fbpx

Препарати які зміцнюють імунітет

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Ехінацеї пурпурової корневищ з коренями свіжих настойка
Ехінацеї пурпурової корневищ з коренями свіжих настойка

Застосовується в складі комплексного лікування імунодефіцитних станів при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різн . . .

Настоянка, 40 мл

Детальніше Де купити

Шукаємо кращий спосіб підняти імунітет

Тема ослабленого імунітету не один рік трималася на піку популярності, серед медиків і вчених не вщухали суперечки, чи є резон в штучній стимуляції, які складові є корисними, а які — ні, що можна давати дітям, а що — категорично заборонено. Доки тривали дискусії, фармацевтичні компанії почали активно розробляти і пропонувати найрізноманітніші розробки, які не могли не зацікавити споживачів. Найзапекліші суперечки точилися щодо здоров’я дітей, дорослі згадували про імунітет тільки взимку, під час епідемій грипу або в місяці реабілітації після важких хвороб.

Ситуація і можливості

Протягом довгого часу люди були впевнені, що всі віруси перебувають під контролем вчених, і впоратися з будь-якою інфекцією їм до снаги. Але останні події в світі радикально змінили цю точку зору, коронавірус дав додатковий поштовх до пошуку нових ліків. Йдеться не тільки про порятунок від підступної інфекції, шукають потужний засіб, який ефективно підвищує імунітет. Не дивно, що попит на імуностимулятори зріс у багато разів.

Підняття, поновлення і підтримка імунітету важливі для дітей та дорослих, і сучасна фармакологія пропонує чимало дієвих недорогих лікарських противірусних та імунних засобів, розроблених для зміцнення, посилення і підвищення захисних сил організму. Дослідження підтверджують, що правильно підібрані загальнозміцнюючі, імунопідтримуючі препарати здатні швидко відновити організм, посилити імунну систему, підвищити її опір, поліпшити загальний стан здоров’я.

Що таке імунітет?

Сьогодні вчені виділяють 2 види імунітету: вроджений і набутий. В обох випадках організм чуйно реагує на несанкціоновані вторгнення ззовні, дає адекватну відповідь чужорідним мікроорганізмам, успішно справляючись з вірусною або бактеріальною інфекцією. Але в першому випадку — за рахунок існуючої з народження здатності знешкоджувати потенційно небезпечний для організму біоматеріал, а в другому — завдяки тому, що раніше вже стикався з тим чи іншим збудником, і клітини встигли сформувати проти нього захист.

Вважається, ніби 70% клітин імунної системи розташовані в шлунково-кишковому тракті, саме там чужорідна мікрофлора піддається ретельній перевірці та оцінці, а після розпізнавання і зарахування до клану ворогів, більша її частина нейтралізується. Тому в обороні беруть участь всі, без винятку, органи, невипадково слово «імунітет» перекладається з латині, як «визволення».

Прояви і реакції

Ослаблення імунітету може виявлятися в 2 варіаціях: організм мляво реагує на віруси, довго відновлюється, або навпаки — починає атакувати не тільки чужі клітини, але й нормальні свої, що дає поштовх до аутоімунних процесів, котрі лікуються довго та важко.

Але частіше зустрічається перший варіант, про слабкий імунітет свідчать такі ознаки:

  • постійні застуди, ангіни, риніти;
  • розвиток більш важких захворювань на тлі грипу;
  • гнійничкові запалення шкіри;
  • грибок нігтів або слизових;
  • повільне загоєння ран.

До цього додаються постійна втома, головні болі, поганий настрій, безсоння. Але навіть людині зі стійким імунітетом варто приділяти велику увагу здоров’ю під час холодів, коли організм особливо вразливий перед вірусами і потрібні відновлюючі, стимулюючі препарати. Але не завжди проблема полягає в нестачі фагоцитів та лімфоцитів — клітин, які відповідають за захисні бар’єри. Частіше причиною слабкого імунітету є недостатня їх активність, в такому випадку виникає привід стимулювати, але аж ніяк не поповнювати. Тому перш ніж ковтати таблетки для поліпшення стану, треба з’ясувати, які саме за складовими ліки потрібні. Не виключено, що причиною поганого самопочуття є хронічні захворювання, котрі намагаються сигналізувати.

Який імунний засіб кращий?

Щоб взимку постійно підвищувати, зміцнювати та посилювати імунітет, дорослій людині, яка часто піддається атакам вірусів, необхідно придбати якісний лікарський імунопідтримуючий препарат для відновлення, поліпшення, підтримки організму; за перших ознак застуди рекомендуються потужні засоби з серії імуностимуляторів, такі ліки добре стимулюють імунну систему — в будь-якій аптеці після консультації з лікарем вільно можна купити дієві медикаменти в краплях або капсулах для підвищення несприйнятливості до інфекцій.

Виділяють такі противірусні засоби, котрі зміцнюють і підтримують організм, як імуномодулятори — активні речовини, котрі регулюють роботу імунної системи, та імуностимулятори — речовини, що працюють на зміцнення і поліпшення захисних сил.

Зазвичай лікарі виписують імуностимулятори, щоб людина швидше одужувала, але при важких, зокрема аутоімунних, захворюваннях призначаються імуномодулятори, котрі не мають прямого впливу на патогени, але здатні нормалізувати процеси, які відбуваються в імунній системі, змінювати відповідь клітин. Більш популярними вважаються натуральні препарати з цієї серії: корінь женьшеню, мед, прополіс, імбир, алое, елеутерокок, обліпиха, вживання таких за складовими ліків підвищує шанси на швидке одужання.

Детальніше про імуностимулятори

Обираючи ефективні ліки для зміцнення, посилення і підняття імунітету, важливо враховувати, що в підтримці та правильній стимуляції організму має значення, на кого розрахован препарат: дорослим чоловікам і жінкам потрібен сильніший імунний засіб, ніж дітям, — такий, що дає швидке підвищення імунного захисту, довго підтримує сили, сприяє поліпшенню самопочуття при легких недугах.

Сьогодні розроблено безліч препаратів рослинних і синтетичних, перші формують із продуктів життєдіяльності бактерій, тварин і рослин, другі — зі штучних аналогів. Рослинні компоненти більш м’які, без побічних ефектів, але і вплив у них повільніший. Якщо людина важко хвора, і терміново потрібно відновити захист організму, лікарі віддають перевагу більш сильним синтетичним або натуральним засобам.

До імуностимуляторів відносять багато лікарських препаратів рослинного походження, вітаміни С, А, Д, засоби на вилочковій залозі. З останніх особливим попитом користується тималін — очищена витяжка з залози телят, яка дуже швидко не тільки відновлює імунітет, але й прискорює процеси регенерації.

Імунопідтримуючі препарати на рослинній основі

Як показали дослідження, близько 80% населення вважають за краще купувати ліки з рослинних складових. Безумовно, трав’яні чаї, відвари і настої допомагають при застуді для відновлення захисних сил, але набагато сильніше діють спеціально розроблені аптечні засоби, в яких концентрація корисних речовин в рази вище. Охоче купують такий імунозміцнюючий засіб, як Афлубін, в його основі — тирлич, аконіт і бріонія, які допомагають зміцнити організм, добре борються з вірусами. Популярна і спіруліна — водорість, що містить багато бета-каротину і фікоціанінів, це дуже потужні імуностимулятори та антиоксиданти. Засіб добре відновлює мікрофлору кишечника, волосся, шкіру, позитивно впливає на клітини головного мозку.

Стабільним попитом користуються також препарати на основі ехінацеї, яка також має сильний вплив, завдяки полісахаридам, ефірним маслам і флавоноїдам, стимулює вироблення імуноглобулінів. Все активніше впроваджують до списку популярних імуностимуляторів і бактеріальні лізати — залишки клітин бактерій, вони не тільки активують імунну систему, але й знімають запалення, симптоми застуди та грипу. Існує думка, ніби ліки, які швидко поліпшують імунітет, коштують дорого, але це не так, у продажу завжди є і недорогі аптечні засоби, котрі працюють не менш ефективно, ніж дорожчі.

Засоби, що підвищують сили організму, випускаються в різних формах: таблетки, краплі, капсули — всі відрізняються гарним ефектом. Головне — слідувати призначенням лікаря і дотримуватися міри: приймати імунозміцнюючі ліки треба чітко за інструкцією, передозування може обернутися неприємними для здоров’я наслідками.

Секрети інтерферонів

Препарати, котрі містять інтерферон або стимулюють його вироблення, вважаються одними з найсильніших засобів, які покращують роботу мозку і відновлюють клітини імунної системи, формують загальний захист організму настільки стійкий, що він тримається тривалий час. До цього списку входять Циклоферон, здатний істотно поліпшити власний імунітет людини, Аміксин, котрий ще й бореться з вірусами, вітамін С, що працює, як антиоксидант і формує клітини-антитіла.

Що стосується коронавірусу, то рятуючись від нього, чимало українців шукають найкращі стимулятори захисних сил, однак більшість лікарів вважають, що за такої інфекції додатково підхльостувати організм не варто, інакше це може призвести до виснаження імунної системи. Оптимальним варіантом може стати грамотна імуномодуляція: підтримка організму за допомогою вітамінів, в тому числі С і D, правильний режим харчування, помірні навантаження і рухливість.

Ліки, що підвищують імунітет, для дітей

Для різного дитячого віку існують свої препарати: загальнозміцнюючі і підсилюючі захисні сили організму, їх застосування допомагає при застуді або грипі. Медики відзначають, що не варто намагатися штучно піднімати імунітет, якщо захворювання у дитини проходить без ускладнень, інакше організм не навчиться захищатися самостійно. І вже тим паче, батькам не можна самостійно вибирати потужні ліки або давати стимулюючий препарат, призначений для дорослого, без консультації з педіатром.

Потужні інтерферони, котрі містять медикаменти, має призначати тільки лікар, такими препаратами намагаються піднімати імунітет при ускладненнях після застуди або сильному імунодефіциті. А от індуктори інтерферонів, котрі допомагають організму виробляти потрібні речовини самостійно, застосовують не за такими жорсткими вимогами, хоча безпечніше все-таки звернутися до рослинних, більш м’яких препаратів.

За схвалення педіатра допускається давати дітям спеціальні ліки, які підвищуть імунітет — Гриппферон (для немовлят випускають краплі та спреї), препарати мають ще й противірусний ефект, посилюють імунний захист. Його рекомендують до 14 років, але треба коригувати дозу. Аналогічно працює і Віферон. З 3 років, якщо у дитини не проявляється непереносимість лактози, лікарі можуть призначити Кагоцел для лікування та профілактики. З 4 років до списку додається Циклоферон, але його не можна приймати, якщо є проблеми зі шлунком, кишечником або щитоподібною залозою.

Тому батькам не варто вірити рекламі, всі ці засоби зовсім не безпечні, як, втім, і вітаміни, від передозування яких теж можуть бути неприємні наслідки. Навіть форму — краплі чи таблетки — має обирати лікар після детального обстеження, яке неодмінно включає і імунограму. За допомогою грамотної діагностики легко визначити кількість захисних клітин і рівень їх активності, а вже виходячи з отриманих даних, підбирати препарат. Дотримуватися цього правила необхідно не тільки дітям, а й дорослим.

Що важливо знати про правила прийому?

Більшість помилково вважає, ніби дорослим можна приймати препарати, які піднімають імунітет, без жорсткого контролю, а іноді й зовсім за принципом «чим більше, тим краще». Навіть з рослинними складовими це небезпечно, не кажучи вже про настільки потужні ліки, як імуностимулятори.

Якщо чоловікові або жінці раптом здалося, що імунітет ослаблений, а насправді він в нормі, самостійне лікування може спровокувати збій в роботі імунної системи або, що ще гірше, викликати аутоімунне захворювання. Через гіперактивність організм починає реагувати на все підряд, і на свої клітини теж.

Перед початком лікування необхідно переконатися, що на ліки немає індивідуальної непереносимості або алергії. Важливо також ознайомитися із зазначеними в інструкції протипоказаннями, до найпоширеніших відносяться проблеми з нирками або печінкою, захворювання нервової системи, цироз, хронічний гепатит, сечокам’яна хвороба. Також під забороною препарати, які піднімають імунітет, у вагітних і годуючих мам, в цьому випадку виникає ризик замість підтримки організму отримати ускладнення.

Пропозиції від Vishpha

Серед сучасних аптечних препаратів можна без проблем вибрати сильний засіб, котрий зміцнить імунітет, для дітей або дорослих, ціни залежать від форми засобу та його складових. Якісні сучасні імунні розробки пропонує і компанія Vishpha.

Ще з 1938 року підприємство, яке з часом трансформувалося в компанію, спеціалізується на випуску ліків, всі вони відповідають вимогам сертифікату GMP і міжнародним стандартам якості. В розробках є препарати, як на рослинній і тваринній основі, так і синтезовані. Всі таблетки, капсули та супозиторії пройшли ретельні лабораторні дослідження. Ми вибираємо кращу сировину, працюємо на найсучаснішому обладнанні, велика увага приділяється контролю якості, тому Vishpha заслужено входить в десятку кращих українських виробників.

Головну увагу ми приділяємо якості продукції, чого потребують покупці, даємо можливість споживачам розширити вибір доступних засобів для більш ефективного лікування. Пропонуємо препарати для загального поліпшення здоров’я з повною гарантією контролю якості. Крім українського фармацевтичного ринку, представляємо наші товари в США, Білорусі, Грузії, Молдові. Здобули популярність наші торгові марки ТМ Vishpha ® і ТМ ЖФФ, і робота по створенню нових препаратів триває.