fbpx

Препарати від кашлю

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Гедерин
Гедерин

Ефективний препарат для лікування сухого та вологого кашлю у формі сиропу

Сироп,

Детальніше Де купити
Без рецепта
Гедерин мазь
Гедерин мазь

Мазь для розтирання при лікуванні гострих респіраторних захворювань для дітей та дорослих.

Мазь,

Детальніше Де купити

Простудні захворювання є досить поширеним явищем у наших широтах. Для них характерна сезонність – більшість людей хворіє в осінньо-зимовий період та на початку весни. Це пов'язано з особливостями життєдіяльності вірусів, які часто стають збудниками різних респіраторних захворювань, а також з ослабленням імунітету людини за умови тривалого перебування на холоді. Попри те, що різні люди переносять хворобу по-різному, існує низка симптомів, які зустрічаються практично у всіх. До них відноситься кашель – один із найнеприємніших проявів, який може принести суттєвий дискомфорт та ускладнення. Саме тому так важливо вчасно розпочати його лікування. Фармацевтична компанія Vishpha пропонує ефективні препарати від сухого й мокрого кашлю на травах для дорослих та дітей, це сиропи та інші ліки, які показали високу ефективність та безпечність.


Зміст:

 1. Кашель: природа явища, механізм спрацьовування
 2. Який буває кашель
 3. Що може бути причиною появи кашлю
 4. Методи лікування кашлю
 5. Способи профілактики кашлю
 6. Препарати від кашлю Vishpha: що ми пропонуємо
 7. Переваги покупки лікарських препаратів Vishpha
 8. Популярні питання

Кашель: природа явища, механізм спрацьовування

Кашель – це захисний рефлекторний механізм організму, призначений для очищення дихальних шляхів від різних подразників, слизу, мокротиння або інших речовин. Цей рефлекс виникає при стимуляції рецепторів у дихальних шляхах та активації нервових центрів у мозку. Ось докладніше пояснення природи й механізму спрацьовування кашлю:

 • Стимуляція рецепторів – реакція починається з виявлення подразника у дихальних шляхах. Він може бути механічним (пил, дим, частинки їжі), хімічним (дим, хімічні речовини) чи біологічним (бактерії, віруси).
 • Передача сигналу – коли рецептори в дихальних шляхах виявляють подразник, вони передають сигнал нервовими волокнами до специфічних центрів у мозку, що відповідають за регуляцію дихання й кашлю.
 • Активація кашльового центру – сигнал про подразник досягає кашльового центру, який знаходиться у довгастому мозку. Цей центр координує реакції, необхідні для кашлю.
 • Реакція – коли кашльовий центр активований, він відправляє сигнали до різних м'язових груп, залучених до процесу кашлю. Це діафрагма, міжреберні м'язи та м'язи бронхів, які працюють синхронно для створення сильного видиху.
 • Очищення дихальних шляхів – сильний видих створює потік повітря, який переміщає подразник та/або мокротиння вгору дихальними шляхами. Це допомагає очистити дихальні шляхи від непотрібних речовин та слизу.

Цей механізм спрацьовування є загальним для різних типів подразників. При цьому важливо розуміти, що кашель може мати різну частоту й інтенсивність, від яких залежить самопочуття людини.

Який буває кашель

Кашель може мати різний характер залежно від причини появи та загального стану організму. Найчастіше цей симптом ділять на два типи.

ТипОпис
Сухий (не продуктивний)В цьому випадку інтенсивний видих відбувається без відхаркування мокротиння або слизу. Він часто характеризується подразненням та болем у горлі чи грудях. Цей симптом може бути викликаний алергіями, інфекціями верхніх дихальних шляхів, горловими подразниками, астмою чи іншими причинами.
Мокрий (продуктивний)В цьому випадку інтенсивний видих супроводжується відхаркуванням мокротиння або слизу з дихальних шляхів. Він може бути ознакою інфекції нижніх дихальних шляхів, як-от бронхіт або пневмонія, хронічного захворювання легень або інших хвороб.

Залежно від тривалості кашель може бути гострим, затяжним чи хронічним. Для першого типу характерна тривалість до 3 тижнів, найчастіше він проявляється нападами, може супроводжуватись першінням у горлі. Другий триває від 3 до 8 тижнів та може свідчити про перехід захворювання на наступну стадію. У цей період може утворюватися мокротиння й з'являтися характерні звуки, схожі на булькання. Якщо кашель триває від 8 місяців, це свідчить, що він перейшов у хронічну стадію.

Для того, щоб покращити самопочуття та уникнути неприємних наслідків, рекомендуємо звернутися до лікаря. Фахівець зможе визначити причину виникнення симптомів, а також підібрати оптимальне лікування.

Що може бути причиною появи кашлю

Поява кашлю може бути викликана безліччю різних факторів, ось деякі з найпоширеніших причин виникнення цього симптому:

 • Респіраторні інфекції – такі як застуда, грип, бронхіт та інші інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів. Вони можуть викликати запалення слизової оболонки та її подразнення, що призводить до активації рефлексу.
 • Алергії – реакція на різні алергени, такі як пил, пилок рослин, пліснява, шерсть тварин та інші, можуть викликати відчуття першіння в горлі, яке часто супроводжується чханням та сльозливістю очей.
 • Астма – це захворювання характеризується обструкцією дихальних шляхів, яка може призводити до нападу кашлю, задишки й інших симптомів.
 • Хронічне обструктивне захворювання легень – ХОЗЛ, включаючи хронічний бронхіт та емфізему, може викликати хронічний кашель, задишку й інші симптоми.
 • Рефлюкс – потрапляння кислоти зі шлунка в стравохід може спричинити подразнення й запалення слизової оболонки, що часто призводить до активації рефлексу, особливо вночі або після їжі.
 • Захворювання серця – серцева недостатність або набряк легень можуть спричиняти різке скорочення м'язів дихальних шляхів.
 • Куріння – продукти тління тютюну подразнюють дихальні шляхи, а також сприяють розвитку хронічних захворювань легень.
 • Ліки – інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту й бета-блокатори можуть стати причиною прояву такого симптому.

Стрес та емоційна напруга також можуть спровокувати кашель у деяких людей. Це пояснюється різкими спазмами м'язових груп, у тому числі тих, що відповідають за дихання.

Це лише деякі з можливих причин кашлю, оскільки до списку можна додати деякі серйозніші захворювання, а також стан навколишнього середовища. Смог, продукти згоряння, пил та інші забруднення повітря також часто спричиняють подразнення верхніх дихальних шляхів.

Методи лікування кашлю

Спосіб лікування кашлю можна підібрати лише після визначення причини його виникнення. Найкраще впоратися із цим завданням зможе лікар після проведення огляду, у деяких випадках можуть знадобитися аналізи, рентген легень та інші обстеження.

Якщо кашель виник унаслідок респіраторного захворювання, загальні рекомендації будуть такі:

 • регулярне провітрювання приміщення;
 • часте вологе прибирання;
 • зволожувач повітря;
 • рясне пиття;
 • постільний режим.

Ці прості рекомендації дозволять забезпечити сприятливі умови, щоб організм міг якнайшвидше впоратися із захворюванням і відновитися. Що стосується медикаментозного лікування, терапія підбирається залежно від особливостей хвороби.

Для полегшення самопочуття при захворюваннях верхніх та нижніх дихальних шляхів часто призначаються відхаркувальні протикашльові засоби, які розріджують мокротиння й сприяють якнайшвидшому його виведенню. Також може бути призначений засіб від сухого чи вологого кашлю для дорослих та дітей, який спрямований на зняття подразнення й пом'якшення слизової оболонки, найчастіше це спеціальний сироп.

Способи профілактики кашлю

Профілактика виникнення кашлю спрямована на зменшення ризику зараження й поширення інфекцій дихальних шляхів, а також зниження ймовірності його виникнення в результаті алергічних реакцій або інших факторів. Ми зібрали найпростіші та найефективніші способи:

 • дотримання гігієни – регулярне миття рук з милом і водою, використання антисептичних засобів для рук може допомогти запобігти передачі інфекцій;
 • уникнення контакту з хворими – спробуйте уникати близького контакту з людьми, які мають симптоми респіраторної інфекції, оскільки більшість її різновидів передається повітряно-крапельним шляхом;
 • відмова від активного й пасивного куріння – куріння тютюну або вплив тютюнового диму може подразнювати дихальні шляхи та збільшувати ризик розвитку кашлю й інших захворювань легень;
 • підтримання здорового способу життя – правильне харчування, регулярна фізична активність, повноцінний відпочинок та керування стресом допомагають підтримувати імунну систему у добрій формі й зменшити ризик розвитку інфекцій;
 • імунізація – вакцинація проти основних інфекцій дихальних шляхів, таких як грип та кашлюк, може знизити ризик зараження та розвитку кашлю;
 • уникнення контакту з алергенами – якщо у вас є алергія, уникайте контакту з алергенами, які можуть викликати кашель, такими як пил, пилок, пліснява тощо.

Це лише кілька способів профілактики кашлю. Важливо підтримувати загальний стан здоров'я та дотримуватись гігієнічних заходів для захисту себе та оточуючих від інфекцій дихальних шляхів.

Препарати від кашлю Vishpha: що ми пропонуємо

В інтернет-каталозі фармацевтичної компанії Vishpha представлені ефективні протикашльові засоби, які дозволять швидко впоратися з цією проблемою або суттєво полегшити перебіг хвороби. Це серія препаратів Гедерин, що створені на рослинній основі. Ми пропонуємо одразу два формати випуску, завдяки такому підходу кожен покупець зможе підібрати оптимальне рішення.

Форма випускуСкладОпис
Гедерин мазь
 • ментол рацемічний,
 • камфора рацемічна,
 • тимол,
 • ялицеве масло,
 • евкаліптова олія,
 • мускатна олія.
Напівпрозора біла густа мазь, яка має специфічний запах ментолу та евкаліпту. Використовується при респіраторних захворюваннях, невралгії та інших діагнозах. Лише для зовнішнього застосування.
Гедерин сироп
 • екстракт сухого листя плюща,
 • розчин сорбіту (Е 420),
 • ксантанова камедь,
 • натрію карбоксиметилцелюлоза,
 • сорбат калію,
 • ароматизатор,
 • очищена вода.
Сироп середньої в'язкості з приємним трав'янистим ароматом та солодкуватим присмаком. Призначається при запальних захворюваннях дихальних шляхів, а також для симптоматичного лікування кашлю. Приймається внутрішньо.


В обох випадках ми використовуємо упаковку із щільного затемненого скла – флакон або баночку. Це дозволяє зберегти лікувальні властивості препарату якнайдовше. Препарати від кашлю Гедерин дозволені дітям віком від 2 та 3 років. При цьому важливо дотримуватись рекомендованого дозування й проконсультуватися з лікарем.

Переваги покупки лікарських препаратів Vishpha

Vishpha – це одна з найбільших фармацевтичних компаній, яка випускає велику кількість лікарських засобів різного призначення. Наша місія – використовувати тільки високоякісну натуральну сировину та передові технології для створення ефективних та безпечних препаратів. Кожні ліки – це результат багаторічної праці талановитих фармацевтів та технологів, які вклали всі знання та досвід у створення нового продукту.

Купуючи нашу продукцію, ви гарантовано отримуєте:

 • доведену ефективність;
 • безпеку;
 • зручний формат препарату;
 • детальний опис;
 • доступну ціну.

Обравши продукцію Vishpha, ви довіряєте своє здоров'я професіоналам.

Популярні питання

Де можна придбати препарати від кашлю?

Мазь або ефективний комбінований сироп від кашлю для дітей і дорослих Гедерин можна купити в аптечних мережах по всій Україні. Для того, щоб знайти найближчу точку продажу, натисніть на кнопку «Де купити?» та виберіть свій населений пункт.

Скільки коштують ліки від кашлю?

Ціна залежить від типу препарату, а також від цінової політики мережі. Всі товари залишаються доступними для наших користувачів.