Живокост Артолія
Як мазі при артралгії допомагають зменшити дискомфорт та покращити рухливість?
12.03.2025
Біль є сигналом організму на виникнення порушень, що потребують уваги. Найбільш поширеною причиною болю у суглобах можна назвати такий стан, як артралгія. Він виникає з багатьох причин. Оцінити ступінь ушкодження та причину, яка спровокувала появу болю у суглобах, можуть спеціалісти.
Зміст:
- Артралгія – основна інформація та причини виникнення
- Як біль впливає на рухливість людини та якість життя
- Комплексний підхід при лікуванні артралгії для зниження дискомфорту та покращення стану
- Обґрунтованість місцевого лікування болю у суглобах
- Асортимент мазей для лікування артралгії
- Основні діючі компоненти в мазях від артралгії
- Натуральні мазі для зняття дискомфорту та покращення рухливості при артралгії
- Мазь Живокост Артолія в лікуванні артралгії
Під артралгією розуміють специфічний стан суглобів, при якому не спостерігається багато класичних симптомів захворювання опорно-рухового апарату. Не має у наявності запального процесу, а також дегенеративних змін поверхні суглобів. При цьому хворий може відчувати значний біль. Часто у комплексі з артралгією спостерігаються наявність болі у м’язах. Точне встановлення діагнозу виконується фахівцями у процесі діагностики.
Артралгія – основна інформація та причини виникнення
Артралгія є симптомом та спровокована низкою захворювань. Цей термін допомагає більш детально фахівцеві описати стан пацієнта. При артралгії дискомфорт може виявлятися як в одному, так і в кількох суглобах. Інтенсивність і тип захворювання при цьому також можуть бути абсолютно різними. Артралгія з’являється внаслідок різних причин після травм, при дегенеративних змінах хрящової тканини, в результаті інфекції або імунних розладів, як реакція на алергію.
У деяких випадках симптомами артралгії є:
- біль різного ступеня інтенсивності;
- підвищення температури у зоні постраждалого суглоба;
- раптова поява болю;
- почервоніння шкіри довкола суглоба;
- скутість чи часткове обмеження рухливості.
Також при артралгії може спостерігатися оніміння тканин, поколювання тощо. Проблема може торкатися будь-яких суглобів організму – гомілковостопних, тазостегнових, колінних, плечових. Також артралгія діагностується у хребті. Не варто ігнорувати біль у суглобах, тому що він може означати наявність серйозних захворювань. При артралгії дискомфорт виникає насамперед через подразнення нервових закінчень синовіальної сумки. Запущений стан може з часом перейти до артрозу або артриту.
Як біль впливає на рухливість людини та якість життя
Існує багато причин своєчасної діагностики артралгії. Чим швидше буде поставлений діагноз і призначена терапія, тим швидше вдасться позбутися болю. Не варто терпіти біль у суглобах з багатьох причин.
- Зниження якості повсякденного життя. Поява артралгії поступово призводить до виникнення обмеженої рухливості суглоба. Це негативно позначається на фізичній формі людини, її поставі, ході та стані м’язового каркасу. Згодом розвивається слабкість та зниження активності.
- Моральне виснаження. Біль не дозволяє повноцінно відпочивати не лише вдень, а й уночі. В результаті накопичується втома. Поступово посилюється психоемоційний стан. Підвищується дратівливість, виникає страх руху, тривожність. У найсерйозніших ситуаціях може розвиватися депресія.
- Скорочення кола спілкування та соціальна ізоляція. Пояснюється це тим, що людина зазнає болю і не хоче покидати стіни будинку. Знижується інтерес до спілкування з іншими, бо вся увага сконцентрована на наявному дискомфорті. Відсутність соціального життя може посилювати і так виснажений психоемоційний стан.
Не варто терпіти біль у суглобах, бо він ніколи не виникає без причини. Обмеження рухливості поступово призводить до атрофії м’язів та серйозніших змін. Існує багато способів звести до мінімуму біль та відновити якість життя. Основними є лікування, використання фізичних вправ і навіть зовнішніх засобів підтримки рухливості суглобів.
Комплексний підхід при лікуванні артралгії для зниження дискомфорту та покращення стану
Оцінюючи ситуацію при артралгії, необхідно пам’ятати, що біль виникає насамперед через стан периферичного відділу субхондральної кістки. Ця ділянка відрізняється інтенсивним кровотоком, а також наявністю великої кількості нервових закінчень. Болять також сухожилля, деякі ділянки зв’язок та місця їхнього прикріплення до кістки. Артралгія може виникати на фоні різних захворювань. Найчастіше вона пов’язана з інфекційними хворобами, порушенням обміну речовин, ревматологічними захворюваннями, навантаженнями, травмами тощо. Подібний стан потребує комплексного лікування.
Комплексне лікування артралгії має кілька цілей:
- позбавити пацієнта болю;
- вилікувати від захворювання, що провокує артралгію;
- виключити можливість повторного виникнення больового синдрому.
Основний упор при комплексному лікуванні фахівці роблять на медикаментозну терапію, ЛФК, мануальну терапію та застосування препаратів для місцевого лікування болю.
Обґрунтованість місцевого лікування болю у суглобах
Серйозний вплив на успішний результат лікування артралгії мають засоби, які використовуються для місцевого застосування. Вони бувають різних видів – мазь, крем, гель. Їхня ефективність пояснюється наступними перевагами:
- безпека для шлунка, печінки та нирок;
- можливість локального впливу на організм;
- не викликають звикання;
- швидка дія;
- допускають тривалий період застосування без побічних ефектів
- випускаються у широкому асортименті.
Мазі містять активні компоненти, які мають різноманітні механізми впливу. Це дозволяє обирати препарат із найбільш ефективним складом для кожної конкретної ситуації.
Асортимент мазей для лікування артралгії
Артралгія представляє собою больовий синдром у ділянці суглобів, який можна ефективно полегшити за допомогою правильно підібраної мазі. На сьогоднішній день випускається велика кількість препаратів, призначених для місцевого нанесення на поверхню шкіри заради зменшення болю в суглобах. Умовно їх можна розділити на кілька груп відповідно до призначення та способу впливу.
Призначення | Назва | Дія | Застосування |
Протизапальні та знеболювальні | Німесулід, Вольтарен, Диклофенак, Ібупрофен. | Знижують набряк, прибирають запалення, повертають рухливість. | При отриманні травм для лікування хронічного болю. Забирають гостре запалення. |
Охолоджувальні та заспокійливі | Гепарин, ментол, лаванда, м’ята. | Зменшують дискомфорт, заспокоюють, мають антисептичну дію. Розслаблюють та освіжають. | Для профілактики набряків, при гострому болю. Дозволяють зменшити напругу після навантаження. |
Розігрівальні та розслаблюючі | Капсаїцин, камфора, скіпідар, зміїна та бджолина отрута. | Покращують кровообіг у хрящовій тканині та всьому суглобі. Дозволяють значно покращити живлення тканин та усунути нестачу кисню. | Розслаблюють м’язи, а також знижують ризик спазмів при хронічних болях. |
Хондропротектори | Глюкозамін, колаген, хондроїтин. | Сприяють ефективному відновленню хрящової тканини в суглобах, Знижують ризик зносу суглобів. | Використовуються для лікування захворювань суглобів, а також для профілактики передчасного зносу хрящової тканини. |
Яку мазь вибрати для полегшення болю, спричиненого артралгією, вирішують, виходячи з наявних симптомів, а також призначеного лікування. Якщо спостерігається поява набряків, зупиняють вибір на охолоджуючих мазях. Хондропротектори передбачають можливість довгострокового відновлення, а нестероїдні протизапальні засоби допоможуть знизити рівень запалення. Розігрівальні мазі є найкращим рішенням, коли загострюється хронічний біль.
Основні діючі компоненти в мазях від артралгії
У мазях, призначених на лікування артралгії, використовуються різні активні речовини. Характеристики продуктів багато в чому залежать від того, які саме компоненти входять до їхнього складу. Найбільш поширеними та потужними є Ібупрофен, Кетопрофен та Диклофенак. Усі вони є НПЗП. Ібупрофен ефективно зменшує дискомфорт, знімає запалення, знеболює, покращує стан при хронічних та сильних больових проявах. Диклофенак вважається потрібним елементом, бо швидко знижує дискомфорт, а також покращує рухливість ушкоджених суглобів. Кетопрофен – це потужний компонент, який застосовується в різних ситуаціях для зменшення болю, набряку та покращення мікроциркуляції в тканинах.
Також мазі для лікування артралгії обов’язково включають хондропротектори. Саме вони сприяють відновленню пошкодженої хрящової тканини, а також ефективно оберігають її від подальшої руйнації. За допомогою глюкозаміну вдасться зміцнити сполучні тканини, ефективно активувати вироблення суглобової рідини та попередити дегенерацію. Хондроїтин значно посилює регенерацію, дозволяє покращити структуру хряща та мінімізує тертя поверхонь суглоба під час руху. Домогтися успіху вдасться за допомогою різних мазей, які комбінуються відповідно до виявленого захворювання і симптомів, що проявилися.
Натуральні мазі для зняття дискомфорту та покращення рухливості при артралгії
Часто при лікуванні болю при артралгії віддають перевагу натуральним мазям. Ці засоби вважаються достойною альтернативою синтетичним препаратам. Вони відрізняються м’яким впливом на травмовані ділянки тіла та практично не провокують виникнення побічних ефектів. Відмінна особливість натуральних мазей полягає в щільній текстурі та приємному ароматі. Вони включають в себе наступні компоненти:
- грязі та мінерали, що збагачені кальцієм, магнієм, корисними мінеральними елементами, які допомагають ефективно вивести токсини з організму (глина, муміє, солі Мертвого моря);
- бджолина та зміїна отрути – важлива складова, яка знеболює, дратує нервові закінчення шкіри та покращує кровообіг у суглобах;
- рослинні компоненти – розслаблюють, посилюють кровообіг, прискорюють загоєння, зменшують набряки та ефективно проявляють себе при лікуванні болю в суглобах (живокіст, шабельник, арніка, лаванда);
- ефірні олії – це концентровані речовини, які розслаблюють, знімають спазми, активують регенерацію, виводять токсини та виконують багато інших корисних завдань (розмарин, евкаліпт, ялівець).
Не варто недооцінювати натуральні мазі. Вони не так швидко діють при знеболюванні, ніж синтетичні аналоги, але при цьому відрізняються не меншою ефективністю, не викликають звикання і побічних ефектів.
Мазь Живокост Артолія в лікуванні артралгії
Навіть на незначні больові симптоми потрібно звертати увагу, якщо є ризик появи артралгії. Не варто чекати, що біль, який з’явився в суглобі, пройде так само раптово, як і з’явився. Досить часто для полегшення стану застосовується такий препарат, як мазь Живокост Артолія. Вона є сучасним засобом, який має у складі оливкову олію, настоянку живокосту, гліцерин, вітамін Е, парафін. Використання натурального препарату дозволяється після досягнення 18 років.
До основних переваг мазі Живокост Артолія відносяться:
- швидка дія;
- широкий спектр дій;
- простота застосування;
- відсутність подразнення навіть після тривалого використання.
Мазь Живокост Артолія не тільки ефективно прибирає біль, а й вирішує масу інших проблем – прибирає запалення, розігріває, посилює кровообіг, виводить токсини. Крім того, препарат розслаблює, покращує живлення тканин та сприяє ефективному відновленню хрящів та суглобів. Незважаючи на багатий склад, засіб є абсолютно нешкідливим. Його можна використовувати не лише у комплексному лікуванні, а й окремо від інших препаратів.
Поділитися статтею: