Ділатіл мазь, Ділатіл супозиторії
Геморой, його причини та методи лікування
10.12.2024
Геморой є одним із найпоширеніших захворювань у всьому світі. Це медичний стан, що зачіпає венозні утворення, які базуються в зоні анального каналу та прямої кишки. Це порушення характеризується змінами в нормальному кровообігу, що призводить до всіляких порушень у структурі та функціонуванні венозної системи. Хвороба може зустрічатися у людей різного віку і статі.
Зміст:
- Які бувають види геморою
- Стадії розвитку геморою
- Причини виникнення геморою
- Симптоми геморою
- Діагностика геморою
- Як проходить лікування геморою
- Серія препаратів Ділатіл – справжня знахідка в боротьбі з симптомами геморою
- Профілактика геморою
Геморой – це серйозне захворювання, яке негативно впливає на якість життя людини. Якщо хворобу не лікувати, вона може призвести до поганих наслідків і ускладнень. Пацієнти часто звертаються за допомогою до фахівців для отримання кваліфікованої допомоги та лікування. Медицина пропонує різні методи діагностики та терапії геморою, що дасть змогу позбутися захворювання і поліпшити якість життя. Вибір методів лікування залежить від ступеня тяжкості перебігу хвороби та індивідуальних особливостей організму конкретного пацієнта.
Якщо не займатися лікуванням, у пацієнта може розвинутися тромбофлебіт зовнішніх гемороїдальних вузлів, що супроводжується болем, набряком і почервонінням у ділянці ануса. Також ускладненням є можливість формування некрозу вузлів, такий стан потребує негайного хірургічного втручання, оскільки може спричиняти різні інфекції. Хронічний геморой здатний спричинити анальні тріщини, які провокують сильний біль і ускладнюють випорожнення кишківника.
Які бувають види геморою
Захворювання може бути спадковим або набутим, останній тип буває первинним і вторинним. Первинний вид виникає самостійно, а вторинний є ускладненням іншого захворювання. За локалізацією геморой поділяють на два види:
- внутрішній геморой. Цей різновид хвороби характеризується розширенням і запаленням вен усередині прямої кишки. Оскільки вузли формуються всередині прямої кишки, їх не видно неозброєним оком, вони розвиваються безболісно і можуть бути діагностовані тільки за допомогою аноскопії та ректороманоскопії. Через відсутність больового синдрому внутрішній геморой може перетікати в хронічну форму;
- зовнішній геморой. Цей вид хвороби характеризується запаленням і розширенням вен у зоні ануса. У цьому разі гемороїдальні вузли мають м’яку, кулясту форму, такі опуклості можуть мати різні розміри й бувають поодинокими або розвиваються групами навколо ануса. Вузли видно під час огляду, вони спричиняють біль, свербіж, печіння в ділянці анального отвору. Іноді в цій зоні можуть утворюватися тромби, які призводять до набряку і запального процесу. У цьому випадку кровотечі з’являються рідко, оскільки вузли не травмуються під час дефекації.
У чоловіків геморой розвивається набагато частіше, ніж у жінок. Ця ситуація пояснюється особливістю будови капілярних стінок. У чоловіків слабкі судини, тому вони мають вроджену схильність до розвитку захворювання.
Стадії розвитку геморою
Фахівці виділяють чотири стадії розвитку геморою, кожна з яких визначається різною симптоматикою. У таблиці описані всі стадії перебігу хвороби.
Стадії перебігу геморою | Опис |
I стадія | На I стадії захворювання гемороїдальні вузли злегка збільшуються. У людини можуть спостерігатися незначні кровотечі, відчуття дискомфорту в ділянці анального каналу. Терапія на цій стадії проводиться за допомогою консервативних методів. |
II стадія | На цій стадії здійснюється випадання гемороїдальних вузлів під час напруження, після чого вони самостійно вправляються. Перебіг захворювання характеризується частими кровотечами, виділенням слизу. У цьому випадку фахівці застосовують консервативні та малоінвазивні методи терапії. |
III стадія | III стадія характеризується випаданням гемороїдальних вузлів навіть за мінімального напруження, що вимагає ручного вправлення. Спостерігається дистрофічна зміна анального сфінктера, часті кровотечі, що супроводжуються болем, свербінням, печінням. Такий перебіг хвороби піддається лікуванню за допомогою малоінвазивного або хірургічного методу. |
IV стадія | Це найважча стадія перебігу хвороби. Гемороїдальні вузли розташовуються зовні анального каналу і вже не піддаються ручному вправлянню, в результаті з’являються біль і нетримання калу. У цьому випадку виникає високий ризик розвитку ускладнень у вигляді тромбозу, запалення, некрозу тканин. На цій стадії фахівці рекомендують проводити хірургічне втручання. |
Не варто забувати, що без правильного лікування геморой може прогресувати від однієї стадії до іншої, приносячи пацієнтові дискомфорт і біль. Вилікувати хворобу на ранніх стадіях цілком реально, головне – вчасно виявити хворобу і призначити правильне лікування, яке в комплексі з профілактичними заходами допоможе людині уникнути геморою.
Причини виникнення геморою
Геморой може розвинутися через різні причини. До факторів ризику відносять:
- генетичну схильність. Хвороба не передається у спадок, проте до неї можна мати схильність у вигляді патологічної зміни кровоносних судин;
- гіподинамію;
- неправильне харчування. За дефіциту корисних речовин і води може розвинутися закреп, який характеризується перетисканням кровоносних судин каловими масами, що порушує нормальну циркуляцію крові;
- часте вживання алкоголю;
- куріння;
- закрепи;
- вагітність. У цей період у жінки виробляється гормон прогестерон, який сприяє втраті еластичності стінок кровоносних судин. Під час пологової діяльності плід тисне на судини в ділянці таза, що може призвести до геморою;
- фізичні навантаження, пов’язані з підйомом важких предметів.
Не варто забувати, що малорухливий спосіб життя, дефіцит клітковини, тривалий прийом гормональних контрацептивів також може спровокувати розвиток геморою.
Симптоми геморою
Симптоматика захворювання може бути різною, вона залежить від стадії та виду хвороби. Фахівці поділяють недугу на дві великі категорії:
- симптоми гострого геморою. Гостра форма недуги може проявлятися у вигляді різкого болю в ділянці заднього проходу, який посилюється під час дефекації. Хвороба характеризується набряком і запаленням гемороїдальних вузлів. Гострий перебіг хвороби виражається у вигляді кровотечі яскравого кольору, свербежу, печіння в ділянці анального каналу, підвищення температури тіла, відчуття стороннього тіла в задньому проході;
- симптоматика хронічного геморою. Хронічна форма хвороби протікає з періодичним дискомфортом у ділянці ануса, виділенням крові під час дефекації, випаданням гемороїдальних вузлів, відчуттям неповного випорожнення кишківника, свербінням, печінням, виділенням слизу.
У більшості випадків захворювання розвивається поступово, за перших проявів хвороби слід негайно звернутися до лікаря для діагностування геморою і призначення правильного лікування.
Діагностика геморою
Діагностика захворювання є комплексним процесом, який спрямований на визначення наявності хвороби, стадії її перебігу, виду та можливих ускладнень. Діагностика починається з відвідування фахівця, який проведе опитування, виявить скарги, збере інформацію про симптоми та їхню тривалість. Після цього здійснюється огляд періанальної ділянки, оцінюється стан шкірних покривів навколо ануса, наявність зовнішніх гемороїдальних вузлів, їхнього розміру та кольору. Також фахівець звертає увагу на наявність різних патологічних змін.
Після огляду лікар може призначити інші методи дослідження прямої кишки у вигляді:
- аноскопії. За допомогою аноскопа лікар проводить огляд прямої кишки та анального каналу, що дає змогу оцінити стан внутрішніх гемороїдальних вузлів, їхнє розташування та розмір;
- ректроманоскопії. Цей прилад допомагає виключити інші патології, які можуть мати схожу симптоматику з гемороєм;
- колоноскопії. Цей метод обстеження призначається пацієнтам старше 45 років, а також людям за наявності симптоматики, яка є нетиповою для геморою.
Додатково фахівець може призначити лабораторні обстеження у вигляді загального аналізу крові, коагулограми, УЗД, магнітно-резонансної томографії, ендоректального УЗД.
Як проходить лікування геморою
Після проведення діагностичних заходів і встановлення діагнозу лікар призначає терапію. Медицина пропонує три методи лікування геморою, які призначаються за різних форм і стадій перебігу недуги:
- консервативний. Терапія рекомендована на перших стадіях розвитку хвороби. У цьому разі пацієнту призначають мазі, свічки, венотоніки, знеболювальні препарати. Також пацієнту рекомендовано корекцію харчування, фізіотерапевтичні процедури, нормалізацію режиму дня, фізичну активність;
- малоінвазивне. Це процедури, які виконують під місцевою анестезією. У гемороїдальні вузли вводять склерозуючі речовини, проводять лігування латексними кільцями, інфрачервону фотокоагуляцію або електрокоагуляцію. Після процедур пацієнт відправляється додому і самостійно робить перев’язки.
Ще одним методом лікування є хірургічне втручання, воно необхідне в тому разі, коли перші два способи не допомогли вирішити проблему геморою. Лікар проводить гемороїдектомію, дезартеризацію, степлерну гемороїдопексію або лазерну гемороїдопластику.
Серія препаратів Ділатіл – це покращена лінійка медичних засобів для боротьби із симптомами геморою
Фармацевтична компанія Vishpha розробила серію препаратів, яка ефективно бореться із симптомами геморою. До лінійки входять мазь і супозиторії Ділатіл і Ділатіл Дуо, виготовлені на основі дилтіазему, метилурацилу та лідокаїну і Ділатіл Дуо супозиторії – до складу якого входять діосмін, гесперидин та лідокаїн.
Препарати | Особливості |
Мазь Ділатіл | Завдяки своєму складу Ділатіл мазь полегшує симптоми при появі зовнішніх і внутрішніх гемороїдальних вузлів. Активні компоненти (дилтіазем, метилурацил, лідокаїн) сприяють поліпшенню мікроциркуляції, зменшують набряк і свербіж. Мазь легко наноситься завдяки зручному аплікатору і швидко всмоктується, що забезпечує комфорт у процесі використання. Також мазь Ділатіл можна використовувати перед інструментальними дослідженнями в проктології для полегшення процесу діагностики. |
Супозиторії Ділатіл | Свічки Ділатіл призначені для ректального застосування, це дає змогу досягти швидкого терапевтичного ефекту. Препарат містить дилтіазем, метилурацил і лідокаїн, завдяки яким усуває запалення, свербіж, печіння, біль, а також сприяє загоєнню тріщин. |
Супозиторії Ділатіл Дуо | Супозиторії розроблені на основі діосміну, гесперидину і лідокаїну. Свічки допомагають полегшити біль, прибрати подразнення і тріщини, поліпшити кровообіг, зменшити венозний застій у гемороїдальних вузлах, підвищити еластичність судин. Препарат створює захисний бар’єр у місці використання, м’яко впливає на проблему і швидко позбавляє пацієнта дискомфорту, а також сприяє попередженню загострення геморою. |
Лінійка препаратів Ділатіл застосовується для ефективного лікування і профілактики геморою.
Препарати лінійки Ділатіл – це чудовий вибір для комплексного лікування геморою, адже вони забезпечують швидке полегшення та покращення стану пацієнта.
Профілактика геморою
Профілактичні заходи необхідні пацієнтам, які мають фактори ризику розвитку захворювання. Для профілактики геморою фахівці рекомендують підтримувати нормальну масу тіла, вести активний спосіб життя, додати спортивні навантаження, дотримуватися правильного режиму дня та харчування, уникати тривалого сидіння, підняття важких предметів, гострої їжі, займатися своєчасним лікуванням закрепів, дотримуватися правил гігієни, обмежити вживання алкогольних напоїв. У разі появи перших симптомів геморою варто негайно звернутися до лікаря.
Поділитися статтею: