувається в процесі життя людини. Вивихи, переломи, розтягнення, забиті місця негативно позначаються на загальному стані суглобів. Болі у такому разі можуть тривати кілька років після ушкодження. |
Дегенеративні зміни | Підвищене навантаження на суглоби протягом життя негативно позначається на їхньому стані. Прискорене зношування виникає в результаті стирання поверхні суглоба і розташованої під ним кістки. Біль може збільшуватися під час руху та згодом заспокоюватися. |
Нейропатичне | Ушкодження нервових закінчень також викликає біль. Подібні проблеми найчастіше бувають з хребтом. Також при цьому виникають міжхребцеві грижі та остеохондроз. |
Метаболічні порушення | Запалені суглоби найчастіше зустрічаються при подагрі, ревматоїдному артриті тощо. При цьому спостерігається поява набряків та значних почервонінь у цій частині. Біль може бути інтенсивнішою у нічний час доби. |
Інфекційні ураження | Після потрапляння до суглобів бактерій чи вірусів виникає сильне запалення. У цьому випадку відзначаються інтенсивні болі, обмеження рухливості. |
Хронічні захворювання суглобів у деяких випадках можуть активуватись раптово. Подібний стан називається блокада суглобу. Вона провокується затиском хряща, коли він різко стискається між поверхнями суглоба. Часто ниючі болі при артриті та артрозі виникають після підвищення фізичного навантаження, але згодом заспокоюються. В інших випадках після пробудження суглоби скуті, але поступово розробляються, бо з часом тиск на підсуглобну кістку зменшується, і до людини повертається комфортний стан. Як, чим і на скільки провокується біль, залежить від основного захворювання та способу життя.
Основні компоненти протизапальних натуральних мазей
У процесі лікування хронічних захворювань суглобів активно використовуються спеціалізовані мазі з натуральними компонентами. Подібні препарати допомагають суттєво знизити больові відчуття, прибрати надлишок рідини із запаленої ділянки та покращити загальний стан суглоба.
Найактивніше використовуються кілька типів активних інгредієнтів.
- З рослинних екстрактів у мазі з протизапальним ефектом і для полегшення стану при хронічних захворюваннях суглобів найчастіше додають: шабельник болотний, окопник, арніку, календулу. Шабельник дозволяє покращувати кровообіг, знімає запалення та активізує процес регенерації. Арніка зменшує набряки та болючі відчуття. Живокіст сприяє відновленню структури тканин і хрящів. Календула зменшує набряки та прибирає подразнення. Вона дозволяє зняти запальний процес, що утворився після застосування інших мазей.
- Ще одним затребуваним натуральним компонентом можна назвати ефірну олію. Найбільш популярними є олії м’яти, евкаліпта та троянди. М’ята розслаблює та охолоджує запалені тканини. Вона є оптимальною складовою для мазі, яка наноситься перед сном. Евкаліпт – це потужний знеболюючий та антисептичний засіб. З його допомогою прибирають набряки суглобів. Роза розслаблює та знімає спазми. Завдяки цьому ефірному маслу підвищується ефективність інших компонентів мазі.
- До натуральних мазей також додають активні речовини. До них відносяться муміє, яке зміцнює кісткову і хрящову тканину, зміїну отруту, здатну глибоко проникати під поверхню шкіри і знімати спазм. Також у натуральній мазі для полегшення стану при болях у суглобах обов’язково присутня бджолина отрута, бо вона не лише знеболює, а й стимулює обмінні процеси. Завдяки цьому покращується кровообіг у зоні ураження та спостерігається розігріваючий ефект.
- Розігрівальні компоненти – це важливі складові натуральних мазей, які покращують метаболізм у тканинах та дратують нервові закінчення. До них відносяться: екстракт червоного перцю, гірчичне масло та камфора. Вони ефективно знижують застій рідини, забезпечують горіння суглобу та зменшують дискомфорт.
Крім розігріваючих компонентів, ефірних масел, рослинних екстрактів і натуральних біоактивних речовин, в мазі можуть додавати хондропротектори. Найчастіше це хондроїтин або глюкозамін. Вони зміцнюють та захищають суглоби, а також сприяють відновленню їхніх пошкоджених ділянок.
Принцип роботи натуральних мазей від хронічних захворювань суглобів
Натуральні мазі з ідеальним збалансованим складом є частиною протоколу лікування хронічних захворювань суглобів. Вони діють комплексно та дозволяють спостерігати відмінні результати при регулярному застосуванні. Основним завданням натуральних мазей є одночасне виконання кількох важливих завдань. Вони знеболюють за рахунок подразнення нервових закінчень – відволікають больові рецептори зігріваючим ефектом і блокують їх за допомогою охолоджуючих компонентів. Це дозволяє швидко знизити біль і не чинити навантаження на шлунок і печінку.
Протизапальні компоненти прибирають набряки та спазми. Також ефективно виводяться токсини. При цьому знижується біль та дискомфорт під час пересування. Розігріваючі компоненти сприяють поліпшенню кровообігу, насиченню киснем та збільшенню живлення суглобів. Відбувається прискорення регенерації тканин та підвищується гнучкість у суглобах.
Ще одним завданням, з яким працюють натуральні мазі, є розслаблення м’язів. Якщо навколо запаленого суглоба спазмовані м’язи, на пошкоджену поверхню хряща підвищується навантаження. Це спричиняє додатковий дискомфорт. Ефірні олії розслаблюють м’язи та зводять до мінімуму перенапругу суглобів. Підвищується легкість руху та активність. Завдяки застосуванню натуральних мазей при полегшенні болю суглобів зводиться до мінімуму ризик алергії, інтоксикації та побічних ефектів.
Що краще – натуральні мазі від болів у суглобах або синтетичні
Обираючи мазь для полегшення дискомфорту в суглобах, при хронічних захворюваннях, насамперед варто орієнтуватися на рекомендації фахівців. Якщо потрібно оцінити, який із препаратів буде кращим для застосування – синтетичний або натуральний, варто в першу чергу вивчити їхні переваги та недоліки.
До основних переваг натуральних мазей можна віднести:
- м’який вплив;
- мінімальну кількість побічних ефектів;
- комплексний підхід до лікування;
- можливість застосування у довгостроковій перспективі;
- позитивний вплив на організм.
Недоліком натуральних мазей є середня ефективність при гострих болях. Крім того, важливим є накопичувальний ефект – максимальний вплив на пошкоджені суглоби виявляється через кілька днів постійного використання.
Синтетичні мазі застосовують у терапії з наступних причин:
- виражена аналгетична дія;
- швидкий ефект;
- точне дозування активних речовин.
До недоліків можна віднести вищі ризики алергії, ніж при застосуванні натуральних мазей. Синтетичні препарати не допускаються для регулярного застосування. Вони можуть спровокувати навантаження на нирки, печінку, а також підвищити тиск. У них присутні консерванти, ароматизатори та інші компоненти, які провокують дискомфорт у людей із чутливою шкірою.
Який препарат краще використовувати – синтетичний чи натуральний, варто вирішувати, виходячи зі стану організму. У разі різкого нестерпного болю віддається перевага синтетичним препаратам. В інших ситуаціях варто віддавати перевагу натуральним мазям з м’яким та лікувальним ефектом.
Мазь Живокост Артолія – частина комплексної терапії хронічних захворювань суглобів
Коли виникає необхідність полегшити біль у суглобах, варто використовувати лише перевірені та надійні препарати. Мазь Живокост Артолія з оливковою олією є натуральним засобом, який має наступні особливості:
- розігріває та розслабляє;
- виводить токсини;
- зменшує біль;
- знімає запалення;
- оптимізує кровообіг;
- покращує живлення тканин;
- сприяє відновленню хрящової тканини.
До складу засобу Живокост Артолія, крім настоянки живокосту та вітаміну Е, входять гліцерин, парафін та оливкова олія. Застосування препарату дозволяється з 18 років. Процес нанесення максимально простий – препарат товстим шаром розподіляється по поверхні шкіри, ретельно втирається легкими рухами та масажується. Процедура повторюється 2-3 рази на день.
Мазь Живокост Артолія є ефективною у терапії хронічних захворювань суглобів, а також інших хвороб. Мазь ефективно проявила себе при полегшенні стану під час запалення суглобів при артрозах, артритах та інших захворюваннях. Легкий аналгезуючий ефект допомагає швидко знизити дискомфорт. Багатий склад абсолютно нешкідливий для тривалого застосування. Мазь може застосовуватися окремо, а також використовуватись у комплексній терапії. Допоміжні речовини пом’якшують шкіру та мінімізують ризик виникнення подразнення. Шкірні покриви зволожуються, та стан тканин значно покращується.
Поділитися статтею: