Гедерин
Лікувальні властивості плющу при кашлі
11.11.2024
Кашель є захисною реакцією організму, яка потрібна для очищення дихальних шляхів від слизу, бактерій, вірусів, а також різних сторонніх тіл. Кашель може бути симптомом застуди, грипу, пневмонії, бронхіту, захворювань серцево-судинної системи, ШКТ. Величезне різноманіття факторів, що викликають кашель, пов’язане з локалізацією кашльових рецепторів у носі, глотці, трахеї, бронхах, гортані, шлунку та інших органах.
Зміст
- Причини виникнення кашлю
- Яким буває кашель
- Класифікація кашлю за тривалістю
- Як проводиться діагностика кашлю
- Лікування кашлю
- Застосування плюща для лікування кашлю
- Властивості плюща при кашлі
- Гедерин сироп на основі плюща – найкраще рішення у боротьбі з кашлем
Кашель виконує важливу роль в організмі людини, він очищає дихальні шляхи. Мимовільний рефлекторний кашель може формуватися під час збудження рецепторів кашлю. Коли людина починає кашляти, вона робить глибокий вдих, потім відбувається скорочення м’язів гортані, підвищення внутрішньогрудного та внутрішньочеревного тиску та здійснюється видих із гучним ефектом. Під час такої маніпуляції з дихальних шляхів з сильним потоком повітря виносяться назовні слиз, мокротиння, сторонні частинки, забезпечуючи людині нормальний повітрообмін.
Найчастіше кашель виникає внаслідок запального, механічного, хімічного, термічного подразнення кашльових рецепторів. Кашель вважається захисною реакцією організму, тому при перших його проявах варто негайно звернутися до лікаря.
Причини виникнення кашлю
Під час подразнення кашльових рецепторів здійснюється реакція організму на запальний процес, появу мокротиння, набряк, потрапляння бактерій та інфекції у верхні дихальні шляхи. Причиною виникнення кашлю можуть бути різні фактори, включаючи:
- гострі респіраторні вірусні інфекції;
- захворювання верхніх дихальних шляхів;
- гіперреактивність бронхів;
- бронхіальна астма;
- обструктивні хвороби легенів;
- куріння;
- вдихання забрудненого повітря;
- захворювання ШКТ;
- рак легенів та бронхів;
- туберкульоз;
- серцева недостатність.
У поодиноких випадках кашель може бути пов’язаний із сильною перевтомою та стресом. Дана симптоматика зустрічається як у дорослих, так і у дітей і називається психогенною.
Яким буває кашель
Кашель у медицині поділяється на два види. Він може бути:
- сухим (непродуктивним). Даний вид кашлю завдає пацієнтові справжніх страждань, оскільки в цьому випадку не утворюється мокротиння. Він викликає біль у грудній клітці, горлі, безсоння, втрату апетиту, головний біль, провокує блювоту і навіть мимовільне сечовипускання. У народі непродуктивний кашель описують, як виснажливий і болісний. Сухий кашель може бути викликаний різними факторами, залежно від локалізації патологічного процесу. Найчастіше такий вид кашлю викликається ГРВІ, вірусними інфекціями, внаслідок стискання бронхів збільшеними лімфатичними вузлами, потраплянням сторонніх тіл або хронічними захворюваннями легеневої тканини;
- вологим (продуктивним). Цей вид кашлю характеризується активним відходженням мокротиння і переноситься набагато легше за сухий. Виникає такий кашель через різні інфекційні захворювання, найчастіше він обумовлений ураженням нижніх відділів бронхів. Продуктивний кашель може бути малопродуктивним, коли мокротиння важко відокремлюється і має липку, в’язку консистенцію у вигляді згустків.
Від виду кашлю залежить правильність підбору лікарських препаратів. Тільки кваліфікований фахівець зможе правильно визначити характер кашлю, встановити діагноз на основі зібраних даних та призначити лікування.
Класифікація кашлю за тривалістю
Важливим чинником терапії кашлю є знання його тривалості. Виділяють три основні види кашлю, які докладно описані у таблиці.
Види кашлю за тривалістю | Опис |
Гострий | Даний вид кашлю обумовлюється гострими інфекційними захворюваннями верхніх та нижніх дихальних шляхів. Найчастіше він зустрічається при пневмонії, бронхіті, хронічній обструкції легенів, початковій стадії ГРВІ. |
Підгострий | Найчастіше цей вид кашлю виникає внаслідок перенесеної вірусної, мікроплазмової, хламідійної, змішаної інфекції. Через інфекційно-запальне пошкодження дихальних шляхів може розвинутись гіперреактивність бронхів та гіперчутливість кашльових рецепторів. Підгострий вигляд кашлю найчастіше носить затяжний характер, ще однією причиною може бути кашлюк. |
Хронічний | Хронічний кашель триває понад вісім тижнів, що говорить про затяжну патологію. Причиною виникнення кашлю може бути хронічна патологія бронхолегеневої системи, пухлина легень, захворювання ШКТ, серцево-судинної системи, але найчастішою причиною можуть бути хвороби ЛОР-органів. |
При появі перших симптомів кашлю краще відразу звернутися до терапевта, який збере анамнез, призначить обстеження та аналізи і на основі даних зможе поставити діагноз та призначити лікування.
Як проводиться діагностика кашлю
Діагностика непродуктивного та продуктивного кашлю починається зі звернення пацієнта до лікаря, який проводить збір анамнезу. Фахівець опитує людину, вивчає повну картину захворювання, тривалість кашлю, його характер, наявність супутніх симптомів у вигляді температури тіла, задишки, виділень із носа, болю у горлі. Потім проводиться фізичний огляд, виконуються додаткові обстеження, включаючи аускультацію легенів за допомогою стетоскопа для визначення наявності хрипів або інших аномалій у бронхах та легенях.
Важливим етапом є аналіз мокротиння, який дозволяє визначити, чи розвивається в організмі інфекція, та які мікроорганізми можуть бути її причиною. При необхідності проводяться рентген грудної клітки або комп’ютерна томографія, щоб унеможливити серйозні захворювання легенів, такі як пневмонія або бронхіальна астма.
Додатково фахівець може призначити тести (спірометрію) для оцінки функції легень, алергологічні проби для виключення алергічного компонента кашлю, загальний аналіз крові, ПЛР-тест. В залежності від отриманих результатів терапія може бути спрямована на усунення основної причини кашлю, який може бути викликаний інфекцією, алергією чи іншим захворюванням.
Лікування кашлю
Лікування непродуктивного та продуктивного кашлю потребує особливого підходу, оскільки дані патології мають різні причини та механізми прояву.
Види кашлю | Лікування |
Сухий кашель | При непродуктивному кашлі лікар призначає засоби, створені задля придушення кашльового рефлексу. Терапія може включати сиропи на основі різних діючих речовин або природні засоби у вигляді меду, імбиру, які заспокоюють дратівливість гортані. Під час лікування сухого кашлю важливо уникати додаткового подразнення дихальних шляхів, тому необхідно дотримуватись оптимальної вологості повітря в приміщенні. |
Вологий кашель | Продуктивний кашель супроводжується виділенням мокротиння, тому в даному випадку призначаються муколітики та відхаркувальні препарати, що допомагають розріджувати слиз і вивести його з організму. Додатково пацієнту можуть призначатися інгаляції. |
Важливо пам’ятати, що лікування кашлю будь-якого виду має бути комплексним і призначатися фахівцем, щоб уникнути можливих ускладнень та правильно визначити причину захворювання.
Застосування плюща для лікування кашлю
Для багатьох людей плющ є декоративною рослиною, яку часто використовують для озеленення огорож, але, крім свого красивого зовнішнього вигляду, ліана має безліч корисних властивостей для організму людини. Рослинний екстракт плющу багатий сапонінами, флавоноїдами, моносахаридами, насиченими ароматичними лактонами, високомолекулярним вуглеводом, ефірними оліями, низкою кислот, вітамінами, які необхідні людському організму.
Флавоноїди та сапоніни є активними речовинами, що зміцнюють судини, знімають запалення, покращують обмін речовин, сприяють поліпшенню травлення. Всі речовини, що знаходяться в плющі, ефективно борються з хвороботворними бактеріями і мікроорганізмами, вони допомагають прискорити процес виведення мокротиння з верхніх дихальних шляхів. Плющ має протизапальну, антибактеріальну, відхаркувальну дію. Витяжка на основі цієї рослини є природним антиоксидантом, вона допомагає захистити організм від вірусних інфекцій та усунути спазми гладкої мускулатури бронхів.
Властивості плюща при кашлі
Плющ має антиоксидантні та протизапальні властивості, які є ефективними у боротьбі з різними захворюваннями, включаючи сухий та вологий кашель, а також інші респіраторні захворювання. Антиоксиданти представляють собою речовини, що допомагають організму людини захиститися від вільних радикалів, які ушкоджують клітини та викликають запальні процеси. Рослина багата на природні антиоксиданти, які сприяють нейтралізації вільних радикалів і зниженню окислювального стресу.
Плющ також має протизапальну дію, яка здатна знижувати запалення в дихальних шляхах. Саме запальні процеси є основним фактором виникнення кашлю та дискомфорту під час дихання при захворюваннях дихальних шляхів. Плющ зменшує запалення слизової оболонки бронхів та горла, завдяки чому здійснюється пом’якшення симптоматики захворювання та полегшення дихання.
Плющ позитивно впливає на легені та бронхи, що робить його цінною речовиною при лікуванні різних видів кашлю. Ключовим моментом вважається здатність плюща розслаблювати бронхіальні м’язи, завдяки чому полегшується процес проходження повітря через дихальні шляхи. Також плющ покращує секрецію слизу в дихальних шляхах, що дуже важливо, адже при різних захворюваннях формується мокротиння, що викликає кашель і дискомфорт. Плющ ефективно видаляє слиз із бронхів, полегшуючи відходження мокротиння та знижуючи напади кашлю. Очищення дихальних шляхів допомагає організму швидше впоратися із захворюванням та відновитися після недуги.
Гедерин сироп на основі плюща – найкраще рішення у боротьбі з кашлем
Сироп Гедерин є ефективним засобом у боротьбі із сухим та вологим кашлем. Препарат має рослинне походження, основною діючою речовиною сиропу виступає сухий екстракт плюща, який посилює секрецію бронхіальних залоз, виявляє секретолітичні, відхаркувальні, загальнозміцнюючі та тонізуючі властивості. Сироп створений на основі дубильних речовин, пектинів, смол, ефірних олій, які здатні чинити протизапальну, антисептичну дію.
Сироп має м’яку терапевтичну дію, він впливає на симптоми захворювання і добре переноситься пацієнтами різного віку. Призначається препарат при гострих запальних захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем, симптоматичною терапією хронічних захворювань бронхів. Тривалість прийому сиропу та дозування визначаються лікарем в індивідуальному порядку. В легких випадках препарат призначається на 7 днів. Сироп відмінно підходить для дорослих та дітей віком від двох років.
Плющ є найбільш вивченою рослиною, а його терапевтичні властивості доведені численними дослідженнями та тестуваннями. Вчені довели, що екстракт плюща здатний подолати низку мікроорганізмів та бактерій, що дуже важливо під час лікування кашлю. При покупці сиропу Гедерин кожен пацієнт, який має тривалий кашель, може бути впевненим, що інфекція пройде швидко і без негативних наслідків для організму.
Поділитися статтею: