Ліки від хронічного тонзиліту

Розчин для зовнішнього застосування у флаконі з механічним розпилювачем допоможе швидко позбутися неприємних відчуттів в горл . . .
Розчин,
Детальніше Де купитиЛікування тонзиліту вимагає застосування медпрепаратів із спеціальним антисептичним складом. Особливо популярними є засоби у фармацевтичній формі спрею. Вони забезпечують швидкий результат, зручні у використанні, мають безпечний склад. В Україні такі медикаменти виготовляє компанія Вішфа.
Зміст:
- Як розпізнати тонзиліт?
- Чим лікують тонзиліт?
- Спрей від тонзиліту – кому підійде?
- Принцип дії спрею при тонзиліті
- Переваги використання спреїв для лікування тонзиліту
- Як правильно застосовувати спрей при тонзиліті?
- Протипоказання та можливі побічні ефекти
- Чому лікарі рекомендують спрей від тонзиліту ТМ Вішфа?
- Популярні питання про спреї від тонзиліту
Як розпізнати тонзиліт?
Тонзиліт - це інфекційне захворювання, під час якого одна або кілька мигдаликів лімфатичного глоткового кільця уражаються запальним процесом. У 8 із 10 клінічних випадків причиною хвороби є бета-гемолітичний стрептокок. Крім того, запалення може бути викликане стафілококами або грибками. Якщо ліки при тонзиліті не приймаються або проводиться неправильна терапія, вогнище запалення поширюється на навколишні м'які тканини. При невідповідному лікуванні хвороба може перейти у хронічну фазу та спричинити серйозні ускладнення. Тож краще вчасно розпочати лікування і уникати хронічного тонзиліту.
Тонзиліт – захворювання, яке однаково вражає як дорослих, і дітей. Інфекція поширюється повітряно-краплинним та контактним шляхом. Найчастіше сплеск випадків захворювання фіксується в осінньо-зимовий період.
Поставити діагноз "тонзиліт" може тільки лікар після огляду пацієнта. Але запідозрити хворобу, спричинену запаленням мигдаликів, можна за такими ознаками:
- сильний біль у горлі;
- почервоніння піднебінних дужок;
- дертя, печіння у горлі;
- гарячка, що посилюється надвечір;
- озноб;
- збільшення лімфовузлів у підщелепній зоні;
- неприємний запах із рота;
- головний біль;
- слабкість;
- ломота у суглобах
Залежно від перебігу хвороби розрізняють гострий тонзиліт (саме його прийнято називати ангіною) і хронічний. Якщо захворювання супроводжується утворенням гнійних мас на слизовій оболонці мигдаликів, говорять про гнійний тонзиліт.
Якщо хворий на тонзиліт не отримує адекватну медикаментозну терапію, хвороба може викликати різні ускладнення, у тому числі набряк мигдалин і гортані, абсцес задньої стінки глотки; нагноєння шийних та підщелепних лімфовузлів, гострий середній отит.
Чим лікують тонзиліт?
Ефективний засіб від тонзиліту – це препарат, індивідуально підібраний з урахуванням форми та поточної стадії захворювання, віку та загального стану пацієнта.
Для лікування хвороби зазвичай застосовують етиотропну терапію, спрямовану на придушення активності збудника запалення. Для цієї мети зазвичай використовують дієві медикаменти з групи антисептиків та антибіотиків (особливо для терапії гнійної форми хвороби). Але тут слід мати на увазі, що антибіотик при тонзиліті можна застосовувати лише за призначенням лікаря. Терапевт або ЛОР підбирає препарат на основі діючої речовини, яка буде ефективною проти конкретного типу бактерій, що викликали хворобу.
Також застосовують симптоматичну терапію. Її завдання – полегшити та усунути неприємні ознаки хвороби. Залежно від наявної симптоматики пацієнту можуть бути порекомендовані жарознижувальні препарати, протизапальні, знеболювальні.
Окрім того, в рамках комплексної терапії можуть застосовуватися медикаменти для запобігання можливим ускладненням тонзиліту.
Одним із найбільш популярних та найчастіше застосовуваних засобів для лікування тонзиліту є спрей з антисептичною дією. В асортименті фармацевтичної компанії Вішфа таким препаратом є спрей Люгс.
Спрей від тонзиліту – кому підійде?
Застосування спрею може бути корисним особам з різними захворюваннями горла та глотки. Зокрема, препарат застосовують самостійно або в комбінованій терапії низки захворювань, що супроводжуються запаленням тканин у горлі та/або глотці:
- тонзиліт;
- ангіна;
- фарингіт;
- афтозний стоматит;
- глосит.
Окрім того, аерозоль для горла з антисептичними властивостями може бути корисним при травмі слизових оболонок горла або горлянки. Протимікробний засіб допоможе уникнути інфікування патогенною мікрофлорою.
Принцип дії спрею при тонзиліті
Дія спрею від тонзиліту залежить від складу ліків. Найчастіше сучасні фармацевтичні засоби, зокрема і спреї з асортименту фабрики Вішфа, мають комбінований склад. Такі медикаменти одночасно виконують функцію:
- антисептика, що знищує патогенну мікрофлору, яка спричинила запалення;
- анестетика, який полегшує біль у запалених тканинах горла та горлянки;
- протизапального, яке усуває почервоніння та набряк мигдалин та оточуючих їх тканин.
Популярні компоненти спреїв ТМ Вішфа та їх вплив на горло і глотку
Компонент | Роль |
Йод | Ефективний та безпечний антисептик, що має активність проти широкого спектру патогенних мікроорганізмів, включаючи типові збудники тонзиліту. |
Йодид калію | Наявність у складі засобу цього компонента підвищує ефективність ліків проти грибків, бактерій, антисептик місцевої дії. |
Настоянка евкаліпту | Натуральний дезінфікуючий та протизапальний засіб, полегшує біль та набряк запалених тканин. |
Гліцерин | Пом'якшує дію інших компонентів, захищає ніжну слизову оболонку від опіку. |
Медикаменти з таким складом вважаються безпечними. Вини не викликають звикання або серйозних побічних ефектів, як це буває із застосуванням антибіотиків у таблетках. Спреї від тонзиліту ТМ Вішфа - це безрецептурні ліки, які представлені у більшості аптек України та коштують недорого.
Переваги використання спреїв для лікування тонзиліту
Ліки від тонзиліту у фармацевтичній формі спрею є одними з найбільш задіяних серед засобів для лікування запалень ротової порожнини та глотки. Медикаменти такого типу ефективні та мають багато переваг.
Йодовмісний спрей від тонзиліту Люгс - це засіб практично миттєвої дії. При розпиленні лікарська суміш рівномірно розподіляється поверхнею слизової оболонки і миттєво обволікає порожнину глотки. Флакони комплектуються дрібнодисперсними розпилювачами, завдяки яким ліки ретельно обробляють запалені мигдалики, потрапляють у важкодоступні місця, які складно чи навіть неможливо змастити за допомогою тампона, просоченого лікувальним розчином.
Ліки від тонзиліту у формі спрею – засіб, яким зручно користуватися. Навіть без сторонньої допомоги вийде ефективно обробити запалену ділянку. Застосовувати спрей можна в будь-якому місці, флакон із розпилювачем зручно брати із собою в дорогу або на роботу. Ліки у формі спрею – вдалий вибір для лікування дітей. Препарат у такій формі їх не лякає так, як таблетки, полоскання чи змащування горла.
Розчин від тонзиліту у флаконі з розпилювачем чудово підходить для лікування запалення в горлі у лежачих людей, які не можуть застосовувати полоскання, а також у осіб з вираженим блювотним рефлексом, для яких не підходить процедура змащування мигдалин розчином.
Спреї від тонзиліту ТМ Вішфа можна використовувати в домашніх умовах. Але перед початком терапії слід ознайомитися з інструкцією та порадитися з лікарем.
Як правильно застосовувати спрей при тонзиліті?
Одна з переваг спреїв від тонзиліту, що випускаються фармацевтичною фабрикою Вішфа - простота використання. Щоб скористатися препаратом, необхідно ввести трубку розпилювача на 2-3 см у ротову порожнину та двома натисканнями на ковпачок флакона розподілити аерозоль по запаленим тканинам.
У момент розпилення варто затримати подих. Це дозволить лікарському розчину ефективно покрити всю поверхню слизової оболонки. Крім того, в момент натискання на ковпачок рота з трубкою розпилювача слід закрити. Щоб окропити ліками всю поверхню горла і глотки, одне розпилення слід направити на лівий бік горла, друге - на праву.
Для досягнення терапевтичного ефекту спрей від тонзиліту ТМ Вішфа достатньо застосовувати двічі на добу з перервою між зрошеннями не менше ніж 6 годин. Важливо, щоб лікарський розчин якнайдовше залишався на обробленій ділянці. Тому процедуру слід виконувати після їжі. Після зрошення горла деякий час слід утриматись від пиття та прийому інших медикаментів.
Протипоказання та можливі побічні ефекти
Спрей від тонзиліту на основі йоду та екстракту евкаліпту – препарат, який підходить для застосування особами різного віку. Але слід врахувати, що лікарський засіб також має і деякі протипоказання.
Йодомістний спрей ТМ Вішфа не підійде людям з алергією або гіперчутливістю до компонентів лікарського засобу. Препарат не призначають дітям до 8 років, а також особам з гіпертиреозом. Небажано застосування лікарського засобу жінками під час вагітності чи лактації.
Найчастіше спрей від тонзиліту від ТМ Вішфа добре переноситься пацієнтами, не викликаючи небажаних побічних реакцій. У разі гіперчутливості або тривалого застосування при перевищенні рекомендованого дозування може виникати йодизм, кропив'янка, симптоми алергії.
Чому лікарі рекомендують спрей від тонзиліту ТМ Вішфа?
Вішфа – одна із найстаріших фармацевтичних компаній України. Розробкою та випуском фармакологічної продукції ми займаємося вже понад 85 років. За цей час лікарські засоби ТМ Вішфа підтвердили свою ефективність та безпеку.
Останніми роками фабрика оновила виробничі потужності, запровадила нове сучасне обладнання, інноваційні технології. Це позитивно позначилося на якості продукції. Але як і раніше, у лікарських засобах Вішфа переважають безпечні натуральні інгредієнти, ризик побічних ефектів є мінімальним, а ефективність формул перевірена часом.
Склад спреїв для горла дозволяє лікувати різні ЛОР-захворювання, такі як тонзиліт, ангіна, фарингіт у дорослих та дітей у стислий термін.
Часті питання про спреї від тонзиліту
Що робить спрей для горла?
Ліки від тонзиліту у формі спрею обволікають слизову оболонку глотки і практично миттєво надають лікувальний ефект.
Що краще для лікування тонзиліту – льодяники чи спрей?
Застосування льодяників найефективніше на початковій стадії захворювання – з появою найперших симптомів. Якщо запалення, спричинене бактеріями, виражене, тоді краще використовувати спрей з антисептичними властивостями.
Який спрей від тонзиліту найефективніший?
Найкращий вибір для швидкого та ефективного лікування запаленого горла – спрей з антисептичним ефектом, наприклад, з йодовмісним складом. Такий лікарський засіб знищує мікроорганізми, які є причиною запалення та болю у горлі.