fbpx

Гепаринова мазь

Гепарин: мазь чи крем?

05.04.2023

Гепаринова мазь – лікарський засіб, який полегшує біль, знімає запалення та позбавляє від тромбів. Але варто відзначити, що далеко не усі засоби із гепарином є ліками. Інколи його можна зустріти і у складі косметичних засобів, наприклад, деяких кремів по догляду за шкірою. У цьому матеріалі ми розглянемо, чим саме лікарські засоби відрізняються від косметичних, а також визначимо, яку форму краще використовувати. 

Гепарин: мазь чи крем?- Фото 1

Що таке гепарин? 

Гепарин — це натуральний антикоагулянт, що виробляється в організмі людини і деяких тварин. Він має властивість зменшувати згортання крові, завдяки чому запобігає утворенню тромбів у кровоносних судинах.

Цю речовину навчилися добувати, а згодом і синтезувати для використання у медицині. Гепарин є діючою речовиною засобів проти тромбозу та емболії, а також його застосовують для профілактики цих станів. Він вводиться в організм за допомогою ін’єкцій або застосовується місцево у формі мазі.

Гепарин також використовується в косметології для зменшення зморшок, оскільки він покращує кровообіг та живлення шкіри. В такому разі найбільш популярною формою є крем. 

В яких випадках гепаринова мазь може бути в нагоді? 

Гепаринова мазь може допомогти в різних ситуаціях. Ось декілька з них:

  • Тромбоз і варикоз. Гепаринова мазь може допомогти зменшити біль, запалення та набряк, які виникають при тромбозі та варикозі. Крім того, вона зменшує ризик утворення тромбів в кровоносних судинах.

  • Гематоми. Гепаринова мазь зменшує біль та запалення, які виникають при ударах, синцях та інших травмах.

  • Застійні явища. Мазь зменшує вираженність запалення та біль при застійних явищах. таких як ревматоїдний артрит, остеоартрит та інших.

  • Зморшки та пігментні плями. Гепаринова мазь може допомогти покращити стан шкіри, зменшити зморшки та пігментні плями.

Важливо зазначити, що гепаринова мазь не є універсальним засобом і її застосування повинно бути рекомендоване лікарем в залежності від конкретної ситуації та стану здоров’я пацієнта. 

Детальніше про препарат

Лікарські чи косметичні засоби? 

Гепарин є активним компонентом і багатьох косметичних засобів. Що цікаво — їх радять людям із медичними проблемами. Та чи це правильно? Давайте розбиратися. 

Для початку визначимо, що є лікарським, а що косметичним засобом. Згідно чинного законодавства України, лікарський засіб — будь-яка речовина або комбінація речовин, що призначена для лікування або профілактики захворювань у людей. Косметичний засіб — це препарат, який призначений за доглядом шкіри, нігтів, волосся чи ротової порожнини. На відміну від ліків, косметика має суто естетичні, іноді профілактичні функції (але не лікувальні). 

А ось ще декілька важливих відмінностей: 

  • Ефективність. Лікарські засоби, (та ж гепаринова мазь) мають вищу ефективність порівняно з косметичними засобами. Це пов’язано з тим, що ліки мають вищу концентрацію активних інгредієнтів, які можуть проникати глибше в шкіру та впливати на причину проблеми. Крім того, лікарські засоби проходять більш сувору перевірку перед тим, як надійти до ринку, що забезпечує їх високу ефективність та безпеку.

  • Призначення. Лікарські засоби мають чітко визначене призначення та можуть використовуватися тільки за рекомендаціями лікаря або за вказівкою в інструкції до препарату. Це забезпечує і високу безпеку використання лікарських засобів, а також запобігає недоцільному використанню препарату.

  • Контроль якості. Лікарські засоби проходять більш суворий контроль якості порівняно з косметичними засобами. Це забезпечує високу якість таких засобів та знижує ризики для здоров’я.

  • Побічні реакції. Лікарські засоби можуть мати побічні реакції, але вони частіше відомі та досліджені. Крім того, лікар може контролювати побічні реакції та призначити необхідну терапію, якщо вони виникають. 

Мазь чи крем — що вибрати? 

Сьогодні в аптеках можно зустріти як лікарські, так і косметичні засоби із гепарином. До перших належать, зокрема, мазі, а до других — креми. Постає закономірне питання — що обрати? Спойлер: для лікування лікарі радять мазь, і ось чому. 

По-перше, мазь має більш густу текстуру, що дозволяє їй краще прилягати до шкіри та утворювати захисний бар’єр на поверхні. Це допомагає активному компоненту гепарину краще проникати в шкіру та досягати потрібного шару тканин, де він здатен виконувати свою функцію.

По-друге, мазь має довшу тривалість дії порівняно з кремом. Крем зазвичай містить більше водної складової та менше жирної, тому він швидко вбирається в шкіру та не має тривалої дії. З іншого боку, мазь містить більше жирних складників та менше води, що забезпечує їй довшу тривалість дії та більш інтенсивний ефект.

По-третє, мазь має більш пряму дію на запалення та біль, оскільки вона наноситься безпосередньо на пошкоджену тканину та утворює на ній захисний шар. Завдяки цьому мазь може допомогти зняти біль та запалення швидше та більш ефективно.

Враховуючи переваги саме мазі, фармацевтична фабрика «Вішфа» створила лікарський засіб —  гепаринову мазь, що є антикоагулянтом прямої дії з вираженою протизапальною та знеболюючою дією. Гепаринова мазь, від «Вішфа» містить оптимальну концентрацію гепарину, що дозволяє йому діяти ефективно та забезпечує високий рівень безпеки. Крім того, сама форма мазі дозволяє забезпечити швидке та ефективне проникнення активного компоненту гепарину в шкіру, що дозволяє досягти більш якісного результату при лікуванні.

Саме тому, коли людина звертається по допомогу із медичною проблемою, то і лікарі, і фармацевти радять саме засіб для лікування – ГЕПАРИНОВУ МАЗЬ!

Оригінал статті

Поділитися статтею: