fbpx

Препарати від болю в м'язах і суглобах

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії

Не знайдено

Біль у м'язах та суглобах є досить поширеною проблемою серед людей різних вікових категорій. Це пов'язано з тим, що проблема може бути симптомом різних станів - гострих або хронічних. У будь-якому разі больові відчуття у різних частинах тіла завжди негативно впливають на якість життя хворого, з'являються обмеження й необхідність відмовитись від звичного способу життя. Покращити загальний стан або й зовсім позбутись неприємних відчуттів допоможе своєчасна діагностика й правильно підібране лікування. Воно може включати цілу низку заходів, одним з яких є використання місцевих знеболювальних засобів. Фармацевтична компанія Vishpha пропонує своїм користувачам великий вибір ефективних засобів від болю в м'язах та суглобах. Обирати варто за рекомендацією лікаря.


Зміст:

  1. Біль в м'язах та суглобах: опис, локалізація, симптоми
  2. Чому виникає біль у м'язах та суглобах
  3. Профілактика виникнення болю у м'язах та суглобах
  4. Методи лікування болю в м'язах та суглобах
  5. Які ліки від болю в м'язах та суглобах ми пропонуємо
  6. Коли потрібно починати використовувати препарати від болю в м'язах і суглобах
  7. Коли не рекомендовано використовувати препарати від болю в м'язах і суглобах
  8. Можливі побічні дії та застереження
  9. Де можна купити мазь від болю в м'язах та суглобах
  10. Відповіді на питання


Біль в м'язах та суглобах: опис, локалізація, симптоми

Біль в м'язах та суглобах може мати різноманітний характер й виникати з різних причин. Це симптом, який вказує на наявність захворювання, травми або специфічного стану організму. За характером відчуттів біль може бути тупим, гострим, пульсуючим, локалізованим або розповсюдженим, саме ця інформація часто допомагає лікарю встановити діагноз.

Окрім болю стан може супроводжуватись такими проявами:

  • здуття суглобів;
  • порушення функції руху;
  • чутливість до дотиків;
  • почервоніння чи набряклість шкіри;
  • стягнення м'язів;
  • слабкість;
  • спазми;
  • підвищена температура тіла (при запаленні);
  • загальна слабкість;
  • втома;
  • погіршення загального самопочуття.

Якщо ви виявили у себе будь-який з наведених вище симптомів, потрібно якомога швидше звернутись до лікаря. Правильно підібране лікування покращить ваше самопочуття.

Чому виникає біль у м'язах та суглобах

Біль у м'язах та суглобах може виникати з різних причин, він є результатом різноманітних станів або захворювань. Ось деякі з можливих причин:

ПричинаОпис
Запальні процесиЗапалення суглобів (артрит) чи м'язів (міозит) може викликати біль. Артрити можуть мати різні форми, такі як ревматоїдний артрит чи остеоартрит. Запалення м'язів може виникнути внаслідок інфекцій, травм, або бути автоімунним захворюванням.
ТравматизаціяУдари, перенапруження, розтягування м'язів чи вивихи суглобів можуть призводити до виникнення больових відчуттів.
Дегенеративні захворюванняНайпоширенішим є остеоартроз, який призводить до швидкого зношування суглобів.
Аутоімунні захворюванняРевматоїдний артрит або системний червоний вовчак, можуть викликати біль через атаку тканин власним імунітетом.
Інфекційні захворюванняГрип, а також інші вірусні або бактеріальні захворювання при неправильному лікуванні можуть давати ускладнення.
Ураження нервівУшкодження деяких нервів, наприклад стегнового, може призвести до больових відчуттів у зоні його дії.
Стан психікиСтрес, депресія або тривога можуть призводити до болю в м'язах та суглобах.

Малорухливий спосіб життя 
Недостатня фізична активність може негативно впливати на стан м'язів та суглобів.
Гормональний фонГормональні збої в організмі, які виникають внаслідок суттєвих змін або захворювань також можуть негативно впливати на стан м'язової тканини та суглобів.


Для визначення точної причини появи больових відчуттів лікар повинен зібрати анамнез та провести низку тестів або аналізів. Це допоможе побачити повну картину й обрати правильну стратегію лікування.

Профілактика виникнення болю у м'язах та суглобах

Профілактика виникнення болю в м'язах та суглобах включає низку заходів, спрямованих на збереження їх здоров'я, підтримання оптимальної фізичної активності й уникнення факторів ризику. Ось деякі рекомендації щодо профілактики:

  • Регулярна фізична активність - включіть у розклад дня фізичні вправи, це допоможе підтримувати суглоби та м'язи в хорошому стані. Аеробні вправи, заняття йогою чи плавання будуть корисними, оскільки здатні забезпечити оптимальне навантаження та гнучкість.
  • Правильне харчування - збалансований раціон забезпечує поживні речовини, які необхідні для підтримання здоров'я тканин. Важливо включати в раціон продукти, багаті кальцієм, вітамінами С, D, омега-3 жирними кислотами.
  • Контроль ваги - зайва вага створює надмірне навантаження на суглоби, особливо на ногах. З часом це може призвести до хронічних захворювань опорно-рухового апарату.
  • Правильна поза й постава - правильне положення хребта при сидінні чи стоянні допомагає уникнути надмірного навантаження.
  • Розтяжка - коротка розминка після сну, у перервах між роботою або безпосередньо перед тренуванням допоможе зберегти еластичність м'язової й хрящової тканини. Це дозволяє знизити ризик травматизації.
  • Уникнення перенапруження - уникайте тривалого перебування в одному положенні, а також надмірного фізичного навантаження.
  • Вживання достатньої кількості води - гідратація важлива для забезпечення змазування суглобів і підтримання їхньої пружності.
  • Відпочинок та сон - повноцінний відпочинок і якісний сон сприяють відновленню м'язів та сповільненню зношення суглобів.

Виконання цих рекомендацій сприяє підтриманню здоров'я м'язів та суглобів, а також зменшує ризик виникнення больових відчуттів.

Методи лікування болю в м'язах та суглобах

Основним завданням при лікуванні больових відчуттів у м'язах та суглобах є виявлення причини їх появи та її подальше усунення. Саме тому методи лікування будуть відрізнятись.

Ось кілька можливих варіантів підходу:

МетодДеталізація
ФармакотерапіяМожуть бути призначені анальгетики для зняття болю, а також протизапальні препарати. Також популярними є засоби для місцевого лікування - мазі, гелі, розчини, які наносять безпосередньо на місце локалізації болю.
ФізіотерапіяКурс лікувальних масажів, лікувальна фізкультура й заняття з фізіотерапевтом.
ОртопедіяОдним з варіантів може стати виготовлення ортопедичного взуття, яке забезпечує правильне положення хребта під час ходіння й тривалого стояння, а також рівномірне розподілення навантаження на суглоби.
ХірургіяОперативне втручання може знадобитись у випадках травм, а також інших механічних пошкоджень. Також операцію пропонують у випадках, коли більш консервативні методи не приносять результатів.


Важливо не починати самостійне лікування без попередньої консультації та встановлення діагнозу. Це може призвести до погіршення стану або виникнення нових проблем.

Які ліки від болю в м'язах та суглобах ми пропонуємо

В каталозі фармацевтичної компанії Vishpha представлені ефективні медичні препарати, які допоможуть впоратися з болем в м'язах і суглобах різної інтенсивності. Вони можуть бути призначені як основний спосіб лікування, а також у складі комплексної терапії, тому обов'язково ознайомтесь з детальним описом.

Найпопулярнішою позицією є Віпратокс. Він продається у тубах по 40 г, має формат рідкої мазі - лініменту білого кольору. Специфічний запах пояснюється наявністю в складі камфори та ялицевої олії. Основною діючою речовиною є отрута гюрзи, саме дія її токсинів дозволяє досягти знеболення та подразнювальної дії, яка активує процеси регенерації в тканинах організму. Комбінація камфори, ялицевої олії та саліцилової кислоти дозволяє покращити проникність препарату в шкіру та покращити результат. Також ці компоненти чинять антисептичну дію.

Коли потрібно починати використовувати препарати від болю в м'язах і суглобах

Мазь Віпратокс призначена для симптоматичного лікування больових відчуттів, тому може використовуватись у складі комплексної терапії. Її можна використовувати за наявності таких захворювань:

  • ревматизмі - запаленні сполучної тканини;
  • невралгії - ураженні периферійних нервів;
  • ішіасі - запаленні сідничного нерва;
  • люмбаго - гострому болі в поперековій зоні;
  • радикуліті - ураження корінців спинного мозку;
  • міалгії - болі у м'язах;
  • артралгії - болі в суглобах.

Показанням до початку застосування є виникнення симптомів, про які ми писали вище. Це дозволить зменшити дискомфорт навіть в процесі постановки основного діагнозу. При цьому рекомендовано обов'язково проконсультуватись з лікарем.

Коли не рекомендовано використовувати препарати від болю в м'язах і суглобах

Існує також ряд станів та захворювань, при яких використання мазі від болю в м'язах і суглобах не рекомендовано. Нехтування рекомендаціями може призвести до погіршення самопочуття.

Отже, протипоказаннями є наступні стани:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату. 
  • бронхіальна астма 
  • коклюш
  • схильність до бронхоспазму
  • схильність до судом 
  • гострий туберкульоз легень
  • порушення мозкового та коронарного кровообігу
  • схильність до виникнення ангіоспазмів
  •  тяжкі порушення функції нирок і печінки 
  • гнійничкові захворювання шкіри, пошкодження цілісності шкіри у місці нанесення препарату 
  • гарячка
  • загальна втомлюваність.

Якщо ви не впевнені у наявності протипоказань саме у вашому випадку, рекомендуємо проконсультуватись з лікарем та пройти призначені дослідження за потреби.

Можливі побічні дії та застереження

До можливих побічних дій відноситься реакція шкіри на подразнюючі речовини, що входять до складу препарату. Це може бути висип, сухість та лущення шкіри в місті нанесення, дерматит, свербіж та почервоніння. Також може підвищуватись температура тіла. Ці прояви можуть виникати як при наявності підвищеної чутливості, так і в результаті неправильного використання або передозування препаратом.

Щодо особливих рекомендацій, то вони наступні:

  • препарат не можна використовувати в період вагітності або годування груддю;
  • препарат не впливає на можливість керування автотранспортом;
  • препарат не рекомендований до використання дітям до 18 років.

Тривалість курсу лікування визначає лікар. Лінімент достатньо наносити на суху чисту шкіру 1-2 рази на день.

Де можна купити мазь від болю в м'язах та суглобах

Купити препарати від болю в м'язах і суглобах виробництва фармацевтичної компанії Vishpha можна в різних мережах аптек по всій Україні. Для того, щоб дізнатись найближчу адресу, потрібно натиснути на кнопку "Де купити?" й обрати свій населений пункт у списку.

Відповіді на питання

Чи можна використовувати мазь від болю в м'язах і суглобах при наявності пошкоджень шкіри?

Ні, оскільки до складу препарату входять речовини, які чинять подразнюючий ефект. Вони можуть погіршити стан пошкодження та призвести до довгого загоєння.

Що потрібно робити, якщо виникли побічні ефекти?

Рекомендовано припинити використання препарату й звернутись до лікаря.