fbpx

Препарати які знімають свербіж шкіри

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпустки
АТХ-класифікація
Фармгрупа
МНН
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії
Без рецепта
Меновазан
Меновазан

При побутових травмах, забиттях, що супроводжуються болем. Допомагає швидко позбутися болю.

Мазь,

Детальніше Де придбати
Без рецепта
Живокост Артолія
Живокост Артолія

Живокост Артолія з оливковою олією тамує біль для впевненого руху

Мазь,

Детальніше Де придбати

Причини свербіння шкіри

Свербіж і бажання почухати певну ділянку шкіри складно назвати серйозною недугою. З такою проблемою рідко звертаються до фахівців, хоча саме вона може свідчити про складніші внутрішні процеси. Але навіть точно знаючи, що неприємні відчуття — всього лише наслідок забиття, укусу комахи або сонячного опіку, складно відключитися і на них не реагувати. Сверблячка, поколювання, тягнуча біль заважають спати, а при перевтомі викликають мігрені, не дають зосередитися, посилюють наслідки нервового стану. Постійні спроби почухати ділянку, що спричиняє занепокоєння, можуть ускладнити або затягнути лікування травм і відкритих ран, призвести до абсцесу через занесені бактерії. Препарат для зняття сверблячки шкіри, як і ліки, які швидко знімають симптоми дерматиту на руках, при поставленому діагнозі повинні бути в аптечці нарівні із засобами екстреної допомоги від травм та алергії.

На відміну від прийнятих внутрішньо заспокійливих, засоби для зовнішнього застосування не травмують травну систему і діють швидше. Крем або гель не притупляють чутливість і не впливають на швидкість реакції, що важливо для повноцінного виконання посадових обов’язків та безаварійного керування транспортним засобом. Склад наноситься на уражену ділянку і діє точково, швидко заспокоюючи і дозволяючи забути про проблему. Побічних ефектів у цієї групи препаратів значно менше, хоча перед покупкою потрібно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з фахівцем.

Дія заспокійливих засобів для шкіри

Застосування конкретного засобу від сверблячки, болю, потягу почухатися має бути точно обґрунтовано. Пригнічення больових симптомів при низці проблем лише посилить перебіг хвороби. Визначальним є характер ушкодження — порушення шкірних покривів, опік, укус, відкрита рана, діатез, алергічні реакції. Препарат, який пом’якшує і зволожує суху шкіру, що тріскається і тим самим викликає свербіж, не підходить для вологих діатезних уражень на руках, яким потрібні гелі та мазі, що підсушують. Основні активні компоненти, рекомендовані для зняття сверблячки:

  • карболова кислота, димедрол;
  • анестезин, ментол;
  • дьоготь, ряд фруктових кислот.

Аналгезуючу або протизапальну дію має ряд рослинних екстрактів, які у складі препарату можуть бути основним або допоміжним компонентом. Такі натуральні засоби, що знімають неприємні симптоми, рекомендуються при лікуванні сверблячки у дітей та алергіків, яким інші склади та препарати протипоказані.

Як вибрати заспокійливий засіб від сверблячки та болю

Вибір засобу залежить від конкретного діагнозу. Від нього залежить і зручна форма використання — туба з дозатором, спрей. Переконатися, що склад підійде, можна і за описом, уточнивши механіку впливу, — від болю в спині або ниючих суглобів допоможуть зігрівальні засоби, а для швидкого усунення наслідків укусу оси або сонячного опіку потрібна дія, що охолоджує. У будь-якому випадку варто провести тест-пробу на згині ліктя або іншій чутливій зоні, щоб переконатися у відсутності алергічної реакції на конкретні складові інгредієнти. Щоб уникнути поступового звикання організму до дії компонента, періодично ліки, що допомагають при дерматиті та свербінні, рекомендується змінювати.

Детальніше