fbpx

Люгс

Йодовмісні препарати для лікування захворювань горла

10.12.2024

Йодовмісні препарати для лікування захворювань горла- Фото 1

Біль у горлі може бути причиною різних захворювань. Насамперед пацієнт спостерігає неприємні відчуття, які локалізуються в ділянці глотки або гортані, що посилюються під час ковтання. Дискомфорт може бути пов’язаний із запальним процесом або бути наслідком механічного пошкодження слизової. Самостійні спроби лікування можуть спровокувати розвиток інших захворювань, тому за появи перших симптомів необхідно звернутися до фахівця.

 

Зміст:

  1. Причини захворювань горла і гортані
  2. Тонзиліт: основні симптоми
  3. Фарингіт: симптоматика і причини хвороби
  4. Ларингіт: симптоматика та особливості
  5. Загальна симптоматика захворювань горла
  6. Як проводиться діагностика захворювань горла
  7. Лікування захворювань горла
  8. Препарат Люгс – найкращий засіб від болю в горлі

 

Біль у горлі є досить поширеним симптомом, який може свідчити про різні захворювання. Однією з найчастіших причин дискомфорту в ділянці горла і гортані є вірусна інфекція, включно з грипом, ГРВІ або звичайною застудою. До цієї симптоматики можуть додатися нежить, кашель, підвищення температури тіла, слабкість. Також причиною може бути бактеріальна інфекція (ангіна). У цьому випадку біль має інтенсивний характер, він може супроводжуватися високою температурою, збільшенням лімфатичних вузлів і утрудненням під час ковтання. У разі наявної алергії в пацієнта може виникнути реакція на пил, побутову хімію, пилок рослин, що викличе подразнення слизової.

Ще однією поширеною причиною болю в горлі можуть бути грибкові інфекції, які проявляються у людей зі слабким імунітетом. У будь-якому разі у випадку появи болю в горлі, який не минає понад 7 днів, необхідно звернутися до лікаря для діагностики захворювання і призначення правильного лікування.

Причини захворювань горла і гортані

Найпоширенішою причиною розвитку болю в горлі є ураження слизової оболонки патогенними збудниками. У медичній практиці інфекційні хвороби поділяють на кілька типів, які описані в таблиці.

Типи інфекцій горла Особливості
Вірусні захворювання Усі вірусні патології розвиваються в організмі людини практично однаково. Пацієнт відчуває біль у горлі, нездужання, занепад сил, першіння, незначне підвищення температури тіла. У разі ГРВІ до симптоматики може додатися сильний кашель і нежить, а захворювання у вигляді кору та віспи доповнюються характерним висипом на шкірі.
Бактеріальні захворювання Найчастіше бактеріальні інфекції горла розвиваються внаслідок ураження слизової оболонки різними бактеріями у вигляді стрептококів, туберкульозної палички, мікоплазми або хламідій. Захворювання супроводжується болем у горлі, високою температурою тіла, до 40 градусів, набряком гортані та гланд.
Грибкові інфекції Хвороба розвивається через ураження організму людини дріжджоподібними і пліснявими грибами. Захворювання характеризуються сильним болем у горлі, появою нальоту на слизовій у вигляді сирної маси. При потраплянні грибка температура тіла не підвищується. Такі патології більше небезпечні для ШКТ. Зазвичай вони розвиваються внаслідок дефіциту вітамінів і зниження імунітету.

Також біль у горлі може бути причиною пухлин. На тлі розвитку новоутворення пацієнт може відчувати біль у горлі, дискомфорт, зміну голосу та біль під час ковтання.

Тонзиліт: основні симптоми

Тонзиліт: основні симптоми

Практично кожна людина у своєму житті стикалася з ангіною. Тонзиліт є інфекційним захворюванням і полягає у запаленні піднебінних мигдаликів. Причинами розвитку хвороби зазвичай виступають стафілококи та стрептококи. Ангіна може проходити в гострій і хронічній формі. Гострий перебіг має яскраво виражену симптоматику і характеризується:

  • підвищенням температури тіла до 39 градусів;
  • сильним болем у горлі, який посилюється під час ковтання;
  • ознобом;
  • головним болем;
  • збільшенням лімфатичних вузлів;
  • почервонінням зіву, задньої стінки глотки та мигдаликів;
  • можливими гнійними утвореннями на мигдаликах;
  • м’язовим болем.

На мигдаликах може утворюватися наліт, його наявність або відсутність пов’язана з видом ангіни. Хвороба може бути вірусною, бактеріальною, фолікулярною, лакунарною, дифтерійною, за якої спостерігається жовто-сірий наліт і висока температура тіла.

За хронічної ангіни можуть спостерігатися часті загострення хвороби, які проявляються через переохолодження, стреси та інші чинники. Симптоматика в цьому разі не така виражена, як за гострого перебігу.

Фарингіт: симптоматика та причини хвороби

Фарингіт є ще одним поширеним захворюванням горла, що характеризується запаленням слизової оболонки. Найчастіше на цю недугу страждають діти з ослабленим імунітетом, організм яких не може побороти патогенні мікроорганізми. У більшості випадків захворювання має бактеріальну або вірусну природу, недуга може поєднуватися з тонзилітом, тому симптоматика хвороби дуже схожа. До симптомів фарингіту належать:

  • біль, першіння в горлі;
  • сухий кашель;
  • підвищення температури тіла до 38 градусів;
  • почервоніння слизової оболонки горла;
  • можливе утворення виразок.

Фахівці кажуть, що фарингіт може поширитися на середнє вухо, що може спричинити отит, сильний стріляючий біль у вусі. У рідкісних випадках фарингіт може супроводжуватися болем зубів.

Ларингіт: симптоматика та особливості

Ларингіт: симптоматика та особливості

Ларингіт – це захворювання гортані, що характеризується запаленням слизових оболонок. У медицині заведено розрізняти дві форми захворювання, хвороба буває гострою і хронічною. Гострий перебіг хвороби розвивається на тлі застуди або інших інфекційних хвороб. Також спровокувати розвиток недуги може переохолодження, перенапруження голосових зв’язок, ослаблення імунної системи. Хвороба характеризується:

  • наявністю сухого кашлю, на зміну якому прийде вологий кашель з відділенням мокротиння;
  • почервонінням і набряком слизової оболонки гортані;
  • сильним болем при ковтанні;
  • підвищеною температурою тіла;
  • захриплістю голосу;
  • труднощами при диханні.

Хронічна форма хвороби може проявлятися у вигляді частих рецидивів. У групі ризику перебувають люди, які палять. Захворювання проявляється вираженою хрипотою, стомлюваністю голосу, періодичним покашлюванням і першінням у горлі.

Загальна симптоматика захворювань горла

Щоб підібрати ефективне лікування захворювань горла і гортані, необхідно вчасно розпізнати інфекцію. До загальних симптомів хвороби можна віднести:

  • сухість у роті;
  • підвищення температури тіла до 38-39 градусів;
  • зміна голосу, охриплість;
  • почервоніння і біль у горлі, який посилюється під час ковтання;
  • головний біль;
  • сухий кашель, що переходить у вологий;
  • запалення і біль у лімфовузлах;
  • слабкість, загальне нездужання;
  • неприємний запах із рота;
  • наявність нальоту на мигдаликах.

Поєднання кількох симптомів може свідчити про наявність інфекції, тому не варто займатися самолікуванням, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця. Особливу небезпеку становлять хвороби гортані, симптоматика в цьому випадку протікає яскравіше, слизова оболонка сильно набрякає, що веде до звуження дихального просвіту, такий перебіг хвороби може призвести до задухи. Іноді люди приймають ці симптоми за звичайну застуду, але в підсумку захворювання мають плачевні ускладнення. Недуга може протікати в легкій формі і з часом перейти у важку стадію, що призводить до різних наслідків.

Як проводиться діагностика захворювань горла

Діагностика дискомфорту і болю в горлі починається з огляду фахівця. На консультації лікар уважно вислухає скарги пацієнта, їхню тривалість, характер та інтенсивність болю, визначить наявність інших симптомів, включно з кашлем, температурою, нездужанням, утрудненням дихання. Після збору анамнезу фахівець приступає до візуального огляду, використовуючи фонендоскоп і освітлення для виявлення ознак запального процесу, набряку, нальоту на мигдаликах. У разі необхідності фахівець призначає:

  • лабораторні аналізи крові та сечі, що визначають наявність запалення або інфекції;
  • мазок із горла для виявлення бактеріальної інфекції;
  • фарингоскопію, ларингоскопію, пальпацію шийних лімфатичних вузлів. Цю процедуру призначають для більш детального огляду гортані за допомогою спеціальних інструментів;
  • алергологічне тестування, якщо у пацієнта спостерігається алергічна природа появи болю;
  • УЗД щитоподібної залози.

Ці заходи допомагають виявити тип інфекції, поставити правильний діагноз і призначити комплексне лікування. За необхідності лікар може призначити перевірку мокротиння на чутливість до антибіотиків.

Лікування захворювань горла

Після діагностики та встановлення діагнозу лікар призначає лікування, яке може бути медикаментозним або хірургічним. Кожне захворювання потребує особливої терапії, в таблиці вказані методи боротьби з болем у горлі.

Тип захворювання Особливості лікування
ГРВІ У разі діагностування вірусної інфекції пацієнту призначають противірусні препарати в комбінації з полосканням горла розчинами для зняття запалення і подразнення.
Тонзиліт Ангіна вимагає комплексного лікування із застосуванням антибіотиків і полосканням антисептичними засобами. У разі тяжкого перебігу хвороби потрібна госпіталізація, оскільки недолікований тонзиліт може спричинити серйозні ускладнення, включно з отитом, синуситом, ревматизмом. 
Фарингіт Для цього захворювання характерні сухий кашель, першіння, сухість у горлі, біль у гортані, який посилюється під час прийому їжі. Для терапії необхідно виключити продукти, що подразнюють слизову оболонку, доповнити раціон рясним питтям, полоскати горло. Також фахівці можуть призначити фармакологічну терапію в поєднанні з фізіопроцедурами.
Ларингіт Хвороба небезпечна для дітей 6-8 років, оскільки вона супроводжується небезпечним гавкаючим кашлем у нічний час доби. При цьому стані набрякає гортань, що призводить до утрудненого дихання. Для лікування призначають інгаляції, антибіотики, жарознижувальні засоби, теплі компреси на горло, спокій голосових зв’язок і забезпечення в приміщенні необхідного рівня вологості.

Хірургічні методи лікування призначаються за наявності пухлин або гострих захворювань. Фахівці призначають видалення кіст, доброякісних новоутворень, тонзилектомію, аденоїдотомію та інші операції.

Препарат Люгс – найкращий засіб від болю в горлі

Сучасний препарат Люгс представляє собою ефективний засіб у боротьбі із захворюваннями горла і гортані. Діючою речовиною препарату виступає йод, який є чудовим антисептиком, він має дезінфікуючі, протизапальні та антибактеріальні властивості, завдяки чому він впливає на різні бактерії, мікроби, мікроорганізми, забезпечуючи пацієнтам швидке одужання. Також до складу засобу входить калію йодид, гліцерин, настоянка евкаліпта, яка посилює дію йоду і позитивно впливає на організм людини.

Випускається препарат Люгс у вигляді спрею зі зручним аплікатором, який швидко розподіляє дозу засобу по слизовій оболонці горла. Його зручно використовувати для дітей від 8 років і дорослих. Завдяки широкому спектру дії та безпечному складу препарат Люгс завоював велику популярність серед пацієнтів і медичних працівників. Виписують спрей у разі ангіни, фарингіту, глоситу, афтозного стоматиту. Призначають засіб 1-2 рази на день, терапія залежить від встановленого діагнозу, особливостей організму пацієнта і ступеня перебігу захворювання.

Поділитися статтею: