fbpx

Препарати для лікування висівкового лишаю

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Екзік
Екзік

Лікування грибка шкіри стоп та нігтів

Крем,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Екзік
Екзік

Лікування грибка шкіри стоп та нігтів

Розчин,

Детальніше Де купити

«Пляжний», але такий неприємний лишай

Висівкоподібним лишаєм чи різнобарвним грибком (також його прозвали «пляжним») дерматологія називає запальне шкірне висипання, яке вражає верхні рогові шари епідермісу. Причина захворювання — дріжджоподібний гриб Pityrosporum, який переходить у форму Malasseziafurfur.

Висівкоподібний лишай — це не захворювання «неблагополучних». Його симптоми можуть з’явитися чи не у кожного. Чимало людей є носіями Питироспорум, який лише чекає сприятливого для переродження моменту. Спровокувати переродження грибка можуть підвищена пітливість, зміна звичного харчування, себорея та деякі інші захворювання, гормональні збої, прийом стероїдів, носіння одягу із синтетики тощо.

Визначити наявність хвороби допоможе звичайний огляд. Основні симптоми — поява на шкірі злегка сверблячих плям рожевого кольору. Спершу вони виглядають як невеликі острівці, але невдовзі збільшуються в розмірах, можуть займати значну площу. Їх не буває хіба що на долонях, підошвах, а також на поверхнях слизових.

З часом бляшки висівкового кольорового лишаю змінюють забарвлення. Якщо своєчасно не розпочати лікування, вони стають червоними, згодом буріють й коричневіють. А ось коли шкіра покривається засмагою, грибок стає білим, і плями на шкірі нагадують вітіліго.

Наскільки небезпечний для оточуючих?

Найпопулярніші запитання від хворих — чи висівкоподібний лишай заразний, чи може передаватися іншим людям або ж домашнім тваринам? Відповіді на ці питання доволі неоднозначні. Незважаючи на те, що грибок не заразний, проте близького контакту з людьми, а також спільного використання засобів особистої гігієни слід уникати. У людей, не схильних до дерматомікозів, контагіозність знижена. Доволі важко заразитися пляжним грибком дітям дошкільного віку. Навіть якщо малюки й інфікуються, лікування буде швидким. Цю особливість пов’язують з тим, що сальні залози у маленьких дітей менш активні, ніж у дорослих.

На тілі дорослої людини збудник висівкоподібного лишаю з легкістю паразитує і, залежно від форми, може давати різні симптоми. При фолікулярній формі проявляє себе папулами, висипом і виразками на шиї, спині, грудях, обличчі. При інвертній локалізується в складках, наприклад, під грудьми, і живе там доти, доки не буде проведене лікування спеціальними ліками. Найлегша форма — еритематосквамозна. Для неї характерна поява світлих плям без ознак запалення на різних ділянках тіла (груди, живіт, спина).

Чим лікуватися від різнобарвного лишаю

Різнобарвний лишай у жодному разі не можна задавнювати. Незважаючи на те, що хвороба не є небезпечною для здоров’я, ускладнень не викликає, хіба що можливе легке свербіння, вона потребує лікування. У разі відсутності правильної терапії переходить у хронічну форму. В такому разі симптоми будуть зникати, а потім при несприятливих факторах, знову з’являтися, що з косметичної точки зору не завжди приємно.

Спочатку потрібно діагностувати, чи справді у вас саме висівкоподібна форма лишаю. Це може зробити лише дерматолог після огляду. Діагностика проводиться не лише візуально. Також можуть використовуватися проби Бальцера з йодом, просвічування лампою Вуда, зіскрібки, аналізи крові, сечі, шкіри, що відлущується (симптом Бенье). Такі складні дослідження необхідні, аби переконатися в тому, що у вас не заразна форма мікроспорії.

Лікування висівкоподібного грибка просте й не займає багато часу. Різнобарвний грибковий лишай не передається, а зі шкіри інфікованого його можна вивести спеціальними препаратами. Для цього підходять протигрибкові мазі та креми. Єдине зауваження — слід обережно вибирати засоби для обличчя.

Для лікування пляжного грибка використовують спеціальні лікарські мазі та креми, в складі яких є:

  • похідні імідазолу;
  • аліламінові сполуки;
  • похідні тріазолу.

Також часто використовують альтернативні засоби на рослинній основі, розчин йоду. В ролі допоміжних препаратів підходить бензилбензоат, сірково-саліцилова мазь тощо.

Застосування призначених лікарем мазей при висівкоподібному різнобарвному лишаї впродовж повноцінного курсу лікування є обов’язковим, оскільки без відповідної терапії він прогресуватиме та рецидивуватиме.

Крім того, необхідно усунути сприятливі для патології умови. Допоможуть у цьому дотримання гігієни, лікування та профілактика гіпергідрозу, корекція раціону, носіння одягу з натуральних тканин. Дотримання цих правил вкрай важливе, якщо бажаєте досягти 100% результативності лікування.

Де купити?

Придбати мазь можна в будь-якій аптеці або навіть «з рук». Проте велика кількість підробок та плацебо на фармацевтичному ринку свідчать про те, що вибирати продукцію слід ретельно. Інакше лікування буде марним, і висівкоподібний (різнобарвний) лишай доведеться виводити дуже довго, стикаючись з рецидивами.

Фармацевтична компанія Vishpha пропонує якісні препарати для видалення паразитарних інвазій зі шкірних покривів, а також чимало ліків проти багатьох інших патологій. Впродовж 83 років Vishpha займається створенням медикаментів з доведеною ефективністю. З кожним роком попит на продукцію компанії росте, і ми з приємністю пропонуємо вам стати нашим новим клієнтом.

Ваше здоров’я — в ваших руках, а Vishpha допоможе вам його підтримати та вилікувати будь-яку хворобу.