Пікосен Капсули, Пікосен Краплі, Пікосен Мікра, Пікосен ректа
Різні форми лікарських засобів для своєчасного вирішення проблеми закрепу
10.12.2024
Закреп є патологічним станом, за якого у людини можуть виникати труднощі з дефекацією. З цією недугою стикається близько 15% населення земної кулі. Першими симптомами вважаються рідкі випорожнення, сухий кал, больові відчуття під час дефекації. Проблема спостерігається у дітей, дорослих і літніх людей. Через такий стан у людини знижується якість життя, тому до цієї ситуації необхідно поставитися з усією відповідальністю і звернутися за допомогою до гастроентеролога.
Зміст:
- Причини виникнення закрепів
- Класифікація закрепів
- Симптоми появи закрепу
- Як проходить діагностика закрепу
- Лікування закрепу
- Лікування закрепу за допомогою препаратів серії Пікосен – найкращий вибір для вирішення проблеми
- Профілактика закрепів
- Реабілітація та принципи харчування
Закреп є всесвітньою проблемою в соціальних і медичних аспектах. Фахівці виділяють дві основні форми цієї недуги: закреп, причиною якого вважається повільне просування вмісту товстою кишкою, а також закреп, пов’язаний із порушенням функції прямої кишки. Ця проблема дуже часто виникає в жінок, які народжували, старших за 50 років, коли змінюється гормональний фон після менопаузи, що впливає на структуру та еластичність тканин, що може спричинити тонус тазового дна і призвести до закрепів. Такі проблеми можуть супроводжуватися больовим синдромом, гемороєм, тріщиною заднього проходу та іншими болісними симптомами.
Якщо не займатися лікуванням закрепу, утруднена дефекація може призвести до підвищення тиску в кишечнику, абсорбції токсинів, формування каменів, порушення мікрофлори та посилення симптоматики інших хвороб.
Причини виникнення закрепів
Утруднена дефекація може мати різні причини. Чинників, які сприяють розвитку закрепів, дуже багато, проте фахівці виділяють найпоширеніші у вигляді:
- неправильного харчування, надмірного вживання білка за нестачі клітковини;
- недостатнього вживання води;
- порушення режиму харчування;
- гіподинамії;
- синдрому подразненого кишківника;
- ендокринологічних захворювань;
- порушення електролітного балансу;
- пухлин ШКТ;
- наявності спайкової хвороби;
- геморою та анальних тріщин;
- слабкості м’язів тазового дна;
- вагітності;
- прийому різних медикаментів;
- тривалого придушення акту дефекації;
- зловживання проносними препаратами;
- неврологічних захворювань, включно з паркінсонізмом, склерозом, ішемічним інсультом;
- зловживання алкоголем і забороненими речовинами.
З огляду на величезну кількість причин досить важко самостійно визначити, що саме може вплинути на розвиток закрепу, тому за наявності труднощів із дефекацією слід негайно звернутися за допомогою до фахівця.
Класифікація закрепів
Фахівці класифікують захворювання за кількома ознаками, які детально описані в таблиці.
Класифікація закрепу | ||
За формою
|
Функціональний закреп | Захворювання пов’язане з порушенням перистальтики без органічних змін у кишківнику. |
Органічний закреп | Цей вид захворювання спричиняється структурними змінами всередині кишківника, включно з утворенням пухлин, дивертикул і стриктур. | |
За ступенем тяжкості
|
Легка форма | Захворювання проявляється з рідкісними епізодами утрудненого випорожнення. |
Помірна форма | Утруднення дефекації зустрічається частіше, воно проявляється у вигляді больових синдромів. | |
Важка форма | Часті або постійні труднощі з випорожненням, які негативно впливають на якість життя. | |
За видом | Гострий перебіг | Тривалість гострого перебігу захворювання становить до трьох місяців. |
Хронічний перебіг | Тривалість хронічної форми може становити понад три місяці, приносячи пацієнтові біль і неприємні відчуття під час дефекації. |
Також виділяють первинний і вторинний закреп. Первинна форма є самостійною недугою, а вторинна форма вважається симптоматикою основної патології. Хвороба має неприємні ознаки та симптоми. Щоб уникнути наслідків, необхідно проконсультуватися з лікарем, встановити причину розвитку захворювання і підібрати правильне лікування.
Симптоми появи закрепу
Закреп проявляється у вигляді різних неприємних симптомів. Фахівці виділяють симптоматику, яка характерна для цього захворювання:
- ниючий або нападоподібний біль у животі;
- метеоризм;
- нудота;
- порушення сну;
- неприємний присмак у роті;
- нервозність;
- рідкісна дефекація (2-3 рази на тиждень);
- щільні, тверді випорожнення;
- можливі домішки крові через виникнення геморою або анальних тріщин;
- втома і слабкість;
- відсутність апетиту;
- після дефекації може залишатися відчуття не випорожненого кишківника.
Постійна затримка дефекації несприятливо впливає на мікрофлору кишківника, тому пацієнти можуть скаржитися на посилене газоутворення. З випорожненнями також може виділятися слиз і кров у невеликій кількості, що свідчить про наявність тріщин.
Як проходить діагностика закрепу
За першої появи симптомів захворювання пацієнту потрібно звернутися за допомогою до лікаря, який насамперед проведе опитування і зафіксує всі скарги людини. У процесі деталізації симптоматики фахівець дізнається, як давно проявляються ознаки недуги, за яких обставин проявляються труднощі з дефекацією, а також чи застосовував пацієнт самостійне лікування у вигляді проносних препаратів. Після збору анамнезу лікар приступає до огляду, проводить пальпацію, перкусію та аускультацію. Щоб уточнити діагноз, фахівець може призначити різні діагностичні обстеження у вигляді:
- загальноклінічного аналізу крові;
- копрограми;
- аналізу калу на яйця глистів;
- біохімічного дослідження крові;
- УЗД органів черевної порожнини;
- ендоскопічного дослідження з біопсією;
- рентгенографії органів черевної порожнини;
- іригоскопії;
- аноректальної манометрії.
Перелік діагностичних досліджень може бути доповнений іншими обстеженнями та аналізами. За наявності показань фахівець може призначити консультацію вузьких спеціалістів: хірурга, невролога, ендокринолога та інших лікарів, а також різні лабораторні методи діагностики закрепу.
Лікування закрепу
Після встановлення діагнозу лікар насамперед призначає пацієнтові проносні препарати. За функціональної форми перебігу недуги ці методи бувають ефективними. До основних принципів лікування закрепу можна віднести:
- організацію збалансованого харчування;
- корекцію неврологічного та психологічного розладу, якщо такі є;
- відмова від вживання алкогольних напоїв і заборонених речовин;
- початкову терапію проносних різного типу;
- призначення препаратів, що підсилюють перистальтику;
- очисні клізми та анальні свічки;
- застосування цитостатиків і простагландинів;
- хірургічне втручання, якщо того вимагає конкретна ситуація.
Також пацієнту призначається дозоване фізичне навантаження, яке нормалізує процес дефекації. Якщо не почати лікування своєчасно, пацієнт може отримати низку ускладнень у вигляді гіпотонії товстої кишки, анальної тріщини, загострення геморою, непрохідності кишківника, а також гіпертрофії товстої кишки.
Лікування закрепу за допомогою препаратів серії Пікосен – найкращий вибір для вирішення проблеми
Існують різні методи боротьби із закрепом. Фармацевтична компанія Vishpha розробила цілу серію препаратів, які ефективно борються з проблемами затрудненої дефекації. Серія препаратів Пікосен представляє собою групу проносних засобів, які розроблені для ефективного і безпечного вирішення проблеми закрепу. Основною діючою речовиною капсул та крапель, є натрію пікосульфат, який сприяє посиленню перистальтики кишківника, що, в свою чергу, полегшує процес дефекації. Дані засоби лінійки представлені в таблиці.
Препарати | Особливості |
Пікосен Ректа | Препарат представляє собою розчин у вигляді клізми, яка допомагає розв’язати проблему закрепу. Даний засіб застосовується у вирішенні проблеми з дефекацією, перед обстеженнями або в післяопераційний період. Показанням до застосування є епізодичні закрепи, а також ситуації, коли необхідно очистити товстий кишківник. Застосовується клізма ректально. |
Пікосен Мікра | Це мікроклізма, яка починає працювати через 5-20 хвилин після застосування. Діючою речовиною засобу є натрій докузат. Гель швидко діє, сприяючи пом’якшенню і полегшенню процесу просування калових мас, стимулюючи процес дефекації. Призначають препарат для симптоматичної терапії закрепів та при підготовці до ендоскопічного дослідження прямої кишки. Засіб рекомендується для пацієнтів віком від 18 років. |
Пікосен капсули | Препарат є комбінованим проносним засобом. Капсули розроблені для боротьби із симптомами закрепу. Препарат м’яко та ефективно діє, нормалізуючи процес випорожнення та стимулюючи перистальтику. Одна капсула містить натрій пікосульфат, сухий екстракт листя касії, а також допоміжні речовини. Після прийому препарату починає діяти через 6-12 годин, тому виробник рекомендує приймати засіб 1 раз на добу на ніч. Капсули розроблені для дорослих і дітей від 12 років. |
Пікосен краплі | Краплі представляють собою рідину оранжево-коричневого кольору з солодкуватим присмаком і характерним запахом. Препарат розроблено на основі натрію пікосульфату, сухого екстракту листя касії. Це комбінований проносний засіб, який ефективно бореться із закрепом у дорослих і дітей від 12 років. Прийом крапель слід здійснювати строго за інструкцією. |
Серія препаратів Пікосен вирізняється своєю високою специфічністю дії та невеликою кількістю побічних ефектів, що робить засіб придатним для тривалого застосування. Дозування препарату може бути індивідуальним, що дає змогу контролювати ефект на кожному етапі терапії. Засоби можуть бути призначені як дорослим, так і дітям від 12 років. Регулярний прийом препаратів цієї серії допомагає відновити природні функції кишківника, поліпшити загальний стан здоров’я і підвищити якість життя пацієнтів, які страждають на хронічний закреп.
Профілактика закрепів
Профілактика закрепів є важливим аспектом підтримки здоров’я та підвищення якості життя. Щоб уникнути цієї неприємної проблеми, необхідно звернути увагу на кілька ключових моментів. Насамперед варто приділити увагу раціону харчування. Включення в щоденне меню їжі, багатої на клітковину, фруктів, овочів, цільнозернових продуктів сприяє поліпшенню перистальтики кишківника. Також важливо забезпечити достатнє споживання рідини, для дорослої людини рекомендована добова доза становить 1,5-2 літрів води.
Регулярна фізична активність відіграє значну роль у профілактиці закрепів. Різноманітні вправи, ходьба, біг або йога сприяють поліпшенню обміну речовин і стимулюють роботу кишківника. Не варто забувати про режим дня і регулярний час для спорожнення кишківника. Психологічний комфорт також вважається важливим фактором, оскільки переживання і стрес можуть впливати на роботу шлунково-кишкового тракту. Необхідно приділяти увагу своєму емоційному стану, щоб зберегти здоров’я й уникнути закрепів.
Реабілітація та принципи харчування
Реабілітація необхідна пацієнтам, які перенесли оперативне втручання. Ці заходи повністю залежать від характеру хірургічного втручання. Пацієнтам рекомендується встановити щоденний питний режим, обмежити вживання алкоголю, міцної кави та чаю, зменшити вживання напівфабрикатів, молочних продуктів, жирного м’яса, додати в раціон продукти, що багаті на клітковину, пробіотики, йогурти, кефір, каші, нежирні супи, відвар шипшини. Також фахівці призначають пацієнтам дієту під номером 3, яка необхідна в разі хронічної форми захворювання кишечника.
Поділитися статтею: