Меновазан ПРО
Скільки діє знеболюючий пластир?
11.11.2024
Біль у спині, суглобах, м’язах практично завжди накладає обмеження на свободу рухів. Щоб позбутися болю, прибрати запальний процес і повернути свободу пересування, фахівці рекомендують використовувати нестероїдні протизапальні засоби системної та місцевої дії. До цих препаратів можна віднести знеболювальні пластирі, які допомагають усунути больовий синдром і запалення.
Зміст:
- Як працює знеболюючий пластир
- Лікування за допомогою пластирів від болю
- Переваги знеболювальних пластирів
- Недоліки болезаспокійливих пластирів
- Як правильно використовувати пластир
- Що не можна робити при використанні знеболювального пластиру
- Сучасний препарат Меновазан Про – найкраще рішення від болю
- Висновки
Знеболюючий пластир є медичним засобом, розробленим для місцевого полегшення больового синдрому. Складається такий препарат з адгезивної основи, на поверхню якої наноситься активний компонент. Застосовується такий пластир для лікування хронічного та гострого болю у м’язах, суглобах, спині, шиї.
Приклеюють такий засіб на уражену ділянку, активні речовини проникають у шкірні покриви та досягають чутливих тканин. Завдяки активним компонентам діюча речовина проникає безпосередньо в область болю. Ефект може тривати від кількох годин до кількох днів, він залежить від концентрації та формули активного компонента.
Як працює знеболюючий пластир
Болезаспокійливий пластир наділений відволікаючою дією, яка досягається за рахунок місцевоподразнюючого, охолоджуючого або зігрівального ефекту. Такі засоби здатні впливати на чутливі рецептори в області появи болю, уповільнюючи передачу больових імпульсів, покращуючи кровотік у цій зоні та живлення, що дозволяє зняти біль та м’язові спазми. Основним діючим компонентом знеболюючих пластирів можуть виступати різні речовини, найчастіше виробники болезаспокійливих засобів використовують:
- анестетики та НПЗП. До цих речовин відносяться диклофенак, лідокаїн, гліколь-саліцилат, метилсаліцилат;
- екстракти рослин з місцевоподразнюючим ефектом. Найчастіше до складу таких пластирів додають екстракт чорного або стручкового перцю, ментолу, камфори;
- індуктори тепла. Найчастіше використовується порошок заліза чи порошок із рідкісноземельних металів.
Знеболювальні пластирі діють у середньому 24 години, все залежить від характеру болю та діючої речовини. Дані засоби забезпечують протизапальний, аналгетичний ефект у місці аплікації, усуваючи біль та зменшуючи набряк, який може бути пов’язаний із запаленням у цій зоні.
Лікування за допомогою пластирів від болю
Терапія за допомогою знеболювальних пластирів з кожним днем стає все більш популярним методом управління больовим синдромом завдяки своїй простоті та ефективності. Ці препарати є зручними і практичними рішеннями для пацієнтів, які страждають від хронічного болю, запальних процесів і посттравматичних синдромів.
На даний момент виробники пропонують величезний асортимент різноманітних знеболювальних засобів місцевого призначення. Ці варіанти лікування розроблені для групи пацієнтів, які мають проблеми із шлунково-кишковим трактом і у разі прийому лікарських препаратів у них підвищується ризик ускладнень аж до кровотеч. Принцип дії таких пластирів від болю ґрунтується на транскутанному введенні активних речовин через шкірні покриви. Зазвичай до їхнього складу входять нестероїдні протизапальні засоби або інші речовини, які поступово вивільняються та надають цілеспрямовану дію на уражені ділянки. Застосування болезаспокійливих пластирів дозволяє уникнути різних побічних ефектів, оскільки активні речовини діють локально.
Переваги знеболювальних пластирів
У порівнянні з багатьма лікарськими препаратами знеболювальні пластирі мають масу переваг, вони зручні та безпечні. Переваги болезаспокійливих засобів описані у таблиці.
Переваги болезаспокійливих пластирів | |
Швидка доставка активного компонента до місця запалення. | Можливість уникнення побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. |
Наявність контрольованої адсорбції. | Мінімальний ризик розвитку побічних ефектів при використанні кількох препаратів. |
Можливість припинення дії препарату у будь-який час шляхом відклеювання засобу. | Відсутність різкого запаху. |
Простота застосування на відміну інших засобів. Пластир не бруднить руки, одяг. | Рівномірний розподіл активної речовини по всій поверхні пластиру. |
Болезаспокійливі пластирі дозволяють швидко і ефективно позбавити людину від больового синдрому. Завдяки поступовому вивільненню діюча речовина з певною швидкістю всмоктується зі шкірних покривів, допомагаючи підтримувати постійну концентрацію активних компонентів. Надходження знеболювальної речовини через шкіру є зручнішим процесом на відміну ін’єкцій чи лікарських препаратів.
Унікальність даних пластирів полягає в тому, що вони впливають не тільки на конкретну ділянку, куди вони приклеєні, але і на зону, де людина відчуває біль. Активні речовини, проникаючи через шкірні покриви, стимулюють кровообіг, знімають біль, посилюють циркуляцію лімфи, впливають на загальний стан пацієнта. Виготовляються засоби з лікувальним складом на основі новітніх технологій, які розробляються в сучасних лабораторіях, що гарантує високий ступінь очищення речовин та забезпечення рівня доступності для організму людини.
Недоліки болезаспокійливих пластирів
Дія болезаспокійливих пластирів має невелику доказову базу. Дослідження, присвячені цій галузі, нечисленні, що ставить пацієнта перед вибором. Звичайно, ці препарати мають велику кількість переваг, включаючи безпеку використання згідно з інструкцією виробника, що особливо важливо в порівнянні з іншими лікарськими засобами, що використовуються для лікування болю та запальних процесів. Не слід забувати, що основа пластиря доповнюється активними речовинами, які можуть спричинити побічні ефекти. При використанні знеболювальних пластирів пацієнт може спостерігати:
- місцеве подразнення шкірних покривів чи сенсибілізацію шкіри;
- індивідуальну непереносимість конкретної діючої речовини;
- алергічну реакцію на активні компоненти препаратів;
- бездіяльність лікарського засобу через індивідуальну варіабельність властивостей шкіри, які безпосередньо впливають на абсорбцію.
Також до недоліків можна віднести недостатню кількість діючих речовин, які можуть бути доставлені за допомогою трансдермального методу введення, високу вартість пластирів та невідповідність топічного шляху введення у людини, яка має знижений периферичний кровотік.
Як правильно використовувати пластир
Перед використанням болезаспокійливого пластиру необхідно ретельно очистити шкіру за допомогою очищуючих засобів в місці больового синдрому і висушити її, щоб забезпечити максимальну адгезію. Виробники рекомендують дотримуватись таких правил:
- пластир приклеюється на чисту та неушкоджену область, де біль найбільш виражений. Для цього потрібно дістати пластир з упаковки, зняти захисну плівку і щільно притиснути його до шкіри приблизно на 20-30 секунд. Важливо стежити за часом наклеювання, оскільки кожен засіб має свої рекомендації щодо тривалості використання, вони зазвичай варіюються від 12 до 72 годин;
- через зазначений час пацієнт повинен розуміти, що якщо біль не зменшиться, то йому слід звернутися за допомогою до лікаря;
- не рекомендовано наносити інші препарати, мазі, розчини, креми там, де було приклеєно пластир;
- у разі виникнення побічних реакцій, почервоніння, сверблячки, набряку пластир слід відразу ж зняти.
Багато знеболювальних пластирів мають у своєму складі металеві частинки, тому перед відвідуванням рентгенкабінету або МРТ слід зняти цей засіб зі шкіри, оскільки він може викликати опіки під час проведення обстеження. Також побічні ефекти можуть виникнути у разі одночасного використання декількох лікарських препаратів або джерел тепла. Щоб уникнути опіків, варто дотримуватись правил безпеки та рекомендацій виробника. Повторно використовувати пластир не можна. Що не можна робити при використанні знеболювального пластиру
Кожен виробник розробив список рекомендацій, куди можна приклеїти пластир, а куди не варто. Місце аплікації засобу може бути різним, включаючи поперек, плече, верхню частину грудної клітки, живіт, передпліччя, стегно та інші місця. У жодному разі не можна:
- використовувати пластир у тих місцях шкіри, де є складки, активні контакти з одягом та інші дії, які можуть призвести до зсуву або заломлення засобу;
- обстригати або збривати волосся на тій ділянці шкіри, де проводитиметься аплікація пластиру. Будь-які методи епіляції можуть пошкодити шкірні покриви та волосяні цибулини, що призведе до можливих побічних ефектів;
- самостійно утилізувати деякі різновиди знеболювальних пластирів. Деякі препарати містять у собі наркотичні анальгетики, тому такі засоби підлягають спеціальному обліку. Після використання пластир необхідно згорнути і передати лікарю.
Під час використання пластиру пацієнт може приймати душ, але попередньо місце аплікації виробу необхідно закрити фіксуючим пластиром. Робити такі маніпуляції краще по краях, щоб не виникло парникового ефекту, адже можна отримати опік шкіри та знизити ефективність лікування.
Сучасний препарат Меновазан Про – найкраще рішення від болю
Серед великого асортименту болезаспокійливих препаратів особливої уваги заслуговує пластир Меновазан Про. Завдяки наявності активних компонентів цей засіб ефективно бореться із запаленням, болем та набряками. Знеболюючий пластир створений на основі:
- мелоксикаму. Дана речовина має болезаспокійливий, протизапальний ефект, а також зменшує набряк;
- ментолу. Компонент знімає свербіж, набряклість, забезпечуючи почуття холоду;
- прокаїну гідрохлориду та бензокаїну. Дані речовини забезпечують подвійну знеболювальну дію.
Меновазан Про рекомендований для пацієнтів при запаленні сухожилля, м’язів, зв’язок, суглобів. Ментол охолоджує уражену ділянку, викликаючи приємний холод та легку поверхневу анестезію, сприяючи глибокому проникненню діючих речовин до місця утворення запального процесу. Знеболюючі речовини швидко блокують біль, знижуючи інтенсивність больового синдрому. Використовують пластир 2 рази на добу. Час дії цього засобу становить 1 годину з моменту аплікації.
Висновки
Знеболюючий пластир є зручним засобом усунення больового синдрому. Його легко використовувати, він наклеюється на зону, де людина відчуває біль, а потім просто знімається. Цей спосіб полегшення болю вважається найкращим рішенням для людей, яким не підходять традиційні способи лікування. Завдяки своїм перевагам цей засіб практично не має побічних ефектів, що робить його ефективним у боротьбі з больовим синдромом.
До складу пластирів входять знеболювальні речовини, ментол, рослинні екстракти, які швидко вбираються в шкіру, потрапляють у вогнище болю та чинять лікувальний вплив на внутрішні органи, суглоби, м’язи, сухожилля. Це інноваційний метод боротьби з болем без шкоди здоров’ю людини.
Поділитися статтею: