fbpx

Сироп від кашлю

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Гедерин
Гедерин

Ефективний препарат для лікування сухого та вологого кашлю у формі сиропу

Сироп,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Гедерин мазь
Гедерин мазь

Мазь для розтирання при лікуванні гострих респіраторних захворювань для дітей та дорослих.

Мазь,

Детальніше Де купити

Кашель є досить поширеною проблемою, яка може виникати при цілій низці захворювань. ГРВІ, запальні процеси нижніх дихальних шляхів, різні бактеріальні та вірусні захворювання – цей список можна продовжувати досить довго. У більшості випадків кашель як такий є одним із симптомів якоїсь хвороби і для досягнення його повного зникнення необхідно вилікувати основне захворювання або дочекатися, поки організм поборе його самостійно. Однак часто виникає необхідність у підборі симптоматичного лікування, яке полегшить стан хворого, а також дозволить не допустити погіршення його самопочуття. Одним із препаратів, які часто використовуються для лікування кашлю, є спеціальний сироп, він може бути призначений при сухому чи мокрому кашлі. Фармацевтична компанія Vishpha пропонує сироп, який можна використовувати як при сухому, так і вологому кашлі одночасно з іншими препаратами.


Зміст:

 1. Що таке кашель і який він буває
 2. Симптомом яких захворювань може бути сухий кашель
 3. Симптомом яких захворювань може бути мокрий кашель
 4. Чому важливо не відкладати початок лікування кашлю
 5. Які є методи лікування кашлю
 6. Принцип дії сиропу від кашлю
 7. Які сиропи від кашлю ми пропонуємо
 8. Відповіді на ваші запитання

Що таке кашель і який він буває

Попри те, що переважна більшість людей хоч раз у своєму житті кашляли, далеко не всі розуміють механізм цього явища, а також причину його виникнення. Кашель – це захисний рефлекс організму, який допомагає очистити дихальні шляхи від слизу, сторонніх частинок, мікробів та інших подразників. Він може бути симптомом різних захворювань і станів та класифікуватися за декількома параметрами:

ХарактеристикаРізновидОпис
ТривалістьГострийТривалість до 3 тижнів. Зазвичай пов'язаний з гострими респіраторними інфекціями, такими як застуда чи грип.
Затяжний (підгострий)Тривалість від 3 до 8 тижнів. Може бути пов'язаний з респіраторними інфекціями або іншими захворюваннями, такими як бронхіт або астма.
ХронічнийТривалість понад 8 тижнів. Може бути пов'язаний із хронічними захворюваннями, такими як хронічний бронхіт, бронхіальна астма, ХОЗЛ, рак легень чи алергії.
ХарактерСухийБез відхаркування слизу чи мокротиння. Може бути подразнюючим та болючим, особливо при частих нападах.
ВологийЗ відхаркуванням слизу чи мокротиння. Це допомагає очистити дихальні шляхи. Може супроводжуватися хрипами або характерним бульканням у бронхах.
ПричинаІнфекційнийВикликаний вірусами або бактеріями, такими як простудні віруси, вірус грипу, пневмококи та інші.
АлергічнийПов'язаний з алергічними реакціями на пил, пилок, мошкару, плісняву або тварин.
Через палінняКуріння тютюну часто подразнює дихальні шляхи та викликає кашель.
Через астмуМоже бути симптомом загострення чи погіршення контролю над захворюванням.
Через забруднення навколишнього середовищаПідвищений вміст забруднень у повітрі (наприклад, шкідливі хімічні речовини, дим або туман) може спричинити кашель.

Лікування підбирається на підставі даних про причину виникнення та особливості симптому. Якщо він виник і продовжується у вас вже кілька днів, рекомендуємо звернутися до лікаря.

Симптомом яких захворювань може бути сухий кашель

Сухий кашель може бути симптомом різних захворювань, як гострих, так і хронічних. Ми склали список деяких станів, які можуть супроводжуватись цим симптомом:

 • Вірусні респіраторні інфекції – застуда чи грип можуть викликати сухий кашель на початку захворювання, коли слизова оболонка дихальних шляхів подразнена, але мокротиння ще не утворилося.
 • Бронхіальна астма – може бути одним із симптомів загострення астми або передувати астматичному нападу.
 • Алергічні реакції – реакція на пилок, мошкару, пил чи пух, які потрапляють у дихальні шляхи.
 • Гастроезофагеальний рефлюкс – при ГЕР вміст шлунка може підійматися стравоходом, подразнюючи його слизову оболонку і викликаючи цей симптом без відхаркування.
 • Інтерстиціальні захворювання легень – саркоїдоз, ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт та інші можуть викликати сухий кашель у зв'язку із запаленням та змінами у легеневій тканині.
 • Бронхіт – гострий чи хронічний може викликати цей симптом, особливо на початку захворювання, коли ще не утворилося мокротиння.
 • Пневмонія – на початку пневмонії може спостерігатися цей симптом, який потім може стати вологим із появою мокротиння.
 • Серцева недостатність – може бути одним із ранніх симптомів серцевої недостатності.

Залежно від причини виникнення симптом може переходити у вологий з наступним відхаркуванням мокротиння або змінювати свій характер і інтенсивність. У будь-якому випадку важливо розуміти, чим швидше ви почнете лікування, тим кращим буде результат.

Симптомом яких захворювань може бути мокрий кашель

Мокрий кашель часто є наступною стадією сухого. Зміни характеру пов'язані з переходом хвороби до наступного етапу, коли у нижніх дихальних шляхах починає утворюватися мокротиння і характерні булькаючі звуки. Так відбувається при ГРВІ, бронхітах, пневмонії та астмі.

Також існує низка хвороб, для яких характерний переважно мокрий кашель:

 • Бронхоектатична хвороба – стан, при якому у бронхіальних трубках утворюються розширення, може викликати мокрий кашель з відхаркуванням гнійного мокротиння.
 • Туберкульоз – інфекційна хвороба легень може викликати такий симптом із кровохарканням на пізніх стадіях захворювання.
 • Пневмофіброз – хронічне запалення та утворення фіброзного тканинного росту в легенях можуть спричинити мокрий кашель з відхаркуванням мокротиння.

Дані захворювання мають набагато складніший процес протікання, тому вимагають серйозного лікування або регулярного спостереження та підтримуючої терапії. Якщо ви виявили ознаки вологого кашлю, які посилюються з часом, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря.

Чому важливо не відкладати початок лікування кашлю

Постійний кашель може сильно погіршити якість щоденного життя, включаючи сон, роботу, соціальні взаємодії та загальне самопочуття. Відтермінування початку лікування може призвести до необхідності проведення додаткових обстежень, лікування ускладнень або тривалішого відновлювального періоду, що вимагатиме додаткових тимчасових та фінансових витрат.

Деякі захворювання, такі як інфекції дихальних шляхів, астма, туберкульоз або пневмонія можуть посилитися та призвести до тяжких наслідків, якщо не розпочати лікування вчасно. Гострий бронхіт, не вилікований належним чином, може прогресувати до хронічного бронхіту, який вимагатиме регулярної терапії. Якщо симптом викликаний інфекцією або вірусами, відсутність лікування може сприяти їхньому поширенню на інших людей у вашому оточенні.

Вибравши хороший відхаркувальний сироп від сухого кашлю для дорослих або дітей, ви зможете не тільки значно покращити своє самопочуття, але й запобігти виникненню ускладнень. При цьому важливо розуміти, що препарати цієї категорії є симптоматичними та часто призначаються у комплексі з іншими ліками.

Які є методи лікування кашлю

Лікування кашлю залежить від його причини та характеристик. Ось деякі популярні методи лікування:

Метод або тип препаратуОпис
Лікування основного захворюванняЯкщо симптом викликаний іншим захворюванням, таким як респіраторна інфекція, астма тощо, лікування основного захворювання часто призводить до зменшення або припинення симптому.
Засоби від кашлюТакі засоби можуть допомогти зменшити частоту та інтенсивність кашлю. Вони поділяються на два типи: пригнічують центр кашлю в головному мозку або пом'якшують і захищають подразнені слизові оболонки дихальних шляхів. Протикашльові препарати слід приймати з обережністю й лише за призначенням лікаря, особливо дітям.
Відхаркувальні засобиЦі препарати допомагають розріджувати мокротиння та полегшити його відхаркування. Вони особливо ефективні при мокрому кашлі.
БронходилататориЯкщо симптом пов'язаний з астмою або іншими захворюваннями дихальних шляхів, лікар може призначити бронходилататори для розширення дихальних шляхів та покращення дихання.
АнтибіотикиЯкщо симптом викликаний бактеріальною інфекцією, такою як бронхіт чи пневмонія, лікар може призначити антибіотики.
Протизапальні препаратиУ разі астми чи інших запальних захворювань дихальних шляхів можуть бути призначені протизапальні препарати, такі як інгаляційні кортикостероїди.

Також фахівці рекомендують уникати впливу подразнюючих факторів, використовувати зволожувач повітря, регулярно робити провітрювання приміщення та вологе прибирання, пити велику кількість рідини в період хвороби та більше відпочивати. Останні дві рекомендації дозволять організму швидше відновитись.

Одним із найбільш популярних протикашльових препаратів є ефективний сироп від сухого та вологого кашлю для дорослих та дітей виробництва фармацевтичної компанії Vishpha.

Принцип дії сиропу від кашлю

У цьому розділі ми розглянемо, який принцип дії мають найбільш ефективні ліки від сухого та вологого кашлю для дорослих та дітей – сиропи. Попри те, що різні препарати можуть відрізнятися складом, мати різну щільність та смак, механізм у більшості досить схожий:

 • Розрідження мокротиння – основною функцією є розрідження мокротиння, воно має стати менш в'язким та легким для відхаркування. Для цього сиропи можуть містити різні активні інгредієнти, які допомагають руйнувати хімічні зв'язки в слизі, роблячи його менш щільним.
 • Стимуляція слизових залоз – вона сприяє виробленню додаткової рідини та зволоженню мокротиння. Це особливо корисно у разі сухого та утрудненого відхаркування.
 • Зменшення запалення – протизапальні властивості допомагають знизити запалення у дихальних шляхах. Це може сприяти зменшенню секреції мокротиння та покращенню відхаркування.
 • Зволоження слизової оболонки – компоненти, які допомагають зволожити слизову оболонку дихальних шляхів, сприяють пом'якшенню та розслабленню дихальних шляхів, що також може полегшити відхаркування мокротиння.

Препарати у вигляді сиропів від сухого та вологого кашлю можуть бути виготовлені на основі синтетичних чи натуральних інгредієнтів. При виборі препарату враховуйте рекомендації лікаря, а також особливості вашого організму: підвищену чутливість тощо.

Які сиропи від кашлю ми пропонуємо

Одним із найбільш популярних протикашльових сиропів є Гедерин. Це препарат на натуральній основі, де як основна діюча речовина використовується екстракт листя сухого плюща. Засіб має солодкуватий смак та легкий ненав'язливий запах, а також сиропоподібну консистенцію середньої щільності. Завдяки натуральному складу та м'якій дії дозволений не лише дорослим, а й дітям від 2 років, дозування визначається лікарем залежно від віку та стану хворого.

Сироп Гедерин призначається як при лікуванні гострих респіраторних захворювань, так і у складі комплексної терапії хронічних хвороб, які можуть супроводжуватись скупченням мокротиння у нижніх дихальних шляхах. Продається у скляному флаконі з дозатором, після відкриття упаковки препарат можна зберігати не більше 6 місяців.

Відповіді на ваші запитання

Де можна придбати засіб від кашлю у вигляді сиропу?

Протикашльовий сироп Гедерин виробництва фармацевтичної компанії Vishpha доступний в аптечних мережах по всій Україні. Для того, щоб отримати більш детальну інформацію, натисніть на кнопку «Де купити?» та виберіть свій населений пункт.

Яка ціна сиропу від кашлю?

Вартість залежить від цінової політики аптечної мережі, точну суму ви зможете дізнатись на сайті аптеки або у фармацевта. При цьому хочемо зазначити, що всі препарати Vishpha відрізняються не лише ефективністю, а й доступністю.